- x
OGS den kaçak geçtim
26 Cevap11831 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3338 Mesaj
3 Ocak 2011; 17:58:55 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Geçen gün şehir dışına çıkmam sebebiyle paralı yollardan geçerken kgs veya ogs olmadığı için ogs den kaçak olarak geçtim. 10 gün içerisinde abone olursam normal geçiş ücretini ödeyeceğimi söylediler.. Şimdi internet şubesnden abone olacağım ancak hangisine olacağımı bilmiyorum. Ogs ve kgs arasında ne farklar var? hangisine olmam gerekiyor. Bursada yaşıyorum bu yüzden paralı otoyolları senede 1 veya 2 sefer kullanabiliriz.. Hangisi daha iyi olur?

1654 Mesaj
3 Ocak 2011; 19:39:36 

ogs biraz daha uygun zaman bakımından büyük kazancınız var kgs ise ikide bir doldur geç doldur geç hele önündekinin kgs'si yoksa bir saat onun geçmesini beklee...

NOT:Cebinde 25 lirası olan f.sm köprüsünden kgs gişelerinden 25 lira verip 20 liralık kgs kartı alabilirler normalde 50 lira ama ordaki adamla biraz konuşdukdan sonra 20 liralık içiner dolduruyor 5 lira da kart ücreti alıyor kaçak geçmekden daha iyidir kaçak geçimde köprü üçretinin 10 katı fiyatı ödüyorsunuz

YASİN KAYA

6367 Mesaj
3 Ocak 2011; 20:55:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Geçen gün şehir dışına çıkmam sebebiyle paralı yollardan geçerken kgs veya ogs olmadığı için ogs den kaçak olarak geçtim. 10 gün içerisinde abone olursam normal geçiş ücretini ödeyeceğimi söylediler.. Şimdi internet şubesnden abone olacağım ancak hangisine olacağımı bilmiyorum. Ogs ve kgs arasında ne farklar var? hangisine olmam gerekiyor. Bursada yaşıyorum bu yüzden paralı otoyolları senede 1 veya 2 sefer kullanabiliriz.. Hangisi daha iyi olur?

Yilda 2 sefer kullaniyorsan tabiki KGS al. OGS'ye 40 lira filan para verceksin sirf cihaza. KGS ise bedava.

20704 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:34:12 

KGS'yi isterseniz kredi kartına bağlayabiliyorsunuz. Belli bi limitin altına düştüğünde kredi kartından tahsil ediyor. Sürekli doldurmak zorunda da kalmıyorsunuz. Hatta bazı bankaların KGS özellikli kredi kartı var KGS ile uğraşmıyorsunuz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

10941 Mesaj
4 Ocak 2011; 12:22:58 

KGS'de indirim yok. OGS indirimli. Ayrıca hakkınız olmadığı halde OGS den geçmeniz de çok ayıp. Daha önceden tedbirli olmanız gerekir.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

3338 Mesaj
5 Ocak 2011; 2:59:30 

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

KGS'de indirim yok. OGS indirimli. Ayrıca hakkınız olmadığı halde OGS den geçmeniz de çok ayıp. Daha önceden tedbirli olmanız gerekir.

Hakkım olmadığı ayıp ta yılda 1 sefer bu yolu kullananlar için bu ksg ve ogs ayıp olmuyor mu? Ben şimdi 1 sefer kullandığım hatta bundan sonra belkide kullanamayacağım yol için abone niye olmak zorunda olayım? Bu ayıp olmuyor mu? Ayrıca ogs den geçtiysekte cezamızı ödeyeceğiz. Yapabileceğim en normal yolu seçiyorum siz ayıp diyorsunuz. Edirnede kimsenin geçmediği otobanda 2 saat arkadan gelecek aracı bekleyipte ondan mı isteyecekyim Ayrıca gişelerdeki görevliler geçin diyorda siz nasıl böyle ayıp diyorsunuz anlamak güç..

Ben kredi yüklemek değil sadece borcumu ödemek istiyorum.. İşbankası internet şubesinden abone olunuyor ancak en az 20 tl kredi alınıyor ben sadece borcumu ödemek isitoyrum bu mümkün mü acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctrlshft -- 5 Ocak 2011; 3:03:09 >

10941 Mesaj
5 Ocak 2011; 13:00:29 

quote:

Hakkım olmadığı ayıp ta yılda 1 sefer bu yolu kullananlar için bu ksg ve ogs ayıp olmuyor mu? Ben şimdi 1 sefer kullandığım hatta bundan sonra belkide kullanamayacağım yol için abone niye olmak zorunda olayım? Bu ayıp olmuyor mu? Ayrıca ogs den geçtiysekte cezamızı ödeyeceğiz. Yapabileceğim en normal yolu seçiyorum siz ayıp diyorsunuz. Edirnede kimsenin geçmediği otobanda 2 saat arkadan gelecek aracı bekleyipte ondan mı isteyecekyim Ayrıca gişelerdeki görevliler geçin diyorda siz nasıl böyle ayıp diyorsunuz anlamak güç..

