Şimdi Ara

Anal Fissür - Makat Çatlağı ( makatını seven okusun ) (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.079
Cevap
130
Favori
1.620.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atmaca57

klonoskopi yaptıran varmı acaba

Evet yaptirdim. Bana gore ozellerde fazladan para koparmak icin yapilan islem. Anestezi yapiyorlar ne oldugunu anlamiyorsun zaten. Uyandiginda biraz sarhos gibi ve bkl gazli oluyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caiz2005

quote:

Orijinalden alıntı: atmaca57

klonoskopi yaptıran varmı acaba

Evet yaptirdim. Bana gore ozellerde fazladan para koparmak icin yapilan islem. Anestezi yapiyorlar ne oldugunu anlamiyorsun zaten. Uyandiginda biraz sarhos gibi ve bkl gazli oluyorsun.

Alıntıları Göster
    Bol bol zeytin tüketin beyler hatta çekirdeğiyle beraber ve tabi bide bol su en az günde 2 litre
  • caiz2005 kullanıcısına yanıt
    ben devlette yaptım anestezi yapmadılar
    ama iyi bağırttılar valla beş dakikada atletim sırılsıklam oldu
  • Sicak su banyosuna tuz koymanın faydasi olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

Sicak su banyosuna tuz koymanın faydasi olur mu

Ameliyatimin 26. Günü oldu biraz tuz koydum legene.
    Gunun ilerleyen saatlerinde otururken yanma ve islqklik hissi verdi
    Sicak suya tuz koyarak iyimi ettim kotu mu ettim bilemedim
  • quote:

quote:

Sicak su banyosuna tuz koymanın faydasi olur mu

Ameliyatimin 26. Günü oldu biraz tuz koydum legene.
    Gunun ilerleyen saatlerinde otururken yanma ve islqklik hissi verdi
    Sicak suya tuz koyarak iyimi ettim kotu mu ettim bilemedim

Alıntıları Göster
    herkese selam yaşadığınız anal fissür tedavisinde siz çok yardımcı olabilecek yeni bir krem internette araştırabilirsiniz ismi drwheatgrass antioxidant superbalm herkese acil şifalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: missgirl06

herkese selam yaşadığınız anal fissür tedavisinde siz çok yardımcı olabilecek yeni bir krem internette araştırabilirsiniz ismi drwheatgrass antioxidant superbalm herkese acil şifalar

Alıntıları Göster
    2 kutu rectoderm bitirdikten sonra tamamen kurtuldum. Tekrarlama riski varmış. Dikkat edicez artık. Herkese çok geçmiş olsun.
  • Gencler benim makatta beze tarzI gri bi sey var. Ne oluyor acaba
  • Mevlüt için iyi ve iyi değil diyenler var
  • Dun anal fissur ameliyatini olmus biri olarak bir kac bisey yazayim ben de.

Oncelikle bu doktora hep son dakka giden biriyimdir bu da oyle oldu.

Yillardir ara ara makatimdan diskilama ile kan geliyordu onemsemiyordum cunku 10-15 gnde 1-2 kez oluyordu.

Bundan yaklasik bi 10 gun once ateslendim gece hastanede serum felan verdiler.

Sonrasinda her tuvalete cikisimda makattan kan gelmeye basladi ve 4. Gun biraz arastirdikdan sonra kanamanin kolon kanseri riski oldugunu ogrenince apar topar doktora gittim.

Doktor muayene etti ve catlak var dedi.Ben de hic agri yoktu doktor catlak içeride oldugu icin agrin olmamis bu zamana kadar dedi.Ameliyat olcaksin dedi neyse dun ameliyati olduk cok sukur ameliyati agrisiz sizisiz gecti tabii narkozun etkisi bu. Sonrasinda bu gece cektigim agri kadar bir agri cektim mi bilmiyorum.
    Agrinin sebebi icime yerlestirdikleri tamponmus.doktor bu sabah ondeki tamponu aldi agrim bayagi azaldi ama hala icimde kendi kendine dusecek olan bir tampon var ve cok rahatsiz edici.

Bu tampon ne kadar surecek dusmesi bilen var mi ? diskilamaya bagli olarak dusecekmis ama sivi beslendigim icin diski da yok.

