- x
En Uygun Konut Kredisi
10908 Cevap869408 Görüntüleme355 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 7 sa. 29 dk. kadarı kaldı.
29 Aralık 2010; 1:35:27 

şuan için 0,70 faiz oranıyla finansbankta arkadaslar ilgilenen arkadaslar için sıcak fırsat olabılır..

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Aralık 2010; 2:00:32 

masraflarınada bakmak lazım.... gerçi 2011 de daha da çok düşecek diyenler var ama bilemiyorum...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Aralık 2010; 2:06:57 

60 ay 50000 tl ıcın bas vurmustum 0.70 le 1000 tlmasrafla bana gerı donus yaptılar suan en uygun bu dıye dusunuyorum....halkbankası.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iphoncuu -- 29 Aralık 2010; 2:11:10 >

Guest bu mesajı paylaştı

1261 Mesaj
29 Aralık 2010; 8:38:36 

kuveytturktede epey uygun 0.79
diğer bankalarında cazip oranları var ancak sigorta ve masraflardan fazla para alıyorlar dikkat edin.

322 Mesaj
29 Aralık 2010; 8:50:07 

quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

şuan için 0,70 faiz oranıyla finansbankta arkadaslar ilgilenen arkadaslar için sıcak fırsat olabılır..

120 ay için mi?

baktın ki olmuyor... o zaman bakmayacaksın

661 Mesaj
29 Aralık 2010; 8:56:35 

Dostum http://www.finzoom.com/tr/home_tr.aspx buraya bir göz at istersennnn

"If it is just us, it seems like an awful waste of space..."

237 Mesaj
29 Aralık 2010; 9:37:01 

Şuan en uygun faiz oranını evet finansbank veriyor. Pazarlıkla 0,69 lara çekilebiliyor. (1 puan 1 puandır) Bunun dışında yeniyılda düşmesi zor. Çünkü 75% kanunu çıktı. buna göre evin tapu bedelinden en fazla 75% çekilebilecek. Eğer tapuyu düşük göstermişse mal sahibi siz yüklü miktarda kredi çekemiyeceksiniz.

O kadar iyi uyurum ki bu isi gözüm kapali yaparim

1059 Mesaj
29 Aralık 2010; 9:42:10 

ARkadaşlar aman dikkat, ben yandım siz de yanmayın. Finansbank konut kredisi hesabımdan 3 ayda bir 15 lira kesinti yapıyor, üstelik hesapta para olmasa bile yapıyor. Mesela pazartesi günü konut kredisi hesabımın detaylarını incelemek için internet şubesine girdim hesabım sıfır lira iken 15 lira kesmiş ve hesabımı -15 liraya düşürmüş. Şimdi bundan da faiz alacak aman dikkat. Lütfen bulaşmayın. Bu konu ile ilgili defalarca kendileri ile görüştüm ama hiç bir çözüm getirmiyorlar.

Tuning'de yeni bir eğlence
http://forum.donanimhaber.com/m_84567654/f_//tm.htm#84567654

Bir gün

1051 Mesaj
29 Aralık 2010; 9:52:23 

en iyisi banka ile direk görüşmek, tanıdık falan ayarlamak.

internetten bakacaksanız www.hangikredi.com' a da bakabilirsiniz..

TRIDONIC - Balast Uzmanı

205 Mesaj
29 Aralık 2010; 10:04:37 

arkadaslar bende cekmeyi düşünüyorum 45 50 bin civarı nasl durumlar?

205 Mesaj
29 Aralık 2010; 10:07:35 

quote:

Orijinalden alıntı: iphoncuu

60 ay 50000 tl ıcın bas vurmustum 0.70 le 1000 tlmasrafla bana gerı donus yaptılar suan en uygun bu dıye dusunuyorum....halkbankası.....

kardesim tam detaylar nedir nasıldır ..bende 45000 cekmeyi düşünüyorum anlatırmısın

472 Mesaj
29 Aralık 2010; 10:33:15 

Faiz tek basina bisey etmiyor cunku zaten bankadan bankaya %0.01-0.02 falan oynuyor diger masraflara bakmak lazim ornegin faizi dusuk gibi gozuken kredi, masraflar eklenince daha pahaliya gelebiliyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

509 Mesaj
29 Aralık 2010; 10:40:15 

Bence daha iyi karşılaştırma yapmak için, faiz şu kadar bu kadar demektense, 50.000 TL için mesela, 120 ay ödemeli, aylık şu kadara geliyor demek daha mantıklı. Artı tüm masraflar ne ise onlar da yazılmalı. Yoksa zaten hangikredi vs gibi sitelere baktığınızda oranları görüyorsunuz. Ama önemli olan aylık ödeme ve toplam tutar...

Kaderi tenkid eden başını örse vurur, kırar. Rahmete itiraz eden, Rahmetten mahrum kalır. Herşey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin...

