Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (664. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Alişbey Ali , Alişbey Ali Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
31.306
Cevap
907
Favori
3.048.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum ben onun farkındayım. Bir sonraki mesajımda da söylediğim gibi faizlerin sürekli yükseldiğini anlatabilmek için verdiğim bir örnekti bu. Bekleyelim faizler düşer belkinin pek mümkün olmadığı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faizlerin 0.65 seviyelerine gelmesi yıllar almıştı, geri düşmesini o kadar kolay beklemeyin, 0.8x leri bile konuşmak tabloya iyimser bakmaktır şuan.

• awakado kullanıcısına yanıt
    Vakıf ücretler ve yapılandırma konusunda en "insaflı" banka. Ben de halktan çekip vakıfa taşımıştım.

• barracudaaa kullanıcısına yanıt
    Bu istirarsiz ve teror olan bir ulkede biz 0.65 leri daha cook bekleriz. O seviyeyi yakalayip ev almistim. O yil aldigim evi bugun bulunan fiyat ve faizlerden hayal bile edemezdim.

• Beyler ben ocak ayında kredi kullandım ve konut aldım daha sonra ağustos ayında yapılandırma yaptım %2 ceza odedim.
    Sorum şu senede 1 kez yapılandırma ücretsiz değilmi? Eğer ücretsizse bu ücreti geri alabilirmiyiz?
  • Şunu kaçırıyorsunuz faizler yükseldikçe konut iştahı azalır. Buda fiyatlara yansır. Siz istediğiniz kadar fiyatı şişirin alan olmadıktan sonra 2 liralık mala 5 yazsan ne olur..
    Ülkede önce ekonomik ve güvenlik önlemleri görelim. Yoksa bu olaylar ışığında tek yatırım yapılacak şey var oda dolar. Kimse seçimlerden sonra herşey güzel olacak demesin çünkü yarın ne olacağını bile bilmiyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_Come_Back -- 12 Ekim 2015; 12:45:39 >
    Sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım bugün vakıfbanktan kredi başvurusunda bulundum 1.13 Faiz oranından başvurumu aldılar.
    113 Bin kredi lira çekicem
    2.006 TL aylık ödeme
    180 bin toplam ödeme şeklinde

• quote:

Orijinalden alıntı: tembelreis

Beyler ben ocak ayında kredi kullandım ve konut aldım daha sonra ağustos ayında yapılandırma yaptım %2 ceza odedim.
    Sorum şu senede 1 kez yapılandırma ücretsiz değilmi? Eğer ücretsizse bu ücreti geri alabilirmiyiz?

Kredi yapılandırmanın prosedürü nedir bilmiyorum ama,

Size kredinizi kapattırıp yeni kredi çektirtmişler.
    Kapatma cezasını geri alamazsınız.
    Ama yeni kredi için dosya masrafı gibi birşey ödediyseniz onu alabilirsiniz, biraz uğraşarak herhalde (ben henüz o işlere giremediğim için kesin birşey diyemiyorum.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

Bu istirarsiz ve teror olan bir ulkede biz 0.65 leri daha cook bekleriz. O seviyeyi yakalayip ev almistim. O yil aldigim evi bugun bulunan fiyat ve faizlerden hayal bile edemezdim.

2012-2013 Kışı ev almak için en karlı dönemdi dediğiniz gibi.
  • Yok hocam yeni kredi çekmedim ama %2 ara ödemeden ceza kestiler zaten yeni kredi çektirseler faiz oranları yükseldiği için o faiz oranını vermezlerdi diye düşünüyorum.
    %2 ara ödeme cezası gibi birşeydi dekonttaki yazan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelord03

Sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım bugün vakıfbanktan kredi başvurusunda bulundum 1.13 Faiz oranından başvurumu aldılar.
    113 Bin kredi lira çekicem
    2.006 TL aylık ödeme
    180 bin toplam ödeme şeklinde

113 e 180 bin fazla değil mi ? Muhtemelen siz uzun vadeli ödeme planı.

Ben "53 ay" artan ödemeli için görüştüm.

