Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.265
Cevap
907
Favori
3.043.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iş bankası 120 bin tl 120 ay için 0.85.bugün başvurdum.oran düşerse krediyi alana kadar düşürme şansımız da var.
  • munans kullanıcısına yanıt
    Sözleşme damga vergisidir. Binde 9,48 × 2 nüsha.
    Sizden alıyorlar görünüyor

Edit : damga vergisi oranı düzeltildi.eski oran binde 7,5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi connectpeople -- 16 Eylül 2014; 11:40:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: connectpeople

Sözleşme damga vergisidir. Binde 7,5 × 2 nüsha.

Bu normal bir uygulama mı hocam?
    Bunu vermemek için yapabileceğim birşey var mı?

• munans kullanıcısına yanıt
    Tapuyu ocak ayında alabileceğiniz için şu an yapılmak istenen satış vaadi sözleşmesi ve noterde yapılırken tahsil edilecektir. Kaçış yok ya da ben bilmiyorum malesef.

• Konuyu canlandıralım yokmu 0,80 lere yakın oran alan? Ben şahsi fikrimi söyleleyim biraz zor iner o seviyelere 0,83 ler belki ancak olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: munans

quote:

Orijinalden alıntı: connectpeople

Sözleşme damga vergisidir. Binde 7,5 × 2 nüsha.

Bu normal bir uygulama mı hocam?
    Bunu vermemek için yapabileceğim birşey var mı?

Sözlesme vergisi
    Bende beylikduzu west side için gorustugumde eger ki banka araya girecekse herhangi bir sebepten ( kredi vs ') noterin bu parayı aldıgı soylendı. Ancak ben şirket bunyesınde taksitlendirme yaparsam ve şirkete guvenıyorsam kendıleri sirket ve alocı arasında notersız sozlesme olursa o parayı odemıyormusuz.
    Acıkcası cok buyuk firmalar bile 2 sene sonra ne olacagı belli olmadıgından ben notersiz ev almam her ne olursa olsun.

• Noter dışında yapılan satış vaadi sözleşmesinin geçerliliği yoktur.

• %85-90 civarı bitmiş olan bir dairesini almak için anlaştığım müteahhit arayıp bilgi verdi bugün.

120 ay için yapı kredi, ziraate sormuş 0.88'in altına inmemiş bankalar. Bir tek Akbank'ın sendikasyon mu neydi öyle bir şeyden para geldiği ve piyasada kullanmak istediği için uygun bir oran verdiğini söyledi. 0.83'ten alabiliriz dedi. Henüz ev tam bitmediği için krediye başvurmak istemiyordum ama burada bahsii geçen indirimden bahsettiğimde (bankaların tandırık olmasına rağmen) bankaların kesinlikle indirimden haberleri olmadığını söylemişler.

Ayrıca

1-) bugünlerde 0.84'ten başvuru yapsak, exper geldiğinde oran ne ise o mu geçerli olur yoksa 0.84 sabitlenir mi? Haftaya 0.82 olursa nasıl oluyor?
    2-) bugünlerde 0.84'ten başvuru yapsak, experi evin %100'ü veya %95'i bittiğinde biz mi çağırıyoruz? yoksa başvuru gününden sonra bir hafta gibi max süreleri mi var? Evin biteceği tarihe göre mi başvurmak gerekiyor?
    3-) Exper evin mevcut haline göre mi inceliyor yoksa %100'üne göre tahmin ederek mi kredi çıkarıyor?
    4-) Kurban bayramına kadar taşınmayı planladığımız için ilk etapta elektrik, su faturasını üzerimize alamayabiliriz. Kısa bir süre gecikme olabilir, bunları üzerimize almak için oturma izninin mi çıkması gerekiyor? Kredi için sorun olur mu? Oturma iznini beklemeden taşınabiliriz, daha sonra çıksa da olur bizi açımızdan.

• o müteahhit zaten bu sorularınızın tümünü cevaplardı, zira adam bu işin bizzat içinde...

@sub_v
  • Acil
    Akbank 0,84 dosya masrafı 800
    Halkbank 0,85 dosya masrafı 300
    Hangisi

• quote:

Orijinalden alıntı: sentin

Acil
    Hangisi

miktar belirtmemişsiniz ama 100.000 tl için düşünürsek 120 ay kredide halkbank 800 tl fazla çıkar. masraf 500 tl daha düşük.akbank 300 tl daha iyi gibi,ancak diğer detayları değerlendirin.mesala akbank heryıl hayat sigortasını zorunlu tutuyor galiba.bu arada sadece dosya masrafları mı var,exper,ipotek falan ücreti yokmu?
  • quote:

Acil
    Hangisi

Çekilecek tutar büyükse Akbank, küçükse Halkbank..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

Acil
    Hangisi

miktar belirtmemişsiniz ama 100.000 tl için düşünürsek 120 ay kredide halkbank 800 tl fazla çıkar. masraf 500 tl daha düşük.akbank 300 tl daha iyi gibi,ancak diğer detayları değerlendirin.mesala akbank heryıl hayat sigortasını zorunlu tutuyor galiba.bu arada sadece dosya masrafları mı var,exper,ipotek falan ücreti yokmu?

Yeni bir teklif geldi halk 0,84 dosya 500 82000 için 84 ay daha mantıklı herhalde tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sentin -- 16 Eylül 2014; 15:06:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

quote:

Acil
    Hangisi

Çekilecek tutar büyükse Akbank, küçükse Halkbank..

Teşekkürler bi degisiklik oldu yukarıdaki gibi

• t5Ak bank özel banka krediyi daha düşük veriyor ama halk ve vakıf düşünüyorum devlet bankasi olduğu için çünkü 2015 bi kriz gelme riski var özel banka zarar ettim diye olurda sabit faiz olduğu halde faiz oranı ni yuksektir ve zorluk çıkarma ihtimali 52yüksek fakat devlet bankasi öyle bişey yapacağıni sanmıyorum ve en önereceginiz 3 banka hangisi bilgisi olan varsa sevinirim

• quote:

Acil
    Hangisi

halkbank devlet bankası bence halktan al..
  • transporter2 T kullanıcısına yanıt
    Bir arkdadaş 10 sene önce filan ziraten kredi çekmiş oranları yükseltmişler. Devlet bankasıda yapıyor bu işi demekki.
  • Merhaba;

Evimi satıp yeni bir ev alacağım. Yeni evi buldum ve ev sahibi ilk önce evin değeri 80.000 tl gözüküyor vergiside ona göre çıkar dedi. Anlaştık evin kaporasını verecektim. Ev sahibi devletin araştırma yaparak ev değerlerinde düşük göstermeden dolayı ceza verebileceğini söyleyerek. Nakit verirsek 100.000 tl üzerinden banka kredisialırsakta eksper değerinden ki tahmini 280.000 tl üzerinden vergi öderiz dedi.

Ben 70bin kredi çekeceğim. fakat evin yüksek değerinden olunca 80binm kredi çekip o 10bin tl yi 15 bin olarak geri ödeyeceğim.

Kısacası Evi alıp çok uzun yılar kullanacağım. eksper 280.000 tl çıkrsa biz 100.000 üzerinden vergi ödersek ilerde bir sıkıntı yaşar mıyız veya yaşayan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: transporter2

t5Ak bank özel banka krediyi daha düşük veriyor ama halk ve vakıf düşünüyorum devlet bankasi olduğu için çünkü 2015 bi kriz gelme riski var özel banka zarar ettim diye olurda sabit faiz olduğu halde faiz oranı ni yuksektir ve zorluk çıkarma ihtimali 52yüksek fakat devlet bankasi öyle bişey yapacağıni sanmıyorum ve en önereceginiz 3 banka hangisi bilgisi olan varsa sevinirim

Bddk var türkiyede. Öyle birsey yapamazlar, krediyi de geri çağıramazlar konut kredisinde. Yatırım tavsiyesi değildir.

• bu gün bankaları dolaştım . işbankası akbank ve halk bankasından 0.85 oran aldım. daha aşagı inmediler. 240 bin lira için 60 ay. aylık ödeme 5.123 lira. toplam geri ödeme 307.376 lira. masraf hersey dahil 1650 lira.
    oranlar sizce nasıl biraz daha bekleyelim mi yoksa cekelim mi.
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.