93 Mesaj
29 Aralık 2010; 10:56:05 

quote:

Orijinalden alıntı: karann1905

kardesim tam detaylar nedir nasıldır ..bende 45000 cekmeyi düşünüyorum anlatırmısın

sen kredi cekemen.. zor iş

Bir dakikanın kıymetini uçağını kaçıran,
Bir saniyenin kıymetini ölümden son anda kurtulan,
Bir salisenin kıymetini gümüş madalya alan bilir.

75 Mesaj
29 Aralık 2010; 11:51:41 

Bankalar kendi kafasına göre faiz uygulayamaz. Merkez bankasının oranları dahilinde kredi verebilir. Peki ozaman oranlar neden değişir !! Olay şöyle işliyor.

Örnek veriyorum, Merkez Bankası bankalara diyorki bu dönem faiz oranı aylık 0,70.

Bankalar ;
A Bankası : 0,79
B Bankası : 0,72

Şimdi işin aslı 0,70 , ama bankalar bu kredin üstüne sağlık sigortası, hayat sigortası, depremdi vs bir dünya şey ekliyorlar. 60 binliralık kredi oluyor 65 bin. Kimisi kârını az tutuyor kimi fazla, kimi exp. ücretini düşük tutuyor kimi dosya masrafını vs. Tüm bankalara desemki hiç birşey istemiyorum, ozaman hepsi aynı orana denk geliyor.

Bu ek şeyleri yaptırmak zorunda de değilsiniz kimse bunu bilmediği için bir sürü şeye imza atıyorlar. Boşu boşuna 5-10 bin arası para ödüyorlar.

1745 Mesaj
29 Aralık 2010; 12:04:57 

@abrahamme peki bankalar bu masrafları illa yapacaksınız diye diretebiliyorlar mı? yoksa kredi vermeyiz mi diyorlar? daha önce kredi alamdığım için bilmiyorum. yaza düğün var inşallah, o zaman mecbur ihtiyaç kredisi çekecem...

1467 Mesaj
29 Aralık 2010; 12:40:50 

mesajım bulunsun 6 ay sonra lazım olacak

İntel İ7 4790 Asus DCU İİ GTX 780 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Steelseries GCK+...

1722 Mesaj
29 Aralık 2010; 13:08:41 

quote:

Orijinalden alıntı: salagil

@abrahamme peki bankalar bu masrafları illa yapacaksınız diye diretebiliyorlar mı? yoksa kredi vermeyiz mi diyorlar? daha önce kredi alamdığım için bilmiyorum. yaza düğün var inşallah, o zaman mecbur ihtiyaç kredisi çekecem...
çok fazla direttiklerine şahit oldum siz onlar ne kadar diretirlerse o kadar istememekle kendinizi koruyun :)

"Kazanacaksınız, Kazanmak için uğraşacaksınız...ama netice ne olursa olsun, siz benim gönlümde hep Kazandınız..hep şampiyonsunuz ve öyle Kalacaksınız..."

451 Mesaj
29 Aralık 2010; 13:15:15 

guzel bir konu. yazıları takip ediyoruz

saygılarımla

755 Mesaj
29 Aralık 2010; 13:18:02 

Kendi tecrübelerimle (kredi kartı ve diğer işlemler için) Garanti Bankası ve Finansbank 'dan uzak durun hatta adres sormak için bile kapılarına uğramayın zira "adres sordun" parası bile alırlar.

483 Mesaj
29 Aralık 2010; 13:41:11 

şimdi yakın zamanda mortgage çekeceğim ve en uygun fortis ve finans teklif verdi. yukarıda bir arkadaş dask+hayat sigortası+ıvır zıvır şeylere itibar etmeyin zorunlu dğeil demiş, peki bunun bir kanunu yazısı falan varmı? çünkü bu ıvır zıvırlar 3 bine yakın oluyor, gereksizse yaptırmayız olur biter. tamam ekspertiz ve dosya masrafı ödenecek ama nerden kırparsam o kadar kar. ayrıca bildiğim kadarıyla tüm bankalar mortgage hesabından işletim ücreti alıyorlar değil mi?

