Hdmi Kablo ile Pc yi tv ye Bağlama Sorun Yardım
80 Cevap112337 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

11 Mesaj
2 Ocak 2011; 0:03:54 

Arkadaşlar Hdmi Hdmi kablo aldım yanı ıkı ucu da hdmi cıkısı pc de ati radeon hd 3850 ekran kartı var hdmi kablosunun bir ucunu ekran kartının o girişine diğer ucunu ise philips 32pfl5605 tv 'ye takıyorum bilgisayarda hiçbir işlem yok tv den hdmi çıkısını secıyorum goruntu alması için video sinyalı yok diyor ne yaapbilirim bu durumda hiç görüntü yok hdmi kabloda bir sorun var mı diye dvd oynatıcıma taktım televizyona bağladım hiçbir sorun yok yardım ederseniz şimdiden tşkler

4870 Mesaj
2 Ocak 2011; 0:07:48 

masaüstinde sağ tıklatıp monitör seçeneklerinde ikinci monitör olması lazım onu seç

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir

11 Mesaj
2 Ocak 2011; 0:09:42 

öyle değil catalyst control center'dan da baktım hiç bir sorun yok algılamıyor pc hdmi kablosunu nasıl algılatabilirim onu yani bilgisayar görse yapıcam da görmüyor pc

11 Mesaj
2 Ocak 2011; 0:27:21 

bilgisayarın hdmi kablosunu görmesi için ne yapabilirim bu arada kablonun desteklememe ihtimali var mı yanı pc yi tv ye baglamayaıp dvd ps3 xbox360 felan mı baglıyor acaba ?

194 Mesaj
2 Ocak 2011; 0:43:49 

eğer tv nizde 1 den fazla hdmı girişi varsa taktiğiniz hdmı yuvasının numarasına bakın..ve seçin..hani olurya küçücük bir ayrıntı ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanim -- 2 Ocak 2011; 0:44:35 >

Donanımhaber Ordulular Derneği

11 Mesaj
2 Ocak 2011; 8:59:41 

onu da denedım :D olmuyo bi türlü yeniden deniycem gündüz gözüyle :D

2175 Mesaj
2 Ocak 2011; 16:55:04 

quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

masaüstinde sağ tıklatıp monitör seçeneklerinde ikinci monitör olması lazım onu seç

Benim de bildiğim bu şekilde. TV açıkken ve kablo bağlıyken 2. monitörü seçip görüntüyü oraya aktarman lazım.

.

11 Mesaj
2 Ocak 2011; 17:30:21 

ati catalyst control center dan denedım 2. monitör yani hiç görünmüyor nedn olmuyor anlamadım ekran kartından kaynaklanan bir sorun olabilir mi acaba palit hd 3850 1 gb ekran kartı bağlayınca hiçbir tepki yok yani hiçbir değişiklik yok bilgisayarda :S normal pc cıkısıyla bagladıgım zaman hiçbir sorun yok direk aktarabiliyorum ama hdmi ile denediğim zman olmuyor bu arda hdmi kablosnun markası eye-q 3 metrelik 24 k altın uclu

290 Mesaj
3 Ocak 2011; 22:54:56 

ben hdmı ile degilde tv out cıkısından s video kablo ile görüntü aktarmıstım.bunu yapmak basic ayarlardan ekranı klonlama ile tv/monitörden aynı cozunurlukte goruntu alıyordum

11 Mesaj
4 Ocak 2011; 9:35:02 

normal pc cıkısından bende baglıyorum ama hdmı la hd aktarılabiliyor normal pc cıkısı hd yapmıyor full hd olması lzım :D

