Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @dreagle : applanet da kur :).http://www.applanet.net/Forum/downloads.php
    bu msjlarda türkçe karakter sorunu bende de war :) morelocale e gerek yok ama bu romda zatn türkçesi mevcut ayarlar / klavye ve dil kısmından seçilebiliyor lakin bu türkçe karakter sorununa nasıl bi çözüm bulacaz
    elleri görebilirmiyiz :)
  • Applanet kurdum ama birbirmize bakıyoruz öyle :D bir yavaş sanırım :)
    Bir taraftan okuyorum bir taraf karıştırıyorum sonra karıştırırken dalıyorum aklıma başka bir şey takılıyor ona aramaya koyuluyorum biligsayarda 3 4 pencere her pencerede bir sürü sekme :))))) çok rezil bir durumdayım resmen
  • dostum applanet sürekli çalışmıyor. bazen açılıyor serverları o arayı yakalarsan eminim çok mennun kalacaksın :). sen daha dur ileriki zamanlarda o kadar çok döküman okuyup araştırma yapacaksın ki bir an durup bu kadar ders çalışsam astronot olurdum demeye kadar gelecek :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fugeetive

walla ona hiç dikkat etmedim ama 4. seçeneği seçince waiting for usb der sonra usb yazar karşısında o zaman bağlı olduğunu anlarsın telin. bi pili çıkar tak çalıştırırken açma kapama tuşuna basılı tut magdlr menüsü gelene kadar sonra usb flasherı seç (4. seçenek) ondan sonra telefonu usb ile pc ne bağla görmesini bekle. gördükten sonra install dersen büyük ihtimal halolur sorun

ustat telefonu gordugu zaman led ısıgı yanıyomu telde, bende yanmıyo yani yanmaması normalmi?
  • yanmıyor malgdr menüsünde .. ekran da waiting usb yazar karşısında usb yazdığında görmüş demektir :)
  • quote:

yanmıyor malgdr menüsünde .. ekran da waiting usb yazar karşısında usb yazdığında görmüş demektir :)

ok ustat. 1.9 yayınlanmıs eve gecince onu denicem, ıns sorun olmaz
  • Arkadaşlar merhaba.

Dün başlayan bir sorunum var.

Telefonu usb üzerinden bilgisayara bağladığımda "com.htc.bgp işlemi beklenmeyen şekilde durdu. Lütfen yeniden deneyin" hatası alıyorum.

Dolayısıyla telefon bağlantı tipini "yanlızca şarj et/HTC Sync vb" bana soramıyor.

Bu sorun neden kaynaklanmış olabilir, bir fikriniz var mı?
  • Soracağım sorular bu konudaki Stock ROM ile ilgilidir, lütfen diğer custom romlarla karıştırmayınız.

1) Yaklaşık 2 gündür telefonda karıştırılmadık bir yer bırakmadım denilebilir. Fakat bir türlü şu 'Kalibrasyon (Calibrate/G-sensor)' ile ilgili problemi çözemedim. Arkadaşlar bu romu kullanırken, 'Internet' (Browser olarak) girdiğinizde ve telefonu 'yatay' hale getirdikten kaç saniye sonra telefon yatay hale geliyor yada 'yatay' haldeyken kaç saniye sonra 'düşey' hale geliyor?

2) 'HTC Mail Widgeti' sadece Exchange server ve POP3/IMAP maillerle çalışıyor. GMail, Hotmail, Yahoo gibi maillerimizi bu widgete entegre edemiyor muyuz? Bunu niçin söylüyorum, çok fazla 'Mail Widget'i indirdim, hiç biri HTC'nin ki kadar güzel ve kullanışlı değil.

3)

quote:

Bu yüklediğimiz Stock ROM = HTC Desire'daki ROM
    Gingerbread ROM = Nexus One'ın ROM

diyebilir miyiz? Dersek, en güncel ve hatasız çalışan hangisidir?

4) Bu konudaki Stock ROM güncelledin mi? En güncel hali buradan download ettiğimiz hali midir?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chirkinordek -- 9 Ocak 2011; 21:24:54 >

• İçinde sense olan bir roma döndüm iki sorunumda halloldu :)

@fugeetive sağolasın applanet bilgisi için iyice umudumu kesmiştim.

Yanlız anlamadığım applaneti bu normal android marketteki ücretli uygulamarı ücretsiz indirmek için kullanıyoruz fakat sabahtandır geziyorum hiç bir tane ücretli uygulama göremedim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.eagle -- 9 Ocak 2011; 21:35:18 >
  • @chirkinordek: g sensorle ilgil i olarak yatay düşey yönde hareket yaklaşık 2 veya 3 saniye içerisinde gerçekleşiyor.
    htc mail widgeti imap/pop3 olarak gmail veya hotmail li otomatik olarak ayarlarını yapılandırıp kullandırıyor. ben hep onu kullandım bi sıkıntı görmedim . exchange server seçersen olmuyor :).
    Ben en son çıkan gingerbread kullanıyorum bana daha hızlı ve daha hoş geliyor. kişisel bişey... sense arayüzü daha kullanışlı ama bana hep ağır gelmiştir. birde aramızda kalsın gingerbread de ekranı kitlerken ki şu crt monitör animasyonuna bayılıyorum :). Benim kullandığım gingerbread romu bugün yayınlandı en günceli yani.
    stock romda hala aynı güncelleme görmedi galiba ama xda developers dan bakabilrsin :)
    @dr.eagle: şimdi uygulamalara baktığında fiyatların üzeri çizili olarak gördüklerin zaten paralı olan uygulamalar.
    en basitinden set cpu veya aldiko diye arat çıkan sonuçlarda fiyatların üzerinde bir çizgi göreceksin.bunlar normalde paralı fakat sen para vermeden indirebilirsin anlamına gelmekte :)

