- x
Nissan Note 1.6 Visia LPG Takılır mı?
46 Cevap12943 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3198 Mesaj
31 Aralık 2010; 10:53:21 

Bu araca lpg takılırsa çekiş düşüyor mu?
Lpg ile % kaç yakıt tasarrufu sağlanıyor?

edit: başlık düzeltilmiştir. özellikle lpg'li note kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 4 Ocak 2011; 14:53:18 >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

3198 Mesaj
31 Aralık 2010; 15:39:18 

up

GENÇLERBİRLİĞİ

544 Mesaj
31 Aralık 2010; 17:39:41 

merhabalar:
tabiki takılır, tasarufunuz %35-40 arası olacaktır.çekiş düşmesi olmayacaktır merak etmeyin.

Asla Yanlış Yapmam,Fakat Yapmışsam;Bir yanlışlık Olmuştur..

11353 Mesaj
31 Aralık 2010; 17:58:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Florya Otogaz

merhabalar:
tabiki takılır, tasarufunuz %35-40 arası olacaktır.çekiş düşmesi olmayacaktır merak etmeyin.

nasıl %35 %40 oluyor insanları kandırmayın takılır takılmasına ama tasarruf %20yi geçmez kardeş. eskidendi 0 %35 tasarruf günleri.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

544 Mesaj
31 Aralık 2010; 18:14:08 

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

nasıl %35 %40 oluyor insanları kandırmayın takılır takılmasına ama tasarruf %20yi geçmez kardeş. eskidendi 0 %35 tasarruf günleri.

biz yapılır diyorsak yapılır. kandıracak bir konu yok burada bu kadar insan kullanıyor %20 tasarruf için bir çok kimse
aracına zaten dönüşüm yaptırmazki.. şehir içi 100 km.de10 litre benzin yakan araç 1 kmde yaklaşık 40 krş yakar peki bu araç 100 kmde 11 litre lpg yakıyorsa buda kmde 25 krş yapar peki bu tasarruf miktarı %kaç yapar dkerem2 arkadaşım?

11353 Mesaj
31 Aralık 2010; 19:01:36 

quote:

biz yapılır diyorsak yapılır. kandıracak bir konu yok burada bu kadar insan kullanıyor %20 tasarruf için bir çok kimse
aracına zaten dönüşüm yaptırmazki.. şehir içi 100 km.de10 litre benzin yakan araç 1 kmde yaklaşık 40 krş yakar peki bu araç 100 kmde 11 litre lpg yakıyorsa buda kmde 25 krş yapar peki bu tasarruf miktarı %kaç yapar dkerem2 arkadaşım?

100 kmde 10 litre yakan bir araba lpgde 11 değil 12 litre gaz yakar. biz yapar diyorsak yapar ne demek oluyor yani ? sizin %40 tasarruf dediğiniz geçen sene ankarada didi diğer hiç bir şehirde %40 tasarruf olmadı lpg kiti satmak için %50 bile tasarruf yaparsınız diyen lpg montajcısı bile oldu bu forumda gerçi neyse ben kendi arabamdan örnek vereyim size aracım ş.içi 8 litre benzin 10 litra gaz ş.dışında benzinde 6.7 lpgde 8 litre gaz tüketiyor buda lpgnin 1.2 fazla yaktığı anlamına geliyor. para bazında ise güncel rakamlarla ş.dışında 90 km sabit hızla lpg 2.28 den 182 krş benzinde 3.93den 263 krş yakıyor yani 100 kmde lpgde 18tl krş 26 tl yapar buda yaklaşık%24lük bir tasarruf sağlar ş.içinde 100 kmde yaklaşık 1 litre benzin harcar araba yani tasarruf %20yi kesinlikle geçmez.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

544 Mesaj
1 Ocak 2011; 12:16:18 

Bilip bilmeden burada bilet kesme Arkadaşım, Senin 1 tane araban var onun değerleri üzerinden genelleme yapamassın! Biz yüzlerce aracın yakıt bilgisine sahibiz müşterilerimiz aracılığı ile, tekrar söylüyorum tasarruf %35-40 arasıdır mevsim dolayısı ile havalar ısınınca bu oran yükselecek.
bende kendi arabamdan örnek vereyim karbüratörlü aracım 11-11,5 litre benzin yakarken, gaz ile 10 litre yakıyor buna şimdi palavramı diyeceksin? bak benzinden 1-1,5 litrede az gaz yakıyor,bak buradada %50 yi görmüş yakıt bilmem anlatabildimmi ? yani bu benzinden illa çok yakar kuralı yok aslında bizler bunu söylerken buradan, bize gelen müşteri adaylarınada aynısını söylüyoruz, yani burda başka müşteri gelince başka konuşmuyoruz,ve söylerken sözlerimiz bizi bağladığı için %10 opsiyonu veriyorum zaten. tabiki bazı araçlarda %30 da çıkabiliyor ama genelden bahsedersem bu cüzzi bir durumda kalacaktır.
Neyse Bu arada şahsınızın ve forum ailesinin yeni yılınıda kutlarım .

