Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Yunehume , estantex Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
31.297
Cevap
907
Favori
3.047.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat67.67

bana iş bankası %0,93 vermişti hayat sigortalı.. yalnız telefonla aradımm pazarlıkla daha düşeceğine eminim. arkadaşlar ziraatden %0,91 kullanmışş zirate kesinlikle uğrayacam.. ya iş ya ziraatt hayırlısı

Hocam nezaman?Eğer son bir iki hafta içindeyse hangi şubeydi?
    Bir puan bir puandır.Cevizli,Acıbadem ve emlakçının şubesi hangi şube bilmiyorum 3 şubede kesinlikle dosya masrafı pazarlıksız ve oran en düşük 0,94 sigortalı altına inmiyor..
  • benı akbank aradm 0.98 dedı manyakmısınınz arkadas dedım keriz mı arıyorsunuz yoksa...
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    kafayı yemişş bunlarr.. akbankdan zaten kullanılmaz..
  • Fiba 0.89 dan kullandik en uygun hayat sigortasi oranlarida onlarda 63 yasinda babam icin halk ve ziraat 90bin icin yillik 2bin e yakin hayat sigortasi istedi fiba 400tl istedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

Fiba 0.89 dan kullandik en uygun hayat sigortasi oranlarida onlarda 63 yasinda babam icin halk ve ziraat 90bin icin yillik 2bin e yakin hayat sigortasi istedi fiba 400tl istedi

Hocam bi yanlışlık olmasın bana Altunizda şube 900 civarı bir rakkam dedi ve fibabank taki sigorta yaştan bağmsız olduğunu söyledi.63 yaşında biri için 400 tl sigorta normalde de mümkün değil..Tam detyaları,miktarları,oranları,şube ismi v.b bilgiler verebilirmisin
  • skayacik S kullanıcısına yanıt
    merhaba evet emınım dun çektık bende kefıl oldum hatta,
    babam sımdı 90 bın ıstedık ama 82.5 verdıler experden oturu

82.5 kredi toplamı 0,89 ile 1121 civarında aylık odemesı var 10 yıl
    417 dosya
    147,5 ipotek
    600 exper masrafı
    konut+dask 134+119
    hayat sıgortası 10 yıllık peşin verdık 3090TL
    k.kartından tek seferde geçtik
    Izmir-Bornova Subesı

Buda Halktan Aldıgım Teklif

92.000.tl 120 ay için
    faiz oranı : % 0,99
    dosya masrafı : 460.tl
    ekspertiz : 500.-tl
    ipotek : 250.tl
    hayat sigortası :1.915.TL 1 YILLIK HAYAT SİGORTASI ( 1 KEFİL ALINMASI GEREKİYOR. )
    ayrıca dask ve konut poliçeleri yapılacak ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 24 Haziran 2015; 16:54:04 >
  • Fibabank Aydin'da olsa hic dusunmem giderim. ama yok malesef. Subeleri olmayan ilde kredi kullandirtmiyolarmis..
    ne zarari varsa...

• social kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler,Gidip Altunizde şubeyi hırpalıycam.Size yaptıkları sigorta ile sistemde gözüken,telefonda söyledikleri sigorta birbirinden farklı.Nasıl iş anlamadım.Normal yaptıkları prosedür sizin için uygulanmamış sanırım ancak 63 yaş için sigorta yinede okadar düşük olmaması lazım kefil olduğun için seni ayrıca sigorta yapmış olabilirlermi,o ücret sizin sigorta ücretiniz olabilirmi?
    evet bır ara oyle teklif ettiler 63 yaşa 10 yıl yapamayız olmaz falan dedıler ama sonra tamam yapabılıyoruz dedıler
    zaten sigortayı bana yapsalar krediyide bana çıkarmaları gerekmıyor mu,ben sadece kefil evragını doldurdum.
    Ayrıca az once bankaya bordroyu bıraktım oranlar artmış oyle soylediler
    Vay arkadaş neye elimi atsam kuruyor..Hemen sitedeki oranlarıda değiştirmişler..Öncesinde orjinal sitede 0,89 oranı mevcuttu..
    Sana hayırlı olsun arkadaşım güle güle oturun inşallah

Standart Konut Kredisi 0-12 Ay 13-24 Ay 25-36 Ay 37-48 Ay 49-60 Ay 61-84 Ay 84-120 Ay
    TL Faiz Oranı 1,09% 1,09% 1,09% 1,09% 1,09% 1,09% 1,09%
    1.09 degildir yanilmiyorsan 0.97 diye soylemislerdi subeden.Siz bence subeye gidip bir konusun orana cok takilmadan almanizi tavsiye ederim yeniden yukselecek

