Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (544. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Emiridad sipahsalar Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
31.302
Cevap
907
Favori
3.048.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben İng bankasından kullandığıom 1.10 faiz li kredimi Ziraatta 0.91 ile yapılandırıyorum sadece ekspertiz parası verdim 2-3 güne sonuclanır ozamda durumu yazarım.

Tahimimce kredi faiz oranı artık düşmez aşağı eğilimdeydi bu ay sabit kaldı.ve malum dolarda 2.25 sınırını geçti tahminimce Fed ve sonrasında merkez bankası ekimin 15 inden sonra faiz arttırıcak en iyi ihtmal yine saibt kalır.
  • Selamlar;
    "konut kredisi faiz oranımız % 0.88 , dosya masrafı 500-TL , ipotek 200-TL , ekspetiz ücreti 650-TL , hayat sigortası zorunlu değildir.

Bu oran üzerinden

Aylık ödeme tutarı : 1.077-TL

Toplam geri dönüş tutarı : 64.570-TL"

Değerlendirebilmeniz mümkün müdür?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerkartalmis.

Ben İng bankasından kullandığıom 1.10 faiz li kredimi Ziraatta 0.91 ile yapılandırıyorum sadece ekspertiz parası verdim 2-3 güne sonuclanır ozamda durumu yazarım.

Tahimimce kredi faiz oranı artık düşmez aşağı eğilimdeydi bu ay sabit kaldı.ve malum dolarda 2.25 sınırını geçti tahminimce Fed ve sonrasında merkez bankası ekimin 15 inden sonra faiz arttırıcak en iyi ihtmal yine saibt kalır.

Akbank yapı kredi 0.83-0.84 veriyor transfere. Oranın çok yüksek. Ziraat şu anda 0.87 veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredimi garanti bankasindan akbanka tasidigimda tekrar ekspertiz yapilmasina gerek var mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiberias

Ziraat bankasi 2 gun bekletti ve cevabi aynen su 0.96 orani ancak kalan taksit icin yapabiliyoruz. Ana paranın %25 odersen ayni oranla 96 ay üzerinden planlariz.. bu kadar sacma bi banka olmaz ziraattan cekecekler 1 milyon kez dusunsunler..

Ziraaten yapılandırdım. 500 TL ödedim. Ödemeyi hesabımdan 1600 civarı çekmişler sonra ise komisyonun iadesi açıklaması ile 1100 unu iade etmişler. Bana herhangi bir makbuz vermediler. Giriş çıkış oldu. Diye. Bende internet siteleriden makbuzu aldım.

Muhtemelen dosya masrafını hakem heyetin götüreceğim.Çünkü kiminden 250 kiminden 500 kiminden 1500 alıyorlar. Belki 1 yıl sonra.

Ömerkartalmış size verilen oran çok yüksek. benim aynı banka olmasına rağmen yapılandırma faiz oranı 0,94 oldu. 0,86-, 0.87 sizin için uygun olan.bu rakamlar için uğraşın. Transferlerle ilgili almış olunan teklif örneklerini bu forumun önceki sayfalarında görebilirsiniz.

• okur123 O kullanıcısına yanıt
    Ben anlamadim.. burda ziraatten 0.94 oran alan var ziraat bu orani kimseye vermedik diyor... rica etsem dusuk orani nerden aldiginizi belirtebilir misiniz

• kryctn K kullanıcısına yanıt
    özel sermayali bankalara pek bulaşmak istemedim. Ziraat dosya masrafıda almıyor.0.87 leri zorlayayım tekrar zorladım bu cuma genel müdürlük bireysel emeklilik yaptırırsam 0.90 olcagını soyledi. bende kabul etmedim

hangi il hangi subeden 0.87 oran aldın acaba ? ekspertiz raporunu bekliyoruz gelene kadar biraz daha pazarlık yapalım bari :) ?
  • caiz2005 kullanıcısına yanıt
    evet malesef ekspertiz gerekiyor.Fakat devlet sermayeli bankalarda eğer ekspertiz gideli 6 ayı geçmediyse tekrar gerek kalmıyordu.İlk bankadan ekspertiz raporunun aslı gibidir damgalı kagıtlarını gonderiyorlardı.Ama BDDK artık ekspertiz raporunun paylaşımını yasakladı.daha gecen persembe kredi taşıma için ekspertiz yaptırdım.
  • Ekspertiz bir değer biçti ve biz onu beğenmedik ve itiraz ettik, itirazdan sonra süreç nasıl işliyor acaba?
    Pazartesi günü eksper raporu bankada olacak ve açıkçası bayrama kadar alım satım herşeyi halletmek istiyoruz.

Başka firmadan ekspertiz isteyebilirmiyiz örneğin?
  • Teb e yapilandirma faiz orani soran var mi bu aralar?

• Zamanında söylemiştik ziraat ve diğer bankaların ücretsiz yapılandırma teklifine kanmayın yüksek oran verirler diye, şaşırmadım bu olanlara.
    Not; yapılandırmada en iyi oranı daima başka bir bankadan alırsınız, hiçbir banka kendi kredi verdiği müşterisine daha cazip oran sunmaz. Çünkü seni cepte görür banka başkada yeni kredi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: shener

Ekspertiz bir değer biçti ve biz onu beğenmedik ve itiraz ettik, itirazdan sonra süreç nasıl işliyor acaba?
    Pazartesi günü eksper raporu bankada olacak ve açıkçası bayrama kadar alım satım herşeyi halletmek istiyoruz.

