Şimdi Ara

Inca IM-300NX modemi taviye edrmisiniz??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
2
Favori
58.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.bimeks.com.tr/urun/1042/114739/inca-im-300nx-300-mbps-4-port-kablosuz-adsl-modem-router.aspx
    modemin özellikleri fiyatına göre çok iyi diğer modemlerle karşılaştırdığımızda çok uygun gibime geldi kötü yanları varmıdır bu markanın

• quote:

Orijinalden alıntı: UmitKA

Ben de bugün aldım modemi. Şans yok ya içinden CD si çıkmadı. Aranızda Allah'ın hayırlı bir kulu bu Cd yi baştan sona RAR layıp upload edebilir mi :(

Buyur. Ufak olduğuna bakma zaten CD nin kendisi o kadar

http://rapid share.com/files/456877398/Inca_IM-300_Nx_Driver.rar (Rapid'ten sonraki Boşluğu SİL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLGR -- 11 Nisan 2011; 11:28:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KMLGR

Yaa biri şu hızlı IP alma olayını bana anlatabilirmi bu modemde nasıl yapabiliyoruz ???

Arkadaşım öncelikle hızlı ip alma rapid, fileserve filesonic gibi dosya barındıcılardan download için lazım
    Bu arada inca yı almaktan vaz geçtim cnet car854 modemde karar kıldım gayet kullanışlı modem ben beğendim

konuyu merak ediyorsan
    türkçe forum bölümü
    http://board.jdownloader.org/forumdisplay.php?f=25
    ana sayfa ise
    http://jdownloader.org/home/index

• scansoz kardeş ben de modemden memnunum hiç bir sorun yok ta ki usb sorununa kadar, birincisi ftp üzerinden erişim bulman çok güzel bir de ben bu modemi kaç haftadır kullanıyorum bir çözüm bulamamıştım şimdi ben sana sorcağım soru ?

1) ftp erişimi güzel tamam da ftp dan girmek için parola ve şifre sormaktadır ben modeme verdiğim kullancı ismi ve prolasını denediğim hal de açmadı demek ki başka şifre olacak sen bunu nasıl aştın önce onu bize açıklarsan sevinirim.

Şimdik senin sorunun cevabına gelince kardeşimftp://admin@ip.adresim/ şeklin de yaz her seferinde nette ip adresim ne diye sorgulayarak bulunca da yazıp giriş yapıyorsun galiba bunun yerine ben masaüstü pc den denediğime göre modemin web ara yüzünden ip nosunu yaz yine aynı ftp bağlantısını açmaktadır örneğin:ftp://admin@192.168.1.1/ hatta bunu da yazmaya gerek yok direk şöyle yazftp://192.168.1.1/ aynı bağlantıyı açmaktadır. buna çözüm şimdilik böyle olabilir ve kullanıcı ismi ve şifremi bilseydim kardeşim bilgisayar bir ftp programı yüklerdim ip adresi ve kulancı adı ve şifresini bir şekil de modemin programına yönlendirme yaparak buna da atlatırdım programı çalıştır dosyaları silve taşı gibi olurdu ama bunu deneyemediğim için çözüm muallakta kalmaktadır ne yazık ki.

şimdilik senden ftp erişiminin şifre kısmını nasıl aştığını anlatman istiyorum selamlar.

• vallaha hepsi tesadüf hocam ya. Ben sırf şu youtube sorunu yüzünden modemi satıcam neredeyse. Ya youtube da sorun var anlamıyorum ya gerçekten modem sadece youtube da saçmalıyor... Çünkü diğer video sitelerinde çok iyi vimeo olsun dailymontion olsun ama youtube'a geldi mi iş sinirlerimi tepeme çıkarıyor. Telefondan giriyorum telde de pc ye göre hızlı youtube ama pc de delleniyor arkadaş anlamadım gitti. USB alıcı deniyorum yok aynı, kendi wifi ağ kartını dniyorum laptopun aynı, format attım aynı. İlk defa başıma geliyor yahu vallaha. Chorme falan hızlıydı artık oda hızlı değil :S Antivirüs mü dedim sildim norotnu ondanda değil :S

arkadaşlar sorunu anladım sanırım. Modemden falan çokta etkisi yok gibi. İnternette araştırıdm ve inca kullanmayıp böyle yavaşlık çeken çok insan var. Sonra aklıma geldi. Bu yavaşlık ne hikmetse birdne 22 kasımda sonra başladı.. Öncedende ara sıra olurdu.

