Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.289
Cevap
6
Favori
347.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet telekom yine yapacağına yaptı aylardır yüksek hız ve fiyatta indirim vaadleri boş çıktı hız arttı ama malum kötü altyapı ile ne kadar performans alacağımız muamma.

Bugünden itibaren adsl2 için 16 mbit hızlara sahip tarifelerde açılıyor. Muhtemelen birçok abone bu hızları alamayacak, hattının desteklediğiini tespit etmeden bu tarifeye geçenleri ise dakka başı kopan bir adsl bekliyor.

Lütfen 16 mbit tarifesine geçen arkadaşlar modem değerlerini ve hızlarını burdan paylaşırsa fikir sahibi olmuş oluruz.

Faydası olabilecek konular:

ADSL2+ Max. Hız Tablosu (Line Attenuation)
    16 Mbit tarifesine geçmeden önce mutlaka hat zayıflama değerlerinizi grafikteki değerler ile karşılaştırınız, hat zayıflama değerleri haricinde snr margin değerlerinin 20-25 üstünde olmasına dikkat ediniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_45650895/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 2 Ocak 2011; 18:23:09 >

• bugün geçiliyorsa ben geçicem ama telefonu açmıyorlar bir türlü olmadı yarın geçicem..
  • Bende bu tarifeye geçmek istiyorum, fakat bir ara adslde sorun olmuştu bir eleman gelmişti ölçüm yapmıştı hattınız 8 mbit' i ancak kaldırır demişti. Şimdi bu Adsl2+ teknolojisi farklı bir şey uzaklıkla olan bantgenişliği miktarı 3 katına çıkıyormuş yani 25 mbps.

Korktuğum şey bu tarifeye geçersem söylediğiniz kopmaları yaşamak. Biraz düşünelim bakalım.
  • Arkadaşlar zaten şu anda birçok abonenin dsl sinyali adsl2 ile gelmekte, eski portlarda gdmt sinyali veriliyor. Bende adsl2 sinyali alıyorum ancak hat zayıflama değerlerim kötü olduğu için hattıma maksimum 7.5 mbit hız verilebildiği söylendi, ki o da stabil değil bu yüzden 6 mbite sabitlendi. Yani adsl2 modülasyonundan mucizeler beklemeyin 25 mbit falan bunlar teorik rakamlar ve ulaşılması çok çok zor 12-14 mbit sinyali ancak hat zayıflama değeleriniz 7-8 altında ise verilebilir.
  • Ben de 16 Mbps'e geçicem yarın. Hem hız hem de kota 2 katına çıkacak. 5 TL fazla vermeye değer diye düşünüyorum. Hızım da değerlerime göre 12-14 arası birşey olur diye düşünüyorum.
  • kablonet daha hızlı veri kaybı hiç yok
  • Arkadaşlar ben şuanda UYDUNET kullanıyorum ama taahhüt verilen hızlar gerçek anlamda verilsede TTnet ile kıyaslandıgında 1 mbps almak çok komik geliyor. 5 mbps fiyatı bile 69 tl iken 16 MBIT 50 GB 59 tl olması ciddi manada aklımı çeliyor + ek olarak telefon hattımı iptal ettirmemiş olmamdan dolayı TTNET e anında geçiş yapabilirim. ANCAK, 2 yıl önce bulunduğum bölgede hat değerlerim kötüydü, şuan düzelmişmi diye nasıl öğrenebilirim ? Modemi telefon hattıma bağladığımda kullanıcı adı şifre kısmını dolduramadıgımdan sinyal değerlerimi göremiyorum. 16 mbit veya buna yakın bir değer aldıgımı öğrenmeden UYDUNET iptal ettirmek istemiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz ?
  • arkadaşlar bu hat zayıflama değerlerime nereden bakabilirim ? modem arayüzüne mi girmek lazım?

rahat 8 mbit alabiliyorum , 16 mb verimli olur mu merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetoz85

arkadaşlar bu hat zayıflama değerlerime nereden bakabilirim ? modem arayüzüne mi girmek lazım?