• quote:

yanmıyor malgdr menüsünde .. ekran da waiting usb yazar karşısında usb yazdığında görmüş demektir :)

ustat kafayı yedirdi bu telefon bana, defalarca custom rom yukledim winmo ama android bela oldu basımıza:( cihaz usb den goruyor, wait usb yazıyor sonra tanıyorki bir daha usb yazısı geliyo ama install dedigimde usb init failed hatasi veriyor, bu neden olur? cihazda usb bagli gozkuyor ama install dediginde ilerleme olmuyor, arıyo arıyo sonra usb init failed...
  • malgdr yüklediğine göre cihaz hspl yapmışsın. onun haricinde pc de xp mi kurulu. bir kaç insan var xp den sıkıntı yaşayanlar . onun haricinde başka bi rom indirip denerseniz belki orda bi sıkıntı yaşıyo olabilirsiniz. bide radio rom olarak 2.14 veya 2.15.50.14 öneriyolar . cihaz zatn 2.08 hspl de ve bu romlardan birine sahipse sıkıntı ya xp den ya da indirdiğiniz romdan kaynaklanıyordur .
  • MDJ Gingerbread ROM 1.7 kullandım 2 gün boyunca TEST SOnuçları

1- Batarya gayet başarılı. Bir kez şarj ettim. (Bugün bir saate yakın görüşme yaptım, 1 saat WİFİ ile net keyfi) Şarj %82
    2- Menuler gayet Hoş. Menuler arası geçiş gayet stabil. Takılma yok.
    3- Facebook videolarını facebook programı ile direk açıyor. Netteki bütün videoları hemen hemen oynatıyor. marketten indirdiğim you tube programında her hangi bir şarkıyı aramak istediğimde Ağ hatası 400 uyarısı alıyorum.
    4- Konuşurken ses karşı tarafa aşırı gürültülü gidiyor. 3G şebekesi ve 2G şebekesi ile sonuçlar aynı. Hatta Skype de de aynı sorun var. Ses boğuk ve gürültülü.
    5- Tom talking Cat v.s muailidi programlarda dışardan inanılmaz sesler alıyor.
    6- Uygulamlar konusunda sıkıntı yaşamadım hemen hepsini açtı.
    7- ROM'un ilk kurulumunda telefon hafızasında yaklaşık 250 mb boş yer kalıyor. Marketten flash.gmail.maps,eraht v.s programları indirebiliyorsunuz.
    8- Kamera 5 MP diyor fakat 5MP çekimlerde sağdan ve soldan daralmalar var. Video çekimi başarılı fakat video çekimlerinde de dışardan inanılmaz abuk sabuk sesler alıyor.
    8- Rehber Desire ve Desire HD Romlarına göre Kullanışsız,

10 üzerinden 6 verebilirim...

• Arkadaşlar windows xp kullanıpta flashlarken Usb init fail hatası alanlar. magdlr de 4. seçeneği yani usb flasher ı seçtikten sonra usb .... usb yazısını gördükten sonra pc den denetim masası/active sync yaparak oradaki usb ye izin ver tikini kaldırıp indirilen rom klasörünün içindeki install dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır derlerse bu sorun ortadan büyük ölçüde kalkacaktır. umarım faydası olur
  • Orijinalden alıntı: 1337

Orijinalden alıntı: bluepasifik

murtaza
    Tam olarak BootLoader (3 renkli ekranda) SPL karşısında ne yzıyor yazar mısın?

@1377
    tam olarak ekranda aşağıdaki gibi yazıyor.
    PB81100 HX-BC
    SPL-1.42.HSPL XE
    0X05
    0X30
    CotullaHSPL

ilk çıktığında yapmıştım zaten. rom radio bilgileri yukarıdaki gibi.
    makina sapıttı zaten program memory %80 dolu gibi devamlı.
    andoridde güzel rom bulamkta dert gibi görünyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: brdfckr53

NexusHD2-Gingerbread V2.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060

Kalkinca yukleyecegim daha yuklemedim. Gingerbread romlar artsin ya.

Biraz önce bu romu yükledim türkçe dil seçeneği kurulduktan sonra seçiliyor pil tüketimi biraz fazla gibi genel anlamda market, wifi, app. çalışıyor şimdilik güzel gibi...

Çirkinördek bu romda dediğinde bir problem yok skyfire falan yan yada dikey yapıca ekran senronize oluyor hemen. birde menünün şeklinden şikayetçi bir üye vardı aradığı (resmini upload ettiği) menü bu nand da var.... güzel deneyin derim kullandıkça bir promlem olursa gene buraya yazarım...

bir de 1337
    yazdığın talimatlara göre tek seferde kurdum, teşekkürler.... windows mobile kullananlara kesinlikle androide geçmelerini öneririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umaci -- 10 Ocak 2011; 0:52:59 >

• @fugeetive: Kullandığın ROM'un linkini verebilir misin?

Tamam bu ROM'u da deneyeceğim.
  • tabiki forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877777 son gingerbread surumu opera mini beta dan yaziyorum ondan link skinti olmaz umarim :)
  • Bütün NAND romlarda marketlerden indirdiğimiz uygulamaları (apps) telefon hafızasına mı kuruyor ? Bunun hafıza kartına kurmanın çaresi yok mu? 60 mb yer kalmışta. :S
  • verdigim linkteki rom sd karta kuruyor. cyanogen settingsde application kisminda nereye kurmak istedigine dair bi secenek war. onu sd kart olarak secersen sd karta otomatik olarak kurur
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.