Şimdi Ara

HTC HD2'ye Android kuruyoruz video rehber!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
1
Favori
139.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows Mobile 6.5'in kalesi HTC HD2, Android tarafından fethedildi! Cotulla rumuzlu programcı önderliğindeki DarkForces Team'in geliştirdiği araçlar ile HTC HD2'de nasıl Windows'u silip android kurabileceğinizi anlatıyoruz.

Önemli Hatırlatma: HTC HD2'nizde Android işletim sisteminin sorunsuz çalışabilmesi için HSPL gerekmektedir ve HSPL'nin çalışabilmesi için HD2 rom versiyonunun 1.66 veya aşağısında olması gerekir. Eğer son ROM güncellemesini yaptıysanız HTC HD2'nize orjinal 1.66 ROM'unu geri kurun ve sonrasında HSPL ile işletim sistemi kilidini kırın.

HSPL ile işletim sistemi kilidi kırıldıktan sonra aşağıdaki adresten ulaşabileceğiniz son güncellemeyi telefona bilgisayar üzerinden kurun ve videoda anlatılan adımları izleyin.

http://www.htc.com/tr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=1046

Not: Programı Türkçe yapmak isteyenler, Android Market'ten Morlocale 2 yazılımını yükleyip menüleri Türkçeleştirebilirler. (Hatırlatma için MaSTeR-G'ye teşekkürker.)

• Teşekküerler Donanımhaber ekibine. Gerçekten çok güzel bir anlatım ve ardından inceleme gerçekleştirilmiş. Ortada tek sıkıntı var HTC firmasıyla aranız bozulmasın anlatım yüzünden? :D İzin verilmediğinden dolayı HSPL bile yapılıyor zaten :D Ama kesinlikle gerekliydi böyle bir yenilik. DFT'nin eline sağlık...
  • iki aydır hd2 de android kullanıyorum. sanki yeni bir cihaz aldım. buradan tüm geliştiricilere teşekkür ediyorum. eğer sizde bir hd2 sahibi iseniz şiddetle androidi denemenizi öneririm.
  • bende galaxy kullanıcısıyım,bana kalırsa htc nin çoğu modeli androidli iken hd2 nin android siz olması saçma,neden derseniz işlemcisi ve ram i yüksek ve androidle yapamıyacağınız bişey yok...ki çok rahat da overclock la cpu da artırılabilir bu makinede...
  • bu bende calısmadı sureklı HTC yazısında kalıyor hıc anlamadım nasıl olmuyor bendekı versıon olkarak 1.42 bendekı ne yapabılırım ?
  • arkadaşlar htc ye android yükleyince flash desteği tam olarak destekleniyormu
    örneğin donanım haberin sitesine girdiğimiz zaman video incelemeleri izleye biliyormuyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzuslu

arkadaşlar htc ye android yükleyince flash desteği tam olarak destekleniyormu
    örneğin donanım haberin sitesine girdiğimiz zaman video incelemeleri izleye biliyormuyuz

Evet tam olarak destekliyor. Flash içerikleri görüntüleyebilir, izleyebilirsin.

Haber için teşekkürler
  • Harika birşey... :)
  • Performans durumu nedir?
    İşlemci yapısı Android'e uyum sağlıyor mu?
  • Vay helal olsun güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokullu

bu bende calısmadı sureklı HTC yazısında kalıyor hıc anlamadım nasıl olmuyor bendekı versıon olkarak 1.42 bendekı ne yapabılırım ?

Merhaba,

Aşağıdaki adreste telefonunuz için en yeni güncellemeyi çekip kurunuz. Sonrasında videodaki işlemleri tamamladığınızda Android işletim sistemi sorunsuz olarak çalışacaktır.

http://www.htc.com/tr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=1046

@ funkmaster

Performansı çok çok iyi WM 6.5'dan kat kat hızlı çalıştığını söyleyebilirim :)

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• mesut hocam eski işletim sistemini geri yükleyip garantiye gönderebilirsiniz kısmı başınızı ağrıtmasın (:
  • cihaza android yükledi makina kendine geldi D
  • Android için oyun nereden indirebiliriz.
  • slm, dosya sanırım linkten kaldırılmış, HTC nin dikkatini mi çekti yoksa sorun mu var ?
  • video super olmus
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Ben güncelledim fakat türkçe dil desteği yok gibi ?? Türkçe dil nasıl yükleyebilirim ....??
  • sorun yok, donanimhaber.com a verilen link hala çalışmakta
  • Arkadaşlar Merhaba,

İlgili dosyayıhttp://stream.donanimhaber.com/android.exe adresinden indirebilirsiniz.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • froyo super ram kulanıyordum artık nandayım herkese tavsiye ederim.donanımhaberede teşekkürler çok güzel bir rehber olmuş.daha önce hspl sini yükleyenler bütün işlemleri hspl altından gerçekleştirebilirler.magdlr 1.11 e güncellendi gece 1.11 de go!go!go!drumunda hatalar ortaya çıkabiliyormuş.(android sisteminin nand a yüklenip boot edilme aşaması)
    radio sürümünüzü kontrol edin
    hspl altından hspl 2.08 e güncelleyin
    yine hspl altından magdlr yi yükleyin
    magdlr yi açın option 4 ü seçin
    android yüklemesini başlatın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aftermath666 -- 31 Aralık 2010; 12:51:37 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.