Ben kredi yüklemek değil sadece borcumu ödemek istiyorum.. İşbankası internet şubesinden abone olunuyor ancak en az 20 tl kredi alınıyor ben sadece borcumu ödemek isitoyrum bu mümkün mü acaba?

Yılda bir kere geçiyorsan ve 35 TL kart bedeli vermek istemiyorsan gişelerde bekleyen simsarlara 3,50 TL yerine 2 fazla verip 5 TL ye geçersiniz. Olur biter. Hani senede bir geçiyorsunuz ya. Dokunmaz diye söyledim.

Bakın işte. Şimdi daha mı iyi oldu. Ceza ödememek için OGS abonesi olmanın peşine düştünüz.

6367 Mesaj
5 Ocak 2011; 17:42:09 

quote:

Isbankasi internet subesinden abone olursaniz kredili kgsye abone oldugunuz icin cezaniz silinecek olay bu. Neden cezayi odemeye calisiyorsunuz ki?

3338 Mesaj
5 Ocak 2011; 20:32:52 

Tamam arkadaşlar saolun.. Ceza'dan kastım normal geçiş ücretim. yani 10 gün içersinde ödersem normal geçiş ücreti ödeyeceğim. 10 gün geçerse ceza olacak. Ancak internet şubesinden 20 tl yükledim karta daha düşmemiş

6367 Mesaj
8 Ocak 2011; 0:28:28 

quote:

Tamam arkadaşlar saolun.. Ceza'dan kastım normal geçiş ücretim. yani 10 gün içersinde ödersem normal geçiş ücreti ödeyeceğim. 10 gün geçerse ceza olacak. Ancak internet şubesinden 20 tl yükledim karta daha düşmemiş

Kart hemen aktif olmuyor benim de basima geldi aktif olur olmaz dusmustu.

450 Mesaj
8 Ocak 2011; 0:38:59 

Arkadaslar ben de 21 aralıkta gebzede ogs cihazım olmadıgı icin kacak gectim, Bugun garanti internet subesinden ogs satın alırsam kredi yuklersem tutardan düşer mi, yoksa 10 gün icinde almadıgım icin evime ceza mı gelir, bir de ceza gelirse ne kadar gelir acaba?

10941 Mesaj
8 Ocak 2011; 1:38:56 

quote:

Orijinalden alıntı: thekoch

Arkadaslar ben de 21 aralıkta gebzede ogs cihazım olmadıgı icin kacak gectim, Bugun garanti internet subesinden ogs satın alırsam kredi yuklersem tutardan düşer mi, yoksa 10 gün icinde almadıgım icin evime ceza mı gelir, bir de ceza gelirse ne kadar gelir acaba?

En uzak mesafe ücreti alınıyor zannedersem. Köprülerden geçişlerde ücretin 10 katı alınıyor ama otoyollar farklı.

7559 Mesaj
8 Ocak 2011; 1:44:25 

quote:

abartmışsınız. hazırlıksız yakalanmış arkadaş niye hala üstüne üstüne gidiyorsunuz.

kgs alın olsun bitsin dostum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

450 Mesaj
8 Ocak 2011; 1:49:33 

quote:

En uzak mesafe ücreti alınıyor zannedersem. Köprülerden geçişlerde ücretin 10 katı alınıyor ama otoyollar farklı.

Hocam aradan 17 gün gecti, Ogs alsam işe yarar mı? Bir daha ogs kullanmam aslında yoksa beklesem eve cezası gelse onu mu odesem hangisi daha karlı olur

7559 Mesaj
8 Ocak 2011; 1:52:52 

quote:

Orijinalden alıntı: thekoch

Hocam aradan 17 gün gecti, Ogs alsam işe yarar mı? Bir daha ogs kullanmam aslında yoksa beklesem eve cezası gelse onu mu odesem hangisi daha karlı olur

bence eve gelen parayı ödeyin kurtulun. ogs nin her ay bi götürüsü var diye biliyorum..

450 Mesaj
8 Ocak 2011; 2:22:25 

tesekkürler yanıtlar icin

6367 Mesaj
8 Ocak 2011; 14:42:02 

OGS'nin aylik goturusu yok. Sadece bastan 40 TL civarinda bir para veriyorsunuz cihaza.

Bu arada 17 gun gectiyse yapacak birsey yok. Sadece evinize ceza gelir gelmez oderseniz belli bir indirim oluyordu ceza tutarindan. Ama koprude boyle. Otoyoldan gecis oyle degil sanirim.

10941 Mesaj
8 Ocak 2011; 16:32:38 

Otoyolda en uzak mesafe ücreti ödeniyor. Köprülerde ücretin 10 katı ödettiriliyor.

quote:

abartmışsınız. hazırlıksız yakalanmış arkadaş niye hala üstüne üstüne gidiyorsunuz.

