Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ana basliktaki Nand stock rom u mu kurdun?
    Ilk aramadan sonra duzelmesi gerekli.
    Baska romlarda deneyebilirsin.
  • Herkese çok teşekkürler, 1337 özellikle sana :)

HTC HD2 KENDINI BULMUŞTUR ARKADAŞLAR!
  • arkadaşlar bu wap push mesaj ayarı nasıl açılıyor bilen var mı acaba???
  • arkadaşlar cevaplrınız için teşekkür ederim kurdum ve çalışıyor ama bi kaç sorum daha olacak bu indirdiğimiz froyo mu oluyo vede orjinal android arayüzümü kullandığımız son olarakta windows 6.5 olarak kullandığımız hd2den farklı olarak telefonun kaybettiği özellikler varmı mesea kamera çözünürlüğü gibi
  • arkadaslar flash player icerikli siteleri calistirabilen var mi ?
  • Teşekkürler chirkinordek Herkesin emeği var burada...

carisma_eko
    Marketten FlashPlayer 10.1 i indirip dener misin?
    Plug-in on olsun tarayıcı ayarlarında.
    Bazı sitelerin mobil görünümünde gösterilmiyor olabilir.
    Bunları yaptıktan sonra çalışır.

ert0
    şu LINK' ten daha fazla ROM bulup kurabilirsin, deniyebilirsin. Kullandıkça fikir sahibi olman daha uygun olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: marduk

MDJ's CyanogenMod 7 v. 1.7 kurdum. Biraz degisik geldi, alismam lazim. Onceden menudeki yukledimiz programlari asagi kaydirip bakerken simdi yana dogru kaydirarak bakiyoruz. Yalniz pil tuketimi cok iyi, beklemede 5ma. Gece yatarken %100 biraktim 6 saat sonra %94, saatte %1 harika. Tek sorun kizgin kuslari bir turlu yukleyemedim. Sd karta apk olarak atip, appins. programi ile yukluyorum ama sonra calisirken hata veriyor. Daha once nand olmayan JMDS de ayni sekilde calistirmistim. Fikri olan var mi?
    birde ayni linkte A2SD+ Edition var. Bu surum neyin nesi bilen varmi?

kaydırma yönünü Preferences menüsünden ayarlayabilirsin. app drawer settings oradan da scrolling orientation vertical ori. seç kaydırma dikey olacak. Pil beklemede 2-4ma. 1 gecede sadece %3 gidiyor.
    a2sd olayı da şunun için, daha fazla boş hafıza için uygulamaları sd karta yüklüyor.
    Bu arada yeni 1.8a çıkmış

• teşekkür ederim arkadaşım sana bi sorum daha olacak:D bu z4root android markete izin alınması içinmi indirmek gerekiyor vede usb ye bağladım telefonu bilgisayardan z4root u sd karda attım ancak windows mobiledaki gibi bi klasör bölümü bulamadığım için çalıştıramadım bluetooth üzerinden isede dosyayı açmıyo napabilirim
  • Herkese merhaba,

Bugün itibariyle bende Android FroYo 2.2 (Stock ROM) (NAND) kurmuş bulunuyorum. (HTC HD2) Hemen kurcalamaya başladım tabii ve bazı sorunlar gözüme çarptı. Eğer yardımcı olursanız, aynı sorunlarla karşılan arkadaşlarda rahat edeceklerdir.

1) Kurulum bittikten sonra ilk olarak Arama yaptım. Fakat 'Robotik ses' sorunu benimde başıma geldi. Daha sonra telefonu açıp kapattım ve tekrar denedim. Sorun düzelmişti. Kısacası sorun kendi kendiliğine düzeliyor dert etmeyin. :)

2) Arama konusuna girmişken, başka bir sorun (yada bana öyle geliyor.) daha var. O da 'Karşıdaki Sesin Az Gelmesi'. Eskiden (WinMo 6.5 Orj HTC ROM 1.66) telefonu kulağıma yaklaştıramazken şimdi telefonu kulağıma bastırmam gerekiyor. İşin garibi her insanda bu olmuyor. Bunun çözümünü şu şekilde buldum:

quote:

Karşıdaki insanın sesi az gelmeye başladığında ses artırma/azaltma tuşlarını kullanarak sesi azaltın ve sonra yavaş yavaş artırın! (butonlara basılı tutmayın çünkü işe yaramıyor o zaman)

Fakat bu çözümünde tam olarak işe yaradığını söyleyemem. Bu konuda bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

3) Bu 'Root Yetkisi Alma' tam olarak nerelerde kullanılıyor? Ne işe yarıyor? Benim bildiğim bir tek 'SuperUser'da z4root'un logunu tutuyor şuan.

