- x
Eca Calora Kırmızı Işık Hata ! (Donuyoruz)
27 Cevap21136 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1333 Mesaj
29 Aralık 2010; 20:42:27 

Arkadaşlar sorunum şudur ki bizim evde Eca Calora marka kombi var. Genelde işe gittimizde evde kimse olmadığından dolayı kapatırız bugun de yine kapattık fakat açmaya kalktığımızda açılır gibi oluyor birden kırmızı ışık hatası geliyor. Bu hata nasıl düzelebilir yardımcı olur musunuz ?
Yardım edenlere şimdiden teşekkürler...
Hata alttaki gibi;
1

Donuyoruzzzzzzzzzzzzzz

Sorun çözüldü.
Başkalarınında işine yaraması için resmi ekledim.
Kırmızı ile halka içine aldığım küçük vanayı çevirin suyu açın (çok hızlı doluyor) derecenin altındaki bar 1 - 1,5 olana kadar açık tutun kapatın kapattığınızdan emin olun su kaçırmasın fazla su sakat :D
Herkeste olan birşeymiş azaldıkça bu işlemi yapın. Kendine gelmesi için istersenin "R" tuşuna 10sn basılı tutun.

-1

-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 30 Aralık 2010; 22:46:51 >

2750 Mesaj
29 Aralık 2010; 22:55:17 

Kombiniz muhtelen gaz gelmiyor yada gazda problem var hatasını veriyor gaz giriş yerlerini kontrol edin olmadı en son bacayla alakası var gibi birşey seziyorum ben kullanım klauzundaki yazılanları bir okuyabilirsiniz hiç olmazsa çözümü verilmiştir orda
Kolay gelsin

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

315 Mesaj
29 Aralık 2010; 23:08:43 

peteklerdeki su basıncınız 0 (sıfır) a düşmüş bundan kaynaklanıyor olabilir su basınız ve o göstergeyi 1 (bir) e yükseltin tekrar deneyin sonucu buraya yazınız

GÖSTERİŞE GEREK YOK

255 Mesaj
29 Aralık 2010; 23:09:41 

Gaz yok ışığı sanki bu, vanaları kontrol edin, ayrıca doğalgaz saatinin yanında selenoid vana varsa(gaz kaçağı olunca kendi kapanan vanadan) onu kontrol edin, bazen selenoid vana bozulup kendi kendine kapanıyor.

255 Mesaj
29 Aralık 2010; 23:12:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mss80

peteklerdeki su basıncınız 0 (sıfır) a düşmüş bundan kaynaklanıyor olabilir su basınız ve o göstergeyi 1 (bir) e yükseltin tekrar deneyin sonucu buraya yazınız

doğru söylüyorsun basınç 0 da. en ideali 1,8 bar 1 az gelir, 1,5-2 arası olmalı normalde

**CoNNeCT TeaM**

1333 Mesaj
30 Aralık 2010; 18:27:33 

quote:

Orijinalden alıntı: mss80

Peteklerdeki su basıncı nasıl yükselir??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 30 Aralık 2010; 19:06:55 >

278 Mesaj
30 Aralık 2010; 21:51:55 

peteklere su basmanız gerekiyor. kombinin altında ufak bir musluk olur. onu açarak su basmalısınız.
cihaz 1.5 barı biraz geçince kapatın musluğu
ama çalışan kombinin basıncının birden sıfıra düşmesi hayra alamet değil. bar değeri yanıltıyor olabilir. ben servis çağırın derim

1333 Mesaj
30 Aralık 2010; 22:49:22 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanndurmaz

peteklere su basmanız gerekiyor. kombinin altında ufak bir musluk olur. onu açarak su basmalısınız.
cihaz 1.5 barı biraz geçince kapatın musluğu
ama çalışan kombinin basıncının birden sıfıra düşmesi hayra alamet değil. bar değeri yanıltıyor olabilir. ben servis çağırın derim

Teşekkürler arkadaşım, komşumuz saolsun çözdü olayı şimdi bir bakayım dedim senin mesajı gördüm aynen dediğini yaptı.

6678 Mesaj
2 Ocak 2011; 17:16:32 

Yeni kombi tesisatı yapılan evlerde genellikle küçük sızıntılar oluyor. Zaman içinde bulunup gideriliyor..Bende iki yıl kadar 15 günde bir su ekledim...Şimdi sızıntı bitti..Kombi den bakıyorum tesisat basıncı .1,7 psi bir aydır aynı duruyor...Çok şükür..Sizede geçmiş olsun..

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

258 Mesaj
2 Ocak 2011; 17:52:39 

bizim su tesisat basıncı hep 1,5 bunun normali nedir. bende 1,7 mi yapmalıyım.1,5 ile 1,7 ile arasında ısınma farkı olurmu.

