Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.099
Cevap
8
Favori
288.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Formatladığın SD Kart içine .zip li halde bulunan ROM dosyasını zip li halde atıyorsun. İçindeki boot klasöründe zImage ve initgr.dz ismine benzer iki dosya olacak onuda SD kartına atıyorsun.

Cihazı aç MAGLDR menüde AD Recovery e gir daha sonra install zip from sd card seçeneğine ses açma kapama tuşlarıyla gel ve SD kartında bulunan zip halindeki ROM dosyasını bulup kurulumu gerçekleştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

Evet onu kurduktan sonra
    Formatladığın SD Kart içine .zip li halde bulunan ROM dosyasını zip li halde atıyorsun. İçindeki boot klasöründe zImage ve initgr.dz ismine benzer iki dosya olacak onuda SD kartına atıyorsun.

Cihazı aç MAGLDR menüde AD Recovery e gir daha sonra install zip from sd card seçeneğine ses açma kapama tuşlarıyla gel ve SD kartında bulunan zip halindeki ROM dosyasını bulup kurulumu gerçekleştir.

tamam arkadaşım yüklendi de son olarak yüklendikten sonra reboot now a bastım telefon kendi kendine açıldı yani demek istediğim son dediğin zımage ve initgr.dz isimli dosyaları ekranda yüklendi olarak gösterdi ben bişey yapmadım telefon açıldığına göre yüklenmiştir değil mi? ayrıca bu z4root olayları falan hala yapmak zprundamıyız bide cvp veren birini bulduğum için şunuda sorayım:D app lerin çoğu app2sd ile sd ye taşıyamadığım için tel hafızasında kalıyo ve çok app yükleyemiyorum bun içinde bişey yapmam gereklimi? yardımın için çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ert0

quote:

Orijinalden alıntı: 1337

Evet onu kurduktan sonra

tamam arkadaşım yüklendi de son olarak yüklendikten sonra reboot now a bastım telefon kendi kendine açıldı yani demek istediğim son dediğin zımage ve initgr.dz isimli dosyaları ekranda yüklendi olarak gösterdi ben bişey yapmadım telefon açıldığına göre yüklenmiştir değil mi? ayrıca bu z4root olayları falan hala yapmak zprundamıyız bide cvp veren birini bulduğum için şunuda sorayım:D app lerin çoğu app2sd ile sd ye taşıyamadığım için tel hafızasında kalıyo ve çok app yükleyemiyorum bun içinde bişey yapmam gereklimi? yardımın için çok teşekkür ederim

vede whatsapp ı falan bulamıyorum markette onun içinde bi ayar var mı?

• Biraz düzelteyim
    1- CWM 1.3 versiyonundan itibaren 3.0.2.4'te artık karta ek dosya atılmıyor.
    2- Renkli ekran denilen Bootloader modunda SADECE MAGLDR KURULUR.
    3- Recovery (CWM) MAGLDR altından USB Flasher'den kurulur
    4- ROM, Recovery altından install zip from SD card'tan kurulur.
  • Root Typhoon'da direk var ek işleme gerek yok.
    Typhoon uyugulamaları karta taşıyabiliyor, kurulum yeri ayaralardan seçiliyor ve Typhoon'da FAT desteği var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

Biraz düzelteyim
    1- CWM 1.3 versiyonundan itibaren 3.0.2.4'te artık karta ek dosya atılmıyor.
    2- Renkli ekran denilen Bootloader modunda SADECE MAGLDR KURULUR.
    3- Recovery (CWM) MAGLDR altından USB Flasher'den kurulur
    4- ROM, Recovery altından install zip from SD card'tan kurulur.

sanada teşekkür ederim arkadaşım yardımcı oldun bu yazdığıını daha önceden yazsaydın daha kolay olurdu:D
    ama bi sorun daha var dediğim gibi whatsapp ve ebuddy i markette bulamıyorum zaten bi öncekindede ücretliler gözükmüyordu bunda hala gözükmüyo ama ebuddy ve whatsapp 2.2 froyo kullanırken yüklüydü ve markettede vardı şimdi markette yok onun bi çözümü varmı acaba?bide daha öncekinde market enabler vardı bişeyler yapmıştım whatsappın falan onunla bi ilgisi varmıdır bunada yardımcı olursan sevinirim

• Daha önce de yazardım da zaten CWM kurulumu üzerine anlatımı verdim orda aynısı vardı :)
    Market access diye bir program var enablerin gelişmiş versiyonu. Onu kullanıp kart emulasyonu yap (ben T-Mobile yapardım genelde) hepsi çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 25 Mayıs 2011; 16:56:05 >
  • ya ben sürekli rom deniyorum.. yeni rom kurdugumda eski romdaki programlarımıda kurulu halde getirecek bir sistem varmı?
  • quote:

Daha önce de yazardım da zaten CWM kurulumu üzerine anlatımı verdim orda aynısı vardı :)
    Market access diye bir program var enablerin gelişmiş versiyonu. Onu kullanıp kart emulasyonu yap (ben T-Mobile yapardım genelde) hepsi çıkıyor.