75 Mesaj
29 Aralık 2010; 14:21:13 

Ev alacaklara tavsiyem şudur. Mümkünse büyük emlakçılarla anlaşın. Sokak emlakçıları ile değilde bölgeye hakim elinde çok sayıda ev olan emlakçılarla. Sebebi ise, Mesela , bankaya gittiğinizde size en düşün 0,80 den teklif ettiler diyelim, eğer dosyanızı emlakçı hazırlar ve referans olursa 0,76 dan bile ev alırsınız. Diyelim dosya masrafı 1500 TL. Emlakçı bunu 500 Tl ye kadar düşürtür. exp. ücreti diyelim 500 TL. Emlakçı bunu 150 TL ye kadar düşürtür. Diyelim 100bin TL lik daire alıcaksınız. Emlakçıkomisyonu %3 dür. Yani 3000 TL. Ama emlakçının sayesinde fazi indirimi dosya masrafı indirimi exp. ücreti indirimi toplarsanız bu 3000 Tl den fazla kara geçersiniz. Ayrıca emlakçı dosyanızı ayarlarsa hayat sigortası işsizlik sigortası vs gibi zırvalıklarıda almak zorunda kalmazsınız. Sadece ev kredi alırsınız. mesela bizim burada 3-4 tane büyük emlakçı var. BANKA PERSONELİ kendi bankasından personel indirimi ile 0,80 lik krediyi 0,78 den alıyor. Ama emlakçı personelden bile düşük alıyor 0,76. Adamlar ayda 200-300 daire satıyor. haliyle emlakçının bankaya bir nazı var. bu adama 0,76 dan ver diyor. Bankada eyvallah diyor. Bunlara dikkat edin.

Seneye faziler düşecek diye bekleyenlerede tavsiyem var. Evet 2011 de faziler düşecek diye bende tahmin ediyorum. Geçenlerde merkez bankası faiz oranını yarım puan aşağı çekti. Bu ev kredisine de etki ediyor haliyle. 2011 ikinci yarıda da yarım puan çeker diye tahmin ediyorum. Ama yaza denk gelecek ev fiyatları artacak. Ev alacaklar için şimdi tam zamanı. Ya faiz düşerse diye kafanızı takmayın. 1-2 yıl taksitleriniz ödeyin. Ozamana kadar eğer istikrar devam ederse 120 lık faizler 0,50 ye kadar düşer. Ozaman sizde bankanıza gidersiniz ve faiz düzenleme yaptırırsınız. Tüm taksitleriniz yeniden hesaplarlar. 100 bin lira için ortalama 10-15 bin arası kazancınız olur. O yüzden ileride faizin düşmesi sizi olumsuz etkilemez. Faiz düşünce sizde yeniden hesaplatırsınız. Böyle bir hakkınız var. Ama her 0,01 puan düştükçe değilde mesela 0,10 puan düşünce bu hakkınızı kullanınki işe yarasın.

Benden bu kadar :)) Allah herkese kendi evinde oturmayı, mutlu mesut yaşamayı nasip etsin. Kiracılık zor iş. Az bir birikiminiz varsa hemen bir eve girin. Basit bir hesap yapayım size.

Kirada oturduğunuz evin değeri 100.000 TL ise
Sizin verdiğiniz kira ortalama 600 TL dir.
30 bin TL peşinatınız varsa, 70 bin lira kredi çekersiniz.
Aylık taksitler ortalama 850-900 TL civarına denk gelir.
300 tL fazla verirsiniz ama kendi eviniz olur. ki şunuda unutmayın 300 tl şimdi fark veriyorsunuz.
ama 5 sene sonra kiranız 1000 tl olucak mesela. siz halen 850-900 tl taksit ödüyceksiniz. yani bir süre sonra kiradan daha az ödemeye başlarsınız.

Şunuda unutmayın, diyelim bir ev buldunuz çok ucuz. ama semt pekte içi açıcı bir semt değil. yeni yerleşim filan. örneğin fındıklı, kurtköy filan. normal bir semt ile arasında en az 40 bin lira oynar. ama semt iyi değil gelişmiş vs. sakın böyle düşünmeyin. 5 sene önce beş para etmeyen ne yerler var şimdi güç yetmiyor. Zamanla heryer değerlenir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. bir kaç yıl sıkılırsınız ama sonra iyiki almışım bak buralar ne kadar değerlendi dersiniz.

Zahmetsiz sıkıntısız birşey sahibi olunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abrahamme -- 29 Aralık 2010; 14:35:43 >

483 Mesaj
29 Aralık 2010; 14:30:56 

dosya masrafı ve ekspertiz dışındaki masraflar zorunlu mu acaba? ben onu soruyorum.

30 Mesaj
29 Aralık 2010; 14:37:29 

quote:

Orijinalden alıntı: nekropsi

dosya masrafı ve ekspertiz dışındaki masraflar zorunlu mu acaba? ben onu soruyorum.

Dosya ve ekspertiz masrafı aslında zorunlu değildir. Banka ile anlaşmaya bakar. DASK ve Yangın sigortası ise zorunludur. Bunun yanın da hayat sigortası isteğe bağlıdır. Ama eşeğimi sağlam kazığa bağlayayım diyorsanız ve dünya hali geriye borç bırakmayayım diyorsanız hayat sigortası yaptırmak daha iyidir. ben 55000 tl. için 10 yıllık sigortayı 485 tl'ye yaptırmıştım.

