Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (715. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İcbc bank

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • melmur M kullanıcısına yanıt
    Bende iki sene önce Ziraat'ten kredi kullandım. Bana da sınırsız yapılandırma hakkı ve her yapılandırmada sadece 250 TL ceza ödersin dediler hatta bununla ilgili çekilen kredinin özelliklerini anlatan kağıt verdiler.
    Ama ara ödeme yada yapılandırma yapmak istediğimde artık sınırsız değil senede 2 kere yapabilirsiniz ve 250 TL değil %2 ceza ödersiniz dediler. Genel müdürlük böyle karar aldı artık böyle diye geçiştirdiler.
    Kısacası bunların alayı düzenbaz..
    Örneğin yeni kredi çekecekler için oran 1 ama yapılandırmak isterseniz 1.15 diyorlar nedeni de tabela faiz daha inmedi diye bir cevap veriyorlar. Ya arkadaş oran 1 ise 1'dir. Yeni çekenede yapılandıranada aynı olması gerekir gel gelelim bizim ülkemizde kanunlar onları koruyor...
  • İzmir

Halk Bank : 1,09
    Ziraat Bank : 1,10
    Akbank : 1,09
  • serpond S kullanıcısına yanıt
    Fed in faiz artırdığı bir ortamda bizim bankalardan bir faiz indirimi beklemeyin. Mevduata %12 faiz vermezlerse kasalar boşalır, ucuza yurtdışından da borçlanma dönemi bitti. Gecelik faiz oranını %10 dan %9,50 indirmekle bu olmaz. Haftalık repo faizini %7,50 den çeksin bakalım %7 ye. Yapabilir mi? Tabi ki hayır.
    Bankalarda kredi verecek para var mı ki? Şimşek ne demişti hatırlayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bursa nilufer de
    akbank 1.08
    Isbankasi 1.08
    Ziraat 1.10
    Halk bank 1.09
    Vakifbank 1.11
    Ing bank 1.10 tam hatirlamayamadim ing yi

Ben 1.07 ile akbank a başvurdum.
    Masraflar zaten belirli 190. Tl icin
    Dask. 350
    Eksper simdilik 750 ama 500 civari gibi olacak
    Kreid kullanma ucreti 950 tl
    Hayat sigortasi 130 tl yillik

Ekseri bekliyoruz allah hepimize odeme kolaylığı versin.

• Bankacılık sistemi çift taraflı hareket eden bir sistem. Faizlerin %1 e düşmesi için bankaya o paraları koyacak insan lazım. Bu yaz turizm dende az para gelecek. Sen faiz arttırmazsan kim gelip senin ülkene para sokacak. Bu devirde kredi çekip ev almak hala çok mantıklı. Evin değeri krediden fazla artıyor her şartta tabi evi alırken kazanmak şart. Bir sene önce 165bin temelden olan ev bitince 220 230 olmuş. Al sat bundan karlı iş mi var. 1 sene çalışınca kenara koyamıyorsun bu kadar para

• quote:

Orijinalden alıntı: ntorenci

Bursa nilufer de
    akbank 1.08
    Isbankasi 1.08
    Ziraat 1.10
    Halk bank 1.09
    Vakifbank 1.11
    Ing bank 1.10 tam hatirlamayamadim ing yi

Ben 1.07 ile akbank a başvurdum.
    Masraflar zaten belirli 190. Tl icin
    Dask. 350
    Eksper simdilik 750 ama 500 civari gibi olacak
    Kreid kullanma ucreti 950 tl
    Hayat sigortasi 130 tl yillik

Ekseri bekliyoruz allah hepimize odeme kolaylığı versin.

kredi ve ipotek tahsis ücreti de var
  • Aşağıdaki yazı bir alıntıdır. Çok beğendim paylaşmak istedim.

