Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.288
Cevap
6
Favori
347.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SNR oynamalarının nedeni ne olabilir? Aylardır tek kopma yaşamadım ama şu son yağmurlardan sonra internet berbat halde. SNR çok değişiyor. 30 saniye içinde ölçülen 4 değeri paylaşayım(-40 gördüğüm oldu 0 gördüğüm oldu);

https://store.donanimhaber.com/0d/43/b7/0d43b7c4d6630d07ab9b03ad428ae41e.png
     ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

Garip bir şey daha. Ev telefonunu arayınca net geliyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    merhaba

ekledim, ilginize teşekkürler

sormak istediğim: yeni modem ile bu değerler yükselirmi çünkü şu anki modem biraz eski ve 3 yıldır kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 6 Haziran 2014; 11:38:31 >
  • kablolarda ek filan varsa elden geçirin ayrıca tanıdığında modem filan varsa onla deneyin boşuna modeme para vermeyin.
  • BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    içeriye gelen 2 mt kablo var onları cat5-6 ile değiştirmeyi deneyeceğim önce
  • TMoE T kullanıcısına yanıt
    (Kablo su alıyor olabilir) ayrıca evdeki kablolarda ek filan varsa tekrardan bağlantı yap splıtterda arıza oldumu böyle sorunlar olur splıtter olmadan deneyin birde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

(Kablo su alıyor olabilir) ayrıca evdeki kablolarda ek filan varsa tekrardan bağlantı yap splıtterda arıza oldumu böyle sorunlar olur splıtter olmadan deneyin birde.

Duvara gelen hattı CAT5 kablo ile splitter'a getirdim, oradan da yine CAT5 kablolar ile telefon ve modeme. Bağlantım bu şekilde. Zaten aylardır da problem yoktu. Ne zaman yağmur geldi internet gitti. Ne oldu bilmiyorum. Bu sabah TTNET'i aradım; hattınızda iyileştirme yaptım yine kopuyor, teknik ekibe bildiriyorum dediler ama bir şey değişmedi; hala problemli. Yağmurlar bitmeden gelmeyecek anlaşılan. Başka ülkelerdeki gibi kasırga falan olsa hiçbir şeyimiz kalmayacak anlaşılan; yağmurda böyle oluyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 6 Haziran 2014; 16:56:52 >
    Direk bağlantı yapın - elinde farklı bir modem varsa birde onlayın deneyin benimde durup dururken snr azalmış 1 db bu bile delirtiyor beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Direk bağlantı yapın - elinde farklı bir modem varsa birde onlayın deneyin benimde durup dururken snr azalmış 1 db bu bile delirtiyor beni.

Denedim hocam. İki modem var zaten; kablolu ve kablosuz olmak üzere(kablosuz alınca kablolu öyle elimde kaldı, bu gibi arızalarda deneme yapıyorum). Direk hattı modeme bağladım yine gelmiyor.Kablolar var, 3-4 tane de splitter var zaten; onları da tek tek denedim. Maalesef sonuç alamadım bir türlü. Bakalım top TTNET'te artık. Şu an nete bağlanamıyorum, telefonda internet var işte buradan takılıyoruz.

Belki bina içi tesisatı bozuktur, orasını bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 6 Haziran 2014; 17:08:21 >
    Dışardaki kablolar sıkıntılı zaten ne zaman normallerki arıza kaydı bırakın ilgilensinler adamlar durup dururken 10 dairelik apartmanın kablosunu sökmüşlerdi onu bir türlü çözemedim hala daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BonezCrusher -- 6 Haziran 2014; 17:09:54 >
  • beyler

SNR Sınırı (dB): 26.9 8.0
    Sinyal Genlik Zayıflaması (dB): 15.5 6.9
    Çıkış Gücü (dBm): 12.6 19.8
    Ulaşılabilir Hız (Kbps): 22672 767
    Hız (Kbps): 7767 767

maksimum 22 mb diyor ama 7 mb ile bağlanıyorum sebebi ne olabilir tarifem ultranet halbuki
  • aliss A kullanıcısına yanıt
    ara mh i 8 e alsınlar.
  • modeme reset attım 12 oldu :)
  • 16 Mbps geçtikten sonra değerlerde pek sıkıntı olmadı bende..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 6 Temmuz 2014; 12:53:55 >
  • DSL Hat Durumu: noise margin upstream: 12 db
    output power downstream: 19 db
    attenuation upstream: 24 db