13 Mesaj
8 Ocak 2011; 1:20:58 

hocam bi arkadaş yukarda hdmi çıkışından bahsetmiş ondan olabilir. aynı tvden bendede var PHILIPS 32PFL5605 4 tane hdmi var. tv menüsünden cihaz eklerken hangi hdmi girişine taktıysan onu seçmen gerekli. 1. ve yüksek ihtimal sorunun bu.
2. ihtimal de catalist control ayarlarından çoklu monitör desteğinin açık olması. catalist control ayarlarını kontrol et derim. aslında buda yüksek ihtimal :D

aynı tvyi bende monitör olarak kullanıyorum. aynı senin gibi hdmi to hdmi kablo kullanıyorum hem dandik bi markada değil kablo. ekran kartım HIS HD5770. ben güzel bir görüntü alabiliyorum. ANCAK!!! bütün çözünürlük ve tazeleme hızlarında resimlerde olsun videolarda olsun; örneğin windows7 standart masa üstü duvar kağıdında bile renk skalası fark ediliyor. yani bir renkte koyudan açığa doğru renk tonları dairesel olarak belli oluyor. tıpkı bilgisayarınızın ekran kartı driver nı tanıtmadığınızda resimlerin çirkin görünmesi gib. Ancak bendeki o kadar da bariz değil. ben tv ye 1-2 m mesafeden bakıyorum. bu mesafede renk skalası belli oluyor. ama uzaktan bakınca sorun yok. ekran kartı driverlarım tv yazılım sürümü güncellemesi falan hepsini denedim. ama değişen bi şey yok. haa birde HD filmleri bilgisayardan izlerken normal bi monitörde yüksek kalitede izliyormuş gibi gösteriyor. fakat aynı HD filmi harici harddiskten TV ye USB den bağlayıp izlerken 10 numara görüntü çıkıyor ortaya. işte HD film bu diyor insan.

bilgisayardan izlerken bi gökyüzü sahnesi gibi renklerin açıktan koyuya doğru olan sahnelerde renk skalası belli oluyor. ama normal karışık renkli sahnelerde renk skalası göze bile çarpmıyor. çok araştırmama rağmen bu sorunun televizyon ve ekran kartı uyuşmazlığı olduğunu düşünüyorum. ama daha denemediğim bazı şeyler var onlarıda denicem. mesela başka bi hdmi kablom yok yakın birilerinde de olmadığı için henüz deneyemedim. umarım bu yüzdendir. çünkü PHILIPS yetkili servisine kadar aradım aldığım yeride aradım ancak teknik servis gelmesi gerek diyorlar. tv montaj yapan teknik servis sorun olmadığını söylemişti. umarım sorunun düzelir. düzelince TV hakkındaki görüş ve düşüncelerini burda paylaşırsan sevinirim. eğer bende halledebilirsem yazarım....

fds

195 Mesaj
17 Ocak 2011; 21:10:50 

hocam çözebildinmi bu sorunu?
aynı problem bendede mevcut

447 Mesaj
22 Ocak 2011; 10:26:07 

Catalyst Control Center'da pixel ile ilgili bi bölüm vardı, ordan RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB) seçin düzelmesi lazım, yani sizin sorununuz bu mu tam olarak bilmiyorum ama bende philips full hd tv var, bilgisayarımı hdmi ile tv ye bağlayınce 3-5 dk sonra tüm ekran pembe oluyordu, bazen yeşil, bu şekilde bu problemden kurtuldum.

Bu ayarı yaptıkdan sonra tv yi yeniden başlatmak gerekebilir (pc yi değil) ama bende otomatik oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draconist -- 22 Ocak 2011; 13:30:27 >

524 Mesaj
6 Mart 2011; 18:47:29 

benimde ekran kartım ati radeon hd 4570.Laptobu sony 82 ekran full hd tvye baglıyorum normalde tv 1920 x 1080 desteklemesi gerekirken ben bu ayarları hdmi'la baglayıp yapınca 1776x1000 görüntüyü kullanabiliyorum en fazla 1920x1080 yapınca ekran kenarlara taşıyo bi kısmı gözükmüyo.Birde bazen arada sırada ekran pembe oluyo ya geri geliyo bi süre sonra yaada kabloyu cıkarıp takmam gerekiyo bi bilgisi olan varmı ?

Ancak aynı şeyi 2 ucu erkek monitor soketiyle yapıp ekranı sadece monitor olarak kullandıgımda 1920 X 1080 goruntuyu ayarlamıstım.

