- x
Dizüstü Bilgisayara Elektrik Gelmiyor
22 Cevap7194 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

25 Mesaj
3 Ocak 2011; 14:32:12 

Dün arkadaşlarda bilgisayarım normal, problemsiz çalışıyordu. Sonra bilgisayarı aldım kendi evime geldim açmaya çalıştığımda açılmadı. Bilgisayarın kapalı kaldığı süre 10 - 15 dk gibi bir şey. Bilgisayar'a elektrik gelmiyor. Pilli de çalışmadı pilsiz de. Bir defa daha böyle olmuştu ancak pil'i çıkarınca çalışmaya devam etmişti ancak şimdi olmadı. Eminim ki bir çok nedeni olabilir bunun. Ancak tecrübelerinize dayanarak en çok neyden kaynaklanıyor acaba ? Eskişehirdeyim, İstanbula servis'e götürmek de istemiyorum sonuç'da 3 4 hafta kalacak orada. Bu arada bilgisayarım Acer 5739G serisi.

Özkan Mirza Kökleş !

267 Mesaj
3 Ocak 2011; 14:42:26 

İlk olarak prizde elektirik varmı başka bi elektronik bi cihazla test et.
2ncisi pil varsa çıkar çalıştırmayı dene,yoksa pili tak elektirik hattını sök çalıştırmayı dene.
bide sanırsam BIOS pilinden olabilir onu çıkarıp takılması lazım(Garantisi varsa deneme bence)

25 Mesaj
3 Ocak 2011; 14:53:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Endorfinli Melankolik

İlk olarak prizde elektirik varmı başka bi elektronik bi cihazla test et.
2ncisi pil varsa çıkar çalıştırmayı dene,yoksa pili tak elektirik hattını sök çalıştırmayı dene.
bide sanırsam BIOS pilinden olabilir onu çıkarıp takılması lazım(Garantisi varsa deneme bence)

Hocam prizde elektrik var denedim.
Pilli de pilsiz de denedim hocam çalışmıyor iki şekilde de.
Garantisi var ancak ben yine de BIOS pilini çıkardım taktık yine de bir şey değişmedi. BIOS pilini çıkardım 10-15 saniye beklettim geri taktım ancak yine problem sürüyor. Şu anda kullanamıyorum bilgisayarı.

Özkan Mirza Kökleş !

267 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:05:37 

quote:

Orijinalden alıntı: OzknMirza

Hocam prizde elektrik var denedim.
Pilli de pilsiz de denedim hocam çalışmıyor iki şekilde de.
Garantisi var ancak ben yine de BIOS pilini çıkardım taktık yine de bir şey değişmedi. BIOS pilini çıkardım 10-15 saniye beklettim geri taktım ancak yine problem sürüyor. Şu anda kullanamıyorum bilgisayarı.

laptop adaptöründe elektirik varmı led yanıyormu peki?

25 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:22:29 

quote:

laptop adaptöründe elektirik varmı led yanıyormu peki?

yanıyor hocam. laptop adaptörüne elektrik geliyor yani. ışığı yanıyor. ancak bilgisayar'a elektrik geldiğinde adaptörün takıldığı yerde laptop'a elektrik geldiğini belirten ışık yanmıyor.

Özkan Mirza Kökleş !

267 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:26:16 

imkanın varsa eğer arkadaşlarında birinde aynı uyumlu onlardan temin edip bi dene ondan olabilir.aksi takdirde benim yardım edebileceğim bişey yok umarım diğer arkadaşlar sorununa yardımcı olabilirler....

25 Mesaj
3 Ocak 2011; 15:32:49 

quote:

imkanın varsa eğer arkadaşlarında birinde aynı uyumlu onlardan temin edip bi dene ondan olabilir.aksi takdirde benim yardım edebileceğim bişey yok umarım diğer arkadaşlar sorununa yardımcı olabilirler....

Hocam, anakartla alakalı bir problemden şüpheleniyorum ben. Çünkü adaptör çalışmasa bile pil doluydu. Yani pil takılıyken de çalışabilirdi. Ama ne pildeyken ne de prizdeyken çalışmıyor. Anakartta kısa devre olabiliyormuş bu tarz problemlerde. Yine de teşekkür ederim ilgilendiğin için.

Özkan Mirza Kökleş !

25 Mesaj
3 Ocak 2011; 19:05:11 

başka bir fikri olan var mı arkadaşlar ?

Özkan Mirza Kökleş !

284 Mesaj
3 Ocak 2011; 23:39:05 

Anakartın güç aldığı bağlantının lehimi kopmuş olabilir. Sık yaşanan bir sorun.

5 Mesaj
6 Mart 2013; 16:00:55 

Merhaba TJ75 Modelinde yaşanan kronik bir problem sanıyorumki anakarta uygulanacak ufak bir işlem sayesinde çözülyor. bunun onarımını yapan arkadaş 10 dk da yapmıştı..

Cihaza hiçbir şekilde elektrik gelmesine ragmen start vermiyor. anakatta tık olmuyordu 10 dk da yaptı bilen bir arkadaş var ise buraya yazmasını rica edelim

398 Mesaj
1 Nisan 2013; 15:55:35 

quote:

Orijinalden alıntı: oziwolf

Merhaba TJ75 Modelinde yaşanan kronik bir problem sanıyorumki anakarta uygulanacak ufak bir işlem sayesinde çözülyor. bunun onarımını yapan arkadaş 10 dk da yapmıştı..