26 Mesaj
3 Ocak 2011; 16:17:50 

SERVİSİMİZDE SİZE YARDIMCI OLMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ

CMR OTOMOTİV-OTOGAZ DÖNÜŞÜM SİSTEMLERİ
CUMHUR KAVAK - ATİKER YETKİLİ BAYİİ
TOPKAPI/İSTANBUL http://www.otogazcim.com
(212) 482 16 15

6367 Mesaj
3 Ocak 2011; 22:05:00 

quote:

Bilip bilmeden burada bilet kesme Arkadaşım, Senin 1 tane araban var onun değerleri üzerinden genelleme yapamassın! Biz yüzlerce aracın yakıt bilgisine sahibiz müşterilerimiz aracılığı ile, tekrar söylüyorum tasarruf %35-40 arasıdır mevsim dolayısı ile havalar ısınınca bu oran yükselecek.
bende kendi arabamdan örnek vereyim karbüratörlü aracım 11-11,5 litre benzin yakarken, gaz ile 10 litre yakıyor buna şimdi palavramı diyeceksin? bak benzinden 1-1,5 litrede az gaz yakıyor,bak buradada %50 yi görmüş yakıt bilmem anlatabildimmi ? yani bu benzinden illa çok yakar kuralı yok aslında bizler bunu söylerken buradan, bize gelen müşteri adaylarınada aynısını söylüyoruz, yani burda başka müşteri gelince başka konuşmuyoruz,ve söylerken sözlerimiz bizi bağladığı için %10 opsiyonu veriyorum zaten. tabiki bazı araçlarda %30 da çıkabiliyor ama genelden bahsedersem bu cüzzi bir durumda kalacaktır.

Amma da zirvalamissiniz.

Arkadasin tavsiye istedigi arac da karburatorluydu zaten.

Bahceliden biraz matematik ogrenin sagdan soldan sifir atarsaniz belki %35-40 olur tasarruf yoksa bizim yasadigimiz dunyada zor.

3909 Mesaj
4 Ocak 2011; 0:22:21 

NİSSAN NOTE ARAÇLARDA MALESEF SUPAP YAKMA SORUNU MEVCUT.. ANCAK UZUN VADEDE.. TASARUFA GELİNCE %30 İLE %35 TASARUF OLUR.. DKEREM ARKADAŞIN DEDİĞİ KENDİ ARACI İÇİN GEÇERLİDİR.. VE EĞER ARACI O ŞEKİLDE YAKIYOSA ARACINDA SIKINTI MEVCUTTUR.. BİR LT BENZİNE 1.2 ORANINDA LPG DÜŞER.. BUDA KM BAŞINA ORTALAMA 1 LTR LPG NİN FİYATI 2.30 HESABA KATILIRSA. %30İLE 35 LERE DENK GELMEKTEDİR.. BU ARAÇ İÇİN ZA-TEN BİR USTA OLARAK LPG Yİ TAFSİYE ETMİYORUM..

DEKİ; Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın Adıyla.

3198 Mesaj
4 Ocak 2011; 13:17:43 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet usta ayka

NİSSAN NOTE ARAÇLARDA MALESEF SUPAP YAKMA SORUNU MEVCUT.. ANCAK UZUN VADEDE.. TASARUFA GELİNCE %30 İLE %35 TASARUF OLUR.. DKEREM ARKADAŞIN DEDİĞİ KENDİ ARACI İÇİN GEÇERLİDİR.. VE EĞER ARACI O ŞEKİLDE YAKIYOSA ARACINDA SIKINTI MEVCUTTUR.. BİR LT BENZİNE 1.2 ORANINDA LPG DÜŞER.. BUDA KM BAŞINA ORTALAMA 1 LTR LPG NİN FİYATI 2.30 HESABA KATILIRSA. %30İLE 35 LERE DENK GELMEKTEDİR.. BU ARAÇ İÇİN ZA-TEN BİR USTA OLARAK LPG Yİ TAFSİYE ETMİYORUM..

neden tavsiye etmiyorsunuz?

GENÇLERBİRLİĞİ

3909 Mesaj
4 Ocak 2011; 20:57:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

neden tavsiye etmiyorsunuz?

