- x
RX-8 mi Scirocco mu?
167 Cevap10812 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

199 Mesaj
18 Şubat 2011; 0:08:35 

Bu arada sahibinden com da ki s2000 slk ve rx8 lerin bir kismi da kiradan cikma alacaklar dikkat etsin. Ikinci el alinip kiraya veriliyor uzun sure gunlugu haftaligi x liradan sonra da bir sure gecince satisa konuyor. Ozellikle tekrar belirteyim SLK, S2000 ve rx8 de yaygin. Bunlari gunluk kiralayip hevesini alan bir suru insan var aslinda satin almayi dusunenler bu yolla daha kolay karar verir. Tabi bu tip kiralanmislari fiyatina kanip satin almanizi asla onermem.

To boldly go where no man has gone before

258 Mesaj
18 Şubat 2011; 15:38:47 

quote:

Orijinalden alıntı: over and under

Guzel kardesim ayni seylerden bahsediyoruz dediklerimi onaylamissin sende . Mantikli olan rocco sonucta digeri istedigi kadar yanlasin handikapi cok.

Ben sizin Mazda Rx-8 modelini çok yakan gereksiz bir araba eleştirilerinize karşıyım şöyle ki hiç kimsenin böyle bir hakkı yok bunu bilmemiz gerek,eğer otomobiller ilgi alanımız ve sektörün ilerlemesini istiyorsak üretilen her modeldeki emek ve arge çalışmalarına saygımız olmalı ki bunlar gereksiz araba demeyelim.
Beğenmiyorum diyebilirsiniz,isteklerinize cevap vermeyebilir.Ben size ne diyorum hiç bir araba gereksiz değildir,pazar büyüktür herkes gidip istediğini seçmekte özgürdür.Sizin dediğiniz gibi olsa o paralara herkes 2.el s2000 veya e46 m3 alıp binsin varmı böyle saçma birşey..Her Marka farklı seçenekler sunuyor müşterilerine ki bütçeye göre,beklentilere göre kısacası talebe göre müşterilerde bu şekilde seçimlerini yapıyor yönleniyorlar.

Konu dahilinde açıklayıcı bir paylaşımda bulunacağım;

Volkswagen Scirocco 2.0 Tsi vs BMW 123D vs Mazda RX-8 vs Volvo C30 T5

http://www.evo.co.uk/ca...rx8_v_volvo_c30_t5.html

Scirocco verbläst RX-8 und Brera

http://www.autobild.de/...rke-coupes-1036724.html

Objektif kıyaslamalar yapmışlar gerçi hot hatch sınıfına Rx-8 girmesede sokmuşlar o sınıfa heralde fiyatlandırmadan dolayı,saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunderberk -- 18 Şubat 2011; 15:44:11 >

Haters gonna hate Rotaries gonna rotate..

Drive it like you Stole it Because ROTARY

16029 Mesaj
18 Şubat 2011; 18:54:07 

Rx8 varken siroccoyua bakanlar ya sirocco sahibidir ya da almancıdır.Bunun başka bir açıklması olamaz..
Bu arada şu efsaneyi de unutmayalım.O da bir renesis efsanesi.Sirocco ve benzerlerinin alayını cebinden çıkartır, tükürüğüyle boğar.

0

DRIVECLUB™

11812 Mesaj
19 Şubat 2011; 19:30:21 

quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

Rx8 varken siroccoyua bakanlar ya sirocco sahibidir ya da almancıdır.Bunun başka bir açıklması olamaz..
Bu arada şu efsaneyi de unutmayalım.O da bir renesis efsanesi.Sirocco ve benzerlerinin alayını cebinden çıkartır, tükürüğüyle boğar.

0

GTA'da hangisi en iyi gidiyo modlu modsuz ?

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin

6755 Mesaj
19 Şubat 2011; 19:54:43 

RX8 mı daha uzağa iseyebiliyor yoksa Scirocco mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

11812 Mesaj
19 Şubat 2011; 21:42:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

1.4 tsi + chip yetiyor fazlasına gerek yok

3314 Mesaj
19 Şubat 2011; 21:45:04 

quote:

Araçla Azimle .... yapan duvara yapışır

Mutluluğu Tüketimde Arayanlar, Birgün Mutluluğu da Tükettiklerinde Çaresiz Kalırlar...
Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma... Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma...Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez...Çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez... Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun... Bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır... Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir...

6755 Mesaj
19 Şubat 2011; 22:07:35 

Spor araba roll ya da pistten ibaret değil. Birbirinize neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum.

Anlamsız ve silinen mesajlar da dahil 5 sayfalık bir tartışma var burada, ama sonuç yok. Biriniz yorulsa ya da bıksa da şu anlamsız tartışma sona erse.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

11812 Mesaj
19 Şubat 2011; 22:40:26 

quote:

Spor araba roll ya da pistten ibaret değil. Birbirinize neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum.

Anlamsız ve silinen mesajlar da dahil 5 sayfalık bir tartışma var burada, ama sonuç yok. Biriniz yorulsa ya da bıksa da şu anlamsız tartışma sona erse.

dostum sağol bir sen biliyordun bunu iyi oldu tüm forum öğrenmiş oldu spor arabanın ne demek olduğunu

karşılaştırma için videolar koyuyorum sonuçta topikle alakalı ne varki bunda ?

