Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (604. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: dedekorkut33 , anıl72
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.189
Cevap
904
Favori
3.030.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
75. Sırada  bugün en iyi #21
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Faiz düşecek beklentisi Ocak ayından beri dövizi yükseltti de yükseltti. Ya hükümet baskı yapmayacaktı ya merkez bankası düşürecekti faizleri, koskoca ülkede yapılacak hata mı şu. Akıl sır ermiyor. Şu kavga ortamı bir bitsin artık yoksa dolar 2.7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

faizler gecen hafta düşmüştü... kredi fazilerıne ne zaman yansır acaba

tc de 2 haftaya yansır dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

faizler gecen hafta düşmüştü... kredi fazilerıne ne zaman yansır acaba

aynen bekliyoruz bende ev konusunda anlaştık hayırlısı ile krediye başvuracağız bakalım tecrübeli arkadaşlar evin fiyati 245000 bende nakit 90000 var sizce masraflar falan ne kadar tutar ne kadar kredi çekmeliyim ne diyorsunuz
  • 165-170 arası cekmelısınız gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bülentçelik2002

selamlar faizler aynı ben bugün 0.83 ten 3 yıllık.100000 çektim.komisyon 500. exper:400.dask:100 hayat sigortası :3 yıllık 400 verdim.

faiz oranı sabitmi degişkenmi ?
  • Geçen sene bu zamanlar 245 bine aldığım ev bana toplamda 261 bine malolmuştu. 180 bin kredi çekmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Searcher

Geçen sene bu zamanlar 245 bine aldığım ev bana toplamda 261 bine malolmuştu. 180 bin kredi çekmiştim.

fark 15 bin tl neler vardı içinde acaba
  • 5 bin Emlakçı, 8 bin Tapu masrafları, 2 bin de kredi masrafları (ekspertiz, dosya masrafı, sigortalar vb.) olmalı yanlış hatırlamıyorsam.
  • 2 hafta önce bankada belgeleri imzalamıştık haftaya ilk vade geliyor , bankadan yeniden imzaya çağırdılar neymiş imzalattıkları gün daha önceki günmüş yeniden kredi kullandıgım gün için imzalanması lazımmış , pek anlamadım . bilgisi olan arkadaş var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

Bu forumda kime sorarsan sor faizler krizden etkilenmez der. Temennimiz o yönde ama geçmişte ziraat bankası faizi yükseltti bir tanıdığımdan biliyorum. Kriz durumunda bu durumun değişmeyeceğini kimse garanti edemez.

Exper eve bakmaya geldiğinde görürsünüz kendisini. Kimisi detaycıdır odaları tek tek ölçer yazar çizer kimisi de fotoğrafı çeker gider.

Yanlış bilgi vermeyin sabit faizli çekerseniz bankanın faizi yükseltme hakkı yok. Dediğiniz ancak ticari kredilerde ve değişken faizli kredilerde olabilir.

Bankalar zaten sabit faizli verdikleri kredileri türev ürünler ile değişken faizli olarak değiştiriyorlar, risk almıyorlar yani.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • guvven kullanıcısına yanıt
    Ben kesin yükseltirler diye bir ifade kullanmadım. Yanlış bilgi vermedim ama yanlış okuma yapmışsınız.

Geçmişte bir tanıdığıma ziraat bankası tarafından çekilen bireysel kredinin faizi yükseltildi. Şu anda zaten kendisinde ziraaat bankası fobisi var bankaya hiç bulaşmıyor.

Ayrıca dedim ki temennim etkilenmemesi yönünde.

Sonuna da ekledim ki " Kriz durumunda bu durumun değişmeyeceğini kimse garanti edemez. " Varmı böyle bir garanti ya da şu an olsa bile kriz durumunda işe yaramayabilir. Normal piyasa koşulları krizde işlemeyebilir. "Türkiye'de yarının ne olacağını kimse bugünden öngöremez. Türkiye'de hele uzun vadede rüzgârın hangi yönden eseceğini söylemek gerçekten zordur."
  • benim evi alan kişi 36 ay vadeli çekti krediyi beraber gitmiştik bankaya benim hesabıma yatırılması için bankacı biraz daha indirim aldım 30 tl ayda az ödeyeceksin dedi adam sevindi haliyle göz ucuyla baktım evraklara değişken faiz yazıyordu sizin alacağınız kredilerde sabit yazdığından emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvven

quote:

Bu forumda kime sorarsan sor faizler krizden etkilenmez der. Temennimiz o yönde ama geçmişte ziraat bankası faizi yükseltti bir tanıdığımdan biliyorum. Kriz durumunda bu durumun değişmeyeceğini kimse garanti edemez.

Exper eve bakmaya geldiğinde görürsünüz kendisini. Kimisi detaycıdır odaları tek tek ölçer yazar çizer kimisi de fotoğrafı çeker gider.

Yanlış bilgi vermeyin sabit faizli çekerseniz bankanın faizi yükseltme hakkı yok. Dediğiniz ancak ticari kredilerde ve değişken faizli kredilerde olabilir.

