- x
En Uygun Konut Kredisi
10914 Cevap870529 Görüntüleme356 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     173 174 175 176 177 178 179 [181]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1007 Mesaj
21 Eylül 2014; 0:23:17 

Arkadaşlar örneğin ben şimdi kişiyle evini alacağım diye anlaştım, fakat adama da ya krediler 2 haftaya az düşecek beni bekleyebilirmisin diyebilirmiyim?
Dersem bu bekleme süresince nasıl bir yol izleyebilirim yani kaparo filan mi vermem gerekir?

Otobüs Bileti Al

269 Mesaj
21 Eylül 2014; 7:31:11 

175000 6 sene kredi çekmek istiyorum alınan kredi oranları verilmiş ama yakın zamandakilerin hepsi istanbul dışı istanbul için yakın zamanda oran almış kişiler paylaşabilir mi?

335 Mesaj
21 Eylül 2014; 7:43:18 

Kredi faiz oranları banka bazında sabittir..İller için farklı olmaz..

269 Mesaj
21 Eylül 2014; 8:19:18 

quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

Kredi faiz oranları banka bazında sabittir..İller için farklı olmaz..

şube bazında sabit değil benim bildiğim, her şubede farklı oranlar oluyor ilden kastım buydu

335 Mesaj
21 Eylül 2014; 8:25:16 

O ayrı....Sanırım her şubeye tahsis edilmiş bir limit var......Limit dolmamışsa,oran inebilir......
Ama o.o1-2 ancak oynar......

Bu mesajda bahsedilenler: remotion

1490 Mesaj
21 Eylül 2014; 8:53:26 

quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

NIHAYET bugun ev arayislarina basladim ama cidden hayal kirikligina ugradim diyebilirim... 7 8 ev gezdim... suan kirada oldugum kucucuk berbat ev cogunun yaninda cok iyi kaliyor... hepsi bakim istiyor ve en az 20bin istiyor bakim istiyor gibi geldi bana... ki zaten ben butun parami ve krediyi ev parasina verecegim...

neyse en son ki evi begendim bakim istiyor ama en azindan ferah ve digerleine gore yapili bile sayilir... onun da fiyati 155 bin( normalde 185bin ev sahibi ile gorusturdu emlakci arkadas) ve iki tarafin tapu ve komisyon masrafiyla 165000 bini bulacak... bu miktar beni cok asiyor... masraflarla hersey dahil 150bin dusunurken...

begendigim 4 5 ev vardi bir de ilanlarda hepsi satilmis maalesef...

simdi sorum su olacak size : ornegin emlakcinin biri kapora istedi eger satin alirsam 4bin civari... sormayi unuttum ve siz guvenilir cevap vereceginiz icin : kredim onaylanmazsa o kapora ne olacakti merak ettim.. 4bin cope mi gidecekti ?

bu arada dun ziraatten 0.87 verdiler ve daha da asagi inemediler merkezle gorusup... akbank 0.84verdi... umarim bu hafta 0.82 falan olur...

en cok emlakciya 6bin lira komisyon vermek koyacak ( karsi tarafin tapu masrafi yetmezmis gibi komisyonuna da aliciya yukluyorlar, yakinda saticinin tasinma, gelirkenki taksi parasini falan ekleyecekler Suan ulkedeki en buyuk luks, herkesin en dogal hakki olmasi gereken ev sahibi olmak )

Emlakciya o kadar kaporo verdiniz mi bilmiyorum. Kesinlikle vermeyin. Eksper eve gelip ne kadar kredi verecegini soyleyene kadar odemeyin. Ev alirken ben 5000 vermistim muteahhite, eksper dusuk fiyat bicmisti. Ustune ihtiyac kredisi de kullandiralim demistiler. Itiraz ettim. Muteahhit cirkinlesti parayi vermeyecegini soyledi onun dedigi eksperi getirmezsem diye.

Velhasil kelam emlakcim insan evladi cikti. Baska ev gosterdiler. O parayi da adamdan aldilar. Eksperin dusuk fiyat vermesinin sebebi de dairenin siginak olarak gozukmesiymis. Bana da firca atti, hic bisey kesinlesmeden niye o kadar para verdin diye :)
Aman dikkat edin. Yuksek kaporo odemeyin. 500-1000 tl olsun en fazla odeyeceginiz tutar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin

523 Mesaj
21 Eylül 2014; 10:12:08 

yok vermedim, ama aklima takildi sorayim dedim :)

Bu mesajda bahsedilenler: caiz2005

devrim!