Cevap larinizi bekliyorum.
  • Bende de kemoterapi ilaclarinin etkisiyle kabızlık ona bagli olarakta fissur oluştu. Doktora gittim proctolog ve anestol pomad verdi ve tabi ki duphalac. Gecmedi tekrar gittim proctolog yerine kortos verdi yine gecmedi rectoderm al diyor bu seferde. Kemoterapi ocak 16da bitti iyilestik cok sukur ama bu fissur yuzunden iyilestigime sevinemedim bile. Tum enerjimi emiyor resmen. Ameliyat olanlara sorum ameliyat nasildir agri sizi cok mu oluyor etkisi ne kadar sürer?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeozka

Bende de kemoterapi ilaclarinin etkisiyle kabızlık ona bagli olarakta fissur oluştu. Doktora gittim proctolog ve anestol pomad verdi ve tabi ki duphalac. Gecmedi tekrar gittim proctolog yerine kortos verdi yine gecmedi rectoderm al diyor bu seferde. Kemoterapi ocak 16da bitti iyilestik cok sukur ama bu fissur yuzunden iyilestigime sevinemedim bile. Tum enerjimi emiyor resmen. Ameliyat olanlara sorum ameliyat nasildir agri sizi cok mu oluyor etkisi ne kadar sürer?
    Herkese Merhaba, öncelikle herkese geçmiş olsun. Anal Fissür yani Makat Çatlağı konusunda size bir üründen bahsetmek istiyorum.Türkiyede henüz kullanan çok fazla kişi yok fakat yurtdışında bir çok ülkede çok tanınmış bir ürün. Lütfen araştırmanızı öneriyorum. krem organik buğday çimi suyundan üretiliyor. kremin ismi " drwheatgrass antioksidant superbalm " umarım bu kremin sizlerere bir faydası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: missgirl06

Herkese Merhaba, öncelikle herkese geçmiş olsun. Anal Fissür yani Makat Çatlağı konusunda size bir üründen bahsetmek istiyorum.Türkiyede henüz kullanan çok fazla kişi yok fakat yurtdışında bir çok ülkede çok tanınmış bir ürün. Lütfen araştırmanızı öneriyorum. krem organik buğday çimi suyundan üretiliyor. kremin ismi " drwheatgrass antioksidant superbalm " umarım bu kremin sizlerere bir faydası olur.

Alıntıları Göster
    herkese merhaba..bu sorun bende 1 ay once basladi,,ilk zamanlar ciddiye almadim fakat sonradan fenalastigini hissettim..dr recto krem verdi..ilk hafta hersey iyiydi fakat sonra biraz kabiz oldum ve tekrar kanadi..ustune agrilar sizilar..su anda yuremiyor ve oturamiyorum..eskisinden daha fazla agrilarim var..kremi sürmektede zorlaniyorum cunku makatim daralmis gibi..afedersiniz parmak girmiyor..biraz nette arastirdim makat darligi(gecici) yapabiliyomus ,,aceba sizdede boyle bi sorun yasayan varmi..ve bu sorunu kökten nasil cözeriz..kafayi yicek duruma geldim..yaz gelirken su basimiza gelene bak..böyle devam ederse 2015 yili bizim icin aci dolu gececek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkans06

herkese merhaba..bu sorun bende 1 ay once basladi,,ilk zamanlar ciddiye almadim fakat sonradan fenalastigini hissettim..dr recto krem verdi..ilk hafta hersey iyiydi fakat sonra biraz kabiz oldum ve tekrar kanadi..ustune agrilar sizilar..su anda yuremiyor ve oturamiyorum..eskisinden daha fazla agrilarim var..kremi sürmektede zorlaniyorum cunku makatim daralmis gibi..afedersiniz parmak girmiyor..biraz nette arastirdim makat darligi(gecici) yapabiliyomus ,,aceba sizdede boyle bi sorun yasayan varmi..ve bu sorunu kökten nasil cözeriz..kafayi yicek duruma geldim..yaz gelirken su basimiza gelene bak..böyle devam ederse 2015 yili bizim icin aci dolu gececek...