22 kasımda ne oldu aptal bir filtreleme hayatımıza girdi. Biz dedik internet maf olacak ama millet dinlemedi. Bakın youtubeda çoğu video nereden yükleniyor,

http://o-o.preferred.turktelekom-sof1.v17.lscache1.c.youtube.com

Youtube.com farkettiyeseniz çat diye açılıyor değil mi? Ama videolar erotik olsun olmasın içinde filtreye takılan kelime varsa hepsi tekelom sunucularından filtrelenip geçiyor. Filtre kapalı olsun olmasın bende kapalı ama yinede filtreden geçiyor.

Bu yüzden videolaraımız yavaş yükleniyor. Çünkü sunucular çok yavaş, yani youtube un sunucu türkiyedeymiş gibi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 10 Aralık 2011; 5:28:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

vallaha hepsi tesadüf hocam ya. Ben sırf şu youtube sorunu yüzünden modemi satıcam neredeyse. Ya youtube da sorun var anlamıyorum ya gerçekten modem sadece youtube da saçmalıyor... Çünkü diğer video sitelerinde çok iyi vimeo olsun dailymontion olsun ama youtube'a geldi mi iş sinirlerimi tepeme çıkarıyor. Telefondan giriyorum telde de pc ye göre hızlı youtube ama pc de delleniyor arkadaş anlamadım gitti. USB alıcı deniyorum yok aynı, kendi wifi ağ kartını dniyorum laptopun aynı, format attım aynı. İlk defa başıma geliyor yahu vallaha. Chorme falan hızlıydı artık oda hızlı değil :S Antivirüs mü dedim sildim norotnu ondanda değil :S

arkadaşlar sorunu anladım sanırım. Modemden falan çokta etkisi yok gibi. İnternette araştırıdm ve inca kullanmayıp böyle yavaşlık çeken çok insan var. Sonra aklıma geldi. Bu yavaşlık ne hikmetse birdne 22 kasımda sonra başladı.. Öncedende ara sıra olurdu.

22 kasımda ne oldu aptal bir filtreleme hayatımıza girdi. Biz dedik internet maf olacak ama millet dinlemedi. Bakın youtubeda çoğu video nereden yükleniyor,

Youtube.com farkettiyeseniz çat diye açılıyor değil mi? Ama videolar erotik olsun olmasın içinde filtreye takılan kelime varsa hepsi tekelom sunucularından filtrelenip geçiyor. Filtre kapalı olsun olmasın bende kapalı ama yinede filtreden geçiyor.

Bu yüzden videolaraımız yavaş yükleniyor. Çünkü sunucular çok yavaş, yani youtube un sunucu türkiyedeymiş gibi düşünün.

Valla haklı olabilirsin ben de aynısını düşündüm ama şöyle bir gariplik var diğer Inca modemi ya da başka bir airties modem takınca sorun olmuyor. Gel de çık işin içinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: serji

quote:

vallaha hepsi tesadüf hocam ya. Ben sırf şu youtube sorunu yüzünden modemi satıcam neredeyse. Ya youtube da sorun var anlamıyorum ya gerçekten modem sadece youtube da saçmalıyor... Çünkü diğer video sitelerinde çok iyi vimeo olsun dailymontion olsun ama youtube'a geldi mi iş sinirlerimi tepeme çıkarıyor. Telefondan giriyorum telde de pc ye göre hızlı youtube ama pc de delleniyor arkadaş anlamadım gitti. USB alıcı deniyorum yok aynı, kendi wifi ağ kartını dniyorum laptopun aynı, format attım aynı. İlk defa başıma geliyor yahu vallaha. Chorme falan hızlıydı artık oda hızlı değil :S Antivirüs mü dedim sildim norotnu ondanda değil :S

Valla haklı olabilirsin ben de aynısını düşündüm ama şöyle bir gariplik var diğer Inca modemi ya da başka bir airties modem takınca sorun olmuyor. Gel de çık işin içinden.

Başka modemlerle yaşayanlarda var demekki ozaman incanın kullandığı chipset i kullanan modemlerde yaşanıyor bu sorun. Zorla airties aldıracaklar ya 200 300 lira verdirip.

acaba sadece wifiden mi oluyor diye birazdan kablo ile bağlayıp denicem.