0 Mesaj
21 Eylül 2014; 11:33:37 

Arkadaşlar %2 lik yapılandırma cezasını (DOSYA MASRAFI DEĞİL) geri alabiliyor muyuz? Alan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi?

99 Mesaj
21 Eylül 2014; 14:30:39 

Arkadaşlar gecen ay yapi krediden ev kredisi çekmiştim ilk ödemeyi yapacağım. Bazı arkadaşlar vade gününden önce ödeme yapılırsa tutarak gore 5-10 TL gibi bir ödeme düşüş olduğunu yazmışlar. Bu nasıl oluyor acaba? Bir de ödemeyi diğer bankadan yapacağım elimde kredi no var İban vs. yok nasıl yaparım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pikachu45 -- 21 Eylül 2014; 19:42:11 >

6709 Mesaj
21 Eylül 2014; 15:02:05 

1,5 ay önce sıfır binadan daire aldım
elektirik su (400tl)bağlandı dogalgaza(1250tl) halen ugraşıyoruz
+belediyeden caddete oturdugumuzdan 480 tl asfalt parası geldi
daha kendı eksigımızı bıle tamamlayamadan üstüne borçlar geliyor
sıfır binadan daire aldım inanın pişman oldum akan sızan çalışmayanlarda yanına çabası
allahtan iskanımız alındı
neyine git 1-2 yaşında sorunları çözümüş daire al
kredi çektıgın banka(vakıfbank) kredı taksıtını yatırmaya bile 5 tl alıyor
yaa sabir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

12 Mesaj
21 Eylül 2014; 16:19:41 

Arkadaşlar % 120.000 TL / 120 Ay konut kredisi kullanmayi dusunuyorum. Bu hafta teklif alan var mi? Guncel teklifleri paylaşabilir misiniz rica etsem?

Birde bu hafta kredilerde artış olabilir şu IŞID meselesi icin diyorlar. Sizin fikriniz nedir Artar mı sizce? Düşer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

FENERBAHÇE

1490 Mesaj
21 Eylül 2014; 16:33:59 

Bende 0.80 e dusmesini bekliyorum yapilandirmak icin. Cok az da olsa faydasi olur.

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

1133 Mesaj
21 Eylül 2014; 16:53:35 

quote:

Orijinalden alıntı: arappp

Arkadaşlar % 120.000 TL / 120 Ay konut kredisi kullanmayi dusunuyorum. Bu hafta teklif alan var mi? Guncel teklifleri paylaşabilir misiniz rica etsem?

Birde bu hafta kredilerde artış olabilir şu IŞID meselesi icin diyorlar. Sizin fikriniz nedir Artar mı sizce? Düşer mi?

bu hafta kullndım 120.000 tl 120 ay için 0.85 işbankası.

1007 Mesaj
21 Eylül 2014; 17:56:02 

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

bu hafta kullndım 120.000 tl 120 ay için 0.85 işbankası.

Hocam merhaba,
Bankalardan teklif alıp daha sonra uygun bankaya tamam kredi alacağım ve gerekli belgeleri teslimden sonra experin gelmesi ve ardından gelen işlemler ortalama ne kadar sürede gerçekleşti acaba?
Bilgi verirseniz sevinirim.

Otobüs Bileti Al

269 Mesaj
22 Eylül 2014; 9:20:22 

0.90 altı alanlar banka ve şube bilgisi paylaşabilir mi?

0 Mesaj
22 Eylül 2014; 9:49:17 

kardeşim Bende 3 aydır ev arıyorum kaçtanesine niyetlendim emlakçıyi aradan çıkardım buldum apt yöneticisini aradim konustum emlakçiya 6 bin ödemeyin zaten bankaya faiz sigorta masraf ödüyoruz emlakçıya vereceğin paraya tapuyu alırsın ama çok beğendiniz evi hiç biseye imza atmadan evin sahibi ve emlakçı ile yüz yüze pazarlık yapin emlakciyada 6 bin yerine 1000 tl atesleyin pazarlık yapin bakın o zaman sonuca

523 Mesaj
22 Eylül 2014; 10:01:18 

akbank 0.84 veriyor, subeden-ilden bagimsiz sekilde sanirim

devrim!