+ rx-8 pistte kötü diyen mi oldu tam aksine onu da yazdım önceki postlarımda bariz daha iyi 2.0 200'lük scirocco'ya göre

6755 Mesaj
19 Şubat 2011; 22:50:01 

İyi ya da kötü tartışması yapmıyorum Kuthan Ağabey, sadece elma ve armut kıyaslamasını anlamıyorum.

Neyse, ben sidik yarışını daha fazla bölmek istemiyorum, size hayırlı işler.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
Kim ulan bu Erol Egemen?

258 Mesaj
20 Şubat 2011; 2:38:50 

quote:

O videoyu çekenlerden biri benim arkadaşım,boşuna Rx-8'i kötüleme o scirocco yazılım ve egsoz var ayrıca o Rx-8 ise stock ve arkadaşım dahil arabayı kullanan kişinin roll konusunda pek deneyimi olmadığını söylemişti şöyle pire için yorgan adam olmayın,yani senin mantığınla ben buraya şimdi Rx-8'i videolarını sıralarsam yüklenmiş Rx-8 ile sonuçlarına utanırsın bu duruma böyle belli belirsiz videolar koyma istersen..
Ayrıca Rx-8 geçmiş veya Scirocco ne önemi varki o araçları alabiliyorsan biniyorsan allah sağlık afiyetle keyifle binmeyi nasip etsin böyle yarışmanın,hırs yapmanın anlamı yok,sende biraz mantıklı bakarsan bu konuya beni anlıyacaksın.
Al bunları izle,araştır japon sitelerine gir bak hayat öylede güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunderberk -- 20 Şubat 2011; 2:48:39 >

8364 Mesaj
20 Şubat 2011; 3:39:01 

quote:

chipli bır arabayla fabrıka cıkıs degerlerı olan bır araba kapısıyor ve chıplı araba gectıgı ıcın dahamı ıyı oluyor sadece gulerım..
rx-8 le scirocco karsılastırılabılcek arabalar degıller bana gore rx-8 ayrı bır keyıftır ayrı bır zevktır.
bu yaza dogru aracımı satıp bende spor bır otomobıl almayı dusunuyorum aklımın bır kosesınde rx-8 var ama gunluk kullanımda olcagı ıcın rx-8 o almama engel oluyor.bır aksılık cıkmazsa eger bu yaz Fn2 typer sahıbı olmayı planlıyorum. rx-8 le scirocco yerıne Fn2 typer ısınızı fazlasıyla gorur.
0

11 Mesaj
20 Şubat 2011; 5:18:47 

veilside rx7 ayrı bir dünya 10.000$ fiyatla geliyor fakat onu takacak temiz rx7 nerde :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arenas222 -- 20 Şubat 2011; 5:22:21 >

11 Mesaj
20 Şubat 2011; 5:38:42 

Thunderberk in mazda tuning videosunu izlemeyin moral bozucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arenas222 -- 20 Şubat 2011; 5:40:30 >

11812 Mesaj
20 Şubat 2011; 8:27:25 

Cipli dediginiz scirocco 1.4 160 beygir uzerine bilemediniz belki +50 beygir ben saglam dyno verisi olmadan inanmam. Rx-8 ise 231 beygir. Thunderbek koysana videolari golf gti, leon cupra, octavia rs, s3, s2000, 350z, type-r ile nasil gitmis gorelim ben bu araclar ile karsilastirildigi videolarin %90'inda gecildigini biliyorum. Yanlis isem duzeltin.

258 Mesaj
20 Şubat 2011; 13:21:30 

quote:

Cipli dediginiz scirocco 1.4 160 beygir uzerine bilemediniz belki +50 beygir ben saglam dyno verisi olmadan inanmam. Rx-8 ise 231 beygir. Thunderbek koysana videolari golf gti, leon cupra, octavia rs, s3, s2000, 350z, type-r ile nasil gitmis gorelim ben bu araclar ile karsilastirildigi videolarin %90'inda gecildigini biliyorum. Yanlis isem duzeltin.

Scirocco'da revo yazılım + egsoz var 220hp gibi bir gücü var o aracın senin bu saydığın arabaların güçleri belli,saçmalamaya devam ediyorsun,daha fazla yazma konu kirlenmesin.

Sana ne demek istediğimi şöyle bir video ile açıklayacağım iyi izle mazda Rx-8 pist arabası deme sebebinin ne olduğunu sende farkedeceksin ve bu saydığın arabalarla kıyaslamayı bırak artık...
Ayrıca buradan Rx-8 M5'ten iyidir demiyorum öyle algılayıpta daha fazlada konuyu saptırma,sadece örnek verdiğin arabaların tadları farklı,roll diyip duruyorsun,Rx-8 pist arabasıdır,en güzel örnekte budur,Rotary motorunun'da tadı ve zevki,yere konum itibarıyla yakın oluşundan bak bakalım pistonlu arabalardan farkını anla....

Bak bakalım bunlara senin sevmediğin rotary'ler japonya'da kendi ülkelerinde bilen insanların ellerinde nasıl oluyorlar iyi takip et bunları yakında Türkiye'de görebilirsin...
Re amemiya'nın Rx-8 280 whp bu arada..