Son olarak ben ati catalysm den bazı ayarlar yaptım o ayarlar esnasında 1080p24 goruntu yonetıcısı formatı ve buna benzer bı ayarı daha kaldırdıgımda mouse'ın ekrandakı hareketlerı daha akışkan oluyor takılma olmuyor ama o ayarları secınce ekranda mouse sankı takılıyormus gıbı oluyor bunun sebebının fps düşmesinden kaynaklandıgını dusundum ama sımdı bu tv bazı geçişler yaparken üst kısmında yine 1080p yazıyor ben yine 1080pdeyım ama takılmalar olmuyor burda bir sacmalıkmı var yoksa ben mı anlayamadım.

bu arada pembe ekran yıne oldu bu yazıyı yazarken cıkarttım taktım kabloyu düzeldi , yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *ShagraX* -- 6 Mart 2011; 18:58:31 >

524 Mesaj
6 Mart 2011; 20:33:39 

upppp

2175 Mesaj
6 Mart 2011; 21:09:52 

diğer "color pixel format" ayarlarını denedin mi? Seçtiğin ayar senin tv'ye uygun olmayabilir.

.

524 Mesaj
6 Mart 2011; 21:31:42 

upppp

524 Mesaj
6 Mart 2011; 23:39:47 

quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

diğer "color pixel format" ayarlarını denedin mi? Seçtiğin ayar senin tv'ye uygun olmayabilir.

öyle bi ayar yok :/ baktıgım yer dogru ama yok

524 Mesaj
7 Mart 2011; 1:44:56 

aynı tvyi geforce ekran kartlı laptoba bagladım pembe ekran yok... YOkmu bişey bilen

524 Mesaj
7 Mart 2011; 13:40:13 

up?

2175 Mesaj
7 Mart 2011; 15:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: *ShagraX*

quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

öyle bi ayar yok :/ baktıgım yer dogru ama yok

Eğer ATI ekran kartı kullanıyorsan ayarın yerini yukarıdaki resme bakarak bulabilirsin.

.

1 Mesaj
31 Mart 2011; 21:01:41 

selam arkadaşlar yeni olduum için konu açamadım benim şöle bi sorunum var hdmi kabloyu pc ye bağlıyorum 82 plazmaya herşey normal ama oyuna girince ekran gelip gidiyo sürekli yardım ederseniz sevinirim ...

14 Mesaj
17 Nisan 2011; 19:15:59 

merhaba şöle bir sorunum var masaüstü pc deki görüntümmü ve sesimi lcd televizyonuma bağladıgımda alıyorum fakat 5:1 ses sistemine ses gelmiyor hdmı modundan cıkıp tv moduna gectıgımde ses sistemınde sorun yok ama hdmı moduna gecınce sadeec tv den ses gelıyor boyle bir sorunla karsılasan varmı çözümü nedir tesekkurler...

648 Mesaj
17 Nisan 2011; 19:37:26 

Windows+P tuş larını kullanarak kolayca bağlayabilirsiniz

ASUS P5G41TM-Lx6gb ram ATİ POWERCOLOR 6790
İntel core2duo 2,33

358 Mesaj
4 Haziran 2011; 20:52:47 

Arkadaşlar.. PCyi HDMI kablosu ile 106 ekran LG televizyona bağladım fakat sinyal yok diyor dediklerinizin hepsini yaptım fakat olmuyor... yardım edin pls

Törkuş pipıl

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Haziran 2011; 21:09:26 

Dostum önce pc ye normal bir monitör bağlıcaksın ( vga'dan bağla boyutu farketmez )

Windows 7 İçin

Sağ tık Ekran Çözünürlüğü Gelişmiş ayarlar üstten bağdaştırıcı alt tarafta tüm modları listele var ona giriceksin ordan

800x600 50 hz'yi seçiceksin bu modu tüm lcdler destekler eğer ekran geliyosa sorun yok demektir daha sonracığıma eline lcd nin kullanma klavuzunu alakcaksın ordan özelliklere bak maximum hz desteğine ona göre ayarla

Önemli not : lcd de pc ye uyusmamanın en büyük nedeni hz dir hz yi kücük tutman gerek.