554 Mesaj
29 Aralık 2010; 14:39:01 

quote:

Orijinalden alıntı: nekropsi

dask (deprem) haricinde hiçbirşey zorunlu değil.

|| iPhone 5S 16 GB Uzay Grisi || Logitech K360 || Logitech M305 || Samsung Ultrabook NP530U3C || Blackberry Curve 9360 || Fitbit Zip ||Sony SBH50 || Turkcell Vınn Wifi 21.6 Mbps || Silicon Power 32 GB 3.0 USB || Furby :) ||

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
29 Aralık 2010; 14:47:44 

arkadaşlar bankaları gezerek teklıf almak veya burda arkadaslarla paylşasmak daha dogru olur dıye dusunuyorum bugun izmir konak halkbankasıyla görüştüm verdıklerı faız oranlarını masrafları hepsını not aldım şöle verdıklerı teklıf

50000 tl için

72 ay için 0,74 faız oranı

84 ay için 0,75 faız oranı verdi

masraflar

dosya masrafı:500
expertiz:350
hayat sigortası:7 yıl cekeğimi dusunursem yıllık 54tlX7=380 tl (yanlız hayat sıgortası bedelı kredıye ceken kısının yasına gore degısıyor ben 27yasındayım,babamın uzerınden hesapladıklarında 200 tl ıstedıler yıllık yas buyuyunce oranda buyuyo dıkkat edın)

dask+konutsigortası:300 tl (isteyen dısardada yaptırabılır)

yani toplamda 1530 gibi bir masraf teklif ettıler tabı hıc pazarlık yapmadım daha kendıme ajanda yaptım butun bankaları dolasıp teklıf alıcam sonra aynı bankaların dıger subelerınden teklıf alıcam hergun burdan sızlerle paylasmaya devam edıcem arkadaslar sizlerde aldıgınız teklıflerı burdan paylasın

3111 Mesaj
29 Aralık 2010; 14:55:05 

Ah bizim tayin de memlekete çıksa da başımıza çökmeden şu lojmandan kurtulsak...

194 Mesaj
29 Aralık 2010; 14:55:32 

Konut kredisi kullanmak isteyenlere Halkbankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve İş Bankasından başba banka önermem. En avantajlısını arıyorsanız bu dört banka ile görüşün.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
29 Aralık 2010; 15:07:01 

quote:

Orijinalden alıntı: frotolkien

Konut kredisi kullanmak isteyenlere Halkbankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve İş Bankasından başba banka önermem. En avantajlısını arıyorsanız bu dört banka ile görüşün.

devlet bankaları oldugu ıcın mı yoksa teklıflerı ıyı oldugu ıcın mı onerıyorsunuz bu bankaları

4142 Mesaj
29 Aralık 2010; 15:19:54 

dosya masrafı,hayat sigortası vs.. istemiyorum diye diretirseniz,bu sefer banka kredi vermeme hakkını kullanıyor hatta hiç sallamıyorlar bile adamlar,yani bu konuda hakkınızı aramanız bankadan red yanıtı almanıza neden oluyor ve hemen hemen bütün bankalarda durum bu şekilde maalesef

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

2270 Mesaj
29 Aralık 2010; 15:31:56 

faziler 0,50 ye düşermi acaba

194 Mesaj
29 Aralık 2010; 15:35:36 

quote:

devlet bankaları oldugu ıcın mı yoksa teklıflerı ıyı oldugu ıcın mı onerıyorsunuz bu bankaları

Her ikiside geçerlidir.
(kredi masrafı+eksper+dask+konut sigorta+kmh+ kredi kartı vb. diğer ürünler)

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
29 Aralık 2010; 15:45:38 

quote:

Orijinalden alıntı: A380

faziler 0,50 ye düşermi acaba

o kadar dğşcegini sanmıyorum 0,63 lerigörse kafi

1500 Mesaj
29 Aralık 2010; 15:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Patience

Şuan en uygun faiz oranını evet finansbank veriyor. Pazarlıkla 0,69 lara çekilebiliyor. (1 puan 1 puandır) Bunun dışında yeniyılda düşmesi zor. Çünkü 75% kanunu çıktı. buna göre evin tapu bedelinden en fazla 75% çekilebilecek. Eğer tapuyu düşük göstermişse mal sahibi siz yüklü miktarda kredi çekemiyeceksiniz.

Bu bilgi doğru mudur arkadaşlar? Örneğin şu an, satın alınacak evin satış fiyatı gerçekten düşük olduğunda yerine göre eksper evin satış fiyatından daha fazla değer biçebiliyor. Bu şekilde de evin %90'ı veya %100'üne bile kredi çekilebiliyor.

Örnek: Evin satış fiyatı: 75.000 TL
Eksperin biçtiği fiyat: 100.000 TL

Evin değerinin %75'ine kredi alınabildiğinden, bu örnekte 75.000 TL (yani evin satış fiyatının tamamına) kredi verebiliyor bankalar.

