Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (652. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mekatronikçi , Realsatoshi Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (5 Mobil) - 9 Masaüstü6 Mobil1 iOS
5 sn
31.295
Cevap
907
Favori
3.047.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
72. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu sıralarda ev almayı düşünüyorum inşallah, en uygun konut kredisini hangi bankadan alabilirim? alacağım evin fiyatı 215.000. elimde hiç peşinat yok, müteahhit bu ev için en fazla 150.000 konut kredisi kullandırıyor kalan 65 bin lira için nasıl bir çözüm bulabilirim. Konut+ihtiyaç kredisi çekilebiliyor mu?
  • Elinizde hiç nakit olmadan ev almanız çok düşük bir ihtimal, çok çok yüksek maaşınız varsa belki ek krediler alabilirsiniz aksi halde eş dost akrabadan bir miktar nakit bulamazsanız kimse kredi vermez o şekilde.
    150 bin arti kalana kredi hiçbir banka vermez. ancak muteahide senet karşılığı borçlanabilirsiniz. ben şahsen bir miktar peşinat ve senet ile bankaya bulaşmadan evimi almıştım.
  • Büyük ihtimal erken seçim var konut kredi faiz oranları ne durumda, son bilgiler nedir bilen varmı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizimkiler yillar sonra istedigi eve kavusmak uzereler. Daha dogrusu evimiz var zaten 20 kusur sene evvel anam babam akrabadan neneden dededn borc altin para alarak yaptirdigi 100mkarelik evde oturuyoruz. Babacik emekli oldu. Iyu birikim var. Bankda 45 gune 1bin veriyor. Neyse anacim artik yeni ji ev istiyor. Gecen gun gidip bitimine 3 ay kalan bi ev bakmislar. Begenlimisler. Bizimkiler 120aylik 100bin cekmeyi dusunuyorlar.
    Simdi sormak istedigim.
    En uygun konut kredisi hanginbankda.?
    %1.10 diye okudum bunun yakindaki secim ile dusme ihtimali var mi? Yoksa tersimi olur?
    kredi alirken nelere dikkat etmek gerekli?

• Prestigi10 kullanıcısına yanıt
    Erken secim sinyalleri geldigi an faiz 10lari gecti. Erken secim kesinlestiginde yukselir diye dusunuyorum. Sadece o degil euro dolar da yukselir. Bildigin kriz kapida desek yeridir. Erken secim ulke icin hos bir secenek degil, yanlis yoldalar. Yatirim tavsiyesi degildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: By_EKReM

quote:

Orijinalden alıntı: Okandem1986

übir banka çalışanı olarak artan taksıtlı kredinin espirisi,normal krediye gore biraz daha az faiz ödersin.maddi durumunu iyiy hesapla oyle al artan krediyi

Artan taksitli daha mı iyi o zaman? Faizi az ödediğimze göre. Ben bu şekilde düşünüyorum ama. Şöyle bi siteden de hesaplama yapıyorum :
    http://www.kredimodeli.com/artan-odemeli-kredi-hesaplama

Eğer ödeme gücünüz varsa tatbiki daha az faiz ödersiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Peki yukselen konut kredisi faizi karsilik ev fiyatlarinda dusme olmatack mi??? Bu isler böyle degil mi Tr de yoksa??
    Butun dunyada Petrol gibi varil fiyati dusede, sadece fiyati yukselen yer Tr de.

• Türkiye'de neyin fiyatı düşüyor ki düşse bile 5-6 ay sonra katlanarak artıyor
  • Arkadaşlar oran alan varmı ? Ben vakıfbanktan oran aldım : 1,04 dediler

Masraf yokmuş. Ekspertiz+dask+bilmem ne sigortası(hayat değil) = 750 TL imiş.

Her yıl 250 lira bilmem ne sigortasını alıyorlarmış.

Hayat sigortası zorunlu değilmiş.

Halkbankası 0,96 oran verdi
    Masraflar : 900 dosya ücreti*+155 ipotek tesis*(geri alınabiliyor)+60 dask+110 konut sigortası+500 ekspertiz
    Toplam masraf : 1725

Hayat sigortası da yaşa göre değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_EKReM -- 18 Ağustos 2015; 13:32:50 >
  • quote:

quote:

quote:

übir banka çalışanı olarak artan taksıtlı kredinin espirisi,normal krediye gore biraz daha az faiz ödersin.maddi durumunu iyiy hesapla oyle al artan krediyi

Artan taksitli daha mı iyi o zaman? Faizi az ödediğimze göre. Ben bu şekilde düşünüyorum ama. Şöyle bi siteden de hesaplama yapıyorum :
    http://www.kredimodeli.com/artan-odemeli-kredi-hesaplama

Eğer ödeme gücünüz varsa tatbiki daha az faiz ödersiniz

Hocam bugün halkbank'dan hesap ettirdim. Artan taksitli yapınca faizi çok fazla ödüyormuşuz.

ilk 18 ay 1800 ödeyeyim dedim, ilk 18 ay boyunca aylık 30 lira anaparadan ödüyoruz. Toplamda da 10 yıl içinde 10 binlira fazla faiz ödüyormuşuz?