111 Mesaj
30 Haziran 2011; 13:20:04 

quote:

Orijinalden alıntı: *ShagraX*

benimde ekran kartım ati radeon hd 4570.Laptobu sony 82 ekran full hd tvye baglıyorum normalde tv 1920 x 1080 desteklemesi gerekirken ben bu ayarları hdmi'la baglayıp yapınca 1776x1000 görüntüyü kullanabiliyorum en fazla 1920x1080 yapınca ekran kenarlara taşıyo bi kısmı gözükmüyo.Birde bazen arada sırada ekran pembe oluyo ya geri geliyo bi süre sonra yaada kabloyu cıkarıp takmam gerekiyo bi bilgisi olan varmı ?

Ancak aynı şeyi 2 ucu erkek monitor soketiyle yapıp ekranı sadece monitor olarak kullandıgımda 1920 X 1080 goruntuyu ayarlamıstım.

Son olarak ben ati catalysm den bazı ayarlar yaptım o ayarlar esnasında 1080p24 goruntu yonetıcısı formatı ve buna benzer bı ayarı daha kaldırdıgımda mouse'ın ekrandakı hareketlerı daha akışkan oluyor takılma olmuyor ama o ayarları secınce ekranda mouse sankı takılıyormus gıbı oluyor bunun sebebının fps düşmesinden kaynaklandıgını dusundum ama sımdı bu tv bazı geçişler yaparken üst kısmında yine 1080p yazıyor ben yine 1080pdeyım ama takılmalar olmuyor burda bir sacmalıkmı var yoksa ben mı anlayamadım.

bu arada pembe ekran yıne oldu bu yazıyı yazarken cıkarttım taktım kabloyu düzeldi , yardım lütfen

bu sorunun çözümü için ne yaptınız benzer sorunu bende yaşamaktayım, ekran kısa zaman sonra pembe oluyor...

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_alone -- 30 Haziran 2011; 13:20:45 >

648 Mesaj
30 Haziran 2011; 20:29:49 

ekran pembe oluyor ise kabloda veya grişlerde sorun olabilir

ASUS P5G41TM-Lx6gb ram ATİ POWERCOLOR 6790
İntel core2duo 2,33

110 Mesaj
25 Kasım 2011; 17:23:27 

Arkadaşlar bendede sizin sorunlarınıza benzer bir durum var:

Ekran kartım radeon HD6950 , Monitörüm (TV-Monitör) LG Flatron M227WDP , XP işletim sis.

Analog çıkıştan görüntü aldığımda gayet iyi bir görüntü alıyorum yalnız HDMI görüntü aldığımda çok bulanık bir görüntü alıyorum Catalys ayarlarından pek anlamıyorum biraz kurcaladım çözünürlüğü 1920x1080 yapınca ekran kenarlardan taşıp başlat çubuğu görünmüyor. Amacım ekran kartımın ve monitörümün alabileceği en iyi görüntüyü almak şimdiden teşekkür ederim ....

(Win7 Ultimate x64) (m5a88-v evo) (AMD Phenom II X6 1055T Processor 2.80GHz) (Ati HD6950) (8GB ram) (700watt power) (LG Flatron W227WDP Tv-Monitör)

73 Mesaj
1 Ocak 2012; 13:00:44 

dostum aynı sorun bende de var. pc yi tv ye vga kablo ile bağladığımda güzel bi görüntü oluyor fakat hdmi kablo ile bağladığımda renkler tuhaf acayip bişey oluyor. her şeyi denedim fakat çözüm bulamadım.

HAYY dan gelen HU ya gider

1151 Mesaj
3 Ocak 2012; 17:46:50 

bende ati x1250 var
sony ex500 e analog ile bagliyorum goruntu son derece tatminkar
720pleri katir katir oynatiyo valla

satılık logitech z623 350tl

81 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:12:35 

arkadaşlar bn pc ile tv yi bağladım görüntü var ama ses sadece bilgisayardan geliyor sesin tv den gelmesi için ne yapabilirim ??@@@@@@@

1151 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:02:56 

hdmi ile baglamazsan tvden gelmez ses.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

satılık logitech z623 350tl

2175 Mesaj
31 Ocak 2012; 20:53:40 

başka bir işletim sistemi ile denediniz mi? En basitinden XP kullanıyorsanız win7 ile ya da bir linux işletim sistemi ile.