KAGAN KOREY : istanbul'da nereye, hangi mahalleye gitse, ille oradaki evlerden birinde bir anısı bulunurdu. Babasının şu sözü kulağına küpe olmuştu: ? Dünyada mekân, âhirette iman!... 1930 da liseyi bitirip hayata atıldığı zaman artık ne annesi vardı, ne babası... Kiracılık derdini bildiği için bir ev sahibi olmadan evlenmiyecekti. Beş yıl bir kat elbiseyle yetindi; cıgaraya, rakıya alışmadı; sinemaya, tiyatroya, gitmedi, gezip tozmadı, bir keşiş, bir Hint fakiri gibi yaşadı. Beş yılın sonunda dişinden, tırnağından ikibin lira arttırabildi. Onun gibiler için ikibin lira çok para sayılırdı. Parasına göre, hattâ bin liraya bile satılık evler vardı ama, onun isteğince değildi. Çürük, çarık şeylerdi. «Bir arsa alıp, üstüne kendim bir ev yaptırayım» diye düşündü. Deniz kıyısında, güzel görüntülü geniş bahçeli, caddeye yakın bir ev istiyordu. Olunca olmalı... istediği yerde, aradığı şartlarda iki arsa buldu. Birine üçbin, öbünü-ne üçbinbeşyüz istiyorlardı. Bin liraya bile daha geniş arsalar vardı ama, isteğine uygun değildi. Daha bir zaman para biriktirmeliydi. 1937 yılında toplanan dörtbin lirasını cebine koydu. Artık istediğinden güzel bir arsa alacağına güvenli, araştırmaya başladı. Üçbinbeşyüz lira istedikleri arsaya gitti. Bu arsanın yarısı satılmış, üstüne bir villâ yapılmıştı. Öbür yarısına beş bin lira istiyorlardı. Eskiden üçbin lira dedikleri arsaya gitti. Buraya altıbin lira istiyorlardı. En beğenmediği, eskiden bin Ura dedikleri arsaya şimdi dörtbinbeşyüz diyorlardı. Parasını bankaya yatırdı. Eskisinden daha tutumlu oldu. Pençe pençe üstüne kundura, yama yama üstüne elbise giydi. Artık deniz kenarında arsadan vazgeçmişti. Şehrin iyice bir yerinde arsa arıyordu. Arsayı alacak, ev yaptıracak, eşya alacak, evlenecek, çoluk çocuk sahibi olacaktı. 1943 yılında ancak beşbin lirası toplanabilmişti. Ne kadar elini sıktıysa da pahalılık yüzünden daha çok para biriktirememişti- Dört bin lira dedikleri arsanın üstüne dört ev yapılmış, geriye bir parça boş yer kalmıştı. Buraya da altıbin istiyorlardı. Artık çoktaan, şehir içinde arsa almaktan vazgeçmişti. Şehrin kenarındakine bile razıydı. Ama nerde? Artık tutumlu değil de cimrinin, pintinin biri olmuştu. Yemiyor, içmiyor, ha babam para biriktiriyordu. Terfi etmişti. Aylığı da yükselmişti. Şimdi eline eskisinden daha çok para geçiyordu ama, 1950 yılına kadar ancak yedibin lirası olabildi. Yedibin liraya arsa mı? Gülüyorlardı. Şehrin dışının dışında bir evlik değil, bir kulübelik arsalar bile bu pa' raya satılmıyordu. Taa eskiden baktığı ikibin liraya satılan arsanın yir- 83 mide bir parçası boş, satılıktı. Buraya kırkbin lira istiyorlardı. Arsa alabilmek için daha çok para biriktirmekten başka yol yoktu. Yeni bir hızla para biriktirmeye başladı. Evinin plânını bile yapmıştı, içinde hem alaturka, hem alafranga helası olacaktı. Bir yatak odası, bir misafir odası, bir yemek odası, bir salon, bir oda da doğacak çocuklarına... Beş oda istiyordu. Eskiden evini iki kat üzerine isterken şimdi plânını değiştirmişti. Artık yaşlanmıştı, düzayak istiyordu. 1954 yılında onbin lirası olmuştu. İstanbul kazan o kepçe, arsa aradı. Bu kadar paraya ancak Çekmece, yahut Kartal sırtlarında yer bulabiliyordu. Biraz daha dişini sıkıp, biraz daha kemeri sıkıp para biriktirmeliydi. Hele bir arsayı alsa, bir de üstüne ev... Beş odadan vazgeçti, bir alaturka, bir alafranga heladan vazgeçti. Tek bir oda, yeter ki başını sokabilsin... Evini,yaptırır yaptırmaz ilk iş evlencekti. 1956 da emekliye ayrıldı. Artık emekli maaşıyla ne kadar az yese içse para biriktiremezdi. Yirmi altı yıllık çalışmasının kuruş kuruş biriktirerek verdiği sonuç işte onikibin liraydı. Ne şehrin içinde, ne şehrin dışında, ne deniz kenarında, ne dağ başında bu paraya arsa yoktu.Arsa aramaktan sanki yirmi yıl daha yaşlanmıştı. Babasının sözleri kulağında çınlıyordu: ? Dünyada mekân, âhirette iman!... Bu dünyada mekân kalmamıştı. Öbür dünyaya bakmalıydı. Arsa aramaktan yorgun argın döndüğü bir akşam yolunun üstünde bir mezarlık gördü, içeri girdi. Burası ne kadar da güzeldi. Tıpkı hayalindeki evin bahçesi gibi güzel bir bahçe, çiçekler, çayırlık, çimen... Temiz yeşillik ve renk renk çiçekler, güller arasında mermer mezarları görünce, ? İnsanın hemen şu güzel mezarların içine gireceği geliyor! diye söylendi. Nasıl olsa ölecek değil miydi? işte buradan bir mezar yeri satın almalı, sağlığında, istediği gibi bir mezar yaptırmalıydı. Mezarlık bir tepede, denize karşıydı. Serin selvi gölgeleri arasında sonsuz uykuya yatmak, yaşamaktan daha iyiydi. Ertesi gün hemen Mezarlıklar Müdürlüğüne koştu-Kendisi için bir mezar yeri satın alacaktı. ? Sizin istediğiniz mezarlıkta boş yer yok! dediler. Ama eğer isterse başka bir mezarlıkta, yirmi bin liraya iyi manzaralı bir mezar yeri satın alabilirdi. Utanarak, ? Daha ucuzu, bana göre bir yer yok mu? dedi. Vardı, onbeşbine, onikibine, onbine de vardı. Düşündü... Arsa işinden tecrübesi vardı. Ertesi güne mezarlar da fırlar, bu paraya, mezar yeri de bulamazdı. Hemen o gün muameleyi yaptırdı, görmeden mezarım satın aldı. Sonra gidip gördü. Kapalı, manzarasız, kırık dökük mezar taşları arasında bir yerdi. Ama o sevindi. Göz bebekleri parlıyarak, ¦? Ooooh, burası benim! Benim! dedi. Şimdi her gün, eskiden işine gittiği gibi sabah erkenden mezarına geliyor, en sonunda bir, toprak sahibi elmanın kıvancıyla burada oturuyor, yabani otları temizliyor, getirdiği çiçekleri dikiyor ve sanki mekânına kavuşacağı günü özlemle bekliyor. Kıssadan hisse yazdım bu yüzden tüm arkadaşlar 3 aldım 5 e sattımdan çok evi olmayanlar için hemen iyi kötü bir ev almaları için yazdım ...