Bonus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunderberk -- 20 Şubat 2011; 13:37:45 >

11812 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:11:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Thunderberk

Scirocco'da revo yazılım + egsoz var 220hp gibi bir gücü var o aracın senin bu saydığın arabaların güçleri belli,saçmalamaya devam ediyorsun,daha fazla yazma konu kirlenmesin.

Sana ne demek istediğimi şöyle bir video ile açıklayacağım iyi izle mazda Rx-8 pist arabası deme sebebinin ne olduğunu sende farkedeceksin ve bu saydığın arabalarla kıyaslamayı bırak artık...
Ayrıca buradan Rx-8 M5'ten iyidir demiyorum öyle algılayıpta daha fazlada konuyu saptırma,sadece örnek verdiğin arabaların tadları farklı,roll diyip duruyorsun,Rx-8 pist arabasıdır,en güzel örnekte budur,Rotary motorunun'da tadı ve zevki,yere konum itibarıyla yakın oluşundan bak bakalım pistonlu arabalardan farkını anla....

Bak bakalım bunlara senin sevmediğin rotary'ler japonya'da kendi ülkelerinde bilen insanların ellerinde nasıl oluyorlar iyi takip et bunları yakında Türkiye'de görebilirsin...
Re amemiya'nın Rx-8 280 whp bu arada..

Bonus

Lafini bil de konus sacmalamak sana hastir pistte gitse ne olacak kac defa cikiyorsun da alankarin kaci yanliyo gec bunlari. Kalkip yurumeyen arabayi put yapmisin tapin dur.

1393 Mesaj
20 Şubat 2011; 14:14:53 

Kalbim RX-8,mantığım Scirocco diyor.

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

258 Mesaj
20 Şubat 2011; 15:08:59 

quote:

Lafini bil de konus sacmalamak sana hastir pistte gitse ne olacak kac defa cikiyorsun da alankarin kaci yanliyo gec bunlari. Kalkip yurumeyen arabayi put yapmisin tapin dur.

Yahu neyin tartışmasını yapıyorsunn 0-100 6.4 saniye araba yürümeyen araba mı oluyor,daha fazla konuyu bulandırma...

Put yaptığım yok elhamdürüllah müslümanım..

Daha fazlada saçmalama gel organizasyonlara katıl yürüyen araba yürümeyen araba göster.

Satılıyorsa,bi sebebi vardır senin gibileri çok gördüm ben hondam.com'da

Senin zihniyetin Ferrari Vs Vtec diyen zihniyettir,daha fazla konuyu bulandırma yeterince kirlendi konu Rx-8 beğenmiyorsan daha fazla tartışma benle beğenmiyorum de geç...

11812 Mesaj
20 Şubat 2011; 17:03:18 

benim zihniyetimden sen ne anlarsın ? vtec de gördük rx-8'de enterese etmiyorlar zerre

diğer yandan organizasyon falan kafanıza göre takılın bana hafif gelirsiniz

11812 Mesaj
20 Şubat 2011; 17:08:47 

bu da bu topikteki son mesajım rx-8 fan sayfalarına yazmama kararı aldım çünkü çok sıkıcı ama karşılaştırma falan olursa anında damlarım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Şubat 2011; 17:12:29 

Aman Allahım rocco ve efsanevi RX-8 aynı karede tabi ki bir yarış arabası olan RX-8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkubi -- 20 Şubat 2011; 17:24:14 >

1693 Mesaj
20 Şubat 2011; 17:46:56 

quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

Aman Allahım rocco ve efsanevi RX-8 aynı karede tabi ki bir yarış arabası olan RX-8

yarış arabasımı ben bu lafı genelde 8-9 yaşında ki bebelerden duyuyorum

708 Mesaj
21 Şubat 2011; 2:03:03 

Mazda rx8 tfsi 2000 motorlu sricco yuda her sekilde gecmeyi basarıyor.Burda sricco rx8 gecer mantıgı nasıl olmus anlamadım.Modifiyeli sahin ferariyi gecer muhabbetine dönmüsss

142 Mesaj
21 Şubat 2011; 2:10:53 

rx-8

4164 Mesaj
28 Şubat 2011; 16:44:30 

Rx 8 çok özel bir araç. Bu konuda hemfikirim, fakat yukarıda konulan modlu rx8 videolarındaki araçlar TR şartlarında hayaldir dostlar. TR de modlanmış ( daha doğrusu modlanmaya çalışılmış ) kaç tane rx8 var ? veya maliyeti ne oluyor önce bunlara bakmalısınız. rocco revo çip 1000 tl + açık filtre 400 tl + komple egzoz sistemi 2500 tl = 4000 tl gibi bir maliyetle ( çok uygun bir rakam modifikasyon için ) güzel bir performans alabilirsin. RX8 çok güzel bir araç ama stock haliyle rollda özellikle bekleneni veremiyor. Fabrika verileri yanıltmasın , s2000 de aynı hızlanma değerlerine sahip ama s2000 geçen rx8 videosu yok , hem 2000 geçiyor.

spor araçta yakıt ekonomisi düşünülmez diye bir mantık kurmak kısmen doğrudur. Ama şu var , rx8 bir bmw m3 kadar yakıt tüketiyor. Yani araç yaktığı kadar gidiyorsa yakıtı bahane edemezsin de , yaktığı kadar gitmiyorsa o zaman bunu gerekçe olarak gösterirsin . Yakıt konusuna bu açıdan yaklaşıyorum ben.