.

396 Mesaj
23 Şubat 2012; 23:51:56 

üstadlar cok acil birşey soracağım,

http://www.sahibinden.c...i-2160p-75386281/detay/

yukarıdaki kabloyu aldım, pc den tv me bağlıyayım diye, bu arada tvim 50PZ250,

yanlız gelen kablo yukarıdakine benzemiyor tamam 10metre hdmi falan filan ama hic özelliği yazmıyor ve tv ye taktığımda 1.4 mu değil mi nasıl anlayacağım bilmiyorum bu 1.sorum.

2. sorum ise; ilandada belirttiği gibi "100 Hz ile 800 Hz arası tarama hızı ile birlikte desteklediği çözünürlük formatları ise şunlardır:
480p, 720p, 1440p, 1080i, 1080p, 2160p
" diyor ama ben hdmi ı kabloya taktığımda sadece 720P aktif oluyor burda bi yanlışlık mı var ? (Bu arada ekran kartım ati radeon 4600serisi)

3. sorum ise tüm bu yukarıdaki sorunlarımı nasıl çözerim sizlerden yardım alabilirmiyim ? *Ona göre kabloyu ya iade edeceğim yada kalacak(tabi hata benden kaynaklıysa iade etmem).

Teşekkürler.

Not: 3D film oynattı ama clash of titans ı oynatmadı mesela, birde sadece 720P acılıyor bende, ama yukarıdakilerinde acılması gerekmez mi ?

Acemi Birlik -----> İzmir Narlıdere

Usta Birliği ------> Ankara Şereflikoçhisar

469 Mesaj
18 Mart 2012; 0:26:28 

Arkadaşlar laptobu hdmı ile lcd ye bağlıyarak yaklaşık 2 aydır sorunsuz kullanıyordum.bugun denediğimde görüntüyü lcd ye aktarmıyor. Başka kablo denedim olmadı.Başka laptop bağladım çalıştı. Laptobun ekran ayarlarına girdiğimde lcd'nın modeli gözüküyor. ama görüntüyü aktaramıyor. acaba hdmı portumu gitti. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

6 Mesaj
22 Mart 2012; 16:20:01 

Arkadaşlar pc den tv'ye hdmı kablo ile bağlantı yaptım olmadı uzun araştırmalarım sonucunda pc' de 2 tane ekran kartı varmış bilmiyordum biri intel diğeri ati benimki intele ayarlıymış ekran kartını ati yaptım görüntü geldi fakat ses gelmedi.Sesi nasıl halledebilirim teşekkürler.

440 Mesaj
1 Nisan 2012; 20:36:09 

bende tanıtamadım bi türlü =/

29 Mesaj
30 Nisan 2012; 22:06:06 

Selam arkadaşlar.Benim sorunum bambaşka.Samsung 22D5003 marka bi televizyon aldım.Alırken usb den film izletip izletmediğine dikkat etmemişim.Sonra bi tane hdmı kablosu aldım.Laptoptan bağlansın diye.Laptop sony vaio i3 işlemcili ama ekran kartı intel tümleşik hd.
Hdmı kabloları bağladım.Tv de sinyal yok diyor.Sonra kurcalaya kurcalaya bilgisayardan samsung diye buldum.Seç diyorum.görüntüyü bi türlü aktaramadım. Lütfen yardım.

