Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (529. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (4 Mobil) - 10 Masaüstü4 Mobil
5 sn
31.305
Cevap
907
Favori
3.048.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
80. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yüzde 2 ceza ödeyin 3-4 ay içerisinde geri alıcaksınız yeniden yapılandırma ücreti geri almayan kalmadı...
  • Dün iki emlakçı ile görüştüm.İlanda tamamına kredi yazmışlardı mesaj attım alttaki bilgileri ilettiler..Kademeli artan kredi ile istediğimiz kadar kredi çıkarabilceklerini söylediler.Detaylarını sordum;
    -Kredi yine 120 ay oluyor
    -İlk 36 ay tüketici kredisi oluyor.37. ayda konut kredisi aylık taksidi yükseliyor ve sonraki aylarda standart taksit olarak devam ediyor.
    -Örneğin aylık 2500 tl ödeme gücünüz var.ilk 36 ay 1000 tl konut kredisi + 1500 tl ihtiyaç kredisi şeklinde ödeme oluyor.37, ay ve sonraki aylar sabit 2500 tl konut kredisi oluyor.
    -Oran Konut kredisinde örneğin 088 ise bu tip bir ödeme planında sadece 2 puan pfarkedip 0,90 oluyor..

Kardeşimde bankacı ama böyle bir sistemden haberim yoktu..Artan taksitli kredi biliyorum ama 36 ay boyunca düşük ödemeli olan bilmiyorum..
    Bu konuda fikri veya kesin tespiti olan varmı?

Bu sistemi genelde müteahitlerin vergi kaçırmak için 1000.000 tl ye kadar kredi kullanmaya izin verdiği 2+1 100 m2 altıydı sanırım sıfır daireler için kullandıklarını iletiyorlar.Şubeyle aralarında özel bir anlaşma olduğunu söylemekteler ancak bilgi detaylı vermiyorlar..

Ayrıca geçmiş sayfalarda bir arkadaş dd mortgage firmasının değişik bir ödeme sistemi avantajından bahsetmişti.Oda güzel bir sistem..Bilgi olsun..

quote:

Orijinalden alıntı: TeoMaN_1

Kısmetse bu ay içinde ev alacağım. Kocaeli de yaşıyorum

Şu anda DD mortgage diye bir yer iki alternatif sundu. 120 ay vade 150 000 lira

0,83 orandan 1.978 lira aylık ödeme toplam 2985 lira masraf toplam geri ödeme 237.472 lira

Birde 14 günde bir ödeme seçeneği varmış.0 ama 120 aydan 102 aya iniyormuş vade. 0,85 orandan 1016 lira 14 günde bir ödeme toplam masraf 2485 lira toplam geri ödeme 224.581 lira.

yarında ziraat bankası halk bank ve garanti bankasına uğrayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skayacik -- 29 Ağustos 2014; 14:05:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Ben ziraatten kredi çekerken ısrarla sordum %2 muhabbeti nedir sizde var mı diye..Yok bizim farkımız bu,biz 250 lira yapılandırma masrafı alıyoruz dedi..Fethiye-likya şubesi..şubedeb şubeye farklılıklar olabilir belki..

Valla bende anlamadım. Şimdi netten bir programla hesapladım. 0.96 dan yapiyorlarsa eğer yapılandırmayı, aylık ödememi 166 tl arttırına vade 96 ya düşüyor. Bu işi takip edicem. Öğleden sonra başka bir ziraat ke görüşecem. Siz de bir görüşebilirmisiniz. Yapılandırmada vade kısaltabiliyormytuz diye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Ben ziraatten kredi çekerken ısrarla sordum %2 muhabbeti nedir sizde var mı diye..Yok bizim farkımız bu,biz 250 lira yapılandırma masrafı alıyoruz dedi..Fethiye-likya şubesi..şubedeb şubeye farklılıklar olabilir belki..

ziraatte yüzde 2 ceza yok ama mesela yeni kredi çekenler 0,85 den çekiyorsa krediyi sanaa 0,95 den veriyorlar yeniden yapılandırma oranını.Maalesef bende ziraatten çektim ama en kötü yüzde 2 ceza ödeyicem başka bankaya taşıyacağım ve o şekilde yapılandıracağım.Yeniden yapılandırma ücretini de geri alıyorsun daha sonra.
  • Düşmüşüz bi denize, sarilmisiz yilana. O nereye isterse oraya gidiyoruz iste. İsin özeti bu.