Yeni yılda bu kalkacak mı?

1051 Mesaj
29 Aralık 2010; 16:03:48 

ben de bildiklerimi yazayım.

yukarıda abrahamme isimli arkadaş güzel bilgiler vermiş saolsun. sadece şu noktada katılmıyorum. emlakçının alacağı komisyon bankanın alacağı masraftan daha az olamaz bence. ilk seçenek emlakçı olmadan ev bulmaktır bana göre.

şu banka en iyisi demeyin. her banka mevcut durumuna, kredi kotasına, sizin merkez bankasındaki sicilinize, maaş bordronuza göre verir. tüm bankaları dolaşmakta fayda var. hatta bir bankadan aldığınız (kaşeli ya da antettli) kredi teklifini çekinmeden başka bir bankaya gösterin ve baskı yapın. (ama garanti bankasına uğramayın demiş bir arkadaş, katılıyorum :) )

kredide faiz oranı kesinlikle önemli değildir. yapacağınız hesap çok basit. (aylık ödemeniz x vade) + ekspertiz + dosya masrafı + sigortalar şeklinde hesaplayıp en alttaki rakamları karşılaştırın.

bir arkadaş söylemiş DASK harici olanlar mecbur değil. doğru ancak hayat sigortası ve konut sigortasını da mutlaka yaptırın. sigortanın mantığını tartışmaya gerek yok (kısaca eşşeğini sağlam kazığa bağlayacaksın). (babam vefat ettiğinde 30.000 TL kredi çıktı adamın üstüne, ama adam saolsun hayat sigortası yaptırmış, ödemedik, sigorta ödedi.)

ben de ev almayı çok isteyenlerdenim. allah herkese hayırlısıyla istediği gibi bir ev nasip eder inşallah.

TRIDONIC - Balast Uzmanı

613 Mesaj
29 Aralık 2010; 16:15:10 

Merkez Bankası artık tüm kredilerde YMO oranının belirtilmesini zorunlu tutuyor.

Faize bakmayınız sadece YMO oranına bakmanız yeterlidir. Yıllık Maliyet Oranında tüm ücretler dahil yıllık faiz oranını görebilirsiniz.

660 Mesaj
29 Aralık 2010; 16:45:04 

Naçizane fikrime göre de emlakçıya verilen paraya çok acırım. Kabul; hayatın gerçeği, bunlara da para ödemek zorunda kalıyoruz. Ancak hayat sigortası, konut sigortasını ıvır zıvır görüp emlakçıya %3 bayılmakda pek kolay kabullenilecek birşey değil. Twist of face örneğini vermiş: Acı bir olay yaşamış ancak düşünceli bir adamın ileri görüşlülüğü ayrı acıların yaşanmasını engellemiş. Eşimde mart ayında 36 yaşındaki kardeşini birdenbire geçirdiği beyin kanaması sonucu kaybetti. O olayda benim hayata bakış açımı değiştirdi. Sigorta hele ki geride kalacaklar için başkaca bir güvence de yoksa çok çok gereklidir.

OriginID:Anduril000

1467 Mesaj
29 Aralık 2010; 16:53:44 

Hocam 90000 tl çeksem 4 seneye yaysam ödemesi ne olur acaba ara dönemlerde bir para alıyorlarmı yoksa 48 ay sabitmi ödüyoruz kaba hesap yapabilecek varmı

İntel İ7 4790 Asus DCU İİ GTX 780 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Steelseries GCK+...

205 Mesaj
29 Aralık 2010; 17:05:22 

quote:

arkadaşlar bankaları gezerek teklıf almak veya burda arkadaslarla paylşasmak daha dogru olur dıye dusunuyorum bugun izmir konak halkbankasıyla görüştüm verdıklerı faız oranlarını masrafları hepsını not aldım şöle verdıklerı teklıf

50000 tl için

72 ay için 0,74 faız oranı

84 ay için 0,75 faız oranı verdi

masraflar

dosya masrafı:500
expertiz:350
hayat sigortası:7 yıl cekeğimi dusunursem yıllık 54tlX7=380 tl (yanlız hayat sıgortası bedelı kredıye ceken kısının yasına gore degısıyor ben 27yasındayım,babamın uzerınden hesapladıklarında 200 tl ıstedıler yıllık yas buyuyunce oranda buyuyo dıkkat edın)

dask+konutsigortası:300 tl (isteyen dısardada yaptırabılır)

yani toplamda 1530 gibi bir masraf teklif ettıler tabı hıc pazarlık yapmadım daha kendıme ajanda yaptım butun bankaları dolasıp teklıf alıcam sonra aynı bankaların dıger subelerınden teklıf alıcam hergun burdan sızlerle paylasmaya devam edıcem arkadaslar sizlerde aldıgınız teklıflerı burdan paylasın

kardes sen iyi fiyat almıssın nrden aldın bu konut kredisi oranını 72 ay icin 0,74 u?? ben halkbankasından 60 ay için bile ; 0,76 dediler 5 yıl 50 bin tl ye aylık 1040 tl ödemesi var 62400 yapar toplamda...dosya masrafı 1200 dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karann1905 -- 29 Aralık 2010; 17:07:57 >