* 100 bine 134 bin. ödemeler ilk bir yıl 2250, sonra 2620
    * 105 bine 141 bin. ödemeler ilk bir yıl 2360, sonra 2760
    * 110 bine 148 bin. ödemeler ilk bir yıl 2480, sonra 2880

diye teklif aldım.
  • tembelreis T kullanıcısına yanıt
    Ödenen %2 cezayı alan bir kaç mahkeme kararı gördüm.. Kesinlikle alamazsınız diye bir şey yok .
    Öncelikle kusura bakmayın yanlışlıkla buraya yazacağım yorumu Pm olarak yazmışım :(

Aslında bende düşük vade ile almak istiyorum ama maalesef hiç bir şekilde gelir gösteremiyorum.. Babam ve Erkek kardeşim çalışıyor 6 aylık sürekli sigortası yatmadığı için kefil gösteremedim, Aldığım evi 700 liradan kiraya verdim bile fakat yine 6 ay düzenli ödeme olmadığı için kira geliri gösteremedim. Kısacası sadece Maaşım ve Yolluğumu göstererek 90 Ay vadeli şekilde çekebildim.. Aylık 2500-2700 ödeme gücüm var ama gelirleri gösteremiyorum :(
    taksıt tutarı 2.300 tl ıken eger faız oranı 0.65 olsa taksıt tutarı 2000 tlnın altına düşermi
    Çok büyük bir farkı yok belirttiğiniz ödeme planının.
    Ziraatten sabit ödemeli 105 bin TL 53 ay vadeli alırsanız 1,11den aylık ödemeniz 2.631-TL olur. Toplam ödemeniz 139.443-TL olur. Ancak 5000 TL fazla aldınız. onu çıkarırsak 134.443-TL olur ki 82 TL kara geçersiniz :)
    Ben olsam Ziraati kabul ederim.
  • Yapilandirma disinda bu yuzde iki lik cezayi alabilirmiyim? Gecen yil krediyi ziraatten, vakifbank a tasidim. 2000 lira erken kapama cezasi ödedim. Bununla ilgili bir karar bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: awakado

Arkadaşlar merhaba.

İstanbul Bayrampaşa > Kartaltepe semtinde 2+1 ev 15 yıllık ev için 200.000 TL ye anlaştık.

100.000 TL kredi çekeceğim. Eşim memur maaşını ziraat ten alıyor , ben sözleşmeliyim vakıf tan maaş alıyorum. Aylık toplam gelirimiz 5000 civarında.

Yüzyüze iki banka ile ciddi olarak görüştük, farklı banka önerisi olan var mıdır ?

Vakıfbank tan aldığımız teklif 1 sabit ödeme:
    100.000 TL 60 ay Konut kredisi için Oran:1,13

Taksit : 2.304 TL
    Toplam Geri Dönüş : 138.244 TL

Vakıfbank tan aldığımız teklif 2 artan ödeme :
    100.000 TL 53 ay Konut kredisi için Oran:1,13

İlk 1 yıl Taksit : 2.254 TL
    Sonraki yıllar : 2.621 TL
    Toplam Geri Dönüş : 134.525 TL

Ziraatbank tan aldığımız teklif :
    100.000 TL 60 ay Konut kredisi için Oran:1.11

Taksit : 2.291 TL
    Toplam Geri Dönüş : 137.503 TL
    Toplam masraflar : 1.375 TL

Konut kredisinde zorunlu olarak ödememiz gereken masraflar nedir ? Bankalar ısrar ederse nasıl tavır almalıyız.

Ayrıca ekstra nelere dikkat etmeliyiz. Dğerli görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Ziraat bu konuda daha avantajlı. Zaten forumun çoğu özellikle konutda Ziraat'den kullanmıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

0.95 den aldigim krediyi 5ay sonra 0.75den yapilandimistim gezi olayları olmayaydi 0.65 lere düşme ihtimali konuşuluyordu sonra ortalık karıştı bakiyim bi eski mudavimi olduğum konuya dedim 1leri görünce alamamazmisiz diyorum şimdi kismet
    Allah herkezin gönlüne göre versin

• Gezi olaylarından tam 2 ay önce 0.65'e yapılandırmıştım ben de, ilk çekenlerde 0.62ye çekiyordu o günlerde. O günden sonra dikiş tutmadı zaten ekonomi.

• Secimden sonra faiz inecek diyenlere ne desem bilemiyorum. Butun dunyada faizler yukselirken yerel para birimleri deger kaybederken bizde faizler dusecek demek cok dogru degil. Faizler yukseldikce azalan talepten dolayi ev fiyatlari dusecektir. Ekonominin temel kanunlarindan biri... Aslinda piyasada olan cogu kisi emlak sektorunun halini biliyor. Piyasayi ayakta tutan arap sermayesi de cekilmeye basladi. Petrol bu fiyatlarda devam ederse araplar cektigi fonlarla beraber gayrimenkulde alici pozisyondan saticu durumuna gececektir.

• 
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.