71 Mesaj
22 Eylül 2014; 11:17:34 

Akbank 0.84 veriyor ama hayat sigortası yada bireysel emeklilik istiyor.

523 Mesaj
22 Eylül 2014; 11:21:27 

emeklilikten bahsetmediler hic... hayat sigortasini cogu istiyor asagi yukari sanirim, 70 tl civari birsey tutuyor sanirim( benim icin )

Bu mesajda bahsedilenler: gokhanayvaz

devrim!

1007 Mesaj
22 Eylül 2014; 16:49:32 

yapi kredi 0,84
garanti 0,96 yuh diyorum ve işlerimi bu bankadan yavaş yavaş çekiyorum.

1207 Mesaj
22 Eylül 2014; 21:44:29 

Arkadaşlar sadece faiz oranı üzerinden değerlendirme yaparsak yanlış değerlendiririz.
1.Faiz oranı
2.Vade
3.Eski adı dosya parası olan sabit masraf
4.Dask, hayat sigortası vs neler zorunlu olduğu

Bunların hepsinin birlikte yazılması gerekli. Yoksa sağlıklı kıyaslama yapılmaz.

Çok emin olmamakla birlikte faizi az söyleyen sabit dosya masrafını yüksek tutuyo, hayat sigorta vs istiyo.
Dosya masrafı az olanda da faiz yüksek oluyo.

Bankaların bu konudaki kurnazlıklarıyla yarışmamız zor...

523 Mesaj
22 Eylül 2014; 21:45:45 

ykb masraflar ne kadar acaba?

akbank da 0.84 ve masraf sigorta hersey dahil 2bin -2300 tutar dediler

Bu mesajda bahsedilenler: shener

devrim!

1007 Mesaj
22 Eylül 2014; 22:15:38 

ykb de masraflar 2000 en fazla.

1409 Mesaj
22 Eylül 2014; 23:05:06 

Arkadaşlar bu kredi masrafını sana çıkan krediden mi kesiyorlar yoksa ödeyeceğin taksitlere mi ekliyorlar. Örneğin 120.000 TL kredi çıktı masraflar 2000TL ise bize verilen tutar 118.000 TL mi oluyor.

50 yaşındaki babamın üstümde gördüğü fedayı sabah taksiye çıkarken dolabımdan çarpmasıydı sevda...

0 Mesaj
23 Eylül 2014; 8:51:45 

Merhaba Arkadaşlar,

2013 Ağustos ayında konut kredisi kullandım. Konut kredisi yapılandırmada belirli sitelerde taksit azaltma hesaplaması yapabiliyoruz. Fakat benim istediğim taksit azaltma değil, vade azaltma nasıl yapılıyor. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

MEVCUT KREDİ:
ANA PARA :100.000 TL
FAİZ ORANI : 0.80
VADE : 120 AY
TOPLAM ÖDEME: 155.934
AYLIK ÖDEME : 1299 TL

YAPILANDIRMA (TAKSİT AZALTMA)
KALAN ANA PARA : 92.632
YENİ FAİZ ORANI : 0.65
YENİ VADE : 106 AY
YENİ TOPLAM ÖDEME : 128.468
YENİ AYLIK ÖDEME: 1211 TL

Yukarıdaki hesaplamaya göre (aylık ödeme 1299 TL'de devam edecek) vade azaltma kaç ay olur?

İTİL ATIL AMA SATILMA

5 Mesaj
23 Eylül 2014; 9:38:57 

Malesef bankalar konut kredilerinin masraflarını hep peşin istiyorlar taksitle odeten yada anaparadan düşen banka ile karşlıaşmadık

Bu mesajda bahsedilenler: kmlyurdabak

0 Mesaj
23 Eylül 2014; 10:37:55 

quote:

Orijinalden alıntı: aydin3478

Merhaba Arkadaşlar,

2013 Ağustos ayında konut kredisi kullandım. Konut kredisi yapılandırmada belirli sitelerde taksit azaltma hesaplaması yapabiliyoruz. Fakat benim istediğim taksit azaltma değil, vade azaltma nasıl yapılıyor. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

MEVCUT KREDİ:
ANA PARA :100.000 TL
FAİZ ORANI : 0.80
VADE : 120 AY
TOPLAM ÖDEME: 155.934
AYLIK ÖDEME : 1299 TL

YAPILANDIRMA (TAKSİT AZALTMA)
KALAN ANA PARA : 92.632
YENİ FAİZ ORANI : 0.65
YENİ VADE : 106 AY
YENİ TOPLAM ÖDEME : 128.468
YENİ AYLIK ÖDEME: 1211 TL

Yukarıdaki hesaplamaya göre (aylık ödeme 1299 TL'de devam edecek) vade azaltma kaç ay olur?