1333 Mesaj
2 Ocak 2011; 22:28:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

bizim su tesisat basıncı hep 1,5 bunun normali nedir. bende 1,7 mi yapmalıyım.1,5 ile 1,7 ile arasında ısınma farkı olurmu.

Komşumuzun dediğini bakılırsa (onun yalancısıyım :D ) basınç 2 ise tamam fakat 3 oldumu boruların patlama durumu var dedi ! Şuan evdeki ısı çok güzel (resimde gördüğünüzden de aşağıya aldım dereceyi )

255 Mesaj
2 Ocak 2011; 22:57:10 

quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Komşumuzun dediğini bakılırsa (onun yalancısıyım :D ) basınç 2 ise tamam fakat 3 oldumu boruların patlama durumu var dedi ! Şuan evdeki ısı çok güzel (resimde gördüğünüzden de aşağıya aldım dereceyi )

Komşunuz çok doğru söylemiş, 1,5-2 arası olmalı, basınç bu seviyede olursa devirdaim moturu suyu rahat çevirir, yoksa çeviremez ve sizinki gibi arıza verir. çok yüksek olursa sakıncalıdır,az da olsa boruların ek yerlerinden patlama ihtimali vardır. ama bende eca confeo premix var, suyu çok basarsam, kombinin yanında tahliye borusu var, oradan fazla suyu akıtıyor.

**CoNNeCT TeaM**

445 Mesaj
3 Ocak 2011; 23:50:03 

1.5 tam ayarlayın.

14 Mesaj
10 Nisan 2011; 21:11:06 

valla cok iyi oldu cok da guzel oldu tamam mı:D valla paylasan arkadasa cok teskkeurler

mettos

242 Mesaj
18 Ekim 2011; 11:40:47 

Kombiyi çok yüksek ısılarda çalıştırıyorsanız 1,5-1,7 arasına ayarlayın.

Gündüz çalıştırmayıp gece eve gelince bir anda ısınsın diye çok yüksek derecede açıp ısınınca normal bir ayara getirirseniz ---ki bu faturanıza oldukça kabarık yansır--- -onun yerine en kısıkta evi ılık tutacak ayarda olup akşam eve geldiğinizde ayarı çok az arttırmak da aynı fatura değerine getirir- ısınan suyun genleşmesini de hesaba katarak yine 2 civarında bir basınçla doldurmayın.

Bu durumda en ideal kombi çalıştırma şekli, çok uzun tatillere çıkmadıkça kombiyi haftada bir kez kısa sürelerle kapatıp dinlendirme dışında

7/24 en kısık ayarda çalışacak şekilde evde olunmasa da
sonra ısı yetmiyorsa en yüksek ısı-en düşük ısı ayarının %20si civarında
evde yelek hırka kazakla oturarak

kombi ilk yakıldığında, evdeki tesisatta kaçak yoksa 1,8 bar ayarlanıp kışın sonuna kadar hiç bakmaya gerek kalmadan kışın sonuna 1,7 1,6 bar en aza inecek şekilde kafanız rahat edecek, faturayı minimizeedecek kullanım şekline ulaşırsınız.

Saat ayarlı kombiler, ev sıcaklığı ölçüp ona göre çalışan kombilerle de bir miktar tasarruf edilebilir.

Bu tip kombilerde ise sabah 7'de evin boşaldığı durumlarda kombi 6:30da kapanıp,
eve 19'da geliniyorsa 18:00'de en kısık ayarda çalışmaya başlayıp (derece ayarlı menü ise 17-18 santigrad), 19'da %20'ye (21-22santigrad) çıkacak şekilde ayarlamak, yukarda saat ayarlı olmayan kombinin boş evde dahi en kısık ayarda çalışmasına oranla yeni ÖTV zammı ile hatrı sayılır bir tasarrufu getirir diye düşünüyorum.

118 Mesaj
19 Ekim 2011; 22:19:36 

bende de kırmızı yanıp sonuyor benm sıcak suda sorun yok ısıtmada sorun oluyor radyatorlerden aldm hep suları ama bi işe yaramadı. servise bidolu para vermek istemiyorum ama galiba kaçarım yok... birisi yardımcı olursa cok minnettar kalacam

16 Mesaj
17 Kasım 2011; 13:31:42 

aynı kombi aynı hata sorunu çok çabuk çözdüm teşekkürler.

muhammedonur

2024 Mesaj
8 Aralık 2011; 14:31:48 

Arkadaşlar bu kombi yoğuşmalı mı acaba ?

