Şimdi Ara

RX-8 mi Scirocco mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
16.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tipine yorum yapmadan performans ve yakıt tüketimi olarak karşılaştırırsak çok memnun kalırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

Orijinalden alıntı: Thunderberk

quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

@Thunderberk
    Senin hayallerin bizim gerçeklerimiz koçum adam gibi mesaj yazcıcaksan yaz
    Scirocco benim arabam Rx-8 de kuzenimin eski arabası boş keseden sallamıyoruz edebini bil

Ukalalığın luzumu yok koçumlu konuşacak kadarda samimi değiliz senin sciroccon varsa bende de Rx-8 R3 var yeni kasa. koca dünyada kendinde mi böyle arabalar var sanıyorsun uslubunu düzelt bence 2 dakikada kişiliğini ele veriyorsun çünkü..

Asıl sen edebini bil mendil yaptın arabayı şimdide senin hayallerin felan ufak görmeler kimin ne olduğunu bilemezsin insanlara gerçeklerle cevap ver parayla hava atma hiç sevmem artistliğin luzumu yok...

Hadi ben koydum arabamın resmini sende koyda ağzımın payını ver ?

3 Ekim 2010 Rx-8 Türkiye ve 200sx Türkiye Organizasyonunda Rx-8 Türkiye'yi organize eden ve bu organizasyonda emeği geçenlerden düzenleyenlerden bir kişiyim ben ;

Buluşma Fotoları burada;

http://www.facebook.com/notifications.php#!/photo.php?fbid=149107125131201&set=o.160080330670501&theater
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

quote:

Orijinalden alıntı: barisyilmaz79

quote:

quote:

Roccoyu rx8 le kıyaslayamazsınız arkadaşlar. Rx8 hem performanst hem yol tutuşta hemde kullanım keyfinde ezer geçer ona hiç şüphe yok. Maalesef ki bir çoğumuzun hayali olsa da parayı cebine koyup araba bakmaya başlayınca tercih edemiyor insan bir türlü.

0-100, 0-son hız ve tüm ara hızlanmalarda scirocco 2.0 TSI daha iyi rx-8'den

pistte ise arkadan itiş rx-8 önde ancak çipli bir scirocco TSI pistte rx-8'i geçebilir (bkz. scirocco R önden çeker olmasına rağmen 6 farklı pistte rx-8'den çok daha iyi zaman çıkarmış)

Ben kıyaslamanın 1.4 rocco ile yapıldığını düşünüyorum. Fiyat bandı olarakta birbirine yakın rakamlarda. Tabiiki rocco r geçer , hatta 160 ps olanlarını revo çip ile ( sadece çip takarak) 220 ps yapabiliyorsun ve o haliyle de rx8 i roll da geçebiliyor zaten. ( videolara bakabilirsin ) . Fakat benim anlatmak istediğim , RX8 ap ayrı bir araç , rocco gibi değil , rocco fason üretim sonucudur , içindeki birçok parçayı golfte , caddy de vs görebilirsin. RX kendine has bir araç. Yol tutuş konusundada çok çok iyidir. Bunları 11 rocco dsg kullanıcısı olarak yazıyorum. Rocco RX8 gibi özel bir araç değil ,bundan dolayı kıyaslayamazsın en başta , ayrıca 1.4 tsi dan daha hızlı ( stock halde ) daha iyi yol tutan ve daha zevkli bir araç.

Ha diyeceksin ki neden onu almadın o zaman ( hemen hemen aynı rakamlar) , çünkü yakıt tüketimi başa bela , 2. elde değer kaybı çok fazla , ayrıca yukarıda yazdığım gibi roccoya yapılan bir yazılımla bile geçebilirsin, bunlar spor araç için handikap.

Guzel kardesim ayni seylerden bahsediyoruz dediklerimi onaylamissin sende . Mantikli olan rocco sonucta digeri istedigi kadar yanlasin handikapi cok.

Sen gel senle 2 bağdat caddesi bebek etiler yapalım kaliteyi gör yanlama diyorsunda o işkenceyi sende yapmazsın emin ol Mantıklılık senin için sıradan bir hayat yaşamaksa a3'ler nasıl furya olduysa sciroccolarda öyle o kadar çok sciroccocu arkadasım var rwd arabadan sonra o tadı alamadılar emin ol sende bin gez anlarsın böyle internetten handikapı çok demekle olmuyor arabaya para veren benzinede verir,handikap senin için nedir bu araba dünyada her yerde satılıyor,almazsın olur biter hiç bir ürün kötü değildir,kullancı isteklerine göre şekillenir...