Bir problem görünüyor mu? Şuan 6 mb e sabit, 8 mb e aldığımda kopmalar olabileceğini söyledi mh.
  •  ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

önceden 1mb ile dowland yapıyodum şuan 500 kb yi geçmiyor

temmuz ayına girdik nete birşey oldu

değerlere bakın bir beyler sorun varsa ttnei arayacam ona göre
  • Köyde oturuyorum 4 ay öncesine kadar 1mbit zor kullanıyorduk şimdi ise

• kul tigin kullanıcısına yanıt
    ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 32 minutes
    ============================================================================
    ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.808 Mbps 16.412 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.800 Mbps 16.383 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 22.3 dB 25.2 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.4 dBm 19.6 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.298 Mbps 28.762 Mbps

• Üstadlar merhabalar. Üniversiteden eve dönüşte şu evin internetine bir el atayım dedim 2mbps'ye 83 lira Netlimitsiz tarifeyi, 72 liralık Ultranetlimitsiz'e geçiş yaptırdım. Asus N12E aldım onda cidden çok fazla kopma oluyordu. Vatan'a götürdüm o cihaz arızalıymış, yerine Airties 5343 aldım. Kopmalar devam edince bir araştırayım nedir ne değildir buralara kadar geldim. Anlamadığım için sizlere danışayım dedim. Ana hat kablosunda birleştirme var.
    Benim değerler bunlar. Bu değerler ile maksimum kaç mbps hız almam uygun olur ? Teşekkürler şimdiden cevaplayan arkadaşa arkadaşlara.

• anilcanmutlu kullanıcısına yanıt
    Zayıflama yüksek, hat şuan sınırda duruyor 8 mbps paketi kullanırsanız daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilcanmutlu

Üstadlar merhabalar. Üniversiteden eve dönüşte şu evin internetine bir el atayım dedim 2mbps'ye 83 lira Netlimitsiz tarifeyi, 72 liralık Ultranetlimitsiz'e geçiş yaptırdım. Asus N12E aldım onda cidden çok fazla kopma oluyordu. Vatan'a götürdüm o cihaz arızalıymış, yerine Airties 5343 aldım. Kopmalar devam edince bir araştırayım nedir ne değildir buralara kadar geldim. Anlamadığım için sizlere danışayım dedim. Ana hat kablosunda birleştirme var.
    Benim değerler bunlar. Bu değerler ile maksimum kaç mbps hız almam uygun olur ? Teşekkürler şimdiden cevaplayan arkadaşa arkadaşlara.

hocam hat zayıflamanız çok fazla. bu konuda yaptığım araştırmalarda bir arkadaşın yazdıklarını gördüm sizinle paylaşayım dedim.

" Hat zayıflaması ve SNR Marjı değerinden anlaşılıyor.

Hat Zayıflaması 1 ile 15 arası - maximum 20 Mbps alabilirsiniz (yer altından geçen kablo sağlıklı ise)

15 ile 27 arası maximum 16 Mbps alabilirsiniz.

27 ile 47 arasında 8 Mbps alırsınız.

SNR Marjı'nın ideal değeri Türkiye koşullarında 6.2'nin üstünde yeterli. Her hız yükselttiğinizde yaklaşık 2 dB bir azalma olur. Ama hat zayıflamanız değişmez.

Örnek: 8191 kbps hızınız var, hat zayıflamanız 22. SNR Marjı değeriniz ise 8 Mbps için 18.4 olsa, 9 Mbps'ye çıktığınızda SNR değeriniz 16.4 ile 16.8 arası bir değer olur. "

bu durumda siz 8 mbps internet alırsanız kopma olmayacağı kanaatindeyim.

• 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.