Alıntıları Göster
    unutmadan sunuda eklim..nette yazilanlarin cogu bilgi kirliliginden baska bisi degil..tutturmuslar sebze ve kepekli yiyin..benim gibi ibs'si olan kisiler bunu uyguladigi zaman ters etkide yapabiliyor..yani kabizda edebiliyor..dün tüm gun boyunca lifli beslendim sabah uyandigimda kanama ve zorlanma oldu diskilama esnasinda..keten tohumu falanda denedim..hepsi fasa fiso..isal edici surup kullandim oda pek gelmiyor bana cunku sut tozu alerjisi var bende..napacagimi sasirmis durumdayim..aklima bazen garip fikirler geliyor ama dilim varmiyor anlatmaya..aceba diyorumki suyu makattan iceri verip diskilamayi o sekilde yapsak..burdaki amac diskiyi kolay cikarmak .. nedersiniz ? bi fikri olan varmi..

gecenlerde birinin tavsiyesi uzerine 3 gun bisi yememeye karar vermistim..1gun aclik cektikten sonra bu fikrin pek akillica olmadigini anladim..makati duzeltelim derken acliktan nallari dikecegimi hissettim ve yarida biraktim aclik orucunu..

yalniz ben bu makat darligina su anda fena kafa takmis durumdayim..parmak girmiyor recto krem suremiyorum..disina yediriyorum merhemi..sizdede ayni sorunu yasayan varmi..icerde daralmaya neden olan memelermi cikti yoksa catlagin kendisimi darlik yapiyor yada baska bisimi oldu anlamadim gitti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkans06

unutmadan sunuda eklim..nette yazilanlarin cogu bilgi kirliliginden baska bisi degil..tutturmuslar sebze ve kepekli yiyin..benim gibi ibs'si olan kisiler bunu uyguladigi zaman ters etkide yapabiliyor..yani kabizda edebiliyor..dün tüm gun boyunca lifli beslendim sabah uyandigimda kanama ve zorlanma oldu diskilama esnasinda..keten tohumu falanda denedim..hepsi fasa fiso..isal edici surup kullandim oda pek gelmiyor bana cunku sut tozu alerjisi var bende..napacagimi sasirmis durumdayim..aklima bazen garip fikirler geliyor ama dilim varmiyor anlatmaya..aceba diyorumki suyu makattan iceri verip diskilamayi o sekilde yapsak..burdaki amac diskiyi kolay cikarmak .. nedersiniz ? bi fikri olan varmi..

gecenlerde birinin tavsiyesi uzerine 3 gun bisi yememeye karar vermistim..1gun aclik cektikten sonra bu fikrin pek akillica olmadigini anladim..makati duzeltelim derken acliktan nallari dikecegimi hissettim ve yarida biraktim aclik orucunu..

yalniz ben bu makat darligina su anda fena kafa takmis durumdayim..parmak girmiyor recto krem suremiyorum..disina yediriyorum merhemi..sizdede ayni sorunu yasayan varmi..icerde daralmaya neden olan memelermi cikti yoksa catlagin kendisimi darlik yapiyor yada baska bisimi oldu anlamadim gitti..

Alıntıları Göster
    çatlaktan ben ameliyat ile kurtuldum seneler önce birdada tekrarlamadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiesto188

çatlaktan ben ameliyat ile kurtuldum seneler önce birdada tekrarlamadı

Alıntıları Göster
    Selamlar herkese,

En kötü zamanlarımda dönüp dönüp sayfalarca yazıyı tekrar baştan sona okuduğumdan, bir çok insanın deneyimini paylaşmış olmasından dolayı deneyimlerimi buraya yazmayı borç biliyorum (bunun için üye oldum hata foruma).

Öncelikle herkese geçmiş olsun, moralinizin bozuk olduğunu, berbat bir hastalığa yakalandığımızı ve her şeyi denememize rağmen çözüm alamadığımızı biliyorum. Bende böyleydim ama yaklaşık 7-8 ay boyunca bu pislikle uğraştıktan sonra sonunda anal fissürü yendim.

Geçen sene ağustos ayında yaşadığım bir kabızlık sonucu(sebebi normalde öyle beslenmesemde 1-2 günlüğüne düşük lifli beslenip az sıvı çok kafein tüketmemdi) iğne batması gibi bir his hissettim. Önemsemedim. Üç beş gün boyunca her wc sonrası aynı "hafif ağrı" olunca allah allah nedir bu diye düşünmeye başladım ve işte o zamanlar internette araştırmaya başladım. Hemen doktora gitmedim(büyük hata). 2-3 hafta sonra devlet hastanesine gittiğimde çatlağım olduğu ve dikkat edersem geçebileceği, ama aynı zamanda tek çözümün ameliyat olduğunu söylediler(burdaki çifte söylemi hala anlayamadım ama neyse) ve bir tane fito diye hiç bir işe yaramayan bir kremle ağrı kesici verdiler. Su banyosu yapmam söylendi. Yaklaşık 2-3 hafta denilenleri yapmama rağmen her geçen gün ağrılarım daha kötü oluyordu. Sabah uyandıktan snra wc sonrası yaklaşık 3-4 saat yaptığım hiçbir şeye odaklanamıyordum.