Yapılandırmada 0.65 i nasıl alıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kryctn -- 23 Eylül 2014; 10:38:22 >

0 Mesaj
23 Eylül 2014; 10:50:58 

Merhaba arkadaşlar,
Beğendiğimiz bir daire için mütahitle anlaştık, şuan kabasından fazlası bittiği için krediye henüz başvurmadım.Size sorum su olacak?
Tapuyu aldığımda ,kat numarasının yazmadığını gördüm.( blok ve daire no yazıyor )Mütahitle görüştüğüm zaman. ılk başlarda 4 daire üzerine planlandığını,sonradan 2 daire üzerine çevrildiği için benim 2, kattaki dairem tapuda 1, kat olarak gozukuyor dedi,o yuzden bızde kat yazmasın dedık dıyor.

Sizce kat num. yazmaması alış-satış işlemlerinde sorun yaratır mı?ayrıca ekspertız işlemlerinde sorun yaşarmıyım??

0 Mesaj
23 Eylül 2014; 11:28:27 

quote:

Orijinalden alıntı: kryctn

Yapılandırmada 0.65 i nasıl alıyorsunuz?

0.65 örnek olarak belirttim, 0.70 de yazabilirdim. Benim öğrenmek istediğim bu bilgilere göre yapılandırma yapsam ne kadar vade düşürebilirim. Bunun hesaplamasını bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydin3478 -- 23 Eylül 2014; 11:38:47 >

İTİL ATIL AMA SATILMA

1837 Mesaj
23 Eylül 2014; 11:38:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk75

Merhaba arkadaşlar,
Beğendiğimiz bir daire için mütahitle anlaştık, şuan kabasından fazlası bittiği için krediye henüz başvurmadım.Size sorum su olacak?
Tapuyu aldığımda ,kat numarasının yazmadığını gördüm.( blok ve daire no yazıyor )Mütahitle görüştüğüm zaman. ılk başlarda 4 daire üzerine planlandığını,sonradan 2 daire üzerine çevrildiği için benim 2, kattaki dairem tapuda 1, kat olarak gozukuyor dedi,o yuzden bızde kat yazmasın dedık dıyor.

Sizce kat num. yazmaması alış-satış işlemlerinde sorun yaratır mı?ayrıca ekspertız işlemlerinde sorun yaşarmıyım??

Ben de benzer bir durumdayken evin tapusunu üzerime aldım. İnşaat %60 aşamadaydı. Dikkat edin şuanda bir çok Banka %80 bitirilme oranının altındaysa eve kredi vermiyor. Benim kullandığım kredinin türü değişik (tamamlanmamış konut kredisi).

Benim tapuda ''Blok no'' ''Kat No'' ve ''Bağımsız Blm. No'' hepsi yazıyor. Mantık olarak her ne kadar tapu, kat irtifakı kuruyor olsa da satışa konu olan bağımsız bölümün yani evin konumunun (Dai no ve kat no) belirtilmesi gerekiyor.

Yeni Astra Sedan 1.6 Edition + BRC (By Mocan)

4890 Mesaj
23 Eylül 2014; 12:13:27 

tatlısu mahallesi / şerifali bölgesi hakkında bilgisi olan var mı ? Ulaşım sıkıntı,mahalle nasıl ?

1007 Mesaj
23 Eylül 2014; 12:21:45 

Arkadaşlar aracı konut için peşinata sayma ve bu anlamda az konut kredisi çekmek ile ilgili bir tavsiyeye ihtiyacım var.
Konu açtım bakabilirmisiniz?

http://forum.donanimhab...557/f_//tm.htm#97608557

Teşekkürler...

335 Mesaj
23 Eylül 2014; 12:33:58 

Müteahhitle çözümleyeceğiniz bir konu.....Dağılmayalım.....Yukarda eyoruk'te semt soruyo....

1007 Mesaj
23 Eylül 2014; 12:53:21 

güncel oran vereyim o zaman ykb 0,84 dasksiz filan hayat sigortasiz 1.500 filan masraflar...
ykb de bir ön ödeme gibi birşey var örneğin ben onden 5 bin öderim dediğimde oran 0,74 e dustu.

