Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.288
Cevap
6
Favori
347.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ADSL Hızı(Kb/s): 8191 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 18184 1851
    SNR Sınırı (dB): 25.6 26.4
    Hat Zayıflaması(dB): 22.5 12.9
    Güç (dB): 13.2 12.5

Bu değerlerle 16 alabilir miyim ben? Neye göre anlıyorsunuz bunu ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mudeb

Gelen Giden

Snr sınırı ne yüksekse, hat zayıflaması da ne kadar düşükse o kadar iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mudeb

Gelen Giden

şu anki değerleriniz 8 mb hız var iken olduğu için bu halde 18 mb e kadar tahminen hız alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

quote:

Orijinalden alıntı: JEyüp01

quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

--- DSL Information ---
    DSL Driver Version: E.25.41.39
    DSL VPI/VCI: 8/35
    DSL Status: Showtime
    DSL Mode: ADSL2+
    DSL Channel: 64
    DSL Upstream Rate: 800000
    DSL Downstream Rate: 8190014

Down up
    DSL Noise Margin: 12.5 dB 36.5 dB
    DSL Attenuation: 16.5 dB 14.10 dB
    DSL Transmit Power: 20.3 dBm 12.4 dBm

16mbite uygun mu arkadaşlar yukarda da yazdım ?

Down noise değerinizi yanlış yazmadıysanız düşük ama up değeri mükemmel tam tersi olsa idi tahminen 21 mb e kada hız alabilirdiniz şu hali ile 8 mb e kadar ancak alabilirsiniz.Kopmalarda olabilir.

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

şu ana kadar hiç kopma olmadı hızda hep bu 6.98 i daha geçemedim :S

16 mbite geçsem 13 filanda alamazmıyım ? Kesin kopma mı olur ...

zayıflama değeriniz gayet iyi fakat gürültü değeriniz düşük yani tahminen 2 mb daha kaldırır sonrasında kopma olur.10 mb civarı alabilirsiniz.

• şu an 10.2 mb civarında seyredebiliyorum benim hızı 12mb ye sabitlemiş heralde müşteri temsilcisi tekrardan arayıp da ne söylemeliyim 16 ya sabitlemi diyim bu arada sağolun yardımlarınız için
  • arkadaşlar bende 1mb limitsizden 16mb e kadar limitsiz tarifeye geçtim. Önce şunu söyleyim hattın kaç mb kaldırır vs konularda bulunduğum ilden ve 444 0 375 den bir bilgi alamadım. Tesadüfen Twitter de TTNET destek diye bir yer gördüm. mesaj attım ve 1 saat olmadan bana telefonla döndüler hattımın en az 8mb destekleyeceğini söylediler. bende 16mb e geçtim. Tarife değiştirince 1 gün netim gelmedi ve 444 0 375 i aradım. telefondaki bayan bayağı bi ilgilendi yaklasık 10 dk uğraştıktan sonra internet geldi ve hızım 8 mb oldu. 6 7 saat bi süre sonra netim sorunsuzken birden gitti 2 saat kadar gelmedi ve geldiğinde hızım 2mb e sabitlenmişti. bende 444 0 375 i aradım ve güzelce anlattım telefondaki bey çok çabuk ilgilendi ve netim hemen 10 mb oldu. TTneti cepten aradığım için 2 konuşma için yaklasık 5 TL gibi ücret gitti. Bugün ise Twitter TTnet Destek e mesaj attım hızımın ani düşürülmesinde tekrar eski haline dönüşmesi için telefonda ücret ödemek yerine size mail atsam ilgilenirmisiniz diye. Cevaplar her konuda direkt mesaj atabilirsiniz dediler. Sizde twitter TTNETDESTEK i kullanın arkadaşlar. en geç 1 saate dönerler size bir cep ve adsl hattınızın nosunu yollayın hemen geri dönüş alıyorsunuz.

neyse çok uzattım. eski yeni hat değerlerimi ekleyim. Bu arada santrale tam 2km ve saha dolabına 300metre uzaktayım.

• önce

• sonra

• Merhaba arkadaşlar ;

BEn 1mbit limitsiz kullanıcısıyım.Şu an netlimitsiz tarifesinin hız düşümü 1mbit e yükseldiğinden buna geçmeyi düşünüyorum.Fakat hattımla ilgili şüphelerim var açıkçası hattımın ne kadarı desteklediğini bilmiyorum.Gürültü seviyeleri vb. değerler hakkında da hiç bilgim yok.Lütfen ekteki şu anki değerlerime bakarak bana bir bilgi verebilir misiniz?Eğer desteklemiyorsa boşu boşu geçip fazla para vermeyeyim.Bununla birlikte santralden sadece g.dmt den bağlanabiliyorum.Bütün modları tek tek denedim ama sadece bundan ip alıyor.Bunun yüksek hızlarda bir sorun yaratması mümkün mü çünkü sonuçta adsl2+ olarak almıyor ip adresini.Hız değerlerimse dün 5500 civarındaydı bu sabah bi açtım 8128 lere çıkmış sanırım bu yoğunluktan oluyor doğru mudur?