NİSSAN NOTE, NİSSAN QASHQAİ,OPEL ASTRA J KASA, OPEL İNSİGNİA , MİTSUBİSHİ LANCER. MAZDA 3 .. BU ARAÇLARIN LPG DÖNÜŞÜMÜNDE UZUN VADEDE SUPAP ERİMESİ MEVCUTTUR.. SUPAP VE SUPAP YATAKLARI DÜŞÜK MAGNEZYUM ALAŞIMNDAN İMAL EDİLMİŞTİR.. BENZİNE GÖRE LPG DE ARAÇ ÇALIŞINCA YANMA ODASINDAKİ ISI NERDEYSE BENZİNE GÖRE 2 KAT SEYREDER DURUMA GELİYOR.. BU SUPAPLARIN UZUN VADEDE ERİMESİNE YOL AÇIYOR.. MALESEF Kİ GEÇEN HAFTA KENDİ BAĞLADIĞIM OPEL İNSİGNİA TURBO 3000 KM Yİ DOLDURMADAN MOTOR İNDİRDİ.. SİZE SÖYLEYECEKLER ZENGİN YADA FAKİRDE KALIRSA ARAÇ FAZLA ISINIR VE SUPAP YAKAR DİYE.. BU TEZ BÜTÜN ARAÇLAR İÇİN GEÇERLİDİR.. ANCAK SAYDIĞIMIZ BU ARAÇLARDA DOĞRU KARIŞIMDA BİLE MALESEF SUPAPLAR HASAR GÖRÜYOR.. ÖZÜLEREK YAZIYORUM TABİ.. BEN BİR PRİNS , ZAVOLİ , MARGAZ , LANDİRENZO BAYİSİ OLARAK SİZE PRİNS LİQUİ MAX SİSTEMİNİ YADA VİALLE LPİ SİSTEMİNİ TAFSİYE EDERİM.. BU 2 SİSTEM LPG Yİ SIVI OLARAK PÜSKÜRTTÜĞÜ İÇİN YANMA ODASINDAKİ ISIYI DÜŞÜRMEKTEDİR.. BENZİN MUKAYESİNE GELMESEDE SIVI HALDE PÜSKÜRTÜLMESİ BİR NEBZE OLSUN ISIYI DÜŞÜRMEKTEDİR... SAYGILAR SUNARIM..

3198 Mesaj
4 Ocak 2011; 22:36:58 

bilgi için teşekkür ederim fakat küçük bir ekleme yapmak istiyorum:

düşük magnezyum alaşımı diye bir şey yoktur. magnezyum alaşımı vardır. magnezyum 650 derecede sıvı hale geçer. metaller erime sıcaklıklarının 2/3'üne ulaştıklarında sakız gibi yumuşarlar. bu sıcaklığı bazı yabancı üreticiler özellikle belirtirler. maksimum çalışma sıcaklığı diye. magnezyum alaşımı da 400-450 derecede bu sıcaklığa ulaşır ve tüm mukavemetini bir anda kaybeder. galiba sizin bahsettiğiniz durum bu. neticede olarak malzemenin 350-400 derece sıcaklıklara asla ulaşmaması gerekiyor.

lpg dönüşüm yaptırmış nissan note kullanıcıları ne diyecek. en çok bunu merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 5 Ocak 2011; 8:34:52 >

GENÇLERBİRLİĞİ

6367 Mesaj
5 Ocak 2011; 0:38:43 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet usta ayka
NİSSAN NOTE, NİSSAN QASHQAİ,OPEL ASTRA J KASA, OPEL İNSİGNİA , MİTSUBİSHİ LANCER. MAZDA 3 .. BU ARAÇLARIN LPG DÖNÜŞÜMÜNDE UZUN VADEDE SUPAP ERİMESİ MEVCUTTUR.. SUPAP VE SUPAP YATAKLARI DÜŞÜK MAGNEZYUM ALAŞIMNDAN İMAL EDİLMİŞTİR.. BENZİNE GÖRE LPG DE ARAÇ ÇALIŞINCA YANMA ODASINDAKİ ISI NERDEYSE BENZİNE GÖRE 2 KAT SEYREDER DURUMA GELİYOR.. BU SUPAPLARIN UZUN VADEDE ERİMESİNE YOL AÇIYOR.. MALESEF Kİ GEÇEN HAFTA KENDİ BAĞLADIĞIM OPEL İNSİGNİA TURBO 3000 KM Yİ DOLDURMADAN MOTOR İNDİRDİ.. SİZE SÖYLEYECEKLER ZENGİN YADA FAKİRDE KALIRSA ARAÇ FAZLA ISINIR VE SUPAP YAKAR DİYE.. BU TEZ BÜTÜN ARAÇLAR İÇİN GEÇERLİDİR.. ANCAK SAYDIĞIMIZ BU ARAÇLARDA DOĞRU KARIŞIMDA BİLE MALESEF SUPAPLAR HASAR GÖRÜYOR.. ÖZÜLEREK YAZIYORUM TABİ.. BEN BİR PRİNS , ZAVOLİ , MARGAZ , LANDİRENZO BAYİSİ OLARAK SİZE PRİNS LİQUİ MAX SİSTEMİNİ YADA VİALLE LPİ SİSTEMİNİ TAFSİYE EDERİM.. BU 2 SİSTEM LPG Yİ SIVI OLARAK PÜSKÜRTTÜĞÜ İÇİN YANMA ODASINDAKİ ISIYI DÜŞÜRMEKTEDİR.. BENZİN MUKAYESİNE GELMESEDE SIVI HALDE PÜSKÜRTÜLMESİ BİR NEBZE OLSUN ISIYI DÜŞÜRMEKTEDİR... SAYGILAR SUNARIM..