660 Mesaj
29 Aralık 2010; 17:19:39 

quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal

Hocam 90000 tl çeksem 4 seneye yaysam ödemesi ne olur acaba ara dönemlerde bir para alıyorlarmı yoksa 48 ay sabitmi ödüyoruz kaba hesap yapabilecek varmı

Bankaların sitelerinde hesap makineleri var oradan hesaplatabilirsin. anlık oran olmasa bile yakın bir oran çıkar. Bunun dışında ara ödemeli artan ödemeli gibi seçeneklerde olur. Onları da yüzyüze konuşarak bankadan al.

1467 Mesaj
29 Aralık 2010; 18:03:30 

quote:

Orijinalden alıntı: trevanian000

Bankaların sitelerinde hesap makineleri var oradan hesaplatabilirsin. anlık oran olmasa bile yakın bir oran çıkar. Bunun dışında ara ödemeli artan ödemeli gibi seçeneklerde olur. Onları da yüzyüze konuşarak bankadan al.

Teşekkürler acaba 90000 4 sene için 110000 i geçermi

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
29 Aralık 2010; 19:50:20 

quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal

Teşekkürler acaba 90000 4 sene için 110000 i geçermi

dostum sen 90000 tlyı 4 sene ıcınde 48 ay yapıyor ödeyibilecekmısınız? 105.000 tlye gelır ama aylık odemelerın 2100 lıra falan olur sen şimdi her ay gerı odeyebılıcegın rakamı sole bıze ole yardımcı olalım..

152 Mesaj
29 Aralık 2010; 20:29:16 

quote:

Orijinalden alıntı: unsal07

Bu bilgi doğru mudur arkadaşlar? Örneğin şu an, satın alınacak evin satış fiyatı gerçekten düşük olduğunda yerine göre eksper evin satış fiyatından daha fazla değer biçebiliyor. Bu şekilde de evin %90'ı veya %100'üne bile kredi çekilebiliyor.

Örnek: Evin satış fiyatı: 75.000 TL
Eksperin biçtiği fiyat: 100.000 TL

Evin değerinin %75'ine kredi alınabildiğinden, bu örnekte 75.000 TL (yani evin satış fiyatının tamamına) kredi verebiliyor bankalar.

Yeni yılda bu kalkacak mı?

Yeni yılda birsey kalkmıyacak. Max %75 kredi kullanacaksın.

Öncelikle ben eksperlik yapıyorum bir iki konuya acıklık getireyim.
İşini iyi yapan bir eksper ( rüşvet yemeyen, işe yeni başlmamış olan) evin ne kadar edecegini bilir. Hicbir eksper bilerek evin fiyatını yüksek göstermez sebebi ise bunun riskleri olmasıdır.
%100 politikası emlakcıların uydurmasıdır ve genellikle ellerinde patlar. O yüzden evin tamamını kredi ile alırız diyenlere pek inanmayın. Benden tavsiye.
Birilerş cıkıp diyebilir biz evimize %100 kredi kullandık diye evet yanlıslıkla bunlarda oluyor eksperin tamamen yanlıs emsal secmesınden kaynaklanan bir olaydır.

Ben ekspere para yedirecem dersen ayrı ama dikkat et benim gibi ekspere denk gelme orda seni bi güzel ...........m.

Değiştirme: Bu lafım sana degildir yanlış anlama :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axeseytan -- 29 Aralık 2010; 20:33:26 >

2726 Mesaj
29 Aralık 2010; 21:35:23 

finansbank mı? aman aman.

451 Mesaj
29 Aralık 2010; 21:54:00 

size bir soru: aylık kira ödeme=800 tl
eve giren maas= 4500 tl
birikmiş para= arabayı satarsam 20000tl ama satmazsam 5000tl falan. sizce eve girmek için kredi çekmeli miyim? yoksa 2 sene para biriktirip oyle mi alsam? kira içim yıllık odemem 10000 civarı, 10 senede 100000 tl yapıyor takriben. kşra artısını vs. de dikkate almadım. eminevim falan var ama ihlaszede gibi olmaktan cekiniyorum.
tavsiyelerinizi merakla bekliyorum

saygılarımla

1467 Mesaj
29 Aralık 2010; 22:01:35 

quote:

dostum sen 90000 tlyı 4 sene ıcınde 48 ay yapıyor ödeyibilecekmısınız? 105.000 tlye gelır ama aylık odemelerın 2100 lıra falan olur sen şimdi her ay gerı odeyebılıcegın rakamı sole bıze ole yardımcı olalım..