• erken kapama cezası %2, tüketici heyetine başvurunca iade alınıyor mu arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

75 baz puan indirim karari geldi.
    80leri gorur suanda.
    Ancak bence bilincsizce alinmis bir karar doviz ve parite yuksek. Sektorun son cirpinislari olabilir , satislar dustu diye alindi bu karar tahminim
    Ozellikle uzun vade kullanan ozel sektor calisanlari ellerinden geldigince kisa tutmasi vadeyi mantikli.
    Memurlar diledigi gibi ceksinler:)
    ytd.

Indirim hemen yansimaz acelesi olmayan eylul ayinin ortalarini beklesin bankalarin 3. Ceyrek kotalari sifirlandi rahat rahat pazarlik edin.

s.a arkadaslar.bir ev buldum.(gecen sene bulmus,anlşma imzalamış,1 hafta sonra vazgecmiştim)

kredi çekmeyi düşünüyorum.birkaç sayfa önce Berry1925 arkadas faiz indirimi oldu yazmıs.bu ne kadar etkiler acaba?faizler kaça iner?
    yakında çeken arkadaslar kaçtan çektiniz?
    8-10 yıllık çekmeyi planlıyorum.

bide oturdugum yerde evler 2 katı oldu.memleketten alıp kira verip, benim kiramı karsılasın diye düşünüyorum.
    mantıklı bişey mi acaba?

bekledilçe evler katlanıyor...

• Merhaba 5 yıllık (60 ay) konut kredisi faizleri ne kadar bilgisi olan var mı arkadaşlar çok teşekkürler.

• SELAM ARKADAŞLAR. YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.315 BİN TL YE YENİ BİR EV ALDIM. HİÇ PARAM OLMADIĞI İÇİN VE PEŞİNAT İSTEDİKLERİ İÇİN 75 BİN TL HALK BANK HALK GÜNÜ KREDİSİ ÇEKTİM. 96 BİNLİRA OLARAK ÖDEYECEĞİM. ÜÇ AYINI ÖDEDİM. ŞİMDİ YAKIN ZAMANDA BORCU KAPATMAM GEREKİYO. BU ARADA 70 BİN LİRA DAHA BULDUM. KALAN 170 BİN TL BORCUM VAR.
    BU AYIN SONUNDA KREDİ ÇEKECEĞİM. 1- 175 BİN KONUT MU ÇEKSEM İKİSİNİ BERABER ÖDERİM. 2- KONUTU 240-250 CİVARI KONUT ÇEKİP ŞU İHTİYAÇ KREDİSİNİ Mİ KAPATSAM. 3- 10 YIL DEĞİLDE 5,6,7 YIL FALAN PLANLIYORUM. EN UYGUN SÜRE NEDİR. 4- İHTİYAÇ KREDİLERİNİ ERKEN KAPATIRKEN CEZA ÖDERMİYİM
    BU ARADA EŞİM VE BENİM AYLIK GELİRİM 15 BİN TL CİVARI. YARDIMLARINIZ BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDRİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drpınar

SELAM ARKADAŞLAR. YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.315 BİN TL YE YENİ BİR EV ALDIM. HİÇ PARAM OLMADIĞI İÇİN VE PEŞİNAT İSTEDİKLERİ İÇİN 75 BİN TL HALK BANK HALK GÜNÜ KREDİSİ ÇEKTİM. 96 BİNLİRA OLARAK ÖDEYECEĞİM. ÜÇ AYINI ÖDEDİM. ŞİMDİ YAKIN ZAMANDA BORCU KAPATMAM GEREKİYO. BU ARADA 70 BİN LİRA DAHA BULDUM. KALAN 170 BİN TL BORCUM VAR.
    BU AYIN SONUNDA KREDİ ÇEKECEĞİM. 1- 175 BİN KONUT MU ÇEKSEM İKİSİNİ BERABER ÖDERİM. 2- KONUTU 240-250 CİVARI KONUT ÇEKİP ŞU İHTİYAÇ KREDİSİNİ Mİ KAPATSAM. 3- 10 YIL DEĞİLDE 5,6,7 YIL FALAN PLANLIYORUM. EN UYGUN SÜRE NEDİR. 4- İHTİYAÇ KREDİLERİNİ ERKEN KAPATIRKEN CEZA ÖDERMİYİM
    BU ARADA EŞİM VE BENİM AYLIK GELİRİM 15 BİN TL CİVARI. YARDIMLARINIZ BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDRİM.