Cihaza hiçbir şekilde elektrik gelmesine ragmen start vermiyor. anakatta tık olmuyordu 10 dk da yaptı bilen bir arkadaş var ise buraya yazmasını rica edelim

ee neymis o islem:))

7 Mesaj
12 Kasım 2013; 20:50:01 

arkadaşlar aynı sorun bendede var bu sorunabir çözüm bulabildinizmi ?

1 Mesaj
22 Şubat 2014; 15:59:04 

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var laptop 2 gündür ceyran gelmiyor içini açıp kablolarına baktım lehimlerde bir sorun görmedim ancak tekrardan fişe takıp ilk power tuşuna bastığımda güç ışığı yandı 5 sn kadar sonra tekrar söndü daha sonra yine denedim ama hiç ışık yanmıyor ve pc de açılmıyor sorun sizce neden kanaklanıyor acil yardım istiyorum şimdiden teşekkürler

1448 Mesaj
14 Temmuz 2014; 21:31:31 

Pil şarj alıyor muydu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: oziwolf

40 Mesaj
14 Temmuz 2014; 22:07:32 

MERHABA cihazınızın besleme katında problem olabilir daha doğrusu cihaz kısa devrede olabilir elektronikten anlamıyorsanız güvenilir bir servise başvurun.
bu tür sorunlarda ortalama 100tl civarında bir fiyat cıkar.

40 Mesaj
14 Temmuz 2014; 22:11:19 

bahsettiğiniz işlem anakartta 8 bacaklı tetik biosudur kronik bir sıkıntıdır eprom programlayıcıda tekrar yazılması gerekir basit bir işlemdir.

Bu mesajda bahsedilenler: oziwolf

58 Mesaj
14 Temmuz 2014; 22:18:58 

sorun şu ; elektriği ileten ufak diyot-direnç tarzı parça ısınınca altındaki lehimler eriyor.. bu nedenle elektrik aktarımı olmuyor...
herkes bios problemi desede "fl1" isimli diyotu tekrar lehimleyip çalıştırdığım çok fazla bilgisayar oldu...

249 Mesaj
15 Temmuz 2014; 12:51:12 

Bilgisayarınızın anakartı çatlamış ve bilgisayarınızo yüzden açmıyor olabilir bende böyle bir sorun yaşadım. bilgisayar tamircileri kartı fırınlıyor bu çatlak birbirine geçiyor ve çalışıyor ama bu geçici bir sorun bu tekrarlayacaktır

Bu mesajda bahsedilenler: OzknMirza

http://www.ademocut.com

1448 Mesaj
16 Temmuz 2014; 4:47:19 

Ben bilgisayarı her zaman açtığım gibi açtım, fanı temizledim, termal macunu yeniledim, daha sonra bilgisayarı topladım fakat şu anda bilgisayara elektrik gelmiyor. Anakarta herhangi bir zarar vermedim, umarım çok masraf çıkartmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

256 Mesaj
21 Temmuz 2014; 23:54:50 

quote:

Orijinalden alıntı: oziwolf

elimde bir TJ75 var ve şu an bu sorunu yaşıyorum. nasıl yaptığını biliyormusun o arkadaşın

1448 Mesaj
22 Temmuz 2014; 1:06:40 

Özel mesajdan ben de ulaşmaya çalıştım kendisine ama maalesef ulaşamadım, siteye en son 1 yıl önce giriş yapmış. Sizdeki sorun ne tam olarak? Bende bilgisayar ne batarya ile ne de adaptör ile açılıyordu, sizde de durum aynı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 22 Temmuz 2014; 1:10:24 >

256 Mesaj
22 Temmuz 2014; 9:48:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Özel mesajdan ben de ulaşmaya çalıştım kendisine ama maalesef ulaşamadım, siteye en son 1 yıl önce giriş yapmış. Sizdeki sorun ne tam olarak? Bende bilgisayar ne batarya ile ne de adaptör ile açılıyordu, sizde de durum aynı mı?

aynen öyle hiçbir şekilde tepki yok şu anda bilgisayarı dağıttım inceliyorum. dur bi ss atayım.

editlerim 10 dkk falan.

0

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApRaNaX. -- 22 Temmuz 2014; 10:15:40 >

1448 Mesaj
22 Temmuz 2014; 12:36:24 

Yabancı sitelerde anakartın şemaları paylaşılmış ama oradan ne yapılacağını ben anlayamadım açıkçası. Ben İstanbul'da bir bilgisayarcıya gönderdim bilgisayarı ve orada halloldu sorun. Bizim anakart ile Acer Aspire 5740g'nin anakartı aynıydı sanırım. Google'a Packard Bell TJ75 No Power No Lights ya da Acer Aspire 5740g No Power No Lights yazdınız mı konular çıkıyor önünüze. Şimdi baktım da Acer'da JV50 - CP anakart var, PB'de ise SJV50 - CP.

Bu mesajda bahsedilenler: ApRaNaX.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Dizüstü Bilgisayara Elektrik Gelmiyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297