• arkadaşlar son sürüm inca ım-300nx yalnız ingilizce ilerde türkçesi çıkacak...reset sorunu ve kablosuz ağ adın değiştirme problemlemleri yok güle güle kullanın
    inca ım-300 nx firmware
  • İngilizce yazılım burada IM 300 NX Ben yükledim.Şimdilik fena görünmüyor.3g menüsüde geldi ne hikmetse.Ama ayar yapamadım.Yükleyen arkadaşlar deneyimlerini ve 3g'nin nasıl ayarlanacağını yazarsa iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesentr78 -- 29 Aralık 2011; 9:57:51 >
  • Resimlerde bunlar arkadaşlar.

http://ressim.net/8/out.php/i5357238_29.12.jpg-k
    http://ressim.net/8/out.php/i5357239_29.121.jpg-k

Birde arkadaşlar yazılımın versiyonu şöyledir.Daha günceli varsa lütfen paylaşalım...

Current Firmware Version:
    1.0.0
    Current Firmware Date:
    2010-10-13

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesentr78 -- 29 Aralık 2011; 10:04:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

İngilizce yazılım burada IM 300 NX Ben yükledim.Şimdilik fena görünmüyor.3g menüsüde geldi ne hikmetse.Ama ayar yapamadım.Yükleyen arkadaşlar deneyimlerini ve 3g'nin nasıl ayarlanacağını yazarsa iyi olur.

Bende dun yukledim, bircok yeni menu eklenmis. Daha once yazici ayarlarini yapamiyordum ama bu yazilimla USB yaziciyi modeme baglayip cikti almayi basardim. Ancak bu seferde external harddiske ftp yolu ile ne yaptiysam erisemedim. Ftp server menusu var, ayarlarini yapmama ragmen birturlu erisemedim. Yazilimci hocamin dedigi gibi youtube sorunu ortadan kalkti. Site acilislarinda da ilk erisim hizinda gozle gorulur bir artis var sanki.

3g isini ancak elinde 3g modem (vinn, jet, vodem) varsa deneyebilirsin. Aranizda bu yazilimla harddiske erisebilen varsa nasil eristigini yazarsa cok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: scansoz

quote:

İngilizce yazılım burada IM 300 NX Ben yükledim.Şimdilik fena görünmüyor.3g menüsüde geldi ne hikmetse.Ama ayar yapamadım.Yükleyen arkadaşlar deneyimlerini ve 3g'nin nasıl ayarlanacağını yazarsa iyi olur.

Bende dun yukledim, bircok yeni menu eklenmis. Daha once yazici ayarlarini yapamiyordum ama bu yazilimla USB yaziciyi modeme baglayip cikti almayi basardim. Ancak bu seferde external harddiske ftp yolu ile ne yaptiysam erisemedim. Ftp server menusu var, ayarlarini yapmama ragmen birturlu erisemedim. Yazilimci hocamin dedigi gibi youtube sorunu ortadan kalkti. Site acilislarinda da ilk erisim hizinda gozle gorulur bir artis var sanki.

3g isini ancak elinde 3g modem (vinn, jet, vodem) varsa deneyebilirsin. Aranizda bu yazilimla harddiske erisebilen varsa nasil eristigini yazarsa cok sevinirim.

Şu yazıcı işini nasıl hallettiniz?Birde hangi marka ve model yazıcı bu...Bende hp 1018 var.Deneyeceğim.Bakalım olacakmı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scansoz

quote:

Şu yazıcı işini nasıl hallettiniz?Birde hangi marka ve model yazıcı bu...Bende hp 1018 var.Deneyeceğim.Bakalım olacakmı

Once yaziciyi modemin usb portuna bagla. Sonra, ust menuden "Advanced - Network tools - Printer" diyerek Enable et.
    Eger modem yazicini gorduyse sana URL verecektir. O url ile windowstan network yazici ekleyebilirsin. Her yaziciyi desteklemez ama HP'nin cogu modelini destekler diye tahmin ediyorum. Benim yazicim Canon MP500.

• quote:

Orijinalden alıntı: rkrlmaz

aynı sorun bende de mevcut. benımkı dediğiniz gibi türkçe. güncellemesini bulacağımız link var mı ? ben daha önce inca nın ınternet sitesine defalarca yazdım hiçbir cevap gelmedı. bu elektrik sorununa çözüm olarak.