Şimdiden teşekkürler.

• MrT_@ kardeş bu twitter ne zor yahu dediğin gibi ordan mesaj atayım dedim açtım bi hesap follawing dedim direk mesaj gönderemiyorum @TTNETdestek diye yollamaya çalışıyorum You can't send a message to a user who is not following you böyle yazıyor nasıl gönderebilirim anlatırsan burdaki arkadaşlarda faydalanır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ProgreSsive aTTacK

Bende geçmeyi düşünüyorum. Şu ana kadar 8 mbit interneti sorunsuz kullandım. Şu ana kadar herhangi bir hız düşmeside olmadı. Nerdeyse 1 yıl olacak. Kurcalamasam mı?

Tahminen 13 mb e kadar hız alabilirsiniz.

İyi o zaman 5 mbit artarsa 5 tl farka değer. Hız hiç düşmemişti 8 mbit ile bunda düşerse kötü olur. Hız düşme durumları nasıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: onururgu

MrT_@ kardeş bu twitter ne zor yahu dediğin gibi ordan mesaj atayım dedim açtım bi hesap follawing dedim direk mesaj gönderemiyorum @TTNETdestek diye yollamaya çalışıyorum You can't send a message to a user who is not following you böyle yazıyor nasıl gönderebilirim anlatırsan burdaki arkadaşlarda faydalanır

arkadaşım mesaj atma direk oalrak twitle Mesaj atman için senin takip etmen yetmiyor onunda seni takip etmesi gerekiyor.
  • bende sağ üstte new tweet den yolladım @ttnetdestek yazıp mesaj çektim bakalım arıyacaklarmı oradan yapamadım diye 4440375 i aradım biz burdan hız artırımı yapamıyoruz telekom müdürlüğünüzü arayın diyor onlar arttırıyor dedi kiminle görüşeceğiz bu konuda numarasıda yok bizim bi tanıdık vardı en güzeli ben onu bi bulim bakalım ne diyecek sağolun bu arada
  • 12600 lü birşey oldu modemde. Sanırım daha yukarı çıkamayacağız. Upload hızı artmadı.
  • Merhaba arkadaşlar ;

BEn 1mbit limitsiz kullanıcısıyım.Şu an netlimitsiz tarifesinin hız düşümü 1mbit e yükseldiğinden buna geçmeyi düşünüyorum.Fakat hattımla ilgili şüphelerim var açıkçası hattımın ne kadarı desteklediğini bilmiyorum.Gürültü seviyeleri vb. değerler hakkında da hiç bilgim yok.Lütfen ekteki şu anki değerlerime bakarak bana bir bilgi verebilir misiniz?Eğer desteklemiyorsa boşu boşu geçip fazla para vermeyeyim.Bununla birlikte santralden sadece g.dmt den bağlanabiliyorum.Bütün modları tek tek denedim ama sadece bundan ip alıyor.Bunun yüksek hızlarda bir sorun yaratması mümkün mü çünkü sonuçta adsl2+ olarak almıyor ip adresini.Hız değerlerimse dün 5500 civarındaydı bu sabah bi açtım 8128 lere çıkmış sanırım bu yoğunluktan oluyor doğru mudur?

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Bende geçmeyi düşünüyorum. Şu ana kadar 8 mbit interneti sorunsuz kullandım. Şu ana kadar herhangi bir hız düşmeside olmadı. Nerdeyse 1 yıl olacak. Kurcalamasam mı?

İyi o zaman 5 mbit artarsa 5 tl farka değer. Hız hiç düşmemişti 8 mbit ile bunda düşerse kötü olur. Hız düşme durumları nasıl.

8 mb e kadar olan sistem ile aynı olduğu için bunda da hız düşmeyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: navy30

Merhaba arkadaşlar ;

Şimdiden teşekkürler.

Gürültü değeriniz hat kalitesine göre ara sıra değişir bu nedenle hızda oynama olur bu yüzden yükselmiştir ayrıca adsl2+ olmadıkça zor yüksek hız sizin için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

8 mb e kadar olan sistem ile aynı olduğu için bunda da hız düşmeyecektir.

Sağol yardımların için. hat zaten 16 mbit görmedi dediğin gibi. 12500 lerde kaldı.

• quote:

12600 lü birşey oldu modemde. Sanırım daha yukarı çıkamayacağız. Upload hızı artmadı.

Artması lazım onun ile ilgili tenik servise ulaşmanızı tavsiye ederim.sizin gürültü değeriniz biraz düşük olduğu için 16 mb lere çıkılırsa kopmalar olur 13 mb de kopma yoksa bence hiç ellemeyin gayet iyi 13 mb hızda .
  • quote:

Orijinalden alıntı: casperadam

ya arkadaşlar upload hızını yükseltmenin bir yolu yok mu :s fiber için upload hızının 5 mbit civarında old. duymuştum. Ne kadarı doğru bilmiyorum artk. Bilgisi olan yardım please.

Ya arkadaşlar turk telekom kafayı yedi Bu upload hızı için şikayet ettikten sonraki yaptığm test.Bakın ne yaptılar Upload hızı daha da düştü ne yapcam ben

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.