335 Mesaj
23 Eylül 2014; 13:02:59 

1oo K yerine 95 K üzerinden hesaplamıştır.......

57 Mesaj
23 Eylül 2014; 13:17:51 

Bankalar genel müdürlük ile görüşürken son bir istekle 0.01-0.02 puan düşürebiliyor.

Bu pazarlığı yaparken müşteriden şu kadar "dosya masrafı-şu kadar Dask-şu kadar Hayat sigortası-exper ücreti- ipotek ücreti vs." teminatlar mı vererek mi görüşüyor üst birimlerle?

Diyelim ki oranı düşürmeyi başardık ama fahiş bir Dask ücreti istendi. Zorunlu olmasa da bu oranı alırken bu şartlarda aldık vs. mazeretler sunabilir mi banka?

Yoksa oran ve dosya masrafı onayından sonra iş tamamen banka ile müşteri arasındaki pazarlığa mı kalıyor?

Yakında Olacak Umarım...

0 Mesaj
24 Eylül 2014; 11:28:01 

arkadaslar yüztetmisyedibin kredi çektim ?imdi yapylandyrayym dedim gittim akbanka be? ayda onüçbin gibi bir mebla ödedi?im halde yani yüzaltmy?dört e inen borcu tekrardan yüzyetmi?altybine çykardylar. bu transferi kabul edersem kardamyyym yoksa de?i?en fazla bir?eyy yok mu anlayamadym. bu arada tapuya expertize tekrardan ödeme yapylacakmy? bu yüzden rakamlar yükseliyormu?. bu konuda net bir açyklama yapabilecek tecrübeli bir arkada?ymyz varsa bilgilendirme yapabilirse çok güzel olur..

82 Mesaj
24 Eylül 2014; 12:53:53 

Subat ayibda 165000 1.04 den ziraat dan kresi kullandim simdi 0.96 dan 500 tl madraf ile yapolandiriyorlar.. yapi k.b ise 0.85 oran ve 1500 dosya masrafi ile yapilandirirz dedi.. erken kapama ile 163000 kredilenecek.. ne onerirsiniz

0 Mesaj
24 Eylül 2014; 14:09:44 

quote:

Orijinalden alıntı: tiberias

Subat ayibda 165000 1.04 den ziraat dan kresi kullandim simdi 0.96 dan 500 tl madraf ile yapolandiriyorlar.. yapi k.b ise 0.85 oran ve 1500 dosya masrafi ile yapilandirirz dedi.. erken kapama ile 163000 kredilenecek.. ne onerirsiniz

Bende öyle bir kararsızlık yaşamış. Diğer bankalarda toplamda daha az ödeyecek olmama rağmen, sırf ana para artmasın diye ilk aldığım bankadan yapılandırdım.

108 Mesaj
24 Eylül 2014; 15:00:01 

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

tatlısu mahallesi / şerifali bölgesi hakkında bilgisi olan var mı ? Ulaşım sıkıntı,mahalle nasıl ?

Finans merkezine yakınlığı sebebi ile kar edecek bir bölge. Şerifali tavsiye ederim. Mahalle olarak modernleşme eğilimi gösteriyor. Bende o civara yakın oturuyorum 3-4 yıl öncesine göre yenilendi, yenilenecek.

Yarın Kimseye Vaad edilmemiştir..Düne üzülüp gelecekten korkmak neden?

269 Mesaj
24 Eylül 2014; 15:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: stallem

Finans merkezine yakınlığı sebebi ile kar edecek bir bölge. Şerifali tavsiye ederim. Mahalle olarak modernleşme eğilimi gösteriyor. Bende o civara yakın oturuyorum 3-4 yıl öncesine göre yenilendi, yenilenecek.

ben 3-4 sene önce kiralık ev arıyordum o bölgeden beni caydıran aidatlarının yüksek olmasıydı. örneğin 2 bloklu ufak bir site vardı ortada ufak bir havuz istenen aidat 250 tl idi. şu an bile ben bu rakamın altında aidat veriyorum artı spor tesisleri, tenis kortu, basket sahası...vs gibi ekstralar olmasına rağmen

4890 Mesaj
24 Eylül 2014; 16:46:11 

quote:

Orijinalden alıntı: stallem

Hele sukur bolgede oturanlardan fikir aldik
Tskkur
Aslinda oralari biliyorum sayilir..su an oturdugum yer kamil koc sariisa evlerini tam goren yer..tem obur tarafi yani.dogu atasehir.
Oralara cok yakin ama ulasim bir hayli sikijti araba yoksa .ben boyle goruyorum.
Bolge atasehir olarak gorulmekte ama atasehir degil. Cevresinde eski yapilarin mahalle olarak sikinti olabilecek bir lokasyonda ev aalma konusunda endisem var
O taraflarda loca istanbul yapiliyor atasehir merkeze cikan yol ustu sanirim ?
Bir de nezih towers var orayi goremedim nerededir iyi midir ?
Caanan residence var sarissa var ama pahali.o kadar paara versem zaten serifali den ev bakmam

Finans merkezi nasil olacakta serifaliyi etkileyecek ? Bunu anlamis degilim ? Ataturk mahallesi ile serifali arasinda yurume mesafesi yok ki

108 Mesaj
24 Eylül 2014; 17:02:57 

Bende konuşulanlardan duyduklarımı söylüyorum, Finans merkezi bence su sekilde etkileyecek, çalışanlar ataşehirde ev almak(kiralamak) istemeyecek 600-700 bin liralara 2+1 evler var. Mecburen yakın çevreye kayacaklar. Bu da Esenevler (8E), Şerifali, M.kemal (ataşehire 2 dk mesafede) olacak. Bence o civarda şu an ev fiyatları uygun, 0 evler (2+1 arakat) 200-250 bin lira civarında satılıyor. Semtin ismini unuttum ama Finans merkezi civarı da ümraniye belediyesine bağlandı. Son bir yılda akşam in-cin top oynarken bizim orda, şimdi evin önünde trafikte bekliyorum karşıya geçmek için. Talep fazla.

Bu mesajda bahsedilenler: @eyoruk

Yarın Kimseye Vaad edilmemiştir..Düne üzülüp gelecekten korkmak neden?

4890 Mesaj
24 Eylül 2014; 17:22:48 

Yok tabi ben size birsey demedim.
Serifali ev fiyatlari da o civarda ama ? Yeni yapilanlar ? En azindan beni gordukelrim

0 Mesaj
24 Eylül 2014; 21:05:01 

Arkadaşlar %2 lik yapılandırma cezasını (DOSYA MASRAFI DEĞİL) geri alabiliyor muyuz? Alan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi?

568 Mesaj
24 Eylül 2014; 22:53:37 

arkadasım %2 lık yapılandırma cezası dıye birsey yoktur öncelikle, yapılandırma için banka size bir fiyat sunar ve siz o fiyat üzerinden pazarlık yaparsınız ve yapılandirirsiniz ve o ücreti tüketici haklarina basvurarak geri alabilirsiniz.

Bazi bankalar yapılandırma yapmazlar 36 ayın ustunde ise %2 ceza kesip 36 ayın altında kaldıysa %1 kapatma cezası keserler ve dosyayı kapatık size tekrardan kredi kullandırırlar. Bu bahsettıgım 5 yıllık kredi icin gecerli belirttıgım ay mıktarları sızın kullandıgınız sure icin degısıklık gosterir. Siz o parayı gerı alamazsınız bu bankanın yasal hakkıdır.
Bazı bankalar ise size krediyi kappatmadan dedıgım gibi belirli bir yapılandırma ucreti alarak yapılandırma yapar ve faiz oranızı dusurur. Siz bunu tuketici haklarına basvurarak geri alabılırsınız cunki yasal bir olay degildır.

Kredi kullanırken yapılandırma yaparken bankanın prosedurunu ve kredi sozlesmesındekı maddesını okumanızı tavsıye ederım.

Bu mesajda bahsedilenler: düşperest

0 Mesaj
25 Eylül 2014; 10:02:00 

Arkadaşlar bi sorun var ya bu sitede yorum yapanlar yada bankadaki bayan da var.
1. Sorum
Dun gittim akbanka size 0.83 den veririz dedi DİĞER masrafları sormadım sadece aklıma takılan şu eğer düşünürsem hayat sigortası yaptırmam dedim oda dediki size bişey olursa sigorta evin borcunu öder ama yaptırmazsaniz evi banka çekip alır dedi. Konut sigortası ödemezmis ole söyledi
2. Sorum
Yapılandırma da % 2 ceza yokmus. sadece yapılandırma yapacagimiz zaman önden kalan anaparanin %2 sini verecekmisiz buda ceza degil anaparadan düsüyormus. Ceza sadece krediyi kapatmada %2 ceza alıyorlarmis sizce doğru mu ? bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim

1007 Mesaj
25 Eylül 2014; 14:55:34 

2 gün oldu eksper bekliyoz bu ne ya herkez mi ev aliyor yoğunluk mu var anlamadım?