Verdiginiz cevaptan dolayi sizi tebrik ederim. Herkes bunlari ezbere soyluyor ve cogu insan esas sebebi bilmedigi icin zirvaliyor. Siz en dogru tanimi yapmissiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 5 Ocak 2011; 1:10:22 >

3198 Mesaj
5 Ocak 2011; 8:35:33 

güncel

GENÇLERBİRLİĞİ

544 Mesaj
6 Ocak 2011; 21:55:29 

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Amma da zirvalamissiniz.

Arkadasin tavsiye istedigi arac da karburatorluydu zaten.

Bahceliden biraz matematik ogrenin sagdan soldan sifir atarsaniz belki %35-40 olur tasarruf yoksa bizim yasadigimiz dunyada zor.

Esas sen Zırvalamışsın şimdi, Arkadaşın tavsiye istediği aracın Full Enjeksiyonlusu yokmu ? Arkadaş Karbüratörlümü yazmışta biz göremedik senin gibi kör değiliz çok şükür. artı karb.olsa ne farkeder bizim dediğimiz tasarrufu eder .

6367 Mesaj
7 Ocak 2011; 13:27:42 

quote:

Esas sen Zırvalamışsın şimdi, Arkadaşın tavsiye istediği aracın Full Enjeksiyonlusu yokmu ? Arkadaş Karbüratörlümü yazmışta biz göremedik senin gibi kör değiliz çok şükür. artı karb.olsa ne farkeder bizim dediğimiz tasarrufu eder .

Dalga gectigimi bile anlamamissiniz. Siz cevap verirken konuyu okuyor musunuz acaba?

Nissan Note'un karburatorlusu var mi da siz karburatorlu aracimla su kadar tasarruf ediyorum diyorsunuz?

Ya da daha once sunu sormak gerekir: Hayatinizda hic nissan note gordunuz mu?

544 Mesaj
7 Ocak 2011; 16:13:09 

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Dalga gectigimi bile anlamamissiniz. Siz cevap verirken konuyu okuyor musunuz acaba?

Nissan Note'un karburatorlusu var mi da siz karburatorlu aracimla su kadar tasarruf ediyorum diyorsunuz?

Ya da daha once sunu sormak gerekir: Hayatinizda hic nissan note gordunuz mu?

Senin gibi Hımmar İbnil Hımmar'lar İnsanı bildiğindende şaşırtır tabiki? Tanımadığı Biri İle Dalga Geçmek ise
insana yakışmaz bunu Bir kere Öğren !
Benim kendi aracımla ilgili verdiğim örneği ise hangi konuşmaya istinaden vermişim onu dikkatlice esas sen oku!
Nissan Note Görmüşmüymüşüm Ya arkadaş bu kadarda çocuksu soruya ne diyeyim (Yok Abisi Görmedim!)neyse fazla uzadı hadi eyvalah.

288 Mesaj
8 Ocak 2011; 20:27:17 

selam lar baya güzel b tartişma ortami var mi burda

şimdi benimde araçim 1.6 note otomatik tekna 2008

bu arabaya ne takacağima ne yapacağimi şaşirdim

satma niyetim var işim gereği başka araba alacam

fakat fiyati düşdükçe millet dahada düşürüyor 22 23 veriyolar bense 25 altina vermemekde direnmekdeyim
bu böyle uzarsa piyasa da ölü, satmak dan vazgeçecem.

bi ara lpg olayina baya bi bakmiştim. en son brc de veya lovato da karar kilacakken

bi arkadaşin forumda yazisini görmüştüm bizim arabalara uymadiğini bahsediyordu.arabanın subaplari yanar miş falan filan...
şimdide prins markasini öneriyolar işde daha az sicaklik falan muabeti

inanin ne olduğunu ne dendiğini anlamiş deilim
.kime güvenceğimi dee şaşirdimmmm .

needir bu lpg olayi hakketen kafam karişti araba dan soğudum

ne satabiliorum ne de uygun bi yakıt a geçebiliorum

şimdi 1800 -2200 arasi prins e mi yatirim yapacaz nedir ne değildir

biri bana anlatsin birde ruhsat a işler şu bu derken 300 de ona gidecek... off anam offff

158 Mesaj
12 Ocak 2011; 12:43:18 

arkadaşlar sayfada ne yazık ki yeterli bilgi yok, sadece laf dalaşı var.
bende QASHQAI 1.6 ya LPG düşünüyorum ama araştır araştır hep aynı şeylerş okuyorum. yorumlarını bulan kimse varsa lütfen paylaşsıni bilgilenelim. önceki aracım opel 2007 astra 1,6 H idi, BRC markasıyla yaklaşık 50.000 km kullandım ve nokta sıkıntı yaşamadım. ilerleyen km.lerde ne olur bilemem..