111 Mesaj
30 Nisan 2012; 22:40:47 

quote:

Orijinalden alıntı: istemi_kagan

Selam arkadaşlar.Benim sorunum bambaşka.Samsung 22D5003 marka bi televizyon aldım.Alırken usb den film izletip izletmediğine dikkat etmemişim.Sonra bi tane hdmı kablosu aldım.Laptoptan bağlansın diye.Laptop sony vaio i3 işlemcili ama ekran kartı intel tümleşik hd.
Hdmı kabloları bağladım.Tv de sinyal yok diyor.Sonra kurcalaya kurcalaya bilgisayardan samsung diye buldum.Seç diyorum.görüntüyü bi türlü aktaramadım. Lütfen yardım.

masaüstünde sağ tıklayıp çözünürlük ayarlarından algıla "detect" diyip bağladığınız tv yi bulmasını sağlayın oradan tv için uygun çözünürlüğü seçip görüntüyü aktarabilirsiniz... sinyal yok demesinin bir başka sebebide tv nin bağlantı kısmından uygun portu seçmeniz gerekiyor, örneğin tv nin hdmi1 portuna bağlantı yaptıysanız tv nin kumandasından hdmi1 i seçmeniz gerekli...

29 Mesaj
30 Nisan 2012; 22:52:29 

quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

quote:

masaüstünde sağ tıklayıp çözünürlük ayarlarından algıla "detect" diyip bağladığınız tv yi bulmasını sağlayın oradan tv için uygun çözünürlüğü seçip görüntüyü aktarabilirsiniz... sinyal yok demesinin bir başka sebebide tv nin bağlantı kısmından uygun portu seçmeniz gerekiyor, örneğin tv nin hdmi1 portuna bağlantı yaptıysanız tv nin kumandasından hdmi1 i seçmeniz gerekli...

Teşekkürler Hocam.Yalnız tv den HDMI seçeneklerinide bilmiyorum.Araştırdım baya ama bulamadım bi türlü.

111 Mesaj
30 Nisan 2012; 23:22:09 

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler Hocam.Yalnız tv den HDMI seçeneklerinide bilmiyorum.Araştırdım baya ama bulamadım bi türlü.

kumandada bulunan "source" tuşu ile yapılıyor, hdmi kabloyu bağladığınız girişin yanından ismini öğrenin (hdmi1, hdmi2 vs) bunu source tuşuna basınca ekranda çıkan yerden seçin...

29 Mesaj
1 Mayıs 2012; 10:24:23 

quote:

quote:

quote:

quote:

kumandada bulunan "source" tuşu ile yapılıyor, hdmi kabloyu bağladığınız girişin yanından ismini öğrenin (hdmi1, hdmi2 vs) bunu source tuşuna basınca ekranda çıkan yerden seçin...

Hocam çok teşekkürler.Sorunu hallettim sayenizde.

111 Mesaj
1 Mayıs 2012; 10:34:27 

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam çok teşekkürler.Sorunu hallettim sayenizde.

291 Mesaj
30 Haziran 2012; 19:58:43 

öncelikle merhaba arkadaşlar.
bende 13_3 inch_Style_Pearl_(SN009) bu netbook var mini hdmi aparatı aldım bölelikle netbookumun hdmsini kullanabiliyorum.Ama şöle bir sıkıntı var aparatı takıyorum , ekrana görüntü gelsin die netbook ekran simgeler değişiyor ama televizyonda sinyal yok diyor televizyonda 42lw5500 .Vatan bilgisayara gidip netbookda götürdüm ordada çokcuk beceremedi ve netbook win7 ultime kurdum die bir dosya var onu silmişsindir dedi , servisi aradım dedim böle böle driverleri eksiksiz kurduysan öle birseye ihtiyac yok dedi ve anlayacağınız ben netbooku tv ye bağlayamıyorum yardımmmm :))))

807 Mesaj
30 Haziran 2012; 20:21:50 

quote:

Orijinalden alıntı: dark_dewil

öncelikle merhaba arkadaşlar.
bende 13_3 inch_Style_Pearl_(SN009) bu netbook var mini hdmi aparatı aldım bölelikle netbookumun hdmsini kullanabiliyorum.Ama şöle bir sıkıntı var aparatı takıyorum , ekrana görüntü gelsin die netbook ekran simgeler değişiyor ama televizyonda sinyal yok diyor televizyonda 42lw5500 .Vatan bilgisayara gidip netbookda götürdüm ordada çokcuk beceremedi ve netbook win7 ultime kurdum die bir dosya var onu silmişsindir dedi , servisi aradım dedim böle böle driverleri eksiksiz kurduysan öle birseye ihtiyac yok dedi ve anlayacağınız ben netbooku tv ye bağlayamıyorum yardımmmm :))))

Hocam, netbook'un görüntü çıkışını manuel olarak senin seçmen gerekiyor olabilir. Bunun için, görüntü çıkışını değiştirmeye atanmış bir tuş ve fn tuşuna basarak çıkışı tv olarak seçebilirsin. Windows 7 üzerinden de değiştiriliyordu ama şuan hatırlamıyorum hangi bölümden değiştirildiğini.

zoru başarırım; imkansız biraz zaman alır..