64 Mesaj
25 Eylül 2014; 15:06:36 

az once haberde ev satış oranları % 25 artmış diyordu.
millet senetle ev alıyor bu aralar o da baya artmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matthew__ -- 25 Eylül 2014; 15:09:10 >

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"

0 Mesaj
25 Eylül 2014; 15:54:46 

Merkez bankasının bugün toplantısı vardı diye biliyorum. Sonuçtan haberi olan varmı? Faiz indirimi yaptımı acaba.

1116 Mesaj
25 Eylül 2014; 16:02:46 

quote:

Orijinalden alıntı: kryctn

Merkez bankasının bugün toplantısı vardı diye biliyorum. Sonuçtan haberi olan varmı? Faiz indirimi yaptımı acaba.

Sabit kalmış.

1007 Mesaj
25 Eylül 2014; 16:14:59 

hiç mühendis doktor filan olmaya gerek yok eğitimi daha alt düzey çaba gerektiren emlak eksperi olun iş her zaman garanti bu ülkede:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shener -- 25 Eylül 2014; 16:15:55 >

547 Mesaj
25 Eylül 2014; 17:03:40 

21yıl okudum hala okuyorum, gecem gündüzüm birbirine karışıyor çok şükür evimi geçindirecek kadar kazanıyorum. evim araban yok :) ev almaya niyetlendim emlakcı 4000tl istedi paraya bakın. ben okadar kazanamıyorum 2 ayda :D bende diodum nekadar çok emlakcı var die. Sebebi beliymiş :)

Suyunu Boşa Harcama... Toprağını Koru... Cevreyi Kirletme... Bu Dünya Hepimizin...

1007 Mesaj
25 Eylül 2014; 21:34:05 

Aynen böyle durum, bana üniversite sınavları öncesi dershaneye giderken minübüste tıp okuyan bir üniversiteli boşver tıpı ya dedi git uygun yerde çaycı ol yemin ederim daha iyi demişti, 55 saat filan uyumadım demişti. şimdi parayı kırıyordur o ayrı:) bende mühendis oldum çok şükür durumum da fena sayılmaz ama bir emlakçı kadar zengin olamam arkadaş hayat boyu, 2 ev göster adamları aralarında anlaştır al havadan parayı... ve vergi kaçırma da cabası her aldığı paraya makbuz keseni filan gördünüz mü hiç?

neyse krediler için son oranlar 0,84 arkadaşlar daha da düşmez sanırım çok fazla... düşük alanlar lütfen paylaşsın boş yere bankaları zengin etmeyelim...

1490 Mesaj
25 Eylül 2014; 22:43:56 

Garanti bankasi kredileri ykb kadar dusurse acil yapilandirmaya gidecegim. 0.80 gorebilsek on numara olue.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Eylül 2014; 23:43:40 

Arkadaslar isbankasi dosya masrafi.iadesi icin thh bizim lehimize karar verdi ve bi tebligat gonderdi bizde subeye goturduk ama.1 aydir paramizi yatirmiyor isbankasi ne yapmamiz gerekiyor

<

0 Mesaj
26 Eylül 2014; 9:25:50 

Arkadaşlar bi sorun var ya bu sitede yorum yapanlar yada bankadaki bayan da var.
1. Sorum
Dun gittim akbanka size 0.83 den veririz dedi DİĞER masrafları sormadım sadece aklıma takılan şu eğer düşünürsem hayat sigortası yaptırmam dedim oda dediki size bişey olursa sigorta evin borcunu öder ama yaptırmazsaniz evi banka çekip alır dedi. Konut sigortası ödemezmis ole söyledi
2. Sorum
Yapılandırma da % 2 ceza yokmus. sadece yapılandırma yapacagimiz zaman önden kalan anaparanin %2 sini verecekmisiz buda ceza degil anaparadan düsüyormus. Ceza sadece krediyi kapatmada %2 ceza alıyorlarmis sizce doğru mu ? bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim