Şimdi Ara

YGS netlerim artmıyor bu sorun sizde de var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
13.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha çok 105 ile 110 arasında net yapıyorum bi türlü 120 ye çıkaramadım.Puan olarak da 400 ü aşamadım zaten 120 net anca 400 ü aşıyor.Hep 370-390 arasında puan geliyor

Geçen seneye görede fen netimde düşme oldu çok saçma hatalar yapıyorum.

Sizce bu sorunu nasıl aşarım ? Ne yapmam lazım ? Acaba birden mi artar?

• Aynı şey bende de var ya.. Tm ögrencisiym hep Türkce yakıyor beni ya da dikkat hatası.. Mesele gecen haftaki sınavdan Mat. full beklerken 3 yanlıs geldi.. 1'i işlem diger ikisi 2'si soruyu yanlıs okumaktan geldi.. Benim Türkce'yi yaslamam gerekiyor nedense hep anlam soruları kacıyor.. Gecen sene 17 Tarih sorusunu 4-5 dk da cevaplar 16-17 yapardım simdi 13 net civarı dönüyor.. Yanlıslarım genellikle bilmedigimden degil ya yanlıs okumak ya da dikkatsizlik.. Gecen sene 448 puanla tercih yapmadım, yapmadıgıma değmesi lazım bu senenin..
  • ben daha 100 neti göremedim hep 70 80 90 puanda en yüksek 324 geldi
  • 80-90 nette puanın 320 gelmesi imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForzAykt
    80-90 nette puanın 320 gelmesi imkansız

kaç gelicek 400 mü
    düşük gelicek diyosan bu mesajı atmadım say
  • quote:

Orijinalden alıntı: +1905

quote:

kaç gelicek 400 mü

Evet.
  • 75 nete 320 geliyor ygs 5. bunu 90 nete çıkarsam yaklaşık kaç alırım arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

quote:

Orijinalden alıntı: +1905

quote:

kaç gelicek 400 mü

Evet.

ben feme gidiyorum ve dershaneden geldim az önce sabahta okuldan girmiştim mesajını görmüştüm böylece öğledende dershaneye derse gittim hocaya bizim dershanede puanlar neden düşük çıkıyor dedim nasıl düşük dedi bende 90 netle 324 nasıl oluyo ygs 2 de dedim dedim güldü ve hiçbirşey demeden derse devam etti

• 90 nete 324 niye yapılmasın ki.. Ben Tm ögrencisiyim. Gecen sene Türkce ve mat 35 net sos 29 netti fenden hic yapmadım 396 puan yaptım.. Yani 100 nete bu puan oluyorsa 90 nete 324 cok rahat olur.. Tm ögrencisi iseniz yapın Türkce'den 35 üstü gerisini takmayın kafanıza..
  • şöyle diyelim
    115 net ile 405 te çıkar 395 te
    önemli olan kendi bölümden yüksek net yapmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Aynı şey bende de var ya.. Tm ögrencisiym hep Türkce yakıyor beni ya da dikkat hatası.. Mesele gecen haftaki sınavdan Mat. full beklerken 3 yanlıs geldi.. 1'i işlem diger ikisi 2'si soruyu yanlıs okumaktan geldi.. Benim Türkce'yi yaslamam gerekiyor nedense hep anlam soruları kacıyor.. Gecen sene 17 Tarih sorusunu 4-5 dk da cevaplar 16-17 yapardım simdi 13 net civarı dönüyor.. Yanlıslarım genellikle bilmedigimden degil ya yanlıs okumak ya da dikkatsizlik.. Gecen sene 448 puanla tercih yapmadım, yapmadıgıma değmesi lazım bu senenin..

Evet aynı sorunları yaşıyoruz bende geçen sene fizikde felan ya 1 yanlışım olurdu ya da 1 boşum olurdu bu sene 3 yanlış 4 yanlış üstüne 1 boş felan bırakmaya başladım.Bilgi eksikliğinden değil hani konuyu felan bilmesek oturup çalışcaz ama öyle birşey de değil. Saçma sapan şeylerden yanlış yapıyorum.Geçen sene geometrim kötüydü hep 2-3 tane boş bırakırdım bu sene hiç yanlış yapmamaya başladım bu seferde mat-1 de işlem hatası felan yapmaya başladım .

@Alonso...

Toplam net ile puan hesaplamak yanlış olur dediğin gibi bölümünün sorularını yüksek yaparsın yüksek puan gelir.