şimdiki alacak oldugum araç QASHQAI 1.6 ama yakıtı çok düşündürüyor ve zorla dizele yöneltiyor. onda da 4-5 bin gibi oynuyor.. artı dizelin bakımı, masrafları fln..
kararımı verdim benzinli alıp LPG çakacağım :)

Allah için QASHQAI 'de LPG hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın. gereksiz tartışmayalım.

544 Mesaj
12 Ocak 2011; 16:35:10 

quote:

Orijinalden alıntı: inceoglu

arkadaşlar sayfada ne yazık ki yeterli bilgi yok, sadece laf dalaşı var.
bende QASHQAI 1.6 ya LPG düşünüyorum ama araştır araştır hep aynı şeylerş okuyorum. yorumlarını bulan kimse varsa lütfen paylaşsıni bilgilenelim. önceki aracım opel 2007 astra 1,6 H idi, BRC markasıyla yaklaşık 50.000 km kullandım ve nokta sıkıntı yaşamadım. ilerleyen km.lerde ne olur bilemem..

şimdiki alacak oldugum araç QASHQAI 1.6 ama yakıtı çok düşündürüyor ve zorla dizele yöneltiyor. onda da 4-5 bin gibi oynuyor.. artı dizelin bakımı, masrafları fln..
kararımı verdim benzinli alıp LPG çakacağım :)

Allah için QASHQAI 'de LPG hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın. gereksiz tartışmayalım.

Merhaba;
Nissan Qashqai 1.6 visia 2007 modele en son 9 ay önce Ben yaptım Araçta hiçbir problem yok Sistem Atiker ruhsata işletmişti 2 ay sonra.

1317 Mesaj
7 Şubat 2011; 22:30:56 

Nissan NOTE,QASHQAI de 1.6 16 w megan, clio, lagunada kullanılan K4J motoru kullanıyor her şeyleri bildiğim kadarı ile aynı o kadar reno kullanıcısı yanlışmı yaptılar yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 7 Şubat 2011; 22:33:51 >

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
Sony Xperia P

38 Mesaj
14 Şubat 2011; 13:09:56 

Note kullanıcısı yok mu LPG dönüşümü tercih eden? Nedir durumları acaba?

3198 Mesaj
15 Şubat 2011; 9:52:40 

güncel

GENÇLERBİRLİĞİ

38 Mesaj
16 Şubat 2011; 15:15:07 

Note aracına lpg taktıran yok mudur? Ses verseler içimiz rahatlayacak gerçekten.

623 Mesaj
2 Mart 2011; 8:51:01 

qasqhai araca lpg önerilmiyor anladığım kadarıyla?

38 Mesaj
2 Mart 2011; 15:36:11 

ben brc taktırmaya karar verdim gibi.. ama hala note'cu kardeşlerden ses yok...

235 Mesaj
3 Mart 2011; 8:48:22 

quote:

ustam s.a. şu ayarı benim 1.4 şahinime yapma şansımız varmı ?? 0,30 kuruşu görüyüroum artık

free-hifi

1793 Mesaj
1 Mayıs 2011; 15:29:37 

2 ay önce Atiker marka lpg taktırdım. Çekiş performansında kesinlikle bir düşüş olmadı. %40'a yakın bir tasarruf sağlıyor.

OnLive: onur1301

1 Mesaj
15 Mayıs 2012; 2:39:52 

ARKADAŞLAR EN TECRÜBELİ BENİM HERHALDE 25 HAZİRAN 2008 DEN BU YANA LPG Lİ NİSSAN NOTE KULLANIYORUM.
VE 60 BİN KM YAPTIM. TASARRUF MESELESİ YAZIN %40' BULUYOR KIŞIN BENZİNİ KATARSANIZ BİRAZ DÜŞÜYOR.
ÇEKİŞE GELİNCE HİÇ SORUN YAŞAMAMIŞTIM.
YALNIZ BİR USTANIN DEDİĞİ GİBİ SON 1 YILDIR. HELE DE BU KIŞIN BENZİNDEN OTOGAZA GEÇERKEN STOP ETMELER BAŞ GÖSTERDİ. ROLANTİ AYARI KELEBEK TEMİZLİĞİ GAZ AYARLARI SORUN ÇÖZÜLMEDİ. BAZI ZAMANLARDA ÇEKİŞ SORUNU. %10 YAKIT FAZLA YAKMAYA BAŞLADI VE ARA SIRA STOP EDİYOR. EN SON BU HAFTA TAMİRCİ USTAM SUPAPLARDAN OLDUĞU SÖYLEDİ. ŞU AN YAPTIRMADIM. NE YAPSAM SİZ AKIL VERİN.

KAÇA MALOLUR TECRÜBESİ OLAN VARSA LÜTFEN YAZSIN.