Bak bu konuya layık bir bilgi ekliyorum;

Car Reviews:
    Car Group Tests
    Volkswagen Scirocco 2.0 Tsi v BMW 123D v Mazda RX-8 v Volvo C30 T5

http://www.evo.co.uk/carreviews/cargrouptests/226149/volkswagen_scirocco_v_bmw_123d_v_mazda_rx8_v_volvo_c30_t5.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunderberk -- 17 Şubat 2011; 22:33:31 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Roccoyu rx8 le kıyaslayamazsınız arkadaşlar. Rx8 hem performanst hem yol tutuşta hemde kullanım keyfinde ezer geçer ona hiç şüphe yok. Maalesef ki bir çoğumuzun hayali olsa da parayı cebine koyup araba bakmaya başlayınca tercih edemiyor insan bir türlü.

0-100, 0-son hız ve tüm ara hızlanmalarda scirocco 2.0 TSI daha iyi rx-8'den

pistte ise arkadan itiş rx-8 önde ancak çipli bir scirocco TSI pistte rx-8'i geçebilir (bkz. scirocco R önden çeker olmasına rağmen 6 farklı pistte rx-8'den çok daha iyi zaman çıkarmış)

Ben kıyaslamanın 1.4 rocco ile yapıldığını düşünüyorum. Fiyat bandı olarakta birbirine yakın rakamlarda. Tabiiki rocco r geçer , hatta 160 ps olanlarını revo çip ile ( sadece çip takarak) 220 ps yapabiliyorsun ve o haliyle de rx8 i roll da geçebiliyor zaten. ( videolara bakabilirsin ) . Fakat benim anlatmak istediğim , RX8 ap ayrı bir araç , rocco gibi değil , rocco fason üretim sonucudur , içindeki birçok parçayı golfte , caddy de vs görebilirsin. RX kendine has bir araç. Yol tutuş konusundada çok çok iyidir. Bunları 11 rocco dsg kullanıcısı olarak yazıyorum. Rocco RX8 gibi özel bir araç değil ,bundan dolayı kıyaslayamazsın en başta , ayrıca 1.4 tsi dan daha hızlı ( stock halde ) daha iyi yol tutan ve daha zevkli bir araç.

Ha diyeceksin ki neden onu almadın o zaman ( hemen hemen aynı rakamlar) , çünkü yakıt tüketimi başa bela , 2. elde değer kaybı çok fazla , ayrıca yukarıda yazdığım gibi roccoya yapılan bir yazılımla bile geçebilirsin, bunlar spor araç için handikap.

Guzel kardesim ayni seylerden bahsediyoruz dediklerimi onaylamissin sende . Mantikli olan rocco sonucta digeri istedigi kadar yanlasin handikapi cok.

Ben sizin Mazda Rx-8 modelini çok yakan gereksiz bir araba eleştirilerinize karşıyım şöyle ki hiç kimsenin böyle bir hakkı yok bunu bilmemiz gerek,eğer otomobiller ilgi alanımız ve sektörün ilerlemesini istiyorsak üretilen her modeldeki emek ve arge çalışmalarına saygımız olmalı ki bunlar gereksiz araba demeyelim.
    Beğenmiyorum diyebilirsiniz,isteklerinize cevap vermeyebilir.Ben size ne diyorum hiç bir araba gereksiz değildir,pazar büyüktür herkes gidip istediğini seçmekte özgürdür.Sizin dediğiniz gibi olsa o paralara herkes 2.el s2000 veya e46 m3 alıp binsin varmı böyle saçma birşey..Her Marka farklı seçenekler sunuyor müşterilerine ki bütçeye göre,beklentilere göre kısacası talebe göre müşterilerde bu şekilde seçimlerini yapıyor yönleniyorlar.

Konu dahilinde açıklayıcı bir paylaşımda bulunacağım;

Volkswagen Scirocco 2.0 Tsi vs BMW 123D vs Mazda RX-8 vs Volvo C30 T5

http://www.evo.co.uk/carreviews/cargrouptests/226149/volkswagen_scirocco_v_bmw_123d_v_mazda_rx8_v_volvo_c30_t5.html

Scirocco verbläst RX-8 und Brera

http://www.autobild.de/artikel/drei-charakterstarke-coupes-1036724.html

Objektif kıyaslamalar yapmışlar gerçi hot hatch sınıfına Rx-8 girmesede sokmuşlar o sınıfa heralde fiyatlandırmadan dolayı,saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thunderberk -- 18 Şubat 2011; 15:44:11 >
  • @over and under ın yorumlarını takip ediyorum seviyorumda yorumlarını güzel fakat bu konuda nedense anti rx-8 fan clup gibi olmuş küçük tartışmalar çıkmış... bu tavrını gereksiz buluyorum yanlış anlaşılmasın

type-r ayrı rx-8 ikiside çok güzel araçlar benim için...

konu zaten amacından ayrıldı doğal olarak çünkü biri scirocco biri rx-8 biri arkadan biri önden biri basınca 25-30 litre yakan rotary motor biri 15-25 yakan twincharge motor

ki bu konuyu açan arkadaşta ne alacaksa (alacağı varsa) almıştır çoktan...