470 Mesaj
28 Şubat 2011; 17:11:02 

Japon ve Alman markaları karşılaştıralacak zor fakat benim tercihim Scirocco'dan yana.Her nolursa olsun

Izmir - Uşak * Yaşar Üniversitesi

3404 Mesaj
28 Şubat 2011; 17:29:18 

quote:

benim zihniyetimden sen ne anlarsın ? vtec de gördük rx-8'de enterese etmiyorlar zerre

diğer yandan organizasyon falan kafanıza göre takılın bana hafif gelirsiniz

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, ne işle meşgulsünüz?

Motorsporları ile mi ilgileniyorsunuz?

PSN:SethValore
Playstation 4 500GB (Pal) - Sharp 46LE824 - Pioneer HTP-071 - Samsung BD-H6500
Star Wars Galaxies Elder Jedi
Only in a Jeep
|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

4105 Mesaj
28 Şubat 2011; 17:35:25 

@over and under ın yorumlarını takip ediyorum seviyorumda yorumlarını güzel fakat bu konuda nedense anti rx-8 fan clup gibi olmuş küçük tartışmalar çıkmış... bu tavrını gereksiz buluyorum yanlış anlaşılmasın

type-r ayrı rx-8 ikiside çok güzel araçlar benim için...

konu zaten amacından ayrıldı doğal olarak çünkü biri scirocco biri rx-8 biri arkadan biri önden biri basınca 25-30 litre yakan rotary motor biri 15-25 yakan twincharge motor

ki bu konuyu açan arkadaşta ne alacaksa (alacağı varsa) almıştır çoktan...

RX-8 lerin fiyatlara göz gezdirdim yine (2. el tabiki )

http://www.sahibinden.c...00-km-de-43376100/detay

57bin TL diyor 55 e pazarlık edilir... alınası bir araç (tabi ikinci arac olarak alıyorsanız veya günlük kullanım için almıyorsanız)

199 Mesaj
28 Şubat 2011; 18:23:08 

Konu rx8 m3 kiyaslamasina bile gitmis M3 un fiyati nerde Rx8 nerde M3 un vergisi yillik kac rx8 in kac? aradaki farka kac litre benzin alinir? Gerceklerden uzaklasiyoruz malesef. Rx 8 cok yakar ok normal bir araca gore cok yakar mesela BMW 1 serisi istanbul ici 11-13 yakar Rx8 de 15-19 yakar. Spor araba m3 de rx8 e yakin yakacaktir ayrica rx8 den cok daha gucludur yillik vergisi de rx8 den kat kat fazladir sifir fiyat olarak da aralarinda ucurum vardir.
Yani yillik arac vergisi 10bin TL vermek sizi rahatsiz etmiyorsa yuzbinlerce lira para verebiliyorsaniz araci alirken tabi ki kosun m3 alin sonucta daha guclu bir arac kimse aksini soyleyemez.
Eger yillik vergi sizi rahatsiz ediyorsa ki bu araclar genelde 2. hatta 3. arabadir hafta boyu garajda yatan binmediginiz aracin vergisini odemek yerine binerim ne kadar gezersem vergiyi benzin bedeli olarak oderim diyene de rx8 onerilir. Bu fiyata deri koltugundan sunroofuna isitmali koltuk zenon far elektrikli koltuk 9 lu bose ses sistemi rakipleri s2000 vs gore genis bagaji ve gerektiginde 4 kisi binebilmeyi de eklediginizde dusunceleriniz degisir. Makyajli kasa da sunroof ve elektrikli koltuk yok hafifletmek amacli kaldirilmis. Recaro koltuklar bluetooth vs eklenmis. Onyargilardan siyrilarak bakan kisilerin tercihlerin de aslinda rx8 cok iyi bir alternatif. Insanlara onerim 2000cc sonrasi araclarin yillik vergileri nasil katlanarak artiyor baksinlar link: https://intvd.gib.gov.t...ex.jsp?page=IVD_HSP_MTV
m3 MTV si 9.667TL 4lt V8 motoru. M3 de performansli sehirici kullanim da 18 litrenin altina dusecegini sanmiyorum. (Borusan sehirici 17.7 litre yazmis)
M3 270bin Tl ile 295 bin arasi fiyatlarla Borusan da sevenlerini bekliyor. Tabi 0-100 4.9sn 420 beygir ve 400nm torkuyla. Otomobile daha cok butce ayiracaklara Ferrariden Zonda ya birden cok secenek sunabilirim. Onemli olan insanlarin bu ise ne kadar butce ayirdigi ve karsiliginda beklentisinin ne oldugu.

To boldly go where no man has gone before

11812 Mesaj
28 Şubat 2011; 18:31:54 

quote:

Orijinalden alıntı: MPS-55
Mazda rx8 tfsi 2000 motorlu sricco yuda her sekilde gecmeyi basarıyor.Burda sricco rx8 gecer mantıgı nasıl olmus anlamadım.Modifiyeli sahin ferariyi gecer muhabbetine dönmüsss

http://www.fastestlaps....vw_scirocco_20_tsi.html

Pist disinda her turlu geciyor scirocco sende bir kanit sunsan elle tutulur su gereksiz smileylerin yerine

11812 Mesaj
28 Şubat 2011; 18:33:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Toorop

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, ne işle meşgulsünüz?

Motorsporları ile mi ilgileniyorsunuz?

Doktorum ama hobilerimden biri de motorsporlari

4164 Mesaj
28 Şubat 2011; 21:29:16 

mesajımı yanlış okudun sanırım. rx8 ile m3 kıyaslanmadı. bir rx8 bir m3 kadar yakıt tüketiyor dedim ben. Yani tükettiği yakıtın karşılığını veremediğini düşündüğümü söyledim , spor arabada yakıta bakılmaz ama yaktığı kadar gidemiyorsa o zaman rahatsız eder demek istedim.

Japonyada veya abd de olsaydım , hatta yunanistanda bile olsa rx8 kesinlikle düşünürdüm, her türlü mod parçaları ve araçan anlayan birçok servis bulunuyor. Fakat tr şartlarında maalesef birçok arkadaş gibi benimde hayallerimi süslemiş ,, fakat iş canlıyı yatırmaya geldiğinde durum değişmiştir. :)

258 Mesaj
28 Şubat 2011; 21:41:24 

quote:

Orijinalden alıntı: barisyilmaz79

Rx 8 çok özel bir araç. Bu konuda hemfikirim, fakat yukarıda konulan modlu rx8 videolarındaki araçlar TR şartlarında hayaldir dostlar. TR de modlanmış ( daha doğrusu modlanmaya çalışılmış ) kaç tane rx8 var ? veya maliyeti ne oluyor önce bunlara bakmalısınız. rocco revo çip 1000 tl + açık filtre 400 tl + komple egzoz sistemi 2500 tl = 4000 tl gibi bir maliyetle ( çok uygun bir rakam modifikasyon için ) güzel bir performans alabilirsin. RX8 çok güzel bir araç ama stock haliyle rollda özellikle bekleneni veremiyor. Fabrika verileri yanıltmasın , s2000 de aynı hızlanma değerlerine sahip ama s2000 geçen rx8 videosu yok , hem 2000 geçiyor.

spor araçta yakıt ekonomisi düşünülmez diye bir mantık kurmak kısmen doğrudur. Ama şu var , rx8 bir bmw m3 kadar yakıt tüketiyor. Yani araç yaktığı kadar gidiyorsa yakıtı bahane edemezsin de , yaktığı kadar gitmiyorsa o zaman bunu gerekçe olarak gösterirsin . Yakıt konusuna bu açıdan yaklaşıyorum ben.

quote:

Orijinalden alıntı: alpello

@over and under ın yorumlarını takip ediyorum seviyorumda yorumlarını güzel fakat bu konuda nedense anti rx-8 fan clup gibi olmuş küçük tartışmalar çıkmış... bu tavrını gereksiz buluyorum yanlış anlaşılmasın

type-r ayrı rx-8 ikiside çok güzel araçlar benim için...

konu zaten amacından ayrıldı doğal olarak çünkü biri scirocco biri rx-8 biri arkadan biri önden biri basınca 25-30 litre yakan rotary motor biri 15-25 yakan twincharge motor

ki bu konuyu açan arkadaşta ne alacaksa (alacağı varsa) almıştır çoktan...

RX-8 lerin fiyatlara göz gezdirdim yine (2. el tabiki )

Beyler 15-25 lt uçmayın allah aşkına ben 100 tl'lik benzinle 160-170 km yol yapıyorum karışık kullanım,Eğer motor ısıtmalı 3-4 gün binersemde 110 km buluyor her gün 10 dakikalık yağlama için beklerken yanan benzinde dahil,bırakın yakıtı araç sahipleri yazsın sizin yüzünüzden araçların fiyatları düşüyor..

Ayrıca o video'daki araçlar tr'de de yakında dolacak merak etme sen,Yüklü Rx-8 s2000'de geçer yüklenmemiş s2000 Rx-8 geçer bu normaldir,Çünkü s2000 2.0 lt Rx-8 1.3lt'dir.burada yüklenmiş Rx-8 s2000 geçebilir,Tuning sektöründe sınır yok ne kadar para o kadar güç ve yaratıcılık, sizin anlamadığınız sanki bu araba yürümeyen bir araba gibi lanse etmenizdir.Yürüyen çok zevkli bir araba o yapılan işlemlerden ported engine yapılınca bile 1.3 lt hacimde 300 whp Na şekil veriyor..
Fiyat ne tutuyor diyorsun ported engine seramik apex seallar aem filtre komple egsoz güzel bir coilover sistemi vs vs ecu mapping bu sonuçlar sonunda 15 bin tl'ye arabandan 300 whp tekerde güç üretebilecek yerlere gelebiliyor.

Ayrıca bu araçlar sandığınız kadar masraflı değiller tam manasıyla spor arabalar,hem konfor var hem kalite,yani carting arabasına binmiyorsunuz bir bmw kalitesine yakın kalite ve bir s2000 gücüne yakınsınız,bu paralara sıfır alınabilecek çok temiz arkadan itis lsd olan recaro koltukları olan bbs jantları olan bose ses sistemi bilstein süspansiyonlu daha saymama gerek yoktur sanırım..