0,97 Fibabank yerine İşbankası 0,94 tercih ederim tabiki.Bu arada mülkün sahibi akbank tan 0,96 aldı muhtemelen suadiye şube ben ise maaş müşterisi olduğum Kızıltopraktan 0,98 altında oran alamadım.Nasıl bir düzen anlamış değilim.Evde ufak bir sıkıntı çıktı,Tavan akması 3 noktada var.Mülk sahibi ısrar ediyor akmaz eskiden kalma diye.Kiracı farklı söylüyor.sorun giderilmeden alamam dedim beklemeye geçtim şuan
  • Böyle yüksek krediler çekmeye uzun seneler var önümde ama bu faiz oranları harbiden bir puan bile çok oynatıyormuş. Staj yapıyorum boş oldukça araba, ev bakıyorum. Bugün de bi 35000 liralık kredi hesapladım 36 ay da yapsan 48 ay da yapsan türkiyedeki maaş ortalamasına göre baya yüksek bi ödeme çıkıyor. Allah yardımcınız olsun.

• Arkadaslar dolar euro ufak ufak dusuyor. hukumet islerinde de ufak kipirdanmalar var. Sizce 10 gun icinde kredi faizleri nasil olur. Bu konularda uzman olan veya ongorusu olan varmidir. Resmi rakamlar ortalama 0.98 civarinda. Sube pazarligi ile ortalama 0.94 civarinda. Bu kipirdanmalar dogrultusunda subeler insiyatifleriyle 0.89 civarina inebilirlermi sizce onumuzdeki 10 gun icinde.
    220bin cekicem. Son 10 gunum kaldi.

• 15 Haziranda Finansbank'tan 0.92 fiyatlama almıştım ve bugün evrakları imzaladım.

Yarın ipotek evraklarını alacağım, pazartesi ise tapuya gidip alım-satımı gerçekleştireceğiz. Tam maliyeti yazayım.

100.000 TL 72 Ay Vade - Kredi 50-50 şeklinde nişanlım ile ortak kullandırılıyor.

Ekspertiz 440 TL
    Dask: 47 TL
    Konut Sigortası: 174 TL
    Hayat sigortası: 1.202 - 1.202: 2.404 TL. (İkimize ayrı ayrı yapıldı tutarlar 6 yıllık ücretler. ) Peşin olarak ödedim hayat sigortası zorunlu olmasa da önemli olduğunu düşünüyorum. Çok yandım ben diyeni gördüm eşi vefat edince, varsın bugün cepten fazla para çıksın ama en azından kafamız rahat olsun.
    Dosya Masrafı: 50 TL
    İpotek Masrafı: 120 TL

Yani Toplam Masraf: 3235 TL. Tek bir sigorta olmadığından biraz yüksek görünebilir ama nişanlımın babasının içi rahat etmesi adına 1.000 TL problem etmedik. Tapu ortak olacak. :)

Aylık Ödeme: 946 TL - 946 TL : Toplam 1.892 TL

Toplam Geri Ödeme: 136.224 TL - 3.250'de masrafı sayarsak 100.000 TL 6 yılda 139.500 TL olarak geri ödenecek. Tüm masrafları da işin içine katarsak 0.97'ye tekabül ediyor. Şu şartlarda daha uygunu imkansız. Şuanda tüm şubeler kapıyı 0.97-0.98'den açıyor. Buna masrafları da ekleyince 1.04'e geliyor oran.

110 Bin Nakit, 100 Bin Kredi ile açıkçası avantajlı olduğumu düşünüyorum. Çünkü evlenince kirada oturmaya kalksam 1.900-2.000 TL kira verecektim. Şimdi 6 yıl aynı parayı ödeyerek en azından ev sahibi olacağım. Arabasız kaldık ama sağlık olsun. :)

İş Bankası'nın büyük bir şubesinde çalışmama rağmen alabildiğimiz en iyi oran şuanda 0.96 çok zorlamamıza rağmen 0.95 alamıyoruz. Buradan pay biçerek sistemin içinde biri olarak uygun kullandığımı düşünüyorum.

Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu, ev 78 metrekare brüt olarak, eksper 63 metrekare brüt demiş ki bu imkansız. Evi gösteren arkadaşa ölçüm yapıp yapmadığını sordum, ölçmedi dedi. Bir problem yaratacağını sanmıyorum ama yine de aklıma takıldı... Kat mülkiyeti çıkınca doğrusu yazacaktır zaten tapuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

15 Haziranda Finansbank'tan 0.92 fiyatlama almıştım ve bugün evrakları imzaladım.

Yarın ipotek evraklarını alacağım, pazartesi ise tapuya gidip alım-satımı gerçekleştireceğiz. Tam maliyeti yazayım.

100.000 TL 72 Ay Vade - Kredi 50-50 şeklinde nişanlım ile ortak kullandırılıyor.

Ekspertiz 440 TL
    Hayat sigortası: 1.202 - 1.202: 2.404 TL. (İkimize ayrı ayrı yapıldı tutarlar 6 yıllık ücretler. ) Peşin olarak ödedim hayat sigortası zorunlu olmasa da önemli olduğunu düşünüyorum. Çok yandım ben diyeni gördüm eşi vefat edince, varsın bugün cepten fazla para çıksın ama en azından kafamız rahat olsun.