4) Son olarak en önemli sorunlarımdan bir tanesi 'Kalibrasyon (Calibrate/Calibration)'. WinMo'da bu konu hakkında çok fazla sıkıntı çekmedim ama Android kurulduktan sonra kalibrasyonu kurcaladım biraz. Masanın üzerine koyup kalibre ettim ama 'Yukarı-Aşağı' olarak ya 'En yukarda' yada 'En Aşağıda' gözüküyor. Bu yüzden mesajlar gibi otomatik olarak dönen programlarda telefonu yatay hale getirmeme rağmen uzun bir süre bekleyince ancak yatay hale geliyor. Bunu nasıl çözebilirim? Bu konu gerçekten önemli. Ayrıca 'Teeter' (yanlış hatırlamıyorsam, topu deliğe getirme oyunu.) oynadım , onda herhangi bir sorun yok.

Soru(n)larıma cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler. Bu tür soru(n)ların hepsini ilerde 'NAND ROM S.S.S.' şeklinde toparlayacağım, söz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chirkinordek -- 8 Ocak 2011; 22:45:52 >

• ert0
    Ana başlık altında android uygulamaları diye dh forum sayfasına yönlendiren link var.
    Orada bazı uygulamalar hakkında bilgi edinebilirsin.
    ES File Explorer, Astro File explorer vb. uygulamalar gezgin görevi görür

ftd şu Gingerbread i kurdum kuracağım derken 1.8a gelmiş.
    Sense arayüzlü en iyi not verdiğin ROM ile 1.8a arasında kıyaslama yapmak istesen hangisini kullanmak daha cazip gelirdi sana?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 8 Ocak 2011; 22:38:26 >
  • Arkadaşlar
    Htc hd2 storage kart a android attım.. winmo üzerinde çalışıyor.
    1- nand androidin şu andaki uygulamamdan ne farkı olacak?
    2- nand android yükleyeceksem, anlattığınız adımların hangisinden başlamam lazım.
  • Yardımcı olmaya başlayalım..

quote:

Orijinalden alıntı: carisma_eko

arkadaslar flash player icerikli siteleri calistirabilen var mi ?

Facebook'tan High Quality (Yüksek Kalitede) bir video izledim. Gerçekten de yüksek kalitedeydi :)
    Herhangi bir ayar yapmadım, sadece browser (tarayıcı)dan facebook'a girdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjekyll68

Arkadaşlar
    2- nand android yükleyeceksem, anlattığınız adımların hangisinden başlamam lazım.

1) Daha fazla yerin olacak hafıza anlamında.
    2) Bu rehber zaten tamamen NAND Rom kurma üzerine. En baştan başlayacaksın. Takıldığın yerleri buraya yaz, yardımcı oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjekyll68

Arkadaşlar

1.Batarya ömrünün uzatabilirsin. Gecikmeler, takılmalar daha minimum düzeyde
    2.2.08.HSPL ve SD sayfasında önerdiğimiz Radio ROM lardan birini kurduysan.

Task29 işlemi ile başla %99da volume down tuşu ile bootloader ekranına gir ve MAGLDRv1.11 i yükle.
    Geriye birtek uygun gördüğün Android ROM download edip kurmak kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

Herkese merhaba,

Bugün itibariyle bende Android FroYo 2.2 (Stock ROM) (NAND) kurmuş bulunuyorum. (HTC HD2) Hemen kurcalamaya başladım tabii ve bazı sorunlar gözüme çarptı. Eğer yardımcı olursanız, aynı sorunlarla karşılan arkadaşlarda rahat edeceklerdir.

1) Kurulum bittikten sonra ilk olarak Arama yaptım. Fakat 'Robotik ses' sorunu benimde başıma geldi. Daha sonra telefonu açıp kapattım ve tekrar denedim. Sorun düzelmişti. Kısacası sorun kendi kendiliğine düzeliyor dert etmeyin. :)

2) Arama konusuna girmişken, başka bir sorun (yada bana öyle geliyor.) daha var. O da 'Karşıdaki Sesin Az Gelmesi'. Eskiden (WinMo 6.5 Orj HTC ROM 1.66) telefonu kulağıma yaklaştıramazken şimdi telefonu kulağıma bastırmam gerekiyor. İşin garibi her insanda bu olmuyor. Bunun çözümünü şu şekilde buldum:

quote:

Karşıdaki insanın sesi az gelmeye başladığında ses artırma/azaltma tuşlarını kullanarak sesi azaltın ve sonra yavaş yavaş artırın! (butonlara basılı tutmayın çünkü işe yaramıyor o zaman)

Fakat bu çözümünde tam olarak işe yaradığını söyleyemem. Bu konuda bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

3) Bu 'Root Yetkisi Alma' tam olarak nerelerde kullanılıyor? Ne işe yarıyor? Benim bildiğim bir tek 'SuperUser'da z4root'un logunu tutuyor şuan.

4) Son olarak en önemli sorunlarımdan bir tanesi 'Kalibrasyon (Calibrate/Calibration)'. WinMo'da bu konu hakkında çok fazla sıkıntı çekmedim ama Android kurulduktan sonra kalibrasyonu kurcaladım biraz. Masanın üzerine koyup kalibre ettim ama 'Yukarı-Aşağı' olarak ya 'En yukarda' yada 'En Aşağıda' gözüküyor. Bu yüzden mesajlar gibi otomatik olarak dönen programlarda telefonu yatay hale getirmeme rağmen uzun bir süre bekleyince ancak yatay hale geliyor. Bunu nasıl çözebilirim? Bu konu gerçekten önemli. Ayrıca 'Teeter' (yanlış hatırlamıyorsam, topu deliğe getirme oyunu.) oynadım , onda herhangi bir sorun yok.

Soru(n)larıma cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler. Bu tür soru(n)ların hepsini ilerde 'NAND ROM S.S.S.' şeklinde toparlayacağım, söz. :)

1-ROM değişirsen genelde sadece ilk aramadan sonra düzelen Robotik ses ten kurtulabilirsin.
    2-Farklı ROM larda karşı tarafın sesinin daha fazla gelmesi sorunu olmayabilir. NAND Stock Android ilk çıkan ROM lardandı üzerine 1 haftadır geliştiriyorlar hataları düzeltiyorlar vs.
    3- Bazı uygulamalar ROOT yetkisi olmazsa çalışmaz. Örnek olarak bir SetCPU kuramazsın.
    4-Bazı ROM larda yine G-sensor düzgün çalışmayabilir, ROM la ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilirsin.

• mdj gingerbread v 1.8 .. ben pek mennun kalmadım arkadaşlar haberiniz olsun ... batarya tüketimi stabilliği konusunda sıkıntıları var. bir çok şey eksik .. ve insanlarda böyle düşünmüşler ki mdj v 1.8a yaynlamış :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fugeetive

aynı şey benimde dikkatimi çekti. v 1.8 diyor sürekli rom kur kaldır yapmaktan telefonun kafası bozulacak bi gün hiç açılmıyacak :) .. bu arada dün biraz araştırdım da belki bilen vardır tekrar sorayım bu telefonu web cam gibi kullanmamız için bir yol bir anlatım yabancı yerli farketmez var mı acaba ?

Dostum ben biraz araştırdım.

HD2 için wm altında çalıştığı söylenen bazı uygulamalar var, ayrıca android markette de var.

İngilizcem çok yeterli olmadığından kesin emin olmamakla birlikte, böyle uygulamalar var.

Markette web cam diyip ara, bir sürü uygulama var.
  • Bu arada batarya denmişken, 5ma öyle çok abartılacak bir oran değil, benim telde bekleme durumunda 2-3 ma oluyor değer.

Batarya konusunda HD2 ekranı tam bir canavar.

Ben parlaklığı minimum yaptım(ki bu halde bile ekranımız maşallah harika), bunun da faydası büyük oluyor.
  • bende sürekli en alt seviyede kullanıyorum ekranı da .. ilk defa bu mdj ginger sürümüyle 4 ma yı felan gördüm izmir de . :). araştırmalar için saol dostum bende buldum bi kaç bişey deniyorum bakalım. bi yere vardırabilirsem paylaşıcam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

Herkese merhaba,

quote:

Hayret ettim, çünkü benim de android kullanmamın en büyük sebebi wimmo nun sesinin çok az android in sesinin çok iyi olması.
    Ben de wimmo dayken tel.i kulağıma yapıştırırdım.. Ses konusunda şimdi android le gayet rahatım.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.