Bu dönemde yurtdışına taşındım ve sıkıntım devam ettiğinden dolayı burada doktora gittim. Türkiyede bulunmayan titanoreine isimli bir hemoroid ilacı verdi doktor. Bu ilacı 2 hafta kullandıktan sonra sıkıntım azaldı ve anal fissür iyileşti. 2 hafta sıkıntısız yaşadıktan sonra dikkat etmeme rağmen yediğime içtiğime, anal fissür tekrar etti. Ve işte asıl en sıkıntılı zamanlarım bundan sonra başladı. Üstüne yaşadığım yerdeki ilaçlarla türkiyedeki ilaçların aynı olmaması bambaşka bir sıkıntı yarattı. Türkiyeden ailemden "desitin" isimli çok işe yaradığı söylenen kremi istedim ve ağrılarımı çok daha kötü yaptı. Bu sırada "movicol" isimli bir doğal yan etkisi olmayan ve uzun süre kullanabilen bir dışkı yumuşatıcı kullandım ve bu oldukça işe yarıyordu en azından wc sırasında yaşanan bi acı olmuyordu, sadece sonrasında ağrı oluyordu. Bu anlattıklarım, deneme yanılma yaklaşık 4-5 ay sürdü ve sürekli umutla denemeye devam ettim. Ancak hiçbirisinden çözüm alamayınca Türkiye'ye dönmeye karar verdim : Ameliyat.

Bende buradaki birçok kişi ameliyat olmak istemiyordum, hayatımda hiç ameliyat olmamıştım ve korkuyordum. Ama hayat kalitemi bu kadar düşüren şeyden kurtulmak istiyordum bir an önce ve ameliyatın geç kalınmış bir doğru karar olduğunu söylemeliyim. Anal fissür ameliyatından korkulacak hiçbir şey yok. Gittiğimiz hastanede önce yatak oda ayarlandı(bir gece kalmamı önerdi doktorlar), sonra kan testi vs derken anestezi yöntemini seçtiler. Eğer korkuyorsanız genel anesteziyi bile seçebilirsiniz. Ben spinal anesteziyi seçtim, bununla belinize bir iğne vuruyolar, hafif bir acı oluyo ama sonrasında 3-4 saniyeye belinizin altı kütük gibi oluyor (hatta ameliyat sonrası gece 11 12 ye kadar hareket bile ettiremiyosunuz düşünün).Bu iğneyi vurduktan sonra sanırım sakinleştirici bişi verdiler ve sıcacık böyle rüyası bir uykuya daldım ve gözümü açtığımda ameliyathaneden çıkartıyorlardı :) Yani gayet acısız rahat bir deneyimdi. Stresi yok mu tabiki var, gergin gıcık birşey ama düşünün aylarınızı karartan pislik anal fissürden kurtuluyorsunuz.

Ameliyat sonrası pek sıkıntılı geçmedi. Kremler ilaçlar vs verildi ve koydukları tampon ilk sıcak su oturma banyosunda kendiliğinden çıktı. İlk 3-4 gün wcde acı yaşadım orası biraz sıkıntılıydı ama 5. günde çıkıp yavaş yavaş yürüyerek dikkat ederek arkadaşlarımla buluşup çay içtim. Ben heralde bir 10 güne falan eski hayatıma dönerim diyordum o biraz moral bozucu oldu çünkü tam olarak bugün, 10. haftasını doldurduğum gün tam anlamı ile eski halimdeyim diyebiliyorum. Ameliyatın 2. haftasındna itibaren wc sonrası yaşadığım ağrılar yüzde 50 60 kayboldu, 4-5. hafta 60 70 oldu falan derken geçtiğimiz haftalarda artık takmamaya hissetmemeye başlamıştım.( Ha ayrıca ameliyat sonrası bir paket rectoderm kullandım, iyileşmeyi hızlandırdı baya).İşte tam olarak bugün, zafere ulaştım arkadaşlar. Şuan normal bir şekilde kahvaltımı ettim, pc başında kahvemi içerek size bunu yazıyorum.