Bence burada rx-8'e haksızlık edenler 2013 te üretilecek rx-7'ye ah ucuz olsada alsak diyecekler 150 bin tl civarında olacak bir otomobil ve bir playboy machine olacak,rotary'leri küçümsemeyin bir kere o zevki aldınız mı bırakamassınız eminim buna..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunderberk -- 28 Şubat 2011; 21:48:32 >

2270 Mesaj
28 Şubat 2011; 21:53:17 

quote:

mesajımı yanlış okudun sanırım. rx8 ile m3 kıyaslanmadı. bir rx8 bir m3 kadar yakıt tüketiyor dedim ben. Yani tükettiği yakıtın karşılığını veremediğini düşündüğümü söyledim , spor arabada yakıta bakılmaz ama yaktığı kadar gidemiyorsa o zaman rahatsız eder demek istedim.

Japonyada veya abd de olsaydım , hatta yunanistanda bile olsa rx8 kesinlikle düşünürdüm, her türlü mod parçaları ve araçan anlayan birçok servis bulunuyor. Fakat tr şartlarında maalesef birçok arkadaş gibi benimde hayallerimi süslemiş ,, fakat iş canlıyı yatırmaya geldiğinde durum değişmiştir. :)

Bu tür performans araçlarının sakin kullanımda tükettikleri yakıt önemli değildir,zaten sakin kullanmamak adına üretilirler,performanslı kullanım da çok dinamik bir olgu olduğundan yakıt tüketimi lineer hesaplanamaz.Bu nedenle bir Rx-8'in M3 kadar tükettiği ancak şehir içinde rütin dur-kalk veya şehir dışı sabit hız-düz yol denkleminde idda edilebilir.Bu idda da aracın yapılış amacına uygun olmadığından yeterli oranda bir tercih sebebi teşkili olamaz.

Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

TIKLA

4164 Mesaj
28 Şubat 2011; 22:05:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

Bu tür performans araçlarının sakin kullanımda tükettikleri yakıt önemli değildir,zaten sakin kullanmamak adına üretilirler,performanslı kullanım da çok dinamik bir olgu olduğundan yakıt tüketimi lineer hesaplanamaz.Bu nedenle bir Rx-8'in M3 kadar tükettiği ancak şehir içinde rütin dur-kalk veya şehir dışı sabit hız-düz yol denkleminde idda edilebilir.Bu idda da aracın yapılış amacına uygun olmadığından yeterli oranda bir tercih sebebi teşkili olamaz.

Mevcut fabrika verileri ve kullanıcı yorumları bu konuda fikir sahibi olmamıza yardımcı oluyor.

258 Mesaj
28 Şubat 2011; 23:42:03 

quote:

Mevcut fabrika verileri ve kullanıcı yorumları bu konuda fikir sahibi olmamıza yardımcı oluyor.

Bende kullanıcıyım iddaa ediyorum daha ötesi var mı s2000 ile arasında şehir içi kullanımda 1-2 lt oynar belki o bile oynamaz ne sanıyorsunuz Rx-8'leri 5.000cc arabamı bakınız karıştırdığınız mevcut bir durum var rent a car arabası kazalı pert araba bakımsız her arabada olduğu gibi Rx-8 bakımsızsa sağlıklısından fazla yakıtıda olabilir,Ama gelipte M3 kadar yakıyor demeyin o kadar yakmıyor sakin kullanımda şehir içi 11-12 lt Rx-8 yakıyor emin olun..M3 ise 14-15 lt yakıyor sakin kullanımda bir kere hacim var arabada sıkıştırma 12.0.1 e92 m3 için söylüyorum bunu Rx-8 içinse 10.0.1'dir mantıklı olalım arkadaşlar bakın performanslı kullanımda Rx-8 yaktığı yakıt 16-17 lt geçmez 100 km'de bunada eminim araba seri performanslı sürerken benzin yakmaz zırt pırt vites değişip ara gazı yaparsanız yakar ki Rx-8'ler en çok yakıtı dur kalk'larda emisyon değerlerinden carbon atarak yakar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunderberk -- 28 Şubat 2011; 23:44:32 >

258 Mesaj
28 Şubat 2011; 23:50:52 

Bu konu dahilinde yakıt değerleriyle ilgili bir veri paylaşmak istiyorum,makyajsız kasaların yakıt deposu 61litre makyajlı kasaların 65 litre

Burada Singapur'da kullanıcılar kullanımlarına göre değerleri paylaşmış yardımcı olacaktır..

http://www.oneshift.com...8&cb=/pdb/lcmuserfc.php

4164 Mesaj
1 Mart 2011; 10:35:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Thunderberk

Bende kullanıcıyım iddaa ediyorum daha ötesi var mı s2000 ile arasında şehir içi kullanımda 1-2 lt oynar belki o bile oynamaz ne sanıyorsunuz Rx-8'leri 5.000cc arabamı bakınız karıştırdığınız mevcut bir durum var rent a car arabası kazalı pert araba bakımsız her arabada olduğu gibi Rx-8 bakımsızsa sağlıklısından fazla yakıtıda olabilir,Ama gelipte M3 kadar yakıyor demeyin o kadar yakmıyor sakin kullanımda şehir içi 11-12 lt Rx-8 yakıyor emin olun..M3 ise 14-15 lt yakıyor sakin kullanımda bir kere hacim var arabada sıkıştırma 12.0.1 e92 m3 için söylüyorum bunu Rx-8 içinse 10.0.1'dir mantıklı olalım arkadaşlar bakın performanslı kullanımda Rx-8 yaktığı yakıt 16-17 lt geçmez 100 km'de bunada eminim araba seri performanslı sürerken benzin yakmaz zırt pırt vites değişip ara gazı yaparsanız yakar ki Rx-8'ler en çok yakıtı dur kalk'larda emisyon değerlerinden carbon atarak yakar..