• İzmir de 100 bin tl konut kredisi çekecem HalKbanka sordum 1.09 oran verdiler daha uygun nresi bulabilir aacaba.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maiterya -- 29 Mayıs 2016; 2:37:54 >
  • maiterya M kullanıcısına yanıt
    1.10 seviyesinden 3 bankadan teklif aldım dusmedi daha meret

• Faiz son indirilmeden once 1.07 vardi. Indi 1.10.

Su siralar mevduat faizlerini dusurmeleri lazim ki faizlere yansisin. %12 ile parayi alip %12 ile veremezler dogal olarak.

Enpara 8.50 ye gunlugu duserek ilk adimi atmis. Ayliklar dusunce kredilere ancak yansir. Suan maliyetleri yuksek bankalarin.

• ogormek O kullanıcısına yanıt
    Bu sürecin zamanı önemli.
    Faiz toplamda 1 puan dustu. Fakat bu ev kredisi için artış olarak yansıdı.
    Tekrar dusmesi için ne kadar beklemek gerekli acaba

• Yune72 kullanıcısına yanıt
    Valla Cumhurbaskani toki evleri satamiyor faizler inmeli dedi.

Ben acikcasi her ay en az 0,50 baz puan inecegini dusunuyorum.

Temkinli hareket ediyorlar. Agustos sonuna kadar bir hareketlenme bekliyorum. Hem faizde hem ev satislarinda.

Suan emlak dahil piyasa cok kotu. Millet yuksek faizi bulmusken gommus paralari mevduata. Yuksek faiz demek paranin piyasada donmemesi demek. Faiz duserse insanlar mevduattansa yatirima yonelir ayrica piyasada nakit dongusu baslar.

Faizler dusunce ev fiyatlari cok artar. Insanlar faizlerin dusmesini bekliyor satisa koymak icin.

Bunlar benim gorusumdur. YTD.