475 Mesaj
8 Aralık 2011; 14:45:22 

quote:

Orijinalden alıntı: sokomind

Kombiyi çok yüksek ısılarda çalıştırıyorsanız 1,5-1,7 arasına ayarlayın.

Gündüz çalıştırmayıp gece eve gelince bir anda ısınsın diye çok yüksek derecede açıp ısınınca normal bir ayara getirirseniz ---ki bu faturanıza oldukça kabarık yansır--- -onun yerine en kısıkta evi ılık tutacak ayarda olup akşam eve geldiğinizde ayarı çok az arttırmak da aynı fatura değerine getirir- ısınan suyun genleşmesini de hesaba katarak yine 2 civarında bir basınçla doldurmayın.

Bu durumda en ideal kombi çalıştırma şekli, çok uzun tatillere çıkmadıkça kombiyi haftada bir kez kısa sürelerle kapatıp dinlendirme dışında

7/24 en kısık ayarda çalışacak şekilde evde olunmasa da
sonra ısı yetmiyorsa en yüksek ısı-en düşük ısı ayarının %20si civarında
evde yelek hırka kazakla oturarak

kombi ilk yakıldığında, evdeki tesisatta kaçak yoksa 1,8 bar ayarlanıp kışın sonuna kadar hiç bakmaya gerek kalmadan kışın sonuna 1,7 1,6 bar en aza inecek şekilde kafanız rahat edecek, faturayı minimizeedecek kullanım şekline ulaşırsınız.

Saat ayarlı kombiler, ev sıcaklığı ölçüp ona göre çalışan kombilerle de bir miktar tasarruf edilebilir.

Bu tip kombilerde ise sabah 7'de evin boşaldığı durumlarda kombi 6:30da kapanıp,
eve 19'da geliniyorsa 18:00'de en kısık ayarda çalışmaya başlayıp (derece ayarlı menü ise 17-18 santigrad), 19'da %20'ye (21-22santigrad) çıkacak şekilde ayarlamak, yukarda saat ayarlı olmayan kombinin boş evde dahi en kısık ayarda çalışmasına oranla yeni ÖTV zammı ile hatrı sayılır bir tasarrufu getirir diye düşünüyorum.

Eyvallah kardeşim işime yaradı bu bilgiler

2 Mesaj
11 Ocak 2012; 13:03:08 

merhabalar, aynı kombi bende de var...basınç 0-1 arası yani oldukça düşük... sıcak suyu açınca kombi hemen ilk resimdeki gibi kırmızı yanıp kapanıyor. ancak alttaki su vanasını açınca su dolmuyor.hem mavi vanayı hemde borudaki vanayı açıyorum ancak basınç yükselmiyor, su doldurmuyor, su sesi de gelmiyor. bu sorunla karşılaşan var mı? neden kaynaklı olabilir?

2291 Mesaj
11 Ocak 2012; 19:24:35 

doldurma vanası arızalı olabilir contası bazen yapışıyor

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

2291 Mesaj
11 Ocak 2012; 20:36:03 

sende mesajları dikkatli oku ben en altdaki
arkadaşa cevap yazdım

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

2 Mesaj
12 Ocak 2012; 17:53:20 

quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

doldurma vanası arızalı olabilir contası bazen yapışıyor

servis çağırmaktan başka bir çözüm yok heralde... 60-70 tl tutar diyorlar. teşekkür ederim cevabınız için..

2750 Mesaj
12 Ocak 2012; 18:36:58 

quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Arkadaşlar bu kombi yoğuşmalı mı acaba ?

bu kombi yoğusmalı degıldır normal klasık kombıdır

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

6 Mesaj
13 Ocak 2012; 21:05:40 

normal klasik kombidir. ben ankarada oturuyorum yaklaşık günlük tüketim 15m3 eğer 24 saat boyunca 40 derecede yakarsam acaba sizin tüketiminz ne kadardır?

1 Mesaj
23 Şubat 2012; 19:04:48 

arkadaslar bu resımdekı kombıyı kullanıyorum.su basmak ıstedım fakat o kırmızı daıredekı vana bosa donuyor su dolumu yapamadım.sorun ne olabılır .yardımcı olursanız sevınırım

2024 Mesaj
20 Aralık 2012; 13:49:37 

kıs geldi hortlatalim konuyu :) bu kombi sahibi olup sonradan oda termostati taktiran arkadasim var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

102 Mesaj
10 Ocak 2013; 19:22:38 

benimde kombi eca confeo kiirmizi isik yandi ekranda 4 ve sonra 5 yaziyoor.sservis gaz gelmiyor diyor işiğa bas diyyor ama olmadi.lütffeen yardim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Klimalar » Eca Calora Kırmızı Işık Hata ! (Donuyoruz)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.844