146 Mesaj
22 Mayıs 2012; 20:17:11 

quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

2 ay önce Atiker marka lpg taktırdım. Çekiş performansında kesinlikle bir düşüş olmadı. %40'a yakın bir tasarruf sağlıyor.

allah kaza bela vermesin saygılar

ZİYA TOPRAK
0541 216 13 35
0532 342 17 77
www.toprakotogaz.com.tr

2 Mesaj
24 Eylül 2012; 16:10:16 

Donanım haber üyeleri hepinize merhabalar ,

Ben aranıza yeni katıldım 2008 1.4 tekna note kullanıyorum 2001 den berı farklı modellerde mazda kullandım yanı son 11 yıldır mazda hayranıyım ama nasıl oldu anlamadan aynı gun ıcınde nıssan note gordum begendım ve aldım :) ve burdan araçla ılgılı bılgılere ulaşmaya calısıyorum ve aynı zaman da aracımı alır almaz uzun yola cıktım 4.2 gosterdı yol bılgısayarı yolun buyuk bolumunde ıst,marmarıs arası lt fıyatı 4.60 400 tl yakıt 1600 km yol yaptım 90km ortalama ile şehır ıcınde 5.3 ile 5.9 arası değişiyor en son 50 tl benzin ile 155 km yaptım sizce normalmidir. lpg döşümü yapsam hagi marka daha iyidir sanki brc en iyisi gibi bi izlenime sahibim ama sizin düşünceleriniz bnm için çok önemli ve birde MUALLİMKADİR Bey aracınızı sorunlarını yaptırdınızmı ve ne kadara mal oldu ynt larsanız sevinirim şimdiden teşekkürler ve tüm üyelere iyi günler dilerim.

38 Mesaj
26 Eylül 2012; 12:13:36 

quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

burada bilgi almaya çalışmıştım ama nedense kullanan birileri yazmamıştı veya bu başlığa denk gelmemişlerdi. ben yazmış olayım.

ben de 1.5 yıla yakın zamandır lpg ile kullanıyorum. 35.000 km yapmışım yaklaşık olarak. maşallah sorun yok aracımda. görüştüğüm usta güven vermişti bana. buradaki soruların hemen hepsini sormuştum.

atiker takıldı. ürün yazılımı yeni bir yazılımdı ve servis sorumlusu çok güveniyordu. tasarruf olarak yarı yarıya olmasa da onur arkadaşın dediği gibi sıcak havalarda %40a yakın tasarrufum olmuştur. lpgden önce aylık 400 tl civarıydı yakıt masrafımız. sonrasında 250 civarı olmuştu ortalama.

dediğim gibi aracımız sert bir kışı (geçtiğimiz kış) ve iki tane yazı atlattı lpg ile. gürcistan sınırına kadar gittik, dağ bayır dolandık artvinde, sürekli bursa istanbul gittik geldik. maşallah demek istiyorum tekrar bazı okuduklarımdan dolayı.

sonuç olarak faydasını gördüm. umarım sorun yaşamam. montajın yapıldığı servis bostancı oto sanayi. ramazan usta. 1100 TL / 10 taksit idi. şimdi 990 TL / 10 taksit olmuş :)

3909 Mesaj
26 Eylül 2012; 12:24:22 

quote:

Orijinalden alıntı: taner.anadolu

burada bilgi almaya çalışmıştım ama nedense kullanan birileri yazmamıştı veya bu başlığa denk gelmemişlerdi. ben yazmış olayım.

ben de 1.5 yıla yakın zamandır lpg ile kullanıyorum. 35.000 km yapmışım yaklaşık olarak. maşallah sorun yok aracımda. görüştüğüm usta güven vermişti bana. buradaki soruların hemen hepsini sormuştum.

atiker takıldı. ürün yazılımı yeni bir yazılımdı ve servis sorumlusu çok güveniyordu. tasarruf olarak yarı yarıya olmasa da onur arkadaşın dediği gibi sıcak havalarda %40a yakın tasarrufum olmuştur. lpgden önce aylık 400 tl civarıydı yakıt masrafımız. sonrasında 250 civarı olmuştu ortalama.

dediğim gibi aracımız sert bir kışı (geçtiğimiz kış) ve iki tane yazı atlattı lpg ile. gürcistan sınırına kadar gittik, dağ bayır dolandık artvinde, sürekli bursa istanbul gittik geldik. maşallah demek istiyorum tekrar bazı okuduklarımdan dolayı.

sonuç olarak faydasını gördüm. umarım sorun yaşamam. montajın yapıldığı servis bostancı oto sanayi. ramazan usta. 1100 TL / 10 taksit idi. şimdi 990 TL / 10 taksit olmuş :)

yeni nesil obd destekli kitler ve yeni yazılımlarla vsr özelliği sayesinde bu sorunlar bir nebze olsun durudurlsada tam kesin çözüm değil. ancak artık tasaruf etmek var açıkcası.. uzun vada artık daha uzun vadeye dönüştü. yani tavsiye edilir ve montajı yapılır. çünkü vsr özelliği sayesind eyanma odası soğutulabiliyor.. hayılrı günlerde daha güzel tasaruflar etmeniz dileğiyle

38 Mesaj
27 Eylül 2012; 9:10:47 

teşekkürler ustam. hayırlı işler dilerim ben de size.