Umarım amaçladığım gibi moral ve umut verici olabilmişimdir. Tavsiyelerim : bir kere fitoyla vs uğraşmayın, kortos fitili sorun doktorunuza eğer o geçirirse geçiriyor. Eğer geçirmezse hiç uğraşmadan gidin ameliyatı olun bir anönce, zaten ameliyat sonrası iyileşmede zaman alıyor. Bol su için, 1-2 bardaktan başka kahve çay içmeyin, bol lifli şeyler yiyin(siyah ekmek, bol sebze meyve, bakliyat vs en yakın dostunuz), alkole bir süre ara verin çünkü bir sonraki günü kabız olma ihtimaliniz çok yüksek. Bol sıcak su oturma banyosu yapın günde 3 kez falan, yürüyüş yapın hareket edin, iyileşmek için kendinize moral verin, zor bir rahatsızlık olsada daha neler var diyip bir an önce yapılması gerekeni yapın.

Hepinize geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: calisse

Selamlar herkese,

En kötü zamanlarımda dönüp dönüp sayfalarca yazıyı tekrar baştan sona okuduğumdan, bir çok insanın deneyimini paylaşmış olmasından dolayı deneyimlerimi buraya yazmayı borç biliyorum (bunun için üye oldum hata foruma).

Öncelikle herkese geçmiş olsun, moralinizin bozuk olduğunu, berbat bir hastalığa yakalandığımızı ve her şeyi denememize rağmen çözüm alamadığımızı biliyorum. Bende böyleydim ama yaklaşık 7-8 ay boyunca bu pislikle uğraştıktan sonra sonunda anal fissürü yendim.

Geçen sene ağustos ayında yaşadığım bir kabızlık sonucu(sebebi normalde öyle beslenmesemde 1-2 günlüğüne düşük lifli beslenip az sıvı çok kafein tüketmemdi) iğne batması gibi bir his hissettim. Önemsemedim. Üç beş gün boyunca her wc sonrası aynı "hafif ağrı" olunca allah allah nedir bu diye düşünmeye başladım ve işte o zamanlar internette araştırmaya başladım. Hemen doktora gitmedim(büyük hata). 2-3 hafta sonra devlet hastanesine gittiğimde çatlağım olduğu ve dikkat edersem geçebileceği, ama aynı zamanda tek çözümün ameliyat olduğunu söylediler(burdaki çifte söylemi hala anlayamadım ama neyse) ve bir tane fito diye hiç bir işe yaramayan bir kremle ağrı kesici verdiler. Su banyosu yapmam söylendi. Yaklaşık 2-3 hafta denilenleri yapmama rağmen her geçen gün ağrılarım daha kötü oluyordu. Sabah uyandıktan snra wc sonrası yaklaşık 3-4 saat yaptığım hiçbir şeye odaklanamıyordum.

Bu dönemde yurtdışına taşındım ve sıkıntım devam ettiğinden dolayı burada doktora gittim. Türkiyede bulunmayan titanoreine isimli bir hemoroid ilacı verdi doktor. Bu ilacı 2 hafta kullandıktan sonra sıkıntım azaldı ve anal fissür iyileşti. 2 hafta sıkıntısız yaşadıktan sonra dikkat etmeme rağmen yediğime içtiğime, anal fissür tekrar etti. Ve işte asıl en sıkıntılı zamanlarım bundan sonra başladı. Üstüne yaşadığım yerdeki ilaçlarla türkiyedeki ilaçların aynı olmaması bambaşka bir sıkıntı yarattı. Türkiyeden ailemden "desitin" isimli çok işe yaradığı söylenen kremi istedim ve ağrılarımı çok daha kötü yaptı. Bu sırada "movicol" isimli bir doğal yan etkisi olmayan ve uzun süre kullanabilen bir dışkı yumuşatıcı kullandım ve bu oldukça işe yarıyordu en azından wc sırasında yaşanan bi acı olmuyordu, sadece sonrasında ağrı oluyordu. Bu anlattıklarım, deneme yanılma yaklaşık 4-5 ay sürdü ve sürekli umutla denemeye devam ettim. Ancak hiçbirisinden çözüm alamayınca Türkiye'ye dönmeye karar verdim : Ameliyat.