Modemin arayüzünden bakman gerekiyor. Modem markasını da belirtirseniz daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erh_tun

quote:

arkadaşlar bu hat zayıflama değerlerime nereden bakabilirim ? modem arayüzüne mi girmek lazım?

Modemin arayüzünden bakman gerekiyor. Modem markasını da belirtirseniz daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Philips SNA 6500 hocam modem
  • Saha dolaplarınız değiştiyse 16mbit 32mbit i hemen hemen herkez alır sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semender86

Saha dolaplarınız değiştiyse 16mbit 32mbit i hemen hemen herkez alır sorun olmaz.

Saha dolabım 2 apartman arkada daha 2 ay önce konuldu değerlerim berbat. Site yeni yapıldı zaten ankastreler sıfır kuruldu, santrale soruyorum sizin saha dolabında çok kullanıcı var yetersiz diyor. Ne kadar fazla yüksek hızda abone olursa dolabın vereceği performans düşüyormuş bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 31 Aralık 2010; 16:27:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Orijinalden alıntı: semender86

Saha dolaplarınız değiştiyse 16mbit 32mbit i hemen hemen herkez alır sorun olmaz.

Saha dolabım 2 apartman arkada daha 2 ay önce konuldu değerlerim berbat. Site yeni yapıldı zaten ankastreler sıfır kuruldu, santrale soruyorum sizin saha dolabında çok kullanıcı var yetersiz diyor. Ne kadar fazla yüksek hızda abone olursa dolabın vereceği performans düşüyormuş bilginize.

bu projeleri yapan bu dolabları yapanlarda hicmi akıl fikir yok onu anlamıyorum 2 ay once konan dolab nasıl yetersız olur bır proje yapılırken uzun yıllar rahatca hızmet vermesı dusunulmelı....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erh_tun

quote:

Philips SNA 6500 hocam modem

O modemi bende kullandım çok kopmalar olabilir.

• olmayan hıza balıklama atlamak denir buna :) hadi ttnet yalanın daniskasını söylüyor da size ne oluyor 16 mbit hız mı :D:D:D 8 den fazla alırsanız bende tüm Türkiyeye 1000 Mbit hızı bedava vercem :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatonair

olmayan hıza balıklama atlamak denir buna :) hadi ttnet yalanın daniskasını söylüyor da size ne oluyor 16 mbit hız mı :D:D:D 8 den fazla alırsanız bende tüm Türkiyeye 1000 Mbit hızı bedava vercem :)))

Az çok ttnet tecrübesi olan biri zaten bu hızların herkese stabil olarak verilemeyeceğini bilir. Ama hat zayıflama değerleri çok iyi olan aboneler bu hızlara ulaşabilir ki zorda olsa adsl2 ile hat temiz ise 20 mbite kadar hız alınabiliyor ki vdsl ile 32 mbit hıza yaklaşılabiliyor farklı modülasyon ile. Ama tabi tek şart santrale yakın olmak yada fazla yoğunluğun olmadığı bir bölgede saha dolabına yakın olmak bina için ankastreninde temiz olması. Ancak bu şartlarda bu hızlara ulaşma imkanı mümkün. Tabi bu hızları modemde görmek herşeyi halletmiyor her hafta sonu yoğunluktan çöken internetimiz hızların artmasıyla artık berbat bile hale gelecek belki 1 mbit bile göremeyeceğiz.

• 50 gb kota olduktan sonra hız 1mbit olsa ner olur 16mbit olsa ne olur. 3 gunde kotayı doldurup 27 gun 1 mbitten kullanacaksın zaten interneti. Haa downloadla işim olmaz diyorsan o zaman da 16mbit in de geregi yok.
  • bende hemen koşup 16 mbit'e geçmek istiyorum yediğim kazıktan daha büyüğünü yemek istiyorum ne yapmalıyım???
  •  ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

yarın geçeceğim.. 5mbit farka 5tl makul
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekialem

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

yarın geçeceğim.. 5mbit farka 5tl makul

Zamlar unutuldu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.