RX-8 lerin fiyatlara göz gezdirdim yine (2. el tabiki)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-opandan-2010-mazda-rx8-renesis-25-000-km-de-43376100/detay

57bin TL diyor 55 e pazarlık edilir... alınası bir araç (tabi ikinci arac olarak alıyorsanız veya günlük kullanım için almıyorsanız)
  • Konu rx8 m3 kiyaslamasina bile gitmis M3 un fiyati nerde Rx8 nerde M3 un vergisi yillik kac rx8 in kac? aradaki farka kac litre benzin alinir? Gerceklerden uzaklasiyoruz malesef. Rx 8 cok yakar ok normal bir araca gore cok yakar mesela BMW 1 serisi istanbul ici 11-13 yakar Rx8 de 15-19 yakar. Spor araba m3 de rx8 e yakin yakacaktir ayrica rx8 den cok daha gucludur yillik vergisi de rx8 den kat kat fazladir sifir fiyat olarak da aralarinda ucurum vardir.
    Yani yillik arac vergisi 10bin TL vermek sizi rahatsiz etmiyorsa yuzbinlerce lira para verebiliyorsaniz araci alirken tabi ki kosun m3 alin sonucta daha guclu bir arac kimse aksini soyleyemez.
    Eger yillik vergi sizi rahatsiz ediyorsa ki bu araclar genelde 2. hatta 3. arabadir hafta boyu garajda yatan binmediginiz aracin vergisini odemek yerine binerim ne kadar gezersem vergiyi benzin bedeli olarak oderim diyene de rx8 onerilir. Bu fiyata deri koltugundan sunroofuna isitmali koltuk zenon far elektrikli koltuk 9 lu bose ses sistemi rakipleri s2000 vs gore genis bagaji ve gerektiginde 4 kisi binebilmeyi de eklediginizde dusunceleriniz degisir. Makyajli kasa da sunroof ve elektrikli koltuk yok hafifletmek amacli kaldirilmis. Recaro koltuklar bluetooth vs eklenmis. Onyargilardan siyrilarak bakan kisilerin tercihlerin de aslinda rx8 cok iyi bir alternatif. Insanlara onerim 2000cc sonrasi araclarin yillik vergileri nasil katlanarak artiyor baksinlar link: https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV
    m3 MTV si 9.667TL 4lt V8 motoru. M3 de performansli sehirici kullanim da 18 litrenin altina dusecegini sanmiyorum. (Borusan sehirici 17.7 litre yazmis)
    M3 270bin Tl ile 295 bin arasi fiyatlarla Borusan da sevenlerini bekliyor. Tabi 0-100 4.9sn 420 beygir ve 400nm torkuyla. Otomobile daha cok butce ayiracaklara Ferrariden Zonda ya birden cok secenek sunabilirim. Onemli olan insanlarin bu ise ne kadar butce ayirdigi ve karsiliginda beklentisinin ne oldugu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MPS-55
    Mazda rx8 tfsi 2000 motorlu sricco yuda her sekilde gecmeyi basarıyor.Burda sricco rx8 gecer mantıgı nasıl olmus anlamadım.Modifiyeli sahin ferariyi gecer muhabbetine dönmüsss

http://www.fastestlaps.com/comparisons/mazda_rx-8-vs-vw_scirocco_20_tsi.html

Pist disinda her turlu geciyor scirocco sende bir kanit sunsan elle tutulur su gereksiz smileylerin yerine
  • Bu konu dahilinde yakıt değerleriyle ilgili bir veri paylaşmak istiyorum,makyajsız kasaların yakıt deposu 61litre makyajlı kasaların 65 litre

Burada Singapur'da kullanıcılar kullanımlarına göre değerleri paylaşmış yardımcı olacaktır..

http://www.oneshift.com/new_cars/car_fuel_consumption.php?pid=478&cb=/pdb/lcmuserfc.php
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.