Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.288
Cevap
6
Favori
347.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    15 mbps alabilirsin. 16 sınırda kaldığı için kopuyor. 14 garanti ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Bu değerler ile 16 mbit almak istiyorum modeme göre 22 mbit e kadar alabiliyorum galiba.

16 mbit de sıkıntı olur mu arkadaşlar alabilirmiyim?

benim değerlere göre değerlendirme yapacak olursak eğer, 16 mbit hızı çok rahat alması ve hatta 20-21 mbit hızı bile rahat kaldırması lazım.
  • Sudafed kullanıcısına yanıt
    Rahat alırsın vdsl2 bile alırsın.
  • TTNET 16 Mbit'e geçtim.

Santralden verilen sinyal 15 mbit.

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]

Speedtest sonucum 12.8 - 13.5 mbit değişiyor

genel olarak 1.4 - 1.5 mb ile download yapabiliyorum

• MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Tam 16 Mbps verilmemiş, sanırım en yüksek 15 Mbps alabildi hattınız. Yaklaşık olarak 13 Mbps hız testi sonucu çıkmış, 2 Mbps kayıp olması normal.
  • arkadaşlar arıza kaydını tamamladıktan sonra bir şey dikkatimi çekti. problem olduğu zaman modemde sürekli hız değerleri değişiyordu. mesela 16122 kbps olan hız kopma olduktan sonra 16250 kbps olarak yükseliyor veya düşüyordu. yani sabit değildi hız. şimdi 12279 kbps hız var ve sabit. modemi aç kapa yaptıktan sonra bile değer aynı 12279 kbps.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 29 Nisan 2014; 9:22:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

arkadaşlar arıza kaydını tamamladıktan sonra bir şey dikkatimi çekti. problem olduğu zaman modemde sürekli hız değerleri değişiyordu. mesela 16122 kbps olan hız kopma olduktan sonra 16250 kbps olarak yükseliyor veya düşüyordu. yani sabit değildi hız. şimdi 12279 kbps hız var ve sabit. modemi aç kapa yaptıktan sonra bile değer aynı 12279 kbps.

Hızınızı 12'ye sabitlemişler. Normalde hattınız 16 Mbps olduğunda, hat değerleriniz 16'yı kaldırmadığında port otomatik olarak düşürür.
  • Gönderme Alma
    SNR marjin: 24.8 14.3 db
    Hat Zayıflaması: 3.0 4.4 db
    Veri Oranı: 8192 797 kbps
    Maksimum hız: 21064 1076 kbps
    Güç: 13.5 12.3 dbm
    CRC: 0 74
    bu hat 16 mbit çeker mi?
  • 21 mbite kadar destekliyor.
  • BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    şu an 8mbit'e kadarda paketim 6,8mbit falan hızı 21mbit'e kadar destekliyorsa şuan 8 olması gerekmez mi?
  • 8 zaten şuhan hızın hız testlerinde öyle gözükür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni değerlerim sizce kopma olur mu ???
  • Ben TTNEt Limitsiz kullanıyordum 2 senedir. Geçen hafta aradılar, hattınız Ultranet'i destekliyor dediler. Tamam dedim geçirin. Yan komşumda da Ultranet limitsiz var, o tam 16 mbit hız ile bağlanabilirken benim değerlerim şunlar:

DSL Hızı(Kb/s): 10627 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 11700 1108
    SNR Sınırı (dB): 8.1 17.4
    Hat Zayıflaması(dB): 9.0 4.1
    Güç (dB): 20.0 12.4

Arıza kaydı oluşturdum, sorunu çözdük dediler ama hala aynı hız değerleri. Sorun santralde olabilir diyorlar ama aynı santralden bağlanıyoruz komşumla, sorun neden kaynaklanıyor sizce?
  • sorcerer kullanıcısına yanıt
    Ev içi kabloları gözden geçirin zayıflama iyi düzeyde. Ayrıca komşunuzun hat değerlerini atın bakalım çok fark varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 10 Mayıs 2014; 14:17:53 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Line Coding(Trellis): On On
    SNR Margin (0.1 dB): 80
    Attenuation (0.1 dB): 195
    Output Power (0.1 dBm): 188
    hat değerlerim bu 14 vermişler acaba 16 kaldırırmı talep etsemmi arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Mayıs 2014; 14:23:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Ev içi kabloları gözden geçirin zayıflama iyi düzeyde. Ayrıca komşunuzun hat değerlerini atın bakalım çok fark varmı.

ADSL Hızı(Kb/s): 16383 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 17328 1955
    SNR Sınırı (dB): 6.2 24.9
    Hat Zayıflaması(dB): 7.0 6.6
    Güç (dB): 19.3 12.5

Komşumun hat değerleri bu şekilde. TTNET'i tekrar aradım "Port değişikliği gerekli, kaydınızı oluşturdum gelip portu değiştirirlerse düzelir. Sizin portunuza en yüksek bu hız tahsis edilmiş, biz ne kadar güncellesek de düzelmez" dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorcerer -- 10 Mayıs 2014; 14:26:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorcerer

quote:

Komşumun hat değerleri bu şekilde. TTNET'i tekrar aradım "Port değişikliği gerekli, kaydınızı oluşturdum gelip portu değiştirirlerse düzelir. Sizin portunuza en yüksek bu hız tahsis edilmiş, biz ne kadar güncellesek de düzelmez" dediler.

Bu hatta iyi sayılmaz, sınırda duruyor bağlantı koptu kopacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Pek bir kopma sıkıntısı yaşamıyormuş, siz daha iyi bilirsiniz tabii. Eğer port değişirse bu seviyelere çıkabilir miyim? En azından 14 mbit'e sabitleyin derim TTNET'e, çünkü şu anda aldığım hızla Netlimitsiz'de aldığım hız arasında pek bir fark yok gibi. Gelip düzeltsinler bakalım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Pek bir kopma sıkıntısı yaşamıyormuş, siz daha iyi bilirsiniz tabii. Eğer port değişirse bu seviyelere çıkabilir miyim? En azından 14 mbit'e sabitleyin derim TTNET'e, çünkü şu anda aldığım hızla Netlimitsiz'de aldığım hız arasında pek bir fark yok gibi. Gelip düzeltsinler bakalım.

Port değişikliği ile biraz daha iyi olabilir tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bana upload hizi lazim ya 16 mbps paketlerde 2 mbps upload verebilirler mi hattim destekliyor?
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.