Bende buradaki birçok kişi ameliyat olmak istemiyordum, hayatımda hiç ameliyat olmamıştım ve korkuyordum. Ama hayat kalitemi bu kadar düşüren şeyden kurtulmak istiyordum bir an önce ve ameliyatın geç kalınmış bir doğru karar olduğunu söylemeliyim. Anal fissür ameliyatından korkulacak hiçbir şey yok. Gittiğimiz hastanede önce yatak oda ayarlandı(bir gece kalmamı önerdi doktorlar), sonra kan testi vs derken anestezi yöntemini seçtiler. Eğer korkuyorsanız genel anesteziyi bile seçebilirsiniz. Ben spinal anesteziyi seçtim, bununla belinize bir iğne vuruyolar, hafif bir acı oluyo ama sonrasında 3-4 saniyeye belinizin altı kütük gibi oluyor (hatta ameliyat sonrası gece 11 12 ye kadar hareket bile ettiremiyosunuz düşünün).Bu iğneyi vurduktan sonra sanırım sakinleştirici bişi verdiler ve sıcacık böyle rüyası bir uykuya daldım ve gözümü açtığımda ameliyathaneden çıkartıyorlardı :) Yani gayet acısız rahat bir deneyimdi. Stresi yok mu tabiki var, gergin gıcık birşey ama düşünün aylarınızı karartan pislik anal fissürden kurtuluyorsunuz.

Ameliyat sonrası pek sıkıntılı geçmedi. Kremler ilaçlar vs verildi ve koydukları tampon ilk sıcak su oturma banyosunda kendiliğinden çıktı. İlk 3-4 gün wcde acı yaşadım orası biraz sıkıntılıydı ama 5. günde çıkıp yavaş yavaş yürüyerek dikkat ederek arkadaşlarımla buluşup çay içtim. Ben heralde bir 10 güne falan eski hayatıma dönerim diyordum o biraz moral bozucu oldu çünkü tam olarak bugün, 10. haftasını doldurduğum gün tam anlamı ile eski halimdeyim diyebiliyorum. Ameliyatın 2. haftasındna itibaren wc sonrası yaşadığım ağrılar yüzde 50 60 kayboldu, 4-5. hafta 60 70 oldu falan derken geçtiğimiz haftalarda artık takmamaya hissetmemeye başlamıştım.( Ha ayrıca ameliyat sonrası bir paket rectoderm kullandım, iyileşmeyi hızlandırdı baya).İşte tam olarak bugün, zafere ulaştım arkadaşlar. Şuan normal bir şekilde kahvaltımı ettim, pc başında kahvemi içerek size bunu yazıyorum.

Umarım amaçladığım gibi moral ve umut verici olabilmişimdir. Tavsiyelerim : bir kere fitoyla vs uğraşmayın, kortos fitili sorun doktorunuza eğer o geçirirse geçiriyor. Eğer geçirmezse hiç uğraşmadan gidin ameliyatı olun bir anönce, zaten ameliyat sonrası iyileşmede zaman alıyor. Bol su için, 1-2 bardaktan başka kahve çay içmeyin, bol lifli şeyler yiyin(siyah ekmek, bol sebze meyve, bakliyat vs en yakın dostunuz), alkole bir süre ara verin çünkü bir sonraki günü kabız olma ihtimaliniz çok yüksek. Bol sıcak su oturma banyosu yapın günde 3 kez falan, yürüyüş yapın hareket edin, iyileşmek için kendinize moral verin, zor bir rahatsızlık olsada daha neler var diyip bir an önce yapılması gerekeni yapın.