Dostum , tüketimi konusunda tahmini yaklaşıyorsun, yine bu forumda rx8 in aynı yolda gidiş yönünde 22 l/100 dönüş yönünde 10 lt / 100 km tükettiğini yazmıştı bir arkadaş. ( mazda çalışanı , test sürüşünde görülen ) . Yani sen rx8 in ne kadar tükettiğini düşünüyorsun bilemiyorum da , öyle s2000 den 1 lt fazla falan değil.

258 Mesaj
1 Mart 2011; 17:59:48 

quote:

Dostum , tüketimi konusunda tahmini yaklaşıyorsun, yine bu forumda rx8 in aynı yolda gidiş yönünde 22 l/100 dönüş yönünde 10 lt / 100 km tükettiğini yazmıştı bir arkadaş. ( mazda çalışanı , test sürüşünde görülen ) . Yani sen rx8 in ne kadar tükettiğini düşünüyorsun bilemiyorum da , öyle s2000 den 1 lt fazla falan değil.

Yani şimdi açık olayımda s2000i olan arkadaşımda var şuan Rx-8 sahibi yani bu ne demek anlamadım adamlar kendileri söylüyor 1-2 lt fazla yakıyor diye yalan mı söyliycez kaç litre yakıcak anlamıyorum ben sizi bizde bill gates gibi babamız yok anasını satıyım biz koyduğumuz benzini harcadığımız parayı bilmiyormuyuzda Rx-8'i pohpohlayalım bindiğimiz araba nedir ne değildir söylüyorum işte Mazda babamın fabrikasıda değil ama siz Rx-8 motor biter 100 binden sonra çöp rivayetleriyle baya eksi yönde bakıyorsunuz buna ek olarak yakıtıda araç sahipleri sanki doğruyu söylemiyormuş gibi düşünüyorsunuz.Bakınız s2000 1240 küsür kg Rx-8 1375 kg söför dahil 75 kg biri 2.0 lt bir diğer 1.3 lt motor hacim farklı çalışma şekli farklı arasında 1-2 litre oynuyor.Sen bana desen ki Rx-7 Fd3s kaç yakıyordu 19 lt yakıyordu 100 km de normal litre hesabı 13b-rew motoruydu.

Renesis teknolojisi az yakmaya yönelik bir teknolojidir yoksa rotary'i ye benzin dayanmaz bu halde bile çok yakıyor deniyorsa rwd bir spor araba en aşşağı 12 lt yakar.
Egsoz ve intake portlarıyla yakıt ekonomisi sağlanmıştır bu şekilde,

Sizin yorumunuza çok alındığımı belirteyim oda sanki ben hissettiklerimi içimden geçenleri aktarıyorum,bindiğim arabanın yakıtı budur fabrika verileri zaten belli linkte koydum daha neyi kötülüyorsun araç sahibiyim yalan borcum mu var inanmak istemiyorsam özgürsün bunda değiştiremem fikirlerini ortada bir doğru var ama bindiğim arabanın ve aldığım benzinin rakamları belli ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunderberk -- 1 Mart 2011; 18:04:01 >

4164 Mesaj
1 Mart 2011; 20:48:45 

Arkadaşım, öncelikle seni kırdığım için çok çok özür dilerim senden.

Öte yandan rx8 in motoru 100 binde zaten bitmez o sadece hurafe. Yurt dışında 300 binde giden araçlar var. Yakıt konusunda da dediğin gibi en iyi kullanan adam bilir , ayrıca yakıt konusu biraz göreceli ki . Şahsen rx8 hayranı ve alacak bütçem olmasına rağmen tercihimi roccodan yana kullanmış biriyim. Beni vaz geçiren daha doğrusu karar vermemde etki eden kişi rx8 sahibiydi ve tüketim konusunda cidden muzdaripti.

Anlayışın için şimdiden teşekkürler,

Topic başlığına cevabımı yukarıdaki ilk mesajımda vermiştim.

258 Mesaj
1 Mart 2011; 23:09:40 

quote:

Arkadaşım, öncelikle seni kırdığım için çok çok özür dilerim senden.

Öte yandan rx8 in motoru 100 binde zaten bitmez o sadece hurafe. Yurt dışında 300 binde giden araçlar var. Yakıt konusunda da dediğin gibi en iyi kullanan adam bilir , ayrıca yakıt konusu biraz göreceli ki . Şahsen rx8 hayranı ve alacak bütçem olmasına rağmen tercihimi roccodan yana kullanmış biriyim. Beni vaz geçiren daha doğrusu karar vermemde etki eden kişi rx8 sahibiydi ve tüketim konusunda cidden muzdaripti.

Anlayışın için şimdiden teşekkürler,

Topic başlığına cevabımı yukarıdaki ilk mesajımda vermiştim.

