Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hasin1001 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.265
Cevap
907
Favori
3.043.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var ev için kredi çekicezde peki aldığımız ev kentsel dönüşümde olursa daha sonra banka ile ne gibi bir sorun yaşarız yada banka araştırma yapıyormu bizim yerimize..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haeroglu

quote:

Orijinalden alıntı: alicavush

bende 110000 lira 120 ay vadeli kredi çekmeyi düşünüyorum maaşımıda halk bank'tan alıyorum. sitesinde maaşı kendi bankalarına yatan kamu çalışanları için 0,94 faiz vermişler bakalım pazartesi arayıp görüşecez umarım iyi bir oran teklif ederlerde hiç uğraşmadan rahatça kredimi çekebilirim. yoksa mecbur teb'e yönelecem

tecrübelerime dayanarak söylüyorum hedefin 0.86 olmalı

hocam halkbank'tan bu gün 0,88 teklif ettiler. emlakçıma sizde diğer bankalar ile irtibat kurun ona göre streteji belirleyelim demiştim oda diğerlerine evraklarımı sunmuş sunarkende halk bankın teklifinide söylemiş. deniz ve finans 0,88 teb 0,87 veriyor. bu arada halkbank masraf olarak 750lira dedi ama bu masrafın içinde neler olduğunu soramadım o esnada başka işlerlede uğraşmam gerekiyordu. hedef olarak belirlediğim rakamsa 0,85 altı. İnşallah ben ve tüm ihtiyacı olanlar çok daha uygun fiyatlara kredilerini kullanabilirler

• Arkadaşlar Vakıfbanktan 60 ay vadeli kredi kullanmıştım kalan taksit sayım 22 ve krediyi kapatacağım, aylık 740 tl ödemem var bankaya kapatma cezası dışında bir ödemem olacakmı ve bu cezayı iptal etmenin bi yolu varmı?
  • Bugün Vakıfbank a işim düştü ve sadece meraktan kredi yapılandırması için birkaç soru sordum.
    Geçen sene 10 senelik 1.01 den ev kredisi çekmiştim. Şimdi 9 sene kaldı ve bunu yapılandırırsam ne olur diye sordum. Bana yapılandırma faizinin 1.05 olduğunu söyledi. Eğer yeni kredi çekeceksen 0.90, yapılandıracaksam 1.05 ve yüzde 2 ceza, masraf yok dedi. Dalgamı geçiyorsunuz, yeni kredi çeksem yada başka yerden yapılandırsam daha avantajlı olur dediğimde, bize gelen emir böyle dedi. Bana inanılmaz saçma geldi.
  • quote:

hocam halkbank'tan bu gün 0,88 teklif ettiler. emlakçıma sizde diğer bankalar ile irtibat kurun ona göre streteji belirleyelim demiştim oda diğerlerine evraklarımı sunmuş sunarkende halk bankın teklifinide söylemiş. deniz ve finans 0,88 teb 0,87 veriyor. bu arada halkbank masraf olarak 750lira dedi ama bu masrafın içinde neler olduğunu soramadım o esnada başka işlerlede uğraşmam gerekiyordu. hedef olarak belirlediğim rakamsa 0,85 altı. İnşallah ben ve tüm ihtiyacı olanlar çok daha uygun fiyatlara kredilerini kullanabilirler

merhaba hangi ildesiniz bilmiyorum ama çok yuksek oran alıyorsunuz,2 gun once teb aradım telde komisyonsuz direk 0.85 verdıler ki daha pazarlık falanda yapmamıştım.%2 peşin odersenız 0.83 dedıler.
    esyy nickli bir arkadaş yazmış bunuda

Arkadaslar gecen hafta cektim ben. 72 ay 0,83den toplam masraf 2315 tl (1000tl komisyon. 200tl ipotek. 600 tl eksp. 265 tl dask. 250 tl konut ) hayat sigortasi mecbur degil. sozlesmede buyuk puntolarla yaziyordu

Dikkat edersenız dosya masrafı yok,onun yerıne komisyon almışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: awos1

Bugün Vakıfbank a işim düştü ve sadece meraktan kredi yapılandırması için birkaç soru sordum.
    Geçen sene 10 senelik 1.01 den ev kredisi çekmiştim. Şimdi 9 sene kaldı ve bunu yapılandırırsam ne olur diye sordum. Bana yapılandırma faizinin 1.05 olduğunu söyledi. Eğer yeni kredi çekeceksen 0.90, yapılandıracaksam 1.05 ve yüzde 2 ceza, masraf yok dedi. Dalgamı geçiyorsunuz, yeni kredi çeksem yada başka yerden yapılandırsam daha avantajlı olur dediğimde, bize gelen emir böyle dedi. Bana inanılmaz saçma geldi.