• faizlerin düşmesi c.b'nin ağzına baktığını inanan insanlar var
    onlara göre gezi olayları doları yükselti

ülke batmış
    emlakla ülkeyi döndürmeye çalışan bir iktidar var

ucuz ev bulup bankaya borçlanacasın
    orta diregin başka yolu yok ev sahibi olmak için

iktidar faiz lobisinin en büyük destekçisiyken faizler düşmüş düşmemiş fark etmez
  • Faiz = risk . Biz halk olarak yani paraya ihtiyacı olan kesim bankalardan faiz düşsün istiyoruz. Peki parası olan kesim ÷12 ile niye mevduat bağlasın. Üstteki arkadaşa katılıyorum uygun ev bulursanız kaçırmayın . Faizin şu an bir önemi yok.

• Toki ev satamiyor kısmına en azından istanbul için katilmayacagim
    3 yıldır bir kez 18 19 bölge için toki satışa çıktı.
    Toki istanbulda daire yapmadıkça fiyatlar alıp başını gitti. Alt ve orta gelir için daire yapmaktan istanbul için vazgeçti
    Yanlış miyim

• metehan_bera M kullanıcısına yanıt
    Dogrusun. Alt gelir icin ev yapmiyorlar.

Istanbulda verilere gore gecen seneye gore satista artis oldugu ipotekli satista dusus oldugu yazilip ciziliyor.

Yani parasi olan yine yatirimini yapiyor. Faiz dusmesi firsat degildir. Faiz duserse bugun alan hem dairenin prim yapmasiyla hem de yapilandirarak kazanir. Bunu hep savunmusumdur.

Ben faizlerin sadece emlak piyasasinin canlanmasi elimdeki emlaklarin daha da degerlenmesi icin isterim. Yoksa yatirim yapmak icin degil.

Toki yorumu cb'nin sozu yanlis hatirlamiyorsam. Yani Turkiyede cb ne derse o oldugundan mb indirim yapar diyorum sadece. Asla bekleyin demem kimseye, faiz inerse emlak fiyatlari artari da her zaman soylerim.

• MERHABA arkadaşalar

150 bin tl konut kredisi kullanmayı planlıyorum.
    maaş bankam vakıfbank 1.10 dan aşagı teklif veremiyor. hayat sigortası ve ipotek tesis ücreti yok
    dosya masrafı 750 ekspertiz 550 dask 250 120 ay icin aylık taksit 2257

ziraat da 1.10 verebiliyor taksit aynı sadece yıllık 80 tl hayat sigortası var

icbc ile görüştüm oran 1.05 ipotek tesis 200 tl hayat sigortası 10 yıllık peşin alıyorlar ve 1400 tl.ekspertiz ve dask aynı aylık taksit 2204 tl olarak hesaplandı.hesap işletim ücreti almıyorlarmış. daha önce bu banka ile calışan oldu mu? herhangi bir ekstra ödemesi bişeyi cıkıyor mu? hesap kurdundan başvurmadım direk müşteri temsilcisinin verdigi rakam bunlar.
  • Bankalar dönemsel olarak mevduat yapılarına veya kredi pazarlama politikalarına bağlı olarak faiz oranlarında ciddi indirime gidebilirler; bu indirimleri yakalayabilmeniz için olabildiğince çok bankadan teklif almalısınız. Ayrıca birçok banka kişiye özel teklif vermek yerine liste faiz oranları üzerinden ilerlemek ister oysa bu size haksızlıktır zira çok iyi bir kredibiliteniz var ise mutlaka bunun karşılığını almalısınız, Artıpara bankalardan kişiye özel teklifler üretmelerini böylece kazancınızın maksimum olmasını sağlamak için çalışır.

www.artipara.com bu teklifleri bir tıkla almanızı sağlayarak zaman ve para tasarrufu sağlar. Teklifleri, toplam maliyet üzerinden birbirleri ile karşılaştırarak en düşük olandan en yükseğe doğru sıralar.

Artıpara ihale usulü ile bankaların bir biri ile daha iyi teklif verebilmek için yarışmasını sağlar. Böylelikle en iyi teklifi mi aldım yoksa zarar mı ettim diye düşünmezsiniz, internetten araştırma yapmaya ya da banka banka dolaşıp teklif toplamanıza gerek kalmaz.

Artıpara kredi borçlarınızı ödeyebilmeniz için bütçenizi yönetmede size gerekli araçları sunar. Harcamalarınızı planlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olur.

Hazırlayan:www.artipara.com

• bende icbc bankatan 1.05 teklf aldım..totalde bi çok bankadan kredi oranı daha düşük ve maliyet olarak bi fark yok..1.05 oran hayat sigortası yapılması şartı ile alınıyor.diğer masraflar hemen hemen diğer bankalarla aynı gbi duduyor..teksil bank ı çinli icbc diye bir banka almış ve kampanya döneminde olduklarını söylediler.
  • 
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.