Hocam 2100 ise öderiz ama ödemem tam olur yani 1 ay bile ek 1 lira deseler onu veremem yani ödeme sabit ise gireyim ben bu işe

3794 Mesaj
29 Aralık 2010; 22:09:32 

madem topic açtınız, bari oranları da yazın da faydalansın okuyanlar. şu banka bu banka diye isim yazmak yerine somut verileri paylaşın lütfen.

10 yıl için aldığım rakamlar:

finans 0.81 -- ziraat 0.82 --işbank 0.75 -- yapı k. 0,77-- garanti 0,75--vakıf-- 0,76

daha uygununu bulan varsa paylaşsın lütfen..

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
29 Aralık 2010; 22:17:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

eve giren maas= 4500 tl
birikmiş para= arabayı satarsam 20000tl ama satmazsam 5000tl falan. sizce eve girmek için kredi çekmeli miyim? yoksa 2 sene para biriktirip oyle mi alsam? kira içim yıllık odemem 10000 civarı, 10 senede 100000 tl yapıyor takriben. kşra artısını vs. de dikkate almadım. eminevim falan var ama ihlaszede gibi olmaktan cekiniyorum.

sana kredi koymaaz hocam yanlıs anlama 800 tl kıra verıyosun zaten evınızede 4500 tl gelır gelıyomus hıc dusunme valla ben senın yerınde olsam 2 sene daha degıl 2 ay bıle bosuna kıra vermem kendı evımın taksıtlerını oderım...

1377 Mesaj
29 Aralık 2010; 22:44:10 

quote:

eve giren maas= 4500 tl

bence alacağınız evin yüzde 30-40 ı peşin olarak cebinizde olmalı .eğer o evde ve şehirde uzun süre oturacaksanız oran yüzde 25 e de düşebilir .uzun süreden kastım en az 10 yıl.800 tl kira verilen evinde ederi 100 bin tl den fazladır bunuda düşünmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaftolga -- 29 Aralık 2010; 22:46:49 >

1051 Mesaj
29 Aralık 2010; 23:06:03 

quote:

eve giren maas= 4500 tl

nerede oturduğunu ve alınacak ev fiyatları hakkında da bilgi verseydin...

ben de seninle aynı durumda sayılırım ama burada evler 200.000 (küçükyalı). küçükyalıdan mı alayım, sıfırmı alayım deprem öncesi yapılanı almayayım mı? sorular sorular sorular. çok ..oktan bir durum bu.

TRIDONIC - Balast Uzmanı

660 Mesaj
30 Aralık 2010; 10:04:08 

quote:

Orijinalden alıntı: TWiST_oF_FaCe

nerede oturduğunu ve alınacak ev fiyatları hakkında da bilgi verseydin...

ben de seninle aynı durumda sayılırım ama burada evler 200.000 (küçükyalı). küçükyalıdan mı alayım, sıfırmı alayım deprem öncesi yapılanı almayayım mı? sorular sorular sorular. çok ..oktan bir durum bu.

Almış olmak için ev alınmaz. Bu yanlıştan kurtulmamız lazım. Deprem gibi bir gerçek önümüzdeyken böylr bir yanlışa girilmemeli. Her nekadar kendi evinde oturmanın rahatlığı varsa da, kiraların ev fiyatlarındaki artışa yaklaşmadığı ortadayken ev olsun nasıl olursa olsun yanlışına düşülmemeli.

Bence istediğin evi, istediğin yerde bulmadan ev almak gereksiz. Çünkü o tarz bir evi her zaman bulabilirsin. Dağa taşa ev yapılıyor. Sonuçta ev de bir mal. Her mal gibi arzın arttığı yerde fiyatlar düşer. (Şimdi bir sürü tepki yazılacak, fiyatlar ne zaman düşmüş, hep yükselmiş vs.) 10 sene önce otomobil almakla şimdi almak arasında nasıl fark var. İkinci elde fiyatlar nasıl sürünüyor. Ya da 3 sene önce bir tv. yene kadar para ödeüyordunzu? Bugün 1000 tl. ye 40-42" tv. almak çok kolay.

Bir de şuna dikkat edin!!!

Artık her yerdeki her ev prim yapmıyor. Marka konutlar ya da talep gören mevkilerdeki evler prim yapıyor. Yani "nasıl olursa olsun diyorsan", o evlerden zaten bulursun

560 Mesaj
30 Aralık 2010; 10:14:36 

Bu konuda ünlü emlak yazarı

www.tebernuskirecci.com.tr

adresinde çok açıklayıcı soru cevaplar mevcuttur. Takip etmenizi öneririm.

"Kira çarpanı" konusunu araştırınız.

