Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (589. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.265
Cevap
907
Favori
3.043.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir hafta on gün içinde ev kredisi çekeceğim .her banka, hatta aynı bankanın farklı şubeleri bile farklı telden çalıyorlar. Neye kime göre oran veriyorlar?120 ay için en uygun hangi bankadir. Kredilerin dahada düşme durumu varmıdır.? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_128

Arkadaslar merhaba. Yakin zamanda evlenecegim 4600 benim maasim 1500 esimin maasi var ve evlenmeden evimizi almak istiyoruz. Fakat hic birikmisimiz yok.alacagimiz ev ise 200.000 tl.kiralada surunnek istemiyorum. Bana ne onerirsiniz.

Pesinat veremiyorsaniz kiraya vereceginiz paranin fazlasi bankaya faize gider. Ev sahibiniz banka olur ve normal ev sahibinden daha insafsizdirlar.
    Bence para biriktirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: niko_06

Arkadaşlar bir hafta on gün içinde ev kredisi çekeceğim .her banka, hatta aynı bankanın farklı şubeleri bile farklı telden çalıyorlar. Neye kime göre oran veriyorlar?120 ay için en uygun hangi bankadir. Kredilerin dahada düşme durumu varmıdır.? Teşekkürler

EN güzeli bulunduğun yerdeki tüm bankaları gezmelisin

İl İl en uygun kredi veren banka değişiyor

Kredilerin düşme ihtimali var bence zaten forumdakilerin çoğu bu beklentide

ancak genel olarak krediler düşünce ev fiyatları yükselmekte

Bu nedenle evini bulduysan fazla takılma derim.
  • baraneray B kullanıcısına yanıt
    kesin birşey yok. tamamen sizin pazarlık gücünüze bağlı.
    ben 1.00 dan halkbanktan çekmiştim. krediler 0.82-85 aralığına düştü. gittim bankayla konuştum. bana yapılandırmada o oranlara düşemeyiz dediler. 0.96 falan çekti.
    bende diğer bankalar ile görüştüm. işbankasından 0.83 oran aldım. işbankası halk bank ile aynı exper firmasıyla çalıştıklarını, exper raporunu getirirsem eksper ücreti ödemeyeceğimi söyledi. bende halk bankasına exper raporunu istemeye gittiğimde 3 gün önce bana 0.85 oran ve %2 erken kapama cezası verdi. bende işbankası daha karlı dedim ve exper raporunu istedim. sen git ben seni yarın sabaha arayacağım bekle dedi.
    bir gün sonra aradı ve %1 kapama cezası ve 0.85 oran teklif etti. bende bir sürü evrak işlemi ile uğraşmak istemedğim için teklifini kabul ettim ve halkbankasından yapılandırdım.
    sonra da %1 erken kapama cezasını THH ye verdim ve onu da geri aldım.

özetle pazarlık kabiliyetine bağlı. başka bankaya kaçacağını hissederse indirime gider. gitmezse de THH ile alabilirsin. benim izlediğim yolu izlemeni tavsiye ederim. diğer banaklardan oran alıp öyle git.

• haeroglu H kullanıcısına yanıt
    Ben de işbankasından çekmiştim ve yeniden yapılandırmaya 0,90 oran ve %2 ceza söylediler. Bu durumda halkbankasına krediyi taşırsam exper raporu ödemem gerekmiyor anladığım kadarıyla? Bir de krediyi başka bankaya taşıdığımızda konut ve hayat sigortaları ne oluyor? Onları iptal etmek gerekiyor mu?
  • Arkadaşlar halk bankasından konut kredisine başvurdum exper eve baktıve 170 bin fiyat bbiçti. Ben 200 bin istiyordum. Bankaya 500 tl exper ücreti ödedim. Şimdi ziraat bankasına başvurdum. Acaba halk bankasından cekkmedigim konut kredisinin expertiz ücretini alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: carretera

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_128

Arkadaslar merhaba. Yakin zamanda evlenecegim 4600 benim maasim 1500 esimin maasi var ve evlenmeden evimizi almak istiyoruz. Fakat hic birikmisimiz yok.alacagimiz ev ise 200.000 tl.kiralada surunnek istemiyorum. Bana ne onerirsiniz.

Pesinat veremiyorsaniz kiraya vereceginiz paranin fazlasi bankaya faize gider. Ev sahibiniz banka olur ve normal ev sahibinden daha insafsizdirlar.
    Bence para biriktirin.

bizimde gelirimiz 6bin civarıydı 50 bin babam peşinat verdi 220 bine aldık geçen sene.Siz 50 bin peşinat içinde kredi çekiceksiniz konuşun alabiliyorsanız evi alın.Çünkü en düşük kira 1.000 lira desen 10 yılda 120 bin kira ödeyeceksin.

• haeroglu H kullanıcısına yanıt
    yapılandırmayı ne zaman yaptığınızı öğrenebilir miyim.
  • Merhaba arkadaşlar bugün %0,85 faiz oranı ile 112,500 tl adana y.kredi den çektim,
    Allah'ın işi belli olmaz ama 10 yıllık Groupama Sigorta için 3000 tl istedi bende yaşım genç olduğu için riski göze alıp yaptırmadım
    Allah herkese ev sahibi olmayı nasip etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensitive5187

Hocam banka hayat sigortasını zorunlu tutmuyor. 127.500TL, 0.84'ten çektim. 48 ayda ödeyeceğim. Kat irtifakı olarak tapu var ve dediğiniz gibi tapudan satisi yapilarak üstüme aldım.

Aylik ödemeniz 3.238,63 lira ise oran dogru.
    Sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehmi02 -- 30 Ocak 2015; 1:57:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birteksen01

Merhaba arkadaşlar bugün %0,85 faiz oranı ile 112,500 tl adana y.kredi den çektim,
    Allah'ın işi belli olmaz ama 10 yıllık Groupama Sigorta için 3000 tl istedi bende yaşım genç olduğu için riski göze alıp yaptırmadım
    Allah herkese ev sahibi olmayı nasip etsin

Bence başka sigortalarda daha uyguna bulabilirsiniz 1'er yıllık yaptırın olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün 75.000 tl 3 yıl vade için halkbanktan 0,80 oran aldı. Oranlar düşmeye başladı ve şu an piyasada en iyisi halkbank sanıyorum.

Ayrıca bankacıyım konuyla ilgili merak ettiğiniz şeyler olursa konuya çağırarak sorabilirsiniz. fırsat buldukça cevaplamaya çalışırım.
  • 70 000 tl 120 ay 0,86 faiz oranıyla
    450 tl dosya tahsis - hakem heyetine gittim
    500 tl expertiz
    138 tl hayat sıgortası - bir yıllık
    98 tl dask
    halkbanktan çekmiştim 1 ay önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tembelreis -- 30 Ocak 2015; 14:37:35 >
  • Oranlar disketě basladi.

• Formu doldurdum exper geldi kredi onaylandi ama daha kullanmadim , oran dusmusse guncellermi banka orani arkadaslar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: abdulmuteal

yapılandırmayı ne zaman yaptığınızı öğrenebilir miyim.

2013 Ocakta yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Searcher

Ben de işbankasından çekmiştim ve yeniden yapılandırmaya 0,90 oran ve %2 ceza söylediler. Bu durumda halkbankasına krediyi taşırsam exper raporu ödemem gerekmiyor anladığım kadarıyla? Bir de krediyi başka bankaya taşıdığımızda konut ve hayat sigortaları ne oluyor? Onları iptal etmek gerekiyor mu?

bankalar bağımsız eksper firmalarıyla çalışıyorlar. eğer her iki bankada sizin eksper firmasıyla anlaşmalı ise ödememe durumunuz var. İlaveten ben krediyi çektikten 6-7 ay süre geçtikten sonra yapılandırmaya gitmiştim. sanırım üzerinden belli bir süre geçtikten sonra tekrar eksper isteyebilirler. çünkü işbankasındaki memur bana sizinki yeniymiş tekrar istemeye gerek yok demişti.
    hayat ve konut sigortalarını iptal ettirmenizde fayda var. yoksa aynı anda iki sigortayı ödemiş olursunuz. iptal durumunda da ileriye dönük kalan bakiyeyi geri alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmutnur

Arkadaşlar halk bankasından konut kredisine başvurdum exper eve baktıve 170 bin fiyat bbiçti. Ben 200 bin istiyordum. Bankaya 500 tl exper ücreti ödedim. Şimdi ziraat bankasına başvurdum. Acaba halk bankasından cekkmedigim konut kredisinin expertiz ücretini alabilir miyim?

alamazsınız ancak eksper firmalarının yüzde 10 gibi oranları değiştirme payları var. bankadaki memurdan rica et, eksper firmasıyla konussun.
  • Arkadaşlar önümüzdeki hafta mb faizler için tekrar toplanacakmis. Büyük ihtimalle takip eden hafta biraz daha faizler duser (inşallah tabii) ben şimdilik 120 ay 90000 0.84 halkbanktan oran aldım. Önümüzdeki hafta veya diğer hafta 0.80-0.78 leri görürüz diye bekliyorum. Benimde önümüzdeki hafta en geç öbür hafta kredi çekeceğim. 1-1.5 ay önce 0.93 lerde gezen krediler şuan 0.82 ile 0.86 arasında geziyor eminim önümüzdeki hafta 0.80 ve altını gorecegiz

• arkadaslar dusuk oran alabilen varsa kullansin kredisini bendne oneri..dolar tarihi rekoru kirarken halen dusecek diye beklemek buyuk yanlis olur kanaatindeyim.50 dustu simdi 100 artacak boyle giderse.Dolarin tek cikis nedeni faiz hamlesidir unutmayin..
  • 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.