Başka firmadan ekspertiz isteyebilirmiyiz örneğin?

Benim 165 bin tl krediye ihtiyacım vardı expertiz değeri düşük çıktı ve ihtiyacım kadar alamayacaktım bende itiraz edildiğini bilmiyordum araştırıp öğrenince telefonla bankadaki benimle ilgilen memuru arayıp itiraz etmek istediğimi söyledim tamam dedi oraya gelmeme gerek varmı dedim yok dedi ek bir ücret ödeyecekmiyiz dedim hayır dedi. cuma günü itiraz ettim haftasonu araya girince salı günü sabah sonuçlandı ve evin expertiz değeri istediğim krediyi alabilecek kadar yükseltildi.

• umbaba kullanıcısına yanıt
    ıyı oran bulmussunuz alınır
  • Merhaba;
    Farkli bir konut kredisi kullandim,burada paylasmak istiyorum.ihtiyaci olan arkadaslar faydalansin.

Param yok ancak konut kredisi ile ev almak istiyordum.arastirirken %100 konut kredisi secenegini kesfettim.tek sart almak istediginiz kredinin %25 pesinat degerinden fazla deger eden size yada 3. Bir sahisa ait daire ipoteklemek. ancak banka 2 eksper 2 dask 2 konut sigortasi 2 ipotek yapiyor. Masraflar artiyor. Ykb84 oran vermesine ragmen 87 oranla ziraat ten kredi kullandim. Cunku tapu kombi su elektrik gibi masraflarada param yoktu. 95 lik daire icin 102 kredi cektim muteahhit tapu masraflarini karsiladi kredi cikinca ziraat krediyi hesabima nakit yatirdi.daire ve masrafi saticiya verdim geri kalan parayla masraflari hallettim. Anlayacaginiz 5 tl siz konut kredisi ile ev aldim. İns faydasi olur .baskalarida bu mesaj sayesinde ev sahibi olur. Not: bankaci ve saticilarin cogu bu uygulamadan habersiz yada ugrasmak istemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jarnac -- 28 Eylül 2014; 20:05:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jarnac

Merhaba;
    Farkli bir konut kredisi kullandim,burada paylasmak istiyorum.ihtiyaci olan arkadaslar faydalansin.

Param yok ancak konut kredisi ile ev almak istiyordum.arastirirken %100 konut kredisi secenegini kesfettim.tek sart almak istediginiz kredinin %25 pesinat degerinden fazla deger eden size yada 3. Bir sahisa ait daire ipoteklemek. ancak banka 2 eksper 2 dask 2 konut sigortasi 2 ipotek yapiyor. Masraflar artiyor. Ykb84 oran vermesine ragmen 87 oranla ziraat ten kredi kullandim. Cunku tapu kombi su elektrik gibi masraflarada param yoktu. 95 lik daire icin 102 kredi cektim muteahhit tapu masraflarini karsiladi kredi cikinca ziraat krediyi hesabima nakit yatirdi.daire ve masrafi saticiya verdim geri kalan parayla masraflari hallettim. Anlayacaginiz 5 tl siz konut kredisi ile ev aldim. İns faydasi olur .baskalarida bu mesaj sayesinde ev sahibi olur. Not: bankaci ve saticilarin cogu bu uygulamadan habersiz yada ugrasmak istemiyorlar.

Bu yöntem var evet ama 2. ipotekli ev ya ailenizden biri yada kendinizin diğer başka bir evi olacak ki çoğu kişi buna yanaşmaz, siz 3.şahıs demişsiniz hangi arkadaşınız kendi evini ipoteklettirdi acaba?

ayrıca kalan %25 e hic ipotek olmadan eğer kredi skorunuz uygunsa ihtiyaç kredisi çekerek de 5 tl paraniz olmasa yine alırdınız daireyi.

• İhtiyac kredisi+konut kredisi odeme gucumu zorlardi.mevzuatta 3. Sahis diye bir ibare var. Arkadas yada kardes ipotek verir ,vermez ayri bir konu ancak bu kredi yontemini bilmeyen bankacilarla karsilasinca ev almak isteyenlerde bilmiyor olabilir

• http://emlak.haber7.com/konut/haber/1205933-babacan-sinyali-verdi-konuta-el-atiliyor

Bu haberi gören varmı? Sizce böyle düzenlemeler olur mu? Olursa nezaman olur?

: 30 YIL VADELİ KREDİ YAYGINLAŞTIRILACAK

Çalışma kapsamında kredilere de dokunulacak. Temel konut sahipliği için düşük faizli uzun vadeli konut kredilerinin sayısı arttırılacak. 120 aya kadar olan konut kredilerinin 360 aya (30 yıl) kadar uzatılması hedefleniyor. Şu an Türkiye’de tek bir banka 30 yıl vadeli konut kredisi hizmeti sunuyor.

: 30 yıl vade veren banka hangisi? Faizi ne? Çeken var mı?

• Oranlarda hareket var mı arkadaşlar bugün??

• Yakında Merkez Bankası tarafından faiz arttırımına gidilirse şaşırmam.

Dolar 2.28 oldu..
  • 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.