Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (532. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lastswindler , corollam54 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.048.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iş bankası 120 ay için 0,86 oran verdi bugün.
  • Konut kredisi çekerken devletin aldığı, evin bedelinin %1.5'i tutarında (çektiğiniz kredi tutarının bir önemi yokmuş, direk ev bedeli üzerinden) bir değerli kağıt parası varmış, doğru mu arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munans -- 3 Eylül 2014; 1:45:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faiz oranlari bu gidiale 80 leri gorecek,neticede konut satislari dustu vê bir yerden talebi aettirma gerekli ya fiyatlar dusecek yada faizler...

• quote:

Orijinalden alıntı: afutku

Faiz oranlari bu gidiale 80 leri gorecek,neticede konut satislari dustu vê bir yerden talebi aettirma gerekli ya fiyatlar dusecek yada faizler...

Aynı düşüncedeyim, geçeb haftaki mb faiz indirimini bankalar henüz uygulamadı. Ekim sonu gibi 0.80 i görebilir.

• Faiz düşüşü beklemeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Faiz düşüşü beklemeyin.

Neden bir bildiğiniz mi var

• o bir ay önce falan gelmişti.
    akşam baktım ama bulamadım. onda da benzer ifadeler yazıyordu.
  • Halk bankası 0,87 1500 masraf verdi bugun 60 ay vade için.

Halk bankası ile çalişan oldumu memnunmusunuz

• Arkadaşlar az önce ziraat bankasi 0.91 dedi ama 2 puan civari indirim yaparız dedi
    komisyon 1300 tl
    hayat sig 35 tl
    ekspertiz 450 tl
    ipotek tesisi 250 tl
    dask ve yangın 250
    toplam 2.285 ama indirim yaparız dedi devlet bankalarından vazgeçmeyin hesap işletim ücreti alırlar dedi. Bende akbank ile çalıştım düşünüyorum dedim ama sizce akbank nasıl birde ziraatte son zamanlarda yapılandırma için erken ödeme de %2 alıyoruz dedi ama DİĞER bankalarda bu varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: transporter2

Arkadaşlar az önce ziraat bankasi 0.91 dedi ama 2 puan civari indirim yaparız dedi
    komisyon 1300 tl
    hayat sig 35 tl
    ekspertiz 450 tl
    ipotek tesisi 250 tl
    dask ve yangın 250
    toplam 2.285 ama indirim yaparız dedi devlet bankalarından vazgeçmeyin hesap işletim ücreti alırlar dedi. Bende akbank ile çalıştım düşünüyorum dedim ama sizce akbank nasıl birde ziraatte son zamanlarda yapılandırma için erken ödeme de %2 alıyoruz dedi ama DİĞER bankalarda bu varmi

Uzak dur bence, ana paranın %25 ini ödemezsen yapılandırma yapmıyor vadede. Ben 1.05 den çektim, 1000 tl komisyonla 0.96 ya çekiyor oranı ama vadeyi elletmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: @2101

Arkadaslar bana yardımcı olurmusunuz

2+1 90 mt normal giriş kat 70000 kredi cekmem gerekiyor

70000 çeksem ne kadar masraf çıkar tahminen

dosya masrafı
    DASK
    yangın sigortası

birde

dogalgaz
    elektrik
    su bunlarda var abone lik açılacak

tecrübe ve tahmini ne kadar tutar bunlar

cevap beklemekteyim allah razı olsun

Ziraat'ten 61.000 120 ay vadeli kredi kullandım. Masraf 1.250 civarı oldu eksper raporu hariç (toplu eksper raporu vardı)

Su için 392,65 + 55,00 TL su saati: 447,65
    Elektrik için 340 TL

Toplamda 790 civarı bir masrafım oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Antonio- -- 3 Eylül 2014; 12:49:54 >
  • Çok sağol un

galiba ben hayal kuruyorum yine bu iş pek olacak gibi değil

70000 garanti Bankası az önce hesaplattırdım

120 ay 0.96 aylık geri ödeme 985 tl

ekspertiz. Dosya masrafı. DASK . Ev sigortası 2000 tl

cepte var 40000

ev 115000

evde var 20000 masraf

tapu masraf ı en kötü ihtimal 3500-4000 tl

aylık gelir ortalama 2000-2500 arası

1000 ev taksit ödesem geri kalan zaten anca geçinirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok sağol un

cepte var 40000

ev 115000

evde var 20000 masraf

Vakıf,Ziraat ve Halkbanktan'da oran alın. ben 0,89'dan kullandım.Masraflar da pazarlık yapın mutlaka.
  • Sadece ziraattemi ana paranın %25 ini ödemek zorunlu :( ulan bu bankalar Varya insanları soymak için kurulmuşlar şu saatten sonra ziraat gözümden düştü Vakıf bank ve Akbank var kararsiz kaldım iyice halkbankta yarın birgün batarsa oda sıkıntı :(

• quote:

Çok sağol un

cepte var 40000

ev 115000

evde var 20000 masraf

Halkbankasına git kardeş

• Arkadaşlar merhaba,
    Yatırım amaçlı bir daire alacağım, bir miktar param mevcut ama biraz açık var.
    40.000TL kadar para noksan,
    Az önce maaş müşterisi olduğun Akbank'a gittim. 40.000TL ve 24 ay vade için konut kredisinde 0.88, ihtiyaç kredisinde 1.15 oran verdi. Hesaplara göre de toplam ödemede ihtiyaç kredisinde konut kredisine göre 800-900TL gibi bir rakam fazla ödeme var. İhtiyaç kredisinin 47.600TL, konut kredisinin 46.400TL toplam geri ödemesi var.
    Bu oranlar iyi mi sizce? Eşim öğretmen, Halkbank maaş müşterisi, bir de oradan fiyat alacağım.
    Bir de vade kısaldıkça faiz oranı azalır mı artar mı?
    Son soru şu? 800-900TL farka rağmen ihtiyaç kredisini mi kullanmalıyım yoksa konut kredisi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LhNSvM -- 3 Eylül 2014; 15:10:32 >
  • 900 tl fark var ama aldigin ev ipotekli olacak oda var. ihtiyaç kredisi evi İstedigin zaman sat

• quote:

Orijinalden alıntı: LhNSvM

Arkadaşlar merhaba,
    Az önce maaş müşterisi olduğun Akbank'a gittim. 40.000TL ve 24 ay vade için konut kredisinde 0.88, ihtiyaç kredisinde 1.15 oran verdi. Hesaplara göre de toplam ödemede ihtiyaç kredisinde konut kredisine göre 800-900TL gibi bir rakam fazla ödeme var. İhtiyaç kredisinin 47.600TL, konut kredisinin 46.400TL toplam geri ödemesi var.
    Bu oranlar iyi mi sizce? Eşim öğretmen, Halkbank maaş müşterisi, bir de oradan fiyat alacağım.
    Son soru şu? 800-900TL farka rağmen ihtiyaç kredisini mi kullanmalıyım yoksa konut kredisi mi?

800 lira farka rağmen; evet ihtiyaç kredisi kullan.konut kredisinin ekspertiz-ipotek tesis ve ipotek kaldırma -dask-konut kredisi dayatması gibi saçma ücretlendirmelerinden ve gereksiz bi çok bürokrasiden kurtulursun bu saydıklarım zaten 800-900 lira eder..Vade kısaldıkça oran da kısalmalı,24 ay vade için 0.88 çok yüksek geldi bana.60 ay için o orandan kredi kullananlar var.yukarki mesajlarda görmüştüm.. 0.88 yüksek düşürün >> veya düşürmeyin kalsın tüketici kredisi çekin.

• quote:

Orijinalden alıntı: LhNSvM

Arkadaşlar merhaba,

O mebla için ihtiyaç kredisi daha mantıklı.Hiç bulaşmayın konut kredisine.

• Cevaplar için teşekkür ediyorum. Kullanacağım kredi miktarını 25.000TL'ye çektim. Direk ihtiyaç kredisi kullanacağım. Biraz araştırdım ve çok teferruatlı olduğundan konut kredisi ile uğraşılmayacağına karar verdim.

• 
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.