922 Mesaj
18 Kasım 2012; 9:56:26 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_usta

yeni nesil obd destekli kitler ve yeni yazılımlarla vsr özelliği sayesinde bu sorunlar bir nebze olsun durudurlsada tam kesin çözüm değil. ancak artık tasaruf etmek var açıkcası.. uzun vada artık daha uzun vadeye dönüştü. yani tavsiye edilir ve montajı yapılır. çünkü vsr özelliği sayesind eyanma odası soğutulabiliyor.. hayılrı günlerde daha güzel tasaruflar etmeniz dileğiyle

Hocam şu vsr özelliği nedir biraz aydınlatabilir misiniz?
Benim aracım Nissan Note 1.4 tekna 2006 model aracım yaklaşık 37 litre ile 420km yol yapıyor şehir içinde ve en dandik marka olan vikars marka lpg takılı önceki sahibinden böyle aldım lpg enjektörleri arızalıydı 150tl ye 4 enjektörü değiştirdim. tam sorun kalmadı derken geçen haftadan beri araçta hem benzinde hem lpg de motor sesi hafifi şırıltılı şekilde çalışıyor 1 kere de uzun yolda lpgde iken motora yüklenmeye kalktım ani gaz verince motor boguldu ve 1 km sonra aracı durdurup 5 dakka beklemek zorunda kaldım sonra bastım marşa edirneye kadar gittim, aynı gün döndüm o gün bugündür motora ani gaz vermekten çekiniyorum ama çekişte herhangi bir sorun yok. LPG eğer pistonları bozduysa sizce prince markaya geçmeye bir o kadar para bayılmaya ihtiyaç var mıdır?
Bu ısı probleminin kesin çözümü 2013 e 1 ay kala hala çözülemedi mi? Bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim saygılar.

Nissan NOTE 1.4 Tekna samsung galaxy s4 i9500 16gb 16gb samsung i5 3210 8gb ddr3 1600 120 gb ocz vertex 3 ssd 2 gb atı rodeon hd 7670 intel hd 4000 notebook Nikon D800 50mm f1.8D lens MANFRETTO 3POD :) Samsung 40C750 3d LCD TV DSMART HDSMART FULL UYDU AEGO M 2 1 ses sistemi (ingiliz) Seiko Velatura Kinetic Direct Drive Çelik kol saati

3909 Mesaj
19 Kasım 2012; 10:25:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakanonur

Hocam şu vsr özelliği nedir biraz aydınlatabilir misiniz?
Benim aracım Nissan Note 1.4 tekna 2006 model aracım yaklaşık 37 litre ile 420km yol yapıyor şehir içinde ve en dandik marka olan vikars marka lpg takılı önceki sahibinden böyle aldım lpg enjektörleri arızalıydı 150tl ye 4 enjektörü değiştirdim. tam sorun kalmadı derken geçen haftadan beri araçta hem benzinde hem lpg de motor sesi hafifi şırıltılı şekilde çalışıyor 1 kere de uzun yolda lpgde iken motora yüklenmeye kalktım ani gaz verince motor boguldu ve 1 km sonra aracı durdurup 5 dakka beklemek zorunda kaldım sonra bastım marşa edirneye kadar gittim, aynı gün döndüm o gün bugündür motora ani gaz vermekten çekiniyorum ama çekişte herhangi bir sorun yok. LPG eğer pistonları bozduysa sizce prince markaya geçmeye bir o kadar para bayılmaya ihtiyaç var mıdır?
Bu ısı probleminin kesin çözümü 2013 e 1 ay kala hala çözülemedi mi? Bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim saygılar.

VSR özelliği benzin takviye yada benzin beslemeli olarak tanımlanır. yani araç lpg de çalışırken ara ara benzin püskürtür.. vikars ı tam bilmiyorum onun için servisinize sorsanız daha uygun olur

922 Mesaj
19 Kasım 2012; 19:19:39 

Hay allah piston şırıltısı sandıgım sorun vantilator kayısı gevsemesiymiş usta hemen sıktı canavar gibi oldu biz de düşünmeden lpg ye mok attık :D

Nissan NOTE 1.4 Tekna samsung galaxy s4 i9500 16gb 16gb samsung i5 3210 8gb ddr3 1600 120 gb ocz vertex 3 ssd 2 gb atı rodeon hd 7670 intel hd 4000 notebook Nikon D800 50mm f1.8D lens MANFRETTO 3POD :) Samsung 40C750 3d LCD TV DSMART HDSMART FULL UYDU AEGO M 2 1 ses sistemi (ingiliz) Seiko Velatura Kinetic Direct Drive Çelik kol saati

3909 Mesaj
20 Kasım 2012; 9:27:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakanonur

Hay allah piston şırıltısı sandıgım sorun vantilator kayısı gevsemesiymiş usta hemen sıktı canavar gibi oldu biz de düşünmeden lpg ye mok attık :D

geçmiş olsun

16 Mesaj
17 Mart 2013; 17:14:09 

quote:

Orijinalden alıntı: adimavi:
Sübap erime sorunu devam eden bir sorun mudur.