Bankalar zaten sabit faizli verdikleri kredileri türev ürünler ile değişken faizli olarak değiştiriyorlar, risk almıyorlar yani.

+1 Bununla beraber bankacılıkta çok fazla reform yapıldı. Artık eskisi gibi değil durum.

Sabit faizli kredi çekerseniz bankanızın faizi arttırma gibi bir hakkı olamaz.

Dolar böyle devam ederse 0.83 leri öpüp başımıza koyarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 27 Şubat 2015; 16:49:10 >
  • quote:

Ben kesin yükseltirler diye bir ifade kullanmadım. Yanlış bilgi vermedim ama yanlış okuma yapmışsınız.

Geçmişte bir tanıdığıma ziraat bankası tarafından çekilen bireysel kredinin faizi yükseltildi. Şu anda zaten kendisinde ziraaat bankası fobisi var bankaya hiç bulaşmıyor.

Ayrıca dedim ki temennim etkilenmemesi yönünde.

Sonuna da ekledim ki " Kriz durumunda bu durumun değişmeyeceğini kimse garanti edemez. " Varmı böyle bir garanti ya da şu an olsa bile kriz durumunda işe yaramayabilir. Normal piyasa koşulları krizde işlemeyebilir. "Türkiye'de yarının ne olacağını kimse bugünden öngöremez. Türkiye'de hele uzun vadede rüzgârın hangi yönden eseceğini söylemek gerçekten zordur."

Hocam kanun bu oyle birsey olamaz banka kafasına gore faizi arttırıyorum diyemez,dediğim gibi banka zaten risk almıyor bu krediler icin.. Sizin dediginiz 90larda olabilirdi ancak insanlari korkutmayın..

Hicbir seyin garantisi yok tabi yarına cıkacagımız bile belli değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • guvven kullanıcısına yanıt
    Ben de müşteriyim çekilmiş kredim var banka sahibi değilim. O yüzden kimseyi korkutacak durumum yok. Kanunlar değişir bu ülkede Kuran-ı Kerim değil. Çok uzatıp başlığı amacından saptırmak istemiyorum. Kamu ihale yasasında son 10 yılda 200'e yakın değişiklik yapılmış. Çok zor bir iş değil yasalarla oynamak. İnşallah kriz olmaz da istenmeyen durumlarla karşılaşmayız ülke olarak.
  • Ülkede kriz çıkmadan ne ev fiyatları düşer ne faiz böyle tavuk gibi yolunmaya devam ederiz, c.baskanı da cok akıllıymış gibi seçim öncesi 4 sene hiç lafını etmediği faiz de faiz diye tutturur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCoder

Ülkede kriz çıkmadan ne ev fiyatları düşer ne faiz böyle tavuk gibi yolunmaya devam ederiz, c.baskanı da cok akıllıymış gibi seçim öncesi 4 sene hiç lafını etmediği faiz de faiz diye tutturur.

Cumhurbaşkanı çoğundan akıllı ki Türkiye tarihinde en düşük faizleri o başbakan iken gördük.0,60 faiz oranlarını gördük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howard88

quote:

Ülkede kriz çıkmadan ne ev fiyatları düşer ne faiz böyle tavuk gibi yolunmaya devam ederiz, c.baskanı da cok akıllıymış gibi seçim öncesi 4 sene hiç lafını etmediği faiz de faiz diye tutturur.

Cumhurbaşkanı çoğundan akıllı ki Türkiye tarihinde en düşük faizleri o başbakan iken gördük.0,60 faiz oranlarını gördük.

Tek başına o cumhurbaşkanı değil de ben iktidar olsaydım yine aynı faiz oranlarını görecektin emin ol.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

siyaset konuşması ve tartışması olarak kabul etmezseniz can alıcı kelime ***o başbakan iken *** bugün ülkeyi başkası mı yönetiyor sanki ekonomiyi kötü göstererek başkan olursam herşey eskisinden daha iyi olacak mesajımıdır o zamana kadar geçen sürede yetmiş milyonun zararı ve vebalini kim nasıl ödeyecek bu kısır çekişmelerde zengin daha zengin fakir dahada yoksullaşıyor benim için yöneticinin dini dili ırkının bir önemi yoktur yeterki halk için çalışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Han_09

quote:

quote:

siyaset konuşması ve tartışması olarak kabul etmezseniz can alıcı kelime ***o başbakan iken *** bugün ülkeyi başkası mı yönetiyor sanki ekonomiyi kötü göstererek başkan olursam herşey eskisinden daha iyi olacak mesajımıdır o zamana kadar geçen sürede yetmiş milyonun zararı ve vebalini kim nasıl ödeyecek bu kısır çekişmelerde zengin daha zengin fakir dahada yoksullaşıyor benim için yöneticinin dini dili ırkının bir önemi yoktur yeterki halk için çalışsın

Şartlar olgunlaşırsa faiz oranlarını tarihin en düşük seviyesine indirenler yine aynısını yapacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.