Link burada arkadaşım...http://uploaded.to/file/2ipm62ad
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rkrlmaz

aynı sorun bende de mevcut. benımkı dediğiniz gibi türkçe. güncellemesini bulacağımız link var mı ? ben daha önce inca nın ınternet sitesine defalarca yazdım hiçbir cevap gelmedı. bu elektrik sorununa çözüm olarak.

Link burada arkadaşım...http://uploaded.to/file/2ipm62ad

Tesadüfen googleda firmware ararken bu konuya yönlendim.

Youtube sorunu çekiyordum bende.
    Arkadaşın linkte verdiği firmware yi yükledim ve tüm dertler kalktı ortadan.

Teşekkürler ...

Dipnot: firmware yükledikten sonra ara yüz girişi 192.168.1.1 olarak değişiyor ... Benim gibi delirip 192.168.2.2 192.168.2.1 10.0.0.1 10.0.0.2 yazıp ulaşamayınca modemi duvara vurmayın

• quote:

Bu sabah bi kalktım elektrikler kesilmiş gece ve tabi modemin bütün ayarlar silinmiş sanki modeme reset atmış gibi.

Servisin dediği ve test ettiği şey kablolu kullanım. Kablolu kullanımda bütün bilgiler bilgisayarın geçici hafızaısnda tutuluyor kablo ile kapatıp açarsanız bilgiler silinmiyor.

Fakat wifi den kurulum yaparsanız modemi kapatıp açtığınız anada bilgiler uçuyor. Aynı şekilde kablo ile kurulumu yapın ama kabloyu çıkartıp bir süre wifi de kapatıp açın yine siliniyor.

2 bilgisayardan denedim aynı şey oluyor. Virüs diyip diyorlar saçmalığın daniskası lisanslı antivirüs kullanıyorum bende niye oluyor bu sorun ? Hemde yeni format attğım bilgisayarda. Sanırsın boot virüsü girmiş muamelesi yapıyorlar.

Yalnız formattan önce sorun yoktu formattan sonra oldu bi sorun var modemde ve saçmalıyor işte.

Uzun lafın kısası kesinlikle uzak durun.
    Ben bu sorunu yeni firmware ile çözdüm. Türkçe firmwarede bir sıkıtı var. İngilizce ve yeni sürüm yükledim hiçbir sorun kalmadı. size link vereyim. İsterseniz deneyin. Bence yükleyin ama unutmayın yükleyince dil ingilizce oluyor.

INCA IM-300NX FİRMWARE (İNGİLİZCE)

Bu linkteki dosyayı indirin. Rar içindeki dosyayı boş bir alan çıkartın. Tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.1.1 yazıp modemin içine girin. "Yönetim>Yazılım Güncelleme" bölümüne girip oradaki "Gözat" yazan yere tıklayın. Rar içindeki dosyayı nereye çıkarttıysak onu seçin ve "Yazılımı Güncelle" seçeneğini tıklayın. Karşınıza yükleme ekranı geldiğinde hiçbirşey yapmadan bekleyin. Zaten yazılım yüklenince modem kendisine reset atar fakat siz sağlam olsun diye bir daha reset atın. (Reset atmak için modemin arkasındaki reset düğmesini ince birşey vasıtasıyla 5-6 saniye basılı tutun.) Bundan sonra tekrar modemin içine girin ve internet ayarlarını yapın ve hiç sorun yaşamadan kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solam -- 17 Mart 2012; 16:47:32 >

• internette

HardwareVersion : HG110_BH_R1A diye aratınca aşğıdaki link çıktı...
    http://seclists.org/fulldisclosure/2011/Apr/153

modem ureticisi fiberhome diye bir firma olabilir..bide ispanyol bi firma daha var...şimdilik fazla vaktim yok ama vakti olanlara daha gelişmiş bifirmware için ipucu olabilir...

http://www.minuevohogar.cl/2011/03/13/configurar-router-homestation-%C2%BFcomo-puedo-personalizar-mi-red/

http://www.fiberhomegroup.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 26 Nisan 2012; 16:30:55 >

• Bende ingilizce surumu yukledim 2 hafata gayet iyiydi ..ama şimdi kafayı yedi...sisteme giriyorum beni dışarı atıyo...
    Tarihle iş cozuluyor....
    http://forum.donanimhaber.com/m_60922211/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 18 Mayıs 2012; 19:15:09 >
  • http://www.incatech.net/p_docs/inca_modem_tools.rar

Güncelleme yapın sorun kalmasın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.