Faruk Sevgili ustamızın cevabı:
Bu konu ile ilgili olarak bu araçlarda VSR menüsünü aktif ediyoruz ve ilk montajda ücretsiz olarak TUNAP 164 etken maddesi uyguluyoruz subap sorununa % 80 çözüm üretiyoruz böylece :)
Ve bu tür araç kullanan müşterilerimizi 10.000 km de bir değilde km. koşulsuz 6 ayda bir bakıma davet ediyoruz. Bu bakımlarda TUNAP 164 etken maddesi araca uygulanarak diğer ayarlarıda kontrol ediliyor bu şekilde bugüne kadar subap sorunu yaşamadık :)
Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi painkiller2525 -- 17 Mart 2013; 17:18:58 >

586 Mesaj
9 Eylül 2013; 23:42:04 

quote:

Orijinalden alıntı: painkiller2525

quote:

Orijinalden alıntı: adimavi:
Sübap erime sorunu devam eden bir sorun mudur.

Faruk Sevgili ustamızın cevabı:
Bu konu ile ilgili olarak bu araçlarda VSR menüsünü aktif ediyoruz ve ilk montajda ücretsiz olarak TUNAP 164 etken maddesi uyguluyoruz subap sorununa % 80 çözüm üretiyoruz böylece :)
Ve bu tür araç kullanan müşterilerimizi 10.000 km de bir değilde km. koşulsuz 6 ayda bir bakıma davet ediyoruz. Bu bakımlarda TUNAP 164 etken maddesi araca uygulanarak diğer ayarlarıda kontrol ediliyor bu şekilde bugüne kadar subap sorunu yaşamadık :)
Saygılar

Merhaba 2008 model tekna pack bir note almayi dusunuyorum. Daha once lpg takilmis bi araca yukarida soylenen islemleri yapabiliyor muyuz? Yoksa sifirdan takarken yapilmasi gereken bir islem midir? Note hosuma giden bir arac ancak sirf su lpg sorunu yuzunden aractan sogudum desem yeridir. Eger cozulebilen bir sorunsa bilgi verenlere simdiden tesekkurler. Yoksa honda jazz alacagim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ben suyumu kazandımda içtim...Ekmeğimi böldümde yedim...

86 Mesaj
13 Kasım 2013; 11:09:41 

2 YIL GARANTİLİ OLARAK İTALYAN LANDİRENZO MARKASI İLE DÖNÜŞÜM YAPTIRABİLİRSİNİZ %40 TASARRUF SAĞLARSINIZ PERFORMANSDA BİR SORUN YAASAMAZSINIZ

KEYİFLİ SÜRÜŞLER

ANKARA \ KONYAYOLU OPAL PLAZA
LPG:0312 583 05 09

4 Mesaj
13 Mart 2014; 22:52:21 

Bu araclar Renault ile ayni motor ve altyapiyi paylasmiyormu?Eger oyleyse,butun tuplu Renault marka arabalarda ayni sikintilarla karsi karsiyamidir?

4 Mesaj
13 Mart 2014; 22:56:56 

Arkadaslar 2006 model otomatik vites Note almak uzereyim,aracta 5 yildir tup takili oldugunu soyledi alacagim kisi.
satin almadan once serviste kontrol ettirdigimizde acaba bu bahsedilen sorunlar gozukurmu?
Diyelimki sorun yoktur dendi,satin aldiktan sonra benzinde kullansam ilerleyen zamanlarda bu bahsedilen sorunlarla karsilasma sansim nedir acaba?

27 Mesaj
15 Ağustos 2014; 23:48:01 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_usta

uzun vade dediğiniz ne kadar süre veya kilometre?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tm.karahan -- 15 Ağustos 2014; 23:48:36 >

8 Mesaj
28 Ağustos 2014; 10:29:52 

öncelikle mrb 2006 model 1.6 tekna otomatik lpg li bi,r araç almak üzereyim. ama arabada lpg takıldıktan 40.000 km sonra subap yakma olayı olmuş. ve motoru indirip gerekli değişiklikleri ve motordaki parçaları değiştirmişler. sizce bu sorun düzelmişmidir yoksa artık kronik bir hale dönüşür mü?

1191 Mesaj
28 Ağustos 2014; 11:18:06 

Merhaba.eğer subaplar kaliteli ve çelik olanlarla iyi bir usta tarafından değiştirildiyse sorun düzelmiştir.lakin LPG ile yine değişen subaplar kullanilan malzemeye gore eriyebilir. Ayni sorun opel araclarin bazilarinda da var.almadan önce bir motor ustasina kesinlikle sorunu anlatarak gostermeniz iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: osmankur

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » LPG Dönüşümü » Nissan Note 1.6 Visia LPG Takılır mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641