Estafurullah anlayışından ötürü saygı duyarım,ama bir konuda haklısın bak onda atlamadan geçemem Rx-8 günlük kullanımda yakıt konusunda sıkıntı yapabilir oda dur kalk trafiğidir,hem araç alt devir ölülüğü oda arabada ruhsuz bir algı yanıltıyor devirlendikçe araçtan zevk alıyorsun trafikte vites değiştirmek yoruyor bu yüzden tork devirlendikçe geliyor ve bu şekilde yakıt tüketimi gündelik kullanımda bu nedenle fazla deniyor dur kalk trafiği sebebiyle,rocco günlük kullanıma daha yatkın bu konuda,kazasız belasız sürmen dileğiyle tekrardan hayırlı olsun..

26 Mesaj
2 Mart 2011; 5:10:37 

tüm yorumları okudum da , millet bi zamandan sonra scirocco yu unutup tamamen rx8 hakkında konusmaya baslamıs demekki var bse abicim

11 Mesaj
2 Mart 2011; 13:16:23 

ortalık karışmış yine :)) Hala alakası olmayan araçları karşılaştırıyorsunuz .... rx-8 4 kapı karşılaştırılan araçlar tek kapı. tekrar ve tekrar yazıyorum. rx-8 alcak adam hiçbirşey düşünmeden gidip alır. kaçırdığınız nokta şu.diğer araç sahiplerini bilemem fakat ben hep 4 kapılı spor coupe dengeli yere yakın bir araba hayal ettim. rx8 çıktığında resmen budur dedim. fakat hemen alamadım aracı. makyajlısı çıkana kadar anca toparladım. param olsa aston m. rapide alırdım. yani rx8 kullanıcıları ne kadar yaktığına neyi geçtiğine bakmaz . kafalarında bir araba modeli vardır piyasaya çıktı ve aldık hepimiz . arabanın tek eksisi çıtasız kapılar olsaydı ve cam tavan(panoramik) olaydı tam istediğim gibi olacaktı :) her karşısına dikildiğimde gülümsüyorum. sitede cümle alem sabaha kadar kötülesede yapmışlar olmuş.

431 Mesaj
2 Mart 2011; 13:47:15 

quote:

Orijinalden alıntı: arenas222

ortalık karışmış yine :)) Hala alakası olmayan araçları karşılaştırıyorsunuz .... rx-8 4 kapı karşılaştırılan araçlar tek kapı. tekrar ve tekrar yazıyorum. rx-8 alcak adam hiçbirşey düşünmeden gidip alır. kaçırdığınız nokta şu.diğer araç sahiplerini bilemem fakat ben hep 4 kapılı spor coupe dengeli yere yakın bir araba hayal ettim. rx8 çıktığında resmen budur dedim. fakat hemen alamadım aracı. makyajlısı çıkana kadar anca toparladım. param olsa aston m. rapide alırdım. yani rx8 kullanıcıları ne kadar yaktığına neyi geçtiğine bakmaz . kafalarında bir araba modeli vardır piyasaya çıktı ve aldık hepimiz . arabanın tek eksisi çıtasız kapılar olsaydı ve cam tavan(panoramik) olaydı tam istediğim gibi olacaktı :) her karşısına dikildiğimde gülümsüyorum. sitede cümle alem sabaha kadar kötülesede yapmışlar olmuş.

+1 Arabamı çok seviyorum!

16029 Mesaj
8 Nisan 2011; 16:44:38 

quote:

GTA'da hangisi en iyi gidiyo modlu modsuz ?

Cevap biraz geç oldu ama şimdi gördüm..
Ooooooo japon düşmanı naber.
GTA ne? Bilmediğin konular hakkında bari yorum yapma.Yoksa şekil A'da görüldüğü gibi rezil oluyorsun.
Gran Turismo 5 simulasyon bir oyundur.Simulasyonun ne olduğunu bimiyorsan başka bir konuda öğretirim sana.Gerçek hayatdaki arabaların verilerini dijital ortama aktarılmasıdır.Tabi ki birebir aynısı olması düşünülemez.Ama rolling,0-100, fren mesafesi birebir aynıdır.Rx7 ise aerodynamic olarak iyi olduğu için son süratlerde diğer seleflerinden daha hızlıdır.Ama ben yine de diyorum ki simulasyonda olsa bir oyun tam olarak bir ölçü olamaz.Ama dediğim gibi rolling,0-100 gibi sonuçların doğruluk oranı %100'e yakındır..

DRIVECLUB™

844 Mesaj
27 Mayıs 2011; 17:21:14 

250 liralık benzinle 350 km giderim, sorun olmaz dersen rx8 al.

esp yi kapayım yanlayım, fast n furios tribine girersende max 6 ayda aracın pert olur ..

bence iyi arastır bu arabayı, cunku rx8 herseyiyle sıra dışı bir araç.

venkel motor yuzunden alt devirlerde sakin kullansanda cok yakar, şehir içinde 15-16 litre min yakar, basarsan 18-20 lt arası yakar..

performanslı araba istiyorsan, fn2 type-r veya seat leon cupra al (çip+egsoz+filtre yle 300 beygirde yürürsün cuprayla)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Mayıs 2011; 17:25:08 

şakamı bu, allahın poser arabasıyla rx-8 i kıyaslamışınız, hemde 3 sayfa :)
Sayfa:   <<     1 [3]
Sayfa: <<     1 [3]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.203