Bu bir mendil kapmaca oyunu değil ki. Gişeler yıllardan beri orada duruyor. Bu mu hazırlıksız yakalanmak. Ben istanbulda oturuyorum. Yılda 2 kere Avrupa'dan Anadolu yakasına geçiş yapıyorum. Buna rağmen ruhsatın bulunduğu cüzdanda her zaman KGS kartı bulunur. Ne olur, ne olmaz diyerek. Dünyanın binbir türlü hali var.

Arkadaş yılda bir kere geçiyorum diyor. Öyle kişi için OGS ve KGS almak, para bağlamak elbette mantıksız. Ama naapalım. Kurallar böyle. Nakit gişeleri kaldırıldı. O zaman bir arkadaşınızdan rica edersiniz. Verir KGS kartını. Geçersiniz. Yok olmadı, o zaman gişelerde bekleyen simsarlara 2 fazla verip geçersiniz. O kadar.

Bu kadar sıkıntıya girmek niye.

Nakit gişelerini kaldırmaları da çok iyi oldu. Gereksiz zaman kaybı oluyordu.

47 Mesaj
14 Ocak 2011; 15:24:08 

kgm.gov.tr
adresine girin detaylı bilgilere ulaşırsınız. özet:
OGS KGS den kaçak geçtiyseniz 10 gün içerisinde plakanıza kayıtlı kredili KGS veya OGS abonesi olursanız. ceza ücreti ödemekten kurtulursunuz. ceza en uzak mesafenin 11 katıdır. TCK istasyonlarından alacağınız yada shell istasyonlarından yada bankalardan alacağınız ön dolumlu kartlar plakanıza kayıt ettirilmez. siz iş ziraat vakıf halk bank asya vs bankalarından KREDİLİ ve PLAKAYA kayıtlı KGS veya OGS almalısınız. OGS cihazının bi fiyatı var. ama bankadan bankaya KGS kartları değişiyor bazıları ücretsiz..

7006 Mesaj
10 Mayıs 2011; 18:28:42 

Keşke şu konuyu önceden görseymişim.Hocam hangisini aldın sen?

7559 Mesaj
10 Mayıs 2011; 18:43:52 

arkadaşlar internetten okudugum kadarıyla 2 çeşit ogs alma seçeneğimiz var. 1.si her ay 1 tl veriyoruz 2. si trik 40 lira veriyoruz bir daha geçmezsek herhangi bir para ödemiyoruz doğrumudur? Eğer öyleyse ogs taktırmakta fayda var durmayız en azından otoyolun ortasında

6 Mesaj
19 Mayıs 2011; 8:15:12 

3 yıl hapis cezası

316 Mesaj
3 Ocak 2013; 17:09:48 

selam,

Bende dün boğaziçi köprüsünden ogs den kaçak geçtim, 46.75 tl ceza göründü ekranda...

Bugün de hgs etiket aldım, % tl etiket parası+ 30 Tl dolum en az ödenecek tutar bu.

Şimdi sorum, benim ogs den geçtiğim kaçak geçiş bu hgs bakiyesinden düşer mi?...

1 Mesaj
9 Mart 2013; 13:46:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

selam,

Bende dün boğaziçi köprüsünden ogs den kaçhak geçtim, 46.75 tl ceza göründü ekranda...

Bugün de hgs etiket aldım, % tl etiket parası+ 30 Tl dolum en az ödenecek tutar bu.

Şimdi sorum, benim ogs den geçtiğim kaçagk geçiş bu hgs bakiyesinden düşer mi?...

OGS den geçti iseniz OGS almanız gerekiyor, HGS'den düşmüyorlar.
Ben HGS varken yanlışlıkla OGS'den geçtim aradım HGSden düşemeyiz OGS almanız gerekiyor ya da 11 katı ödeyeceksin diyorlar.

199 Mesaj
9 Mart 2013; 13:50:11 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

selam,

Bende dün boğaziçi köprüsünden ogs den kaçak geçtim, 46.75 tl ceza göründü ekranda...

Şimdi sorum, benim ogs den geçtiğim kaçak geçiş bu hgs bakiyesinden düşer mi?...

hgs geçişi ne zamana kadar acaba

1 Mesaj
11 Mart 2013; 20:20:26 

[/quote]
OGS den geçti iseniz OGS almanız gerekiyor, HGS'den düşmüyorlar.
Ben HGS varken yanlışlıkla OGS'den geçtim aradım HGSden düşemeyiz OGS almanız gerekiyor ya da 11 katı ödeyeceksin diyorlar.
[/quote]

karayollarının bugün aldığı karara göre HGS'si olup ta yanlışlıkla OGS'den geçenler mail yolu ile bir dilekçe yazıp ücretin hgsden tahsil edilmesini isteyebileceklermiş.

12 Mesaj
17 Ekim 2014; 9:25:39 

Dilekçe nasıl ve nereye yazılıyor?Link verebilir misiniz?

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.227