Vakıfbankın hangi işi doğru ki? Bu kadar ciddiyetsiz, bu kadar sorumsuz bir banka yok, atm leri 1 hafta bozuk duruyor gelip bakmıyorlar, para çekemedik internetten eft falan yapıp çalıştığımız yerdeki başka atm den çektik paramızı, en yakın atm bilmem nerede izin alamıyorsunuz gidemiyorsunuz, sonra arıyorsunuz açmıyorlar telefonları. En azından bizim burası böyle. Maaşım burada olmasa hiç bulaşmayacağım ama elimizden gelen bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 23 Ekim 2012; 11:13:31 >

• Arkadaşlar bu konuyu görmemiştim, maalesef araştırma fırsatım da olmadı, dükkanın işlerini yaptığımız İş Bankası'ndan dün konut kredisi aldık. Şu an belgeler hazırlanıyor. 48 ay 100.000 TL için 0,85 faizle anlaştık. Zorunlu deprem sigortası ve zorunlu bir şey daha vardı, o hariç masraflara 2050 lira ödeyeceğiz. Biliyorum olmuşla bitmişe bir şey denemez ama yine de fikrinizi almak isterim.

Şimdiden teşekkürler...
  • Akbank a git 120 aya 0,86 oran veriyodu yada halkbanka git dosya masrafindan 1000 tl kar edersin en az 0,87 veriyodu 120 aya hemde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706

Akbank a git 120 aya 0,86 oran veriyodu yada halkbanka git dosya masrafindan 1000 tl kar edersin en az 0,87 veriyodu 120 aya hemde

Sağ olasın hocam cevabın için. 48 ay için faizleri ne kadardır bir bilginiz var mı?
  • Cok farketmiyor teb de 0,83 var en dusuk

• dostum bende senle aynı durumdayım, banada teklif edilen miktarlar 0,90 ve 0,87 masrafsız. TEB 0,83 +3000 masraf. Bayram sonrası butun bankaları tek tek dolasıp oran ve fiyat alacagım.

herhalde en iyi masrafsız 0,87 oranı bulabileceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: that_inspector
    quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706 Akbank a git 120 aya 0,86 oran veriyodu yada halkbanka git dosya masrafindan 1000 tl kar edersin en az 0,87 veriyodu 120 aya hemde
    Sağ olasın hocam cevabın için. 48 ay için faizleri ne kadardır bir bilginiz var mı?
    48 aya faiz oranı biraz daha düşük oluyor.bayramdan sonra bir bakmak lazım bankalara.
  • Cuma expertiz geldi.Masraflar bugün belirlendi.35.000 tl kredi 48 ay vade 0,83 faiz toplam ödenecek tutar 42.500 tl.

Masraflar expertiz 600 tl.dosya masrafı+komisyon+dask+yangın+konut toplam 900 tl.Masraflar toplamı 1500 tl.İşbankasından çektim.Hayırlısı olur inş.Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: rommy6719

Cuma expertiz geldi.Masraflar bugün belirlendi.35.000 tl kredi 48 ay vade 0,83 faiz toplam ödenecek tutar 42.500 tl.

Masraflar expertiz 600 tl.dosya masrafı+komisyon+dask+yangın+konut toplam 900 tl.Masraflar toplamı 1500 tl.İşbankasından çektim.Hayırlısı olur inş.Saygılarımla