Hepinize geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    Arkadaslar her ikinizde ameliyat ile kurtuldugunuzu yazmisiniz..merak ettigim neden botox degilde kasi kesme yöntemi ile ameliyati sectiniz? botoxu neden denemediniz aceba..ben bi kac ay daha bu izdirabi cekmeye calisacam..bazi kürler falan uygulayacagim ve özel doktora gidecegim baktim aylar sonra fayda yok botoxu gundeme alacam...zaten avrupada botoxu uygulamalari icin fissurun uzerinden en az 6 ay gecmis olmasi gerekiyor..botoxun iyi bir yanida eger ilk 3 ay icinde yara kapanmamissa bi kere daha botox yapma hakkiniz var..yani toplamda ve en fazla iki defa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkans06 -- 1 Nisan 2015; 20:24:21 >
  • calisse C kullanıcısına yanıt
    Ameliyat olayi icin cesaretlendirdiniz. Kisa zamanda ise donmek zorunda olanlar icin bu is tamamen muamma. Surekli oturarak calistigimiz bir iste agrisiz kanamasiz bu ameliyat etkileri kav gunde gecer ve gunluk yasamamiza doneriz. Birde yontem ve doktor tavsiyesi verirseniz daha aydinlatici olur. Size de bol gecmis olsun
  • Arkadaşlar yeni birşey deniyorum..gunde 1-2 mg xanax almayi deniyorum..kasılı olan kası gevşetmek icin..Yabancı forumlarda faydasi oldugunu söyleyenler olmuş..
  • CuRs3 C kullanıcısına yanıt
    Yazını okudum kardeşim. Okurken ki vücut durumumu son cümlende anlatmışsın gülsemmi ağlasam mı bilemedim.

quote:

Yoksa yeri geldiğinde her kalp atışını popomuzda hissedip o acıdan kafamızı ahanda böyle duvarlara vururuz.

26 yaşındayım. 7 Yıl boyunca Ankara'da bekar öğrenci hayatı yaşadım. E malum yediğim şeyler fastfood ve tavuk- kırmızı et türü şeylerdi genelde. Ankara'yı bilenler için Aspava demem yeterli olur sanırım. Evde yemek yaparkende hadi fasulye pırasa yapalım demedik hiç. Ve tabi ki ucuz karın doyurmak için çiğ köfte... Normalde üniversiteye başlayana kadar hiç acı yemekten çekinmezdim ama alkolle birlikte yediğim bu şeyler boşaltım yaparken yanmaya sebep olmaya başladı bende basur korkusuyla azalttım acıyı. Anca acı yediğim kaçamaklarda sıkıntı yaşadım.

Yıllardır tuvalet muhabbetinde çok rahatımdır. Etobur beslenmeme rağmen Kilo alamama nedeniminde sebebi olduğunu düşünüyorum. Motor bozulmaya çok müsait. Günde 4 kere yaptığım oluyordu. Sıkıntısız. Bir gün sert bir gün su gibi geldiği de çok oluyor.

Geçen cuma yine Ankara'ya geldim. Büyük bir pizza yedikten sonra yine cıvık halde boşaltım yaptım. Sonrasında yine ölümcül yemek ile geçen 3 gün oldu. Fakat gün içinde 50 ye yakın gaz yapmama rağmen tuvalete çıkmadım. Gelmedi çünkü. Salı günü iş yerinde (klozet olmayan düz ) tuvalete girdiğimde birşeylerin ters gittiğini anladım. Sanki o kadar çok gaz yaptığım içinmidir bilinmez dışkı Bağları çok kuvvetli karbon atomu gibi sert ve bütündü. Kahverengi bir taş gibi... daha da pisleşmiyim. Ikındım ve dışarı çıkan kısmı geri girdi. bu zorlama merasiminden sonra da peçeteye açık renkli kan geldiğini gördüm. tabi sonraki acı kısmını anlatmama gerek yok. Evde sıcak suyla rahatladım. Çarşamba günü evde klozette(bence klozette ihtiyaç gidermek çok zor.), Bugün ise baya bi dışkıladım. Sanırım o katı dışkıdan kurtuldum.

İlaç krem işine girmek istemiyorum hiç. önce diyetle durumu halletme taraftarıyım. "Abi sen yetkili birine benziyon" diyerek sana danışcaklarım şunlar.

-Bol su tüketimini zaten yapıyordum. Günde 5 km ye yakın yürürüm istisnasız. bunlar cepte.

-Korfleks aldım lifli diye. Süt zaten bağırsak çalıştırır. ikisini hüpletiyorum. bundan sonra iş yerinde öğlende yemeyi düşünüyorum.
    Kuru kayısı vs onlara abancam.

Patates kızartması , baklava-puding Tatlı türleri , pilav, makarna ve abur cubur konusunda bir tedbir varmıdır?

annem ekmek yeme mayalı dedi. E sabahları mecbur poça simit yiyorum. Acaba asker kahvaltısına mı dönmek mantıklı. Reçel peynir ekmek?
    gözleme ve yağlı ekmek yapıyor annem mayasız diye. Hamur işi konusunda ne diyorsun?

Teşekkürler .Hepimize geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.