291 Mesaj
30 Haziran 2012; 20:42:24 

vallaha hocam fn nin her tuşu aktif değil bende anlamadım artı ekran dan sağ tuş yapıpdediğin gibi diğerini gösteriyorum ama gene olmuyor

1216 Mesaj
18 Temmuz 2012; 14:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: draconist

Catalyst Control Center'da pixel ile ilgili bi bölüm vardı, ordan RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB) seçin düzelmesi lazım, yani sizin sorununuz bu mu tam olarak bilmiyorum ama bende philips full hd tv var, bilgisayarımı hdmi ile tv ye bağlayınce 3-5 dk sonra tüm ekran pembe oluyordu, bazen yeşil, bu şekilde bu problemden kurtuldum.

Bu ayarı yaptıkdan sonra tv yi yeniden başlatmak gerekebilir (pc yi değil) ama bende otomatik oluyor.

hocam yeni versiyonunda o kısmı bulamadım yardımkcı olur musunuz

"Her insan kendi dünyasının tanrısıdır."

iPad Air

447 Mesaj
21 Temmuz 2012; 0:55:11 

quote:

Orijinalden alıntı: LifeSuxTR
hocam yeni versiyonunda o kısmı bulamadım yardımkcı olur musunuz

My VGA Displays ya da resimdeki gibi My Digital Flat Panels kısmı olaması lazım, oraya girince Pixel Format kısmındadır.

Fakat LCD TV bağlı değilse o kısım görünmez, misal benim pc şu an ayrı bir odada, TV ayrı odada, Catalysti açınca o kısım bende de şu an görünmüyor, ancak Hdmi ile TV'yi bağlarsam görünüyor.

Resim link: http://s2.postimage.org...7krk5/Einstellung_1.jpg

5 Mesaj
29 Temmuz 2012; 3:31:29 

pc tv baglanti sorununu bende yasiyorum yarin burda yazanlari deneyip..deneyimlerimi paylasirim..sesle ilgili yazilanlara cevap vermek istedim..ses alamayan arkadaslar sag kosedeki haporler resminden sag tus yaparak sanirim alttan 3 secenek olmasi lazim pc basinda olmadigim icin tam secenek veremiyorum cepten giriyorum.. hdmi ses kismini etkinlestir dediginizde ses gelecektir...yada 3.5 stereo bi ses kablosuyla cozebilirsiniz sorunu..ayrica sinema seti pc ve tv baglanti kisminda sesi almak icin tv ile sinema setini optical kablo ile baglamalisiniz pc ile tv hdmi kablo ile..opticalle baglayinca normal tv yayininida otomatik baska bi baglanti kablosu olmadan 5.1 alabilirsiniz..

5 Mesaj
31 Temmuz 2012; 0:05:17 

lg nin bazi tv modellerinde vs bu sorun var diye okudugum forumlar nedeniyle samsung ve philips tede denedim..gene pc goruntusunu tv ye alamadim hdmi kabloyu sinema seti tv baglantisinda denemis ve goruntu almistim o yuzden kablo sorunu hic aklima gelmiyodu..sorun hdmi kablodaymiş... s-link hdmi jack kismi oynar olanlardan sorun ondaymis..yeni aldigim kablonun ismini yazmiyorum..marka reklamcisi etiketi almak istemem..sanirim ne kadar ekmek o kadar köfte..kisaca kaliteli iyi bisey alin...umarim birilerine yardimi olur

190 Mesaj
15 Eylül 2012; 23:48:28 

quote:

Orijinalden alıntı: gurolgenc

lg nin bazi tv modellerinde vs bu sorun var diye okudugum forumlar nedeniyle samsung ve philips tede denedim..gene pc goruntusunu tv ye alamadim hdmi kabloyu sinema seti tv baglantisinda denemis ve goruntu almistim o yuzden kablo sorunu hic aklima gelmiyodu..sorun hdmi kablodaymiş... s-link hdmi jack kismi oynar olanlardan sorun ondaymis..yeni aldigim kablonun ismini yazmiyorum..marka reklamcisi etiketi almak istemem..sanirim ne kadar ekmek o kadar köfte..kisaca kaliteli iyi bisey alin...umarim birilerine yardimi olur

bende lg led tv aldım pc görüntüsünü alamıyorum 2 tane hdmi girişi var reklamla alakası yok söylede biz de bilelim

steam : musatem
origin : MUSATEM

685 Mesaj
20 Ekim 2012; 20:10:07 

Televizyondaki yada PC deki interneti birbirine aktarıp kullanabilen oldumu arkadaşlar bu nasıl oluyor yahu...

19 Mesaj
21 Ekim 2012; 10:18:40 

Selam Arkadaşlar bendeki sorunda başta yazan arkadaşa benziyor. Samsung 40 inç LCd war. Monitor ekran kartının DVI 'a bağlı ,LCD'yi de iki uçlu HDMI'a bağladım. Tv kapalıyken PC ikinci monitor olarak Samsung'u görüyor ama tv açtığımda sanki hiç bağlamamışım gibidirek tekli monitore geçiyor.Tv ekranın bağlantıları kontrol edin diyor. Çözünürlüğü değiştirdim, yeniden başlattım, ekranları ayrı ayrı taktım, TV'nin iki HDMI girişi var ikisine de ayrı ayrı takıp kumandadan seçtim ama sorun düzelmedi. sorun PC'de mi LCD'de mi nerde anlamadım bile...

59 Mesaj
15 Aralık 2012; 19:03:42 

Arkadaşlar kasanızın arkasındaki hdmı girişlerine dikkat edin bağlamanız gereken HDMI ekran kartınızın portunda olan olucak farklı yere bağlarsanız görüntü alamazsınız.

1 Mesaj
17 Aralık 2012; 20:08:11 

selam arkadaşlar, nette ve forumlarda problemimle ilgili cevap bulamadığım için sorunumu buraya yazıyorum, umarım birisi bir çözüm tavsiye edebilir.

Önceden bende ndvidia 9800 ekran kartım vardı, geçen gün vatan bilgisayar sağ olsun%30 luk indirim yaptı ve ben sapphire 7850 ekran kartı aldım ancak, 32 inç hd lcd tv ye bağladığım zaman görüntüler çok çirkin çıkıyor (önceden ndvidia varken çok yumuşak ve kaliteliydi) yani nasıl diyim yazılar falan böyle kiril alfabesinden türkçeye çevrilmiş gibi kaba kaba, ayarlara baktım hiç alışık değilim hayatımda ilk kez radeon kullanacağım hiç birşey anlayamadım, tüm seçenekleri denedim ama görüntü halen çok kötü acaba nasıl bir ayar yapmak gerekiyor, merak eden arkadaşlara DVI dan HDMI kablo ile bağladım tv ye, umarım birileri bana fikir verebilir.

Çok teşekkürler,
Can

5 Mesaj
21 Aralık 2012; 16:30:14 

merhaba kardeşim sorununu giderdin mi benim de aynı sorunum var.i

5 Mesaj
21 Aralık 2012; 16:31:51 

quote:

Orijinalden alıntı: **Nightmare**

Arkadaşlar laptobu hdmı ile lcd ye bağlıyarak yaklaşık 2 aydır sorunsuz kullanıyordum.bugun denediğimde görüntüyü lcd ye aktarmıyor. Başka kablo denedim olmadı.Başka laptop bağladım çalıştı. Laptobun ekran ayarlarına girdiğimde lcd'nın modeli gözüküyor. ama görüntüyü aktaramıyor. acaba hdmı portumu gitti. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

kardeşim sorununu giderdin mi bende de aynı sorun var da