Yani Toplam Masraf: 3235 TL. Tek bir sigorta olmadığından biraz yüksek görünebilir ama nişanlımın babasının içi rahat etmesi adına 1.000 TL problem etmedik. Tapu ortak olacak. :)

Toplam Geri Ödeme: 136.224 TL - 3.250'de masrafı sayarsak 100.000 TL 6 yılda 139.500 TL olarak geri ödenecek. Tüm masrafları da işin içine katarsak 0.97'ye tekabül ediyor. Şu şartlarda daha uygunu imkansız. Şuanda tüm şubeler kapıyı 0.97-0.98'den açıyor. Buna masrafları da ekleyince 1.04'e geliyor oran.

110 Bin Nakit, 100 Bin Kredi ile açıkçası avantajlı olduğumu düşünüyorum. Çünkü evlenince kirada oturmaya kalksam 1.900-2.000 TL kira verecektim. Şimdi 6 yıl aynı parayı ödeyerek en azından ev sahibi olacağım. Arabasız kaldık ama sağlık olsun. :)

İş Bankası'nın büyük bir şubesinde çalışmama rağmen alabildiğimiz en iyi oran şuanda 0.96 çok zorlamamıza rağmen 0.95 alamıyoruz. Buradan pay biçerek sistemin içinde biri olarak uygun kullandığımı düşünüyorum.

Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu, ev 78 metrekare brüt olarak, eksper 63 metrekare brüt demiş ki bu imkansız. Evi gösteren arkadaşa ölçüm yapıp yapmadığını sordum, ölçmedi dedi. Bir problem yaratacağını sanmıyorum ama yine de aklıma takıldı... Kat mülkiyeti çıkınca doğrusu yazacaktır zaten tapuda.

Benim aldığım evi de pazarlık yaparken 135 m2 diye konuştuk. Tapuda 109 m2 diye geçiyor. Ama ben ne 109 m2 evler gördüm. Benimki 109'dan kesin büyük. Exper zaten ölçmüyor.
    Eve girip her odayı hızlıca fotoğraflıyor. Toplam 5 dakika maximum harcıyor ve gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

15 Haziranda Finansbank'tan 0.92 fiyatlama almıştım ve bugün evrakları imzaladım.

Ekspertiz 440 TL

Benim aldığım evi de pazarlık yaparken 135 m2 diye konuştuk. Tapuda 109 m2 diye geçiyor. Ama ben ne 109 m2 evler gördüm. Benimki 109'dan kesin büyük. Exper zaten ölçmüyor.
    Eve girip her odayı hızlıca fotoğraflıyor. Toplam 5 dakika maximum harcıyor ve gidiyor.

Bankacıma aynı şeyi sormuştum dediği experin asıl ölçümü yaptığı.sonuçta adamlar size yüzbinlerce tl borç veriyor. Ellerinde lazer mesafe ölçer ile gidip bi odayı 1 dk da ölçebiliyolarmış.
    Experin yazdığı m2 gerçek olan yani.

• arkadaşlar selamlar konut kredısı kullanalı 1 yıl olacak
    bankaya(vakıfbank) sigorta yaptırmamak istıyorum
    ev sigortası zorunlumu? zorunluysa dışarıya yaptırabilirmıyım?
    deprem sigortasını dışarıda yaptırabilirmıyım?

yaptırdık diyelım bankaya bildirmek gerekirmi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Ekspertiz 440 TL

Bankacıma aynı şeyi sormuştum dediği experin asıl ölçümü yaptığı.sonuçta adamlar size yüzbinlerce tl borç veriyor. Ellerinde lazer mesafe ölçer ile gidip bi odayı 1 dk da ölçebiliyolarmış.
    Experin yazdığı m2 gerçek olan yani.

Evi gösteren arkadaş lazermetreyi çıkarmadığını söyledi. Şöyle bir durum var biz de konuşurken 85 gibi konuştuk ama projeye bakınca 78i gördük. Neti de 60 metrekareydi sanırım toplamıştım.

Ben de bankacıyım bir çok müşterimden göz kararı bakıp çıktıklarını duyuyordum. Şöyle bir şey var bana farkı ilk yıl dask ve konut sigortası teminatım düşük seneye zaten kendim keseceğim poliçeyi kat mülkiyetli tapu çıkınca orada yazana göre kesmem gerekiyor. Bu 1 yıl bir şey olmasın yeter :)

• Arkadaşlar, kredili hesabımı kapatamıyorum. Hesap işletim ücreti almışlar ve iptal etmiyorlar. Hatta 2 tane otomatik ödemem de vardı.
    Ben de otomatik ödemeyi iptal ettim. Kredimi atm'den ödesem hesapta para olmadığından ve hesapta giriş çıkış olmayacağından hesap işletim ücreti alamazlar değil mi ?
    Bu konuda deneyimi olan var mı ? teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.