Güvenle alışveriş yaptığım "Dr.Teknik", "sky__walker", "salieri38", "myfranco", "tuncayt", "tkzkn2", "LeftEyeNine", "hachiko", "gözlüklü", "stoploss30" , "felixsis" , "canoo" "drgkhn" "demirkiran" , "tades1981" , "bladecarter", "demirkiran", "Barış Can", "nerrath" ve "kahramanats" a çok teşekkürler.

355 Mesaj
30 Aralık 2010; 10:57:59 

Tam cevaplıycagım konu olmus 15 gun once ev aldım 82.000 kredi çektim vakıfbanktan cektım 120 ay 1050 odıycem faız oranı 0.77 den

vakıfbanktakı bayanın soyledıgıne gore yıl sonu bankalar hedeflerını tuturmak ıcın daha fazla agresıflsıyormus faız 0.77 ıyı bence

odeme planınıda aldık ımzalarla 82.00 120 ay aylık odeme 1049 tl

ev alırken dıkkat edılmesı gereken noktalardan bırıde en bastan konusmanız gereken alım satım tapo harcı senmı odıyceksın cunku mınumum 3000 tl den baslıyor

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1051 Mesaj
30 Aralık 2010; 11:14:40 

@anteros hayırlı olsun.

ancak 120ay' da toplam v erilen faiz anaparanın %50' sini geçmiyordu. sende geçmiş nasıl olmuş bu?

TRIDONIC - Balast Uzmanı

355 Mesaj
30 Aralık 2010; 11:26:06 

acıkcası bende anlamıyorum bu sıten bırsey:))

82.000 kredı cektım vakıfbanktan 120 ay 1049 odıycem bıldıgım tek bu:))

artık ıyımı kotumu sız karar verın bana ıyı gıbı geldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anteros24 -- 30 Aralık 2010; 11:26:47 >

355 Mesaj
30 Aralık 2010; 11:44:32 

vakıfbanktan aldıgım kredi
82.000

120 ay 1049 tl odeme

125880 tutuyor toplamda

125880-82000=43880 yapıyor bu odıycegım faiz

fıkırlerınızı merak ettım ıyımı kotumu su anda

660 Mesaj
30 Aralık 2010; 12:01:46 

quote:

Orijinalden alıntı: anteros24

vakıfbanktan aldıgım kredi
82.000

120 ay 1049 tl odeme

125880 tutuyor toplamda

125880-82000=43880 yapıyor bu odıycegım faiz

fıkırlerınızı merak ettım ıyımı kotumu su anda

Çekmişsin işte. Artık keyfini sür. İyisi kötüsünü sonra düşünürsün

355 Mesaj
30 Aralık 2010; 12:06:26 

haklısın kardesım:)

quote:

Orijinalden alıntı: trevanian000

Çekmişsin işte. Artık keyfini sür. İyisi kötüsünü sonra düşünürsün

17 Mesaj
30 Aralık 2010; 12:45:57 

100 bin için Akbank ödeme planı arkadaşlar

100.000 TL 60 ay 0,77% 2.088 TL

100.000 TL 120 ay 0,81% 1.306 TL

Finansbank 50 bin için

50000 TL 0,79% 60 1.050

50000 TL 0,83% 120 660

Vakıfbank 100 bin için

60 ay 2105 TL

120 ay 1326 TL

Bunları kendi internet sitelerinden buldum.Şubelerde faizler değişir mi bilemiyorum diğer bankalarınkinede baktım ama güncellenmemiş gibiydi.
Buarada nacizhane fikrim arkadaşlar bilgi sahibi olduğunuz,iyi tanıdığınız semtlerden ev bakmanız,bilmediğiniz semtlere gidip emlakçılara güvenip herşeyi onların eline bırakmayın.
Daha yeni başımdan geçen bir olayı paylaşıyım sizlerle 10 yıldır oturduğum semtte bir yere gittim bana bir daire gösterdiler yan binasında da fiyatların 250 bin olduğunu söylediler.Halbuki ben semtin hangi binasında fiyatlar nedir adım gibi biliyorum binada en yüksek fiyat 145 bin ama adam bana 250 bin diyor.Beni semtin yabancısı sanıp abartarak ikna etmeye çalışıyor.
Onun için aman dikkat diyorum ince eleyip sık dokuyun ciddi olarak ev almayı düşünen arkadaşlar içinde küçük bir tavsiyem olacak Mayıs,Haziran aylarına kalmayın arkadaşlar özellikle gayrimenkul sektöründe yaz aylarında güneş çıktımı ev fiyatları yükselir.Okullar kapanacağı ve yazın daha rahat taşınma imkanı olduğu için hemen ev sahipleri fiyatları yükseltir tecrübem ile sabittir bu.
Herkesin ev istediği evi alması dileğiyle saygılar arkadaşlar.