Şimdi Ara

Back to the Future: The Game İnceleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
10.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıklama: Akı kapasitörünü açın ve zaman devrelerini ayarlayın, saatte 88 mil hıza çıkıyoruz.

Back to the Future (Geleceğe Dönüş) serisi pek çok insanı olduğu gibi beni de ilk izlediğimde derinden etkilemişti. Hatta öyle ki, oyuncak arabamı geleceğe göndermek için, ilk filmde Doktor Brown’ın kurduğu maketin aynısını kurup okulun prizinin yanmasına sebep olmuştum. Kült haline gelmiş üçlemenin bitmesinin ardından 25 sene geçti ve Adventure oyunları ile sevdiğimiz Telltale Games, zamanda yeni bir maceraya çıkacağımız Back to the Future: The Game’i geliştirdi.

Telltale Games, yine oyun dünyasının kült yapımlarından biri olan Monkey Island serisinin beşinci oyunu ile karşımıza çıktığında, acaba efsaneyi başarılı bir şekilde devam ettirebilecekler mi yoksa hayal kırıklığı mı olacak diye herkes endişeli gözlerle bakıyordu. Neyse ki korkulan olmamamıştı ve yapımcı, Tales of Monkey Island ile seriye layık bir oyun ile beğenimizi toplamıştı. Yine aynı şekilde beş bölüm olarak tasarlanan Back to the Future: The Game için de aynı şey geçerli. Oyun için, filmin ismine gölge düşürmeyen başarılı bir Adventure olmuş diyebiliriz.

''

Back to the Future: The Game, birer ay aralıklarla sunulacak beş bölüm halinde hazırlandı (Telltale Games bunu alışkanlık haline getirdi). It’s About Time, Get Tannen!, Citizen Brown, Double Visions ve OUTATIME ismindeki bu bölümlerden ilki, çıkışını yaparak oyuncuların beğenisine sunuldu.

''

Episode 1: It’s About Time, üçüncü filmin sona ertiği tarihten altı ay sonrası ile açılış yapıyor. Doktor Brown kayıplara karışmış ve Hill Valley’deki yetkililer Brown’ın borcu nedeniyle tüm eşyalarına el koymaya hazırlanıyorlar. Siz, filmin ana karakteri olan Marty McFly’ı kontrol ediyorsunuz. Dr. Brown’ın aylardır ortalarda olmamasına anlam veremeyerek gizemli bir şekilde kaybolmasının nedenini merak ediyorsunuz. Tam bu noktada zaman makinesi olan DeLorean etrafa ışıklar saçarak ortaya çıkıyor. Dr. Brown’ın geri döndüğünü düşünerek kapısını açtığınızda, içerisinden köpeği Einstein ve yardım çağrısı bulunan bir kaset buluyorsunuz. Bu noktadan sonra, geçmişe dönerek zamanda yeni bir maceraya doğru yola çıkmanın vakti geliyor.

İncelemenin devamı için tıklayınız

• İnceleme için saolun orta seviye bir oyun gibi duruyor ama filmi seven biri olarak denemek istediğimi söyleyebilirim.
  • İlginç.Bu filmin oyun olacağı aklıma gelmezdi.Denemek lazım.İnceleme için teşekkürler.
  • Episode olayı garip olmuş
  • güzel haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZelHaS -- 30 Aralık 2010; 0:04:00 >
  • seriyi sevenler icin iyi bir yapima benziyor .
  • trpsn de göremedim,fiyatının ne kadar olacağını bilen varmı?
  • 25$ dan satılıyordu tell tale games'te.
  • PS3 için henüz çıkmadı sanırım.
    Windows ve Mac Os sürümleri var.
    PS3 ve iPad'e de çıkacak.

Ben Windows versiyonunu dün gece bitirdim, film süresinde (1-2 saat) bitmesi hoş olmuş bence.
    Sıradaki bölümleri beklemeye başladım bile :D
  • Merak ettim oyunu eğlenceli bir oyuna benziyor bu arada güzel inceleme teşekkürler
  • Yaa Video İnceleme Yapmıyomusunuz
  • Oyun bir nebzede olsa eski televizyon klasiğini yaşatıyor. Seslendirmelerde oldukca iyi. emmett brownı filmdeki oyuncusunun seslendirmesi oyunun en büyük artılarından biri bence.
  • Sırf back to the future hayranı olduğum için oynarım.Yoksa grafik ve görsellik bakımından hiç bana hitab etmeyen bi görüntüye sahip.
  • güzel bir oyuna benziyor
  • Merakla bekliyorum.Keyifli olacağa benziyor. Haber için teşekkürler
  • oyunu indirip bitirmiş birisi olarak filmden çok daha değişik bir senaryo kurgulandığını belirtmek isterim.Doktor ilk denemede köpeği einstein ı yolluyor ve geri gelmiyor.Sonra doktor birden yok oluyor marty de onu bulmak için çalışmalara başlıyor falan.Eğlenceli ancak yapılması gerekenlerin sıraya koyulmuş olması ve düzgün diyaloglar kurmanız gerekiyor yoksa döner durursunuz aynı yerde.O bulduğu kaset zaten sizin oyunda 2 önemli yerde yardımcınız oluyor.Devamı şubat 2010 da diyor oyunu bitirince ama hala piyasaya düşmedi sabırsızlıkla bekliyorum epey eğlendim oyunu oynarken...
    takıldığınız yer olursa cevaplandırabilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaksunamon

oyunu indirip bitirmiş birisi olarak filmden çok daha değişik bir senaryo kurgulandığını belirtmek isterim.Doktor ilk denemede köpeği einstein ı yolluyor ve geri gelmiyor.Sonra doktor birden yok oluyor marty de onu bulmak için çalışmalara başlıyor falan.Eğlenceli ancak yapılması gerekenlerin sıraya koyulmuş olması ve düzgün diyaloglar kurmanız gerekiyor yoksa döner durursunuz aynı yerde.O bulduğu kaset zaten sizin oyunda 2 önemli yerde yardımcınız oluyor.Devamı şubat 2010 da diyor oyunu bitirince ama hala piyasaya düşmedi sabırsızlıkla bekliyorum epey eğlendim oyunu oynarken...

bende indirdim şuan yüklüyorum dediğin gibi dialoglar yani ingilizce bilmek önemliyse senden yardım alırım artık.ayrıca oyunda çevredeki objeler ile etkileşime geçebiliyoruz buda çok güzel özellik ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 3 Ocak 2011; 16:52:14 >

• Oyun gerçekten çok güzel,bitirdikten sonra sabırsızlıkla 2. bölümü isteyeceksin ama o ne?Maalesef hiçbiryerde yok.Elbette yardımcı olurum ne demek...
    Orijinalden alıntı: 10Gheorghe_Hagi10

oyunu indirip bitirmiş birisi olarak filmden çok daha değişik bir senaryo kurgulandığını belirtmek isterim.Doktor ilk denemede köpeği einstein ı yolluyor ve geri gelmiyor.Sonra doktor birden yok oluyor marty de onu bulmak için çalışmalara başlıyor falan.Eğlenceli ancak yapılması gerekenlerin sıraya koyulmuş olması ve düzgün diyaloglar kurmanız gerekiyor yoksa döner durursunuz aynı yerde.O bulduğu kaset zaten sizin oyunda 2 önemli yerde yardımcınız oluyor.Devamı şubat 2010 da diyor oyunu bitirince ama hala piyasaya düşmedi sabırsızlıkla bekliyorum epey eğlendim oyunu oynarken...

bende indirdim şuan yüklüyorum dediğin gibi dialoglar yani ingilizce bilmek önemliyse senden yardım alırım artık.ayrıca oyunda çevredeki objeler ile etkileşime geçebiliyoruz buda çok güzel özellik ..

• Senaryonun başından anladığım kadarıyla doktor zamanda hata yapıyor evrende başka bir zamana yolluyor köpeği paralel evrende başka bir zamana ( evrende 2 tane 1960 yılı olması gibi bişey)bu yüzdende doktor hiç doğmamış oluyor filmdekine benzer bişey yani bizde zamanı düzeltmeye çalışıcaz.Keşke türkçe altyazı olsaymış süper olurmuş

quote:

Oyun gerçekten çok güzel,bitirdikten sonra sabırsızlıkla 2. bölümü isteyeceksin ama o ne?Maalesef hiçbiryerde yok.Elbette yardımcı olurum ne demek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose_Mourinhoo -- 3 Ocak 2011; 16:59:37 >
  • Valla tam hatırlamıyorum ama köpek ertesi gün geri dönüyor bizim doktor yanlış zamanda yanlış yerde bulunup hapise düşüyor.Onu hapisten çıkarmak için taklalar atarak olayları birbirine bağlayıp oyunu sonlandırıyoruz.Valla bir daha kurup oynayasım geldi şimdi paralel evren miydi değil miydi aklıma takıldı şimdi...
    Orijinalden alıntı: 10Gheorghe_Hagi10

Senaryonun başından anladığım kadarıyla doktor zamanda hata yapıyor evrende başka bir zamana yolluyor köpeği paralel evrende başka bir zamana ( evrende 2 tane 1960 yılı olması gibi bişey)bu yüzdende doktor hiç doğmamış oluyor filmdekine benzer bişey yani bizde zamanı düzeltmeye çalışıcaz.Keşke türkçe altyazı olsaymış süper olurmuş
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.