Çok iyi almışsınız hayırlı olsun, aynı şekilde 38000 lirada ben çekeceğim. Umarım bu miktarlarda teklif alabilirim.
  • Teşekkür ederim hocam.Bu konuda bir arkadaş vardı 120000 tl ye 48 ay 0.83 ten çekmişti.O fiyatı örnek gösterdim.Maaşımı aldığım şube olduğum için hesap işletim ücreti almayacak ve yapılandırma olmadan ara ödemede komisyon almayız dedi.Halk bankası 0,83 faiz ve 1422 masraf önermişti.Yapı kredi ise 0,84 faiz ve 1300 tl masraf önermişti.Hayırlısı olur inş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haeroglu

quote:

bende 110000 lira 120 ay vadeli kredi çekmeyi düşünüyorum maaşımıda halk bank'tan alıyorum. sitesinde maaşı kendi bankalarına yatan kamu çalışanları için 0,94 faiz vermişler bakalım pazartesi arayıp görüşecez umarım iyi bir oran teklif ederlerde hiç uğraşmadan rahatça kredimi çekebilirim. yoksa mecbur teb'e yönelecem

tecrübelerime dayanarak söylüyorum hedefin 0.86 olmalı

hocam pazarlık edebildiğin kadar et.
    ben halkbankasından 1.09 iken 1.00 dan çektim 5 ay önce. şimdi de yapılandırma için gideceğim. 0.90 isteyecektim ama merkez bankası faiz indirimine gittiği için 0.88 falan isteyeceğim. yapılandırma olduğu için biraz fazla mecburen. bence senin hedefinde gayet makul. bu arada bugün geçerken uğradım bankaya. kredi veren ablamız bayramdan sonra gelmemi bir miktar daha faizlerin düşeceğini söyledi.
    bu arada bir iki puan fazla olsun devlet olsun. teb falan demişsin ama bence hiç bulaşma. ben akbanktan da kredi çektim. seksen tane hesap açıp hepsine hesap işletim ücreti almaya falan kalkıyorlar. benden 6 ayda bir 58 lira kesmeye kalktılar da Allahtan erken uyandım da kapattırdım ama kapattırana kadar anamdan emdiğim süt burnumdan geldi diye bilirim.

• quote:

Arkadaşlar bu konuyu görmemiştim, maalesef araştırma fırsatım da olmadı, dükkanın işlerini yaptığımız İş Bankası'ndan dün konut kredisi aldık. Şu an belgeler hazırlanıyor. 48 ay 100.000 TL için 0,85 faizle anlaştık. Zorunlu deprem sigortası ve zorunlu bir şey daha vardı, o hariç masraflara 2050 lira ödeyeceğiz. Biliyorum olmuşla bitmişe bir şey denemez ama yine de fikrinizi almak isterim.

Şimdiden teşekkürler...

bence fazla kurcalamayın iş bıttıkten sonra akıl veren çok olur,ayrıca oldıgınız oran guzel yanı 100k da 0.01 oran 7tl ye tekabul edıyor alanbılecegınız en dusuk oran 0.83 onunda masraflarını hesaba katarsanız kafa kafaya gelır,taban oranı almışsınız diyebilirim.Şu an en ıyı oran veren teb ve işbankası zaten
    hayırlı ugurlu olsun guzel oran almışsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: exortis1

quote:

Arkadaşlar bu konuyu görmemiştim, maalesef araştırma fırsatım da olmadı, dükkanın işlerini yaptığımız İş Bankası'ndan dün konut kredisi aldık. Şu an belgeler hazırlanıyor. 48 ay 100.000 TL için 0,85 faizle anlaştık. Zorunlu deprem sigortası ve zorunlu bir şey daha vardı, o hariç masraflara 2050 lira ödeyeceğiz. Biliyorum olmuşla bitmişe bir şey denemez ama yine de fikrinizi almak isterim.

Şimdiden teşekkürler...

bence fazla kurcalamayın iş bıttıkten sonra akıl veren çok olur,ayrıca oldıgınız oran guzel yanı 100k da 0.01 oran 7tl ye tekabul edıyor alanbılecegınız en dusuk oran 0.83 onunda masraflarını hesaba katarsanız kafa kafaya gelır,taban oranı almışsınız diyebilirim.Şu an en ıyı oran veren teb ve işbankası zaten

AYLIK ÖDEMENİZ NE KADAR TEŞEKKÜRLER.....

• quote:

Orijinalden alıntı: exortis1

Çok sağolasın arkadaşım iyi dileklerin için. Bugün tüm işlemler halledildi çok şükür. Herkese daha iyileri nasip olur inşallah.
  • quote:

Çok sağolasın arkadaşım iyi dileklerin için. Bugün tüm işlemler halledildi çok şükür. Herkese daha iyileri nasip olur inşallah.

tekrar hayırlı olsun bende bayramdan sonra 100k çekecegım inşallah bıraz daha duşer oranlar
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.