market accesside görmüyo :D okadar uğraştım pişman olucam galiba whatsappsız msnsiz napıcam bu telefonu:D?
  • sys-Rq, Titanium Backup işinizi görür veya EXT bölüm kullanıyorsanız içinde kurulu olan programlar yine gelir.
    ert0, whatsapp nedir bilmem ama MSN olarak Mercury adında messenger programını tavsiye ederim. Bu arada MarketAccess'i görmüyor derken ne demek istediniz? Markette o program zaten yok (olması mantıksız) size verdiğim linkten indireceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 25 Mayıs 2011; 17:12:04 >
  • quote:

sys-Rq, Titanium Backup işinizi görür veya EXT bölüm kullanıyorsanız içinde kurulu olan programlar yine gelir.
    ert0, whatsapp nedir bilmem ama MSN olarak Mercury adında messenger programını tavsiye ederim. Bu arada MarketAccess'i görmüyor derken ne demek istediniz? Markette o program zaten yok (olması mantıksız) size verdiğim linkten indireceksiniz.

artık halledicez bi şekilde saol yardımın için ben yine sorarım foruma atlarımda bi ara:D
  • quote:

extory_kaan, flashplayer güncellemeyi deneyin. Bir de opera gibi bir tarayıcıdan açmaya çalışyorsanız genelde sorunlu oluyor, cihazın kendi tarayıcısı üzerinden açın.
    kdr_, DAF romlar artk kalmadı, romların %99 CWM(ZIP) %1 de CLK romlar. DAF kurulan artık Recovery oluyor, onun altından da ZIP rom kuruluyor. Ve radyolu derken FM radyoyu mu yoksa radyo modülü mü kastediyorsunuz?. FM radyo ise o sadece MIUI romlarda yok. Radyo modüllü rom ise hiç yok radyo rom ayrı kurulmalı cihaza.
    ert0, Android 2.3 + Sense olan stabil rom yoktur. Android 2.3 istiyorsanız size ya Typhoon yada MIUI seçeneği kalıyor.

Normal HTC sensedeki FM Radyo diğer romlarda yok HTC sense olan romlarda var sadece onlarda pek başarılı değil.Gingerbread romlarında bazılarında var bazılarında yok hala anlamış değilim...

• mdj gingerbread 2.3.2 de gps sorunu olan var mı?
  • Kafama soyle bir soru takildi; ben cwm rom yukluyorum, yoksa romlarin hepsi ayni, cwm olan baska birsey mi? Xda developerstan cwm olmayan bir romu da ad recovery ile yukleyebilir miyim? Veya miui resmi sayfasindaki bir romla guncelleme yapabilir miyim?
  • BOYPPC-SHIFTPDA GİNGER Honeycomb yada ginger.s deneyebilirsiniz gps fix ihtiyaç duyabiliyo ama rom lar süper 3g,wifi,ses çıkışı,hızı takılma olmaması çok güzel mutlaka deneyin çok renkli rom lar artı miui müzik çalar i süper olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkuterk

Kafama soyle bir soru takildi; ben cwm rom yukluyorum, yoksa romlarin hepsi ayni, cwm olan baska birsey mi? Xda developerstan cwm olmayan bir romu da ad recovery ile yukleyebilir miyim? Veya miui resmi sayfasindaki bir romla guncelleme yapabilir miyim?

Bir önceki sayfada ben CWM'in yani Recoverynin tanımını verdim, ordan bakabilirsiniz. Rom'lar da CWM vasıtasıyla kuruluyor ve bunlara CWM veya Zip rom deniliyor. CWM olmayan rom ya CLK rom'dur o zaman magldr ve cwm ile kurulamaz yada (çok düşük ihtimal) DAF romdur o zaman da CWM ile kurulamaz.
  • Yani zip olan herhangi bir romu ad recovery ile kurabilir miyim? Ozellikle miui resmi romlarindan birini?
    Tesekkurler
  • Resmi derken orijinal çin halini mi? :))) Şöyle diim XDA da geçen MIUI'leri sorunsuz kurabilirsiniz. Tabi tevsiye edilen recovery boyutuna da dikkat edin.
  • Chronos hocam sagolasin sorularima sabirla cevap veriyorsun, son bir sorum var; xda devoloperstaki cwm miui, lady miui,..vs ile miui resmi sayfasindaki romlarin farki nedir? Resmi olanlarda birseyler eksik de mi gayriresmi surumler yayinlaniyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkuterk

Chronos hocam sagolasin sorularima sabirla cevap veriyorsun, son bir sorum var; xda devoloperstaki cwm miui, lady miui,..vs ile miui resmi sayfasindaki romlarin farki nedir? Resmi olanlarda birseyler eksik de mi gayriresmi surumler yayinlaniyor?

Onlara genelde daha iyi ingilizce paketler, bazen tema ve ek uygulama ekleniyor, sistem açısından hata düzeltildiği söyleniyor. Ayrıntıları changelog'lardan takip edebilirsiniz. Hepsini denemedim ama en popüler olan NDT MIUI, daha çok dil (türkçe dahil) içerdiği içindir büyük ihtimal.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.