• quote:

Arkadaşlar oran alan varmı ? Ben vakıfbanktan oran aldım : 1,04 dediler

Masraf yokmuş. Ekspertiz+dask+bilmem ne sigortası(hayat değil) = 750 TL imiş.

Her yıl 250 lira bilmem ne sigortasını alıyorlarmış.

Hayat sigortası zorunlu değilmiş.

Halkbankası 0,96 oran verdi
    Masraflar : 900 dosya ücreti*+155 ipotek tesis*(geri alınabiliyor)+60 dask+110 konut sigortası+500 ekspertiz
    Toplam masraf : 1725

Hayat sigortası da yaşa göre değişiyor.

Güzel oranlar. Kaçırmayın.
    Bu gidişle oranlar 1.50 ye gelir

• Arkadaşlar olay şu talep oldukça bankalar artist artist davranır ama kriz olsun heleki ellerindeki kredi verdikleri konutları millet odeyemez duruma düşsün bakın nasıl fiyatlar ve oranlar düşüyor, kimse 2-3 ay kredi çekmesin yine hizaya gelirler ben 3-5 sene içinde çok ciddi bir konut kredisi balonun patlayacağını düşünüyorum.

Ayrıca Türk milleti evim olsun der o parayı kullanmaz, eve ölü yatırım (eğer sonra satacaksa başka ama oturacaksa 250 bine aldığı şu anda 500 bin oldu demek neye yarar) yapar. Halbuki o birikimi düzgün bir işte kullansa 3-5 seneye en az 2 dairesi olur.
  • Selamlar arkadaşlar ,

Bu aralar ev almayı düşünüyorum. Sormak istediğim; alacağım evin tutarını nakit ödemekle , kredi kullanarak almak ; evi satan için fark ediyor mu?

Bunu sorma sebebim evi nakit alırken pazarlık veyahut indirim konusunda elimiz daha güçlü olur mu ?

(Bir yerde evi kredi ile alındığında satan kişinin yüksek vergi ödediği gibi yazı okumuştum. Yanılıyor da olabilirim. )
  • shener kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlamada bu balon bi patlamadı gitti.
    Hergün ist.'da bir proje var deli gibi de satılıyor.Çoğaldıkça fiyatı artan bir ev bir VW var bu ülkede.
  • Sende haklısın, bende anlamıyorum kimler alıyor tüm bu evleri.
    Amerikada vw köylü arabası modunda, japonlar revaçta orda, bizde ise dediğin gibi VW altın madeni, garip ve ilginç bir ülkeyiz....
  • Daire alanlara bir sorum olacaktı.
    Misal dairenin değeri 250 bin TL.

Elinizde de nakit 100 bin var ve 150 bin kredi çektiniz.

Elinizdeki nakiti nasıl verdiniz karşı tarafa. En güvenli yol hangisidir. Günlük çek vs mi kullandınız masrafı çok mu?

Arabayı satarken bile 20 bini elim titreye titreye satmıştım.

• Merhaba arkadaslar, malum piyasada faiz oranlari yukselirken calistigim bankada dun itibariyle konut kredisi faiz oranlarini indirdik...

60 aya kadar % 0.95
    61-120 ay arasi % 0.96

Ilgilenen arkadaslarla ozelden iletisime geçebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bireysel.emeklilik

Daire alanlara bir sorum olacaktı.

Elinizdeki nakiti nasıl verdiniz karşı tarafa. En güvenli yol hangisidir. Günlük çek vs mi kullandınız masrafı çok mu?

Tapuda çanta ile yanımda getirdim 110.000 TL. Bankanın avukatı içeri geçebilirsiniz demeden 2 dakika önce mütahite teslim ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

Orijinalden alıntı: bireysel.emeklilik

Daire alanlara bir sorum olacaktı.

Tapuda çanta ile yanımda getirdim 110.000 TL. Bankanın avukatı içeri geçebilirsiniz demeden 2 dakika önce mütahite teslim ettim.

birde tapu degeriniz eger ki 250 binden kucukse..
    ayni gun hem 150 bin kredi hem de 100 bin gecici cek verirseniz karsi tarafa sonradan bir denetlemede vergi cikabilir size..

• bireysel.emeklilik B kullanıcısına yanıt
    çok kolay hem de parayı yanınızda aşımanıza hiç gerek yok. risk sıfır. en güvenli yolu açıklıyorum.
    evi alırken ev sahibine kredi ile alacağınızı ve satış sırasında banka avukatının eve ipotek koyacağını sonrasında gidip bankadan paranın ödeneceğini söylüyorsunuz. gerçekten de öyle oluyor. satış olmadan ipotek konulmadan banka parayı vermiyor.
    siz tapuya gitmeden önce krediyi çekeceğiniz bankada bir vadesiz hesap açıyorsunuz. nakit paranızı oraya yatırıyorsunuz. sonra siz ev sahibi ve banka avukatı tapuya gidip satış yapıyorsunuz. satıştan sonra ev sahibi ve siz krediyi çektiğiniz bankaya giderek hem kredi tutarını hem de nakit olan paranızı hesaptan çekerek veriyorsunuz.

para taşımaya risk almaya hiç gerek yok. hırsızlara gaspçılara hedef olmayın. en güvenli yol budur.
    v
  • 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.