• Türkçe : 36.25
    Mat : 21.50
    Sos : 12.75

Ya arkadaşlar benimde son olduğumuz YGS denemesinde netlerim böyle geldi.Türkçeyle bir problemim yok mat. dan çoğu soruyu yapmıştım ama sanırım işlem hatasından yanlışlar doğruyu götürdü.Sosyal kısmında da Tarihte sorunlarım var Tarihi hiç sevmediğim için çözemiyorumda hep yanlış çıkıyor.Ne yapmamı önerirsiniz?Bende mezunum geçen sene fem denemeleri çözüyordum netlerim daha yüksekti.Mesela bu sene yine femden bir tane ygs denemesi çözeyim dedim 90 net civarı geldi.Kültür'den de deneme çözmüştüm o da o civardaydı.Ama gel gör ki bizim bu dersanenin (Birey Dershanesi) denemelerinde netlerim çok düşük geliyor sorular baya zorluyor dershanenin genelinde durum böyle.Ne yapıcam arkadaşlar canım çok sıkılıyor malum YGS ye de bişey kalmadı bi akıl verin.

• Orijinalden alıntı: FinaL_İmPacT

Aynı şey bende de var ya.. Tm ögrencisiym hep Türkce yakıyor beni ya da dikkat hatası.. Mesele gecen haftaki sınavdan Mat. full beklerken 3 yanlıs geldi.. 1'i işlem diger ikisi 2'si soruyu yanlıs okumaktan geldi.. Benim Türkce'yi yaslamam gerekiyor nedense hep anlam soruları kacıyor.. Gecen sene 17 Tarih sorusunu 4-5 dk da cevaplar 16-17 yapardım simdi 13 net civarı dönüyor.. Yanlıslarım genellikle bilmedigimden degil ya yanlıs okumak ya da dikkatsizlik.. Gecen sene 448 puanla tercih yapmadım, yapmadıgıma değmesi lazım bu senenin..

Evet aynı sorunları yaşıyoruz bende geçen sene fizikde felan ya 1 yanlışım olurdu ya da 1 boşum olurdu bu sene 3 yanlış 4 yanlış üstüne 1 boş felan bırakmaya başladım.Bilgi eksikliğinden değil hani konuyu felan bilmesek oturup çalışcaz ama öyle birşey de değil. Saçma sapan şeylerden yanlış yapıyorum.Geçen sene geometrim kötüydü hep 2-3 tane boş bırakırdım bu sene hiç yanlış yapmamaya başladım bu seferde mat-1 de işlem hatası felan yapmaya başladım .

Tamamen aynı durumdayım. Tıpkısı hatta. Geo düzeldi, mat1'den her ygs 1-2 tane dikkatsizlik. Fen derslerinde 3-4 yanlış vs. Konu eksiği de yoksa eğer -ki benim her fen dersinden 3-4 konu eksik şu an- çok soru çözüp, dikkatli olmak gerek..

• quote:

Orijinalden alıntı: Alonso...

şöyle diyelim
    115 net ile 405 te çıkar 395 te
    önemli olan kendi bölümden yüksek net yapmak

kesinlikle
    kendi bölümünüzden netleriniz full oldugu zaman bir puan hesaplaması yapın
  • UP
  • bugün zaman denemesi oldum ve sonuçları aşağıdaki gibi

türkçe 31.25
    matematik 19.25
    sosyal 30

ygs 5 puanım 339 küsür...
  • abovv puanlara bak la ben 28 net yapabildim türkçeden diğerlerini hiç bakamadım bile
  • Puanlar alanına göre yüksek yaparsan yüksek çıkar. Tm öğrencisi için fen önemli değil diyoarlar ama emin olun 25 net yada 30 net yapılması hiç de zor değil bakınız geçen seneki ygs fen sınavına?! Tm öğrencisini önce türkçe etkiler ne kadar yüksek o kadar puan matematik ve sosyal. Sağolsun ösym e her sene bir yerden öpüyor geçen sene sosyaldan öpmüş. Matematik zor zor ygs çalışalım diyen arkadaslara geçen seneki mat testini açıp sorulara bakmanızı öneriyorum 10 15 soru çarpma bölme.Ygs elbet çalışcaksınız ama bence alan dersleriniz sizleri çok etikilicek.

Arkadaşımız sormus nasıl yükseltebilirim netlerimi diye klasik olcak ama daha çok soru ve daha çok pratik baska yolu yok emin ol bir de sınavda eminsin bir sorudan ama yinede dön bak insanoğlu hata yapabiliyor

• quote:

Hangi dwnemeleri çözdünüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakkasing98

quote:

Hangi dwnemeleri çözdünüz

Fdd yayınları, Fem ve Körfez çözmüştüm. Tekno-körfez mi ne öyle bir şeyler vardı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.