Ev kredisini fazla çekme durumunda para ev sahibine gidecektir. Yani banka bu paranın şukadarı senin şukadarı ev sahibinin demez. Bu sebeple o ihtimali ele. Kredinin sizi sarmayacak şekilde en hızlı ödeneni makbuldur. Böylece hem fazla faizden kurtulursunuz hemde uzun vadeden kurtulursunuz. İhtiyaç kredisinde cezai müeiyise durumu sözleşmeye bankaya göre değişebilir. Banka ile görüşün en net cevap içim. Kolay gelsin..

• drpınar D kullanıcısına yanıt
    Aylık geliriniz yüksek olduğu için en mantıklısı 175.000 TL konut kredisi kullanmanız ve 2 krediyi beraber ödemeniz. Tüketici kredisini erken kapatmanız durumunda da erken kapatma cezası ödersiniz.
  • mecett kullanıcısına yanıt
    alınıyor. benden aldıkları 1214 lirayı kuruşu kuruşuna tüketici hakem heyetinxen aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haeroglu

alınıyor. benden aldıkları 1214 lirayı kuruşu kuruşuna tüketici hakem heyetinxen aldım.

Sözleşmede yaziyor %2 alınacağı ve tahhütname imzalamışım sözleşmenin ilk sayfasında mutabık kaldık imzaladım diye. İnşallah iade alabilirim madrafları. T.hakem heyetine başvurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: kryctn

quote:

Sözleşmede yaziyor %2 alınacağı ve tahhütname imzalamışım sözleşmenin ilk sayfasında mutabık kaldık imzaladım diye. İnşallah iade alabilirim madrafları. T.hakem heyetine başvurdum

Krediyi Ziraatten başka bankaya mı taşıdınız? Taşıdınızsa oran ve diğer masraflar nedir bilgi verir misiniz?
  • arkadaslar yardim lutfen... kirada oturdugum evin 1 ay icinde yikilacagi kesinlestigi icin(50+ yasindaydi bina) tekrar kiraya mi geceyim yoksa, konut kredisi mi alayim karar veremedim lutfen fikir verin...

mali durumumdan bahsedeyim:
    elimde 30bin TL nakitim var.. ortalama 4000 civari maas aliyorum... memurum... ankara'da yasiyorum.. konut kredisi cekmekle, tekrar kiraya gecmek arasinda kaldim... aylik maksimum 2500 tl odeme yapabilirim diye dusunuyorum...

cankaya merkez'de ozellikle anittepe, bahceli ve esat, kavaklidere civarinda bir ev almak istiyorum fakat bildiginiz uzere fiyatlar cok yuksek... 150 000 civarinda bir ev almak istiyorum bu fiyata cok iyi bir ev olmasa da kendi evimde oturmak istiyorum... bu 150 000 disinda ne kadar para ayirmam gerekiyor? boyle birsey yaparsam mantikli mi yoksa beklemeli miyim? tesekkurler

bir de hayatimda kredi cekmedim... dusuk kredi icin ne yapmaliyim... subeleri teker teker gezmeliyim sanirim ama ne diyecegimi bile bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodoo child -- 1 Eylül 2014; 14:08:39 >

• apdeleyt kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Konut kredisi çekmek istediğinizde bankalar, evin değerinin maksimum %75'ini verir. Aylık ödemeler, faiz oranları, vadeye göre değişen toplam ödemelerle ilgili sitemizi ziyaret ederek sorgulama yapabilirsiniz.
  • YKB bugün 5 yıl için 0.86 faiz verdi

• Arkadaşlar 120 ay güncel oran alan oldumu birde ziraat %2 almayami başladı yoksa her şube farklı prosedür mu yapılıyor yoksa adamina göre muamelemi yapılıyor acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

quote:

Orijinalden alıntı: kryctn

quote:

Krediyi Ziraatten başka bankaya mı taşıdınız? Taşıdınızsa oran ve diğer masraflar nedir bilgi verir misiniz?

Taşımadım ama taşicam. Ziraat 1000 tl masrafla oranı 0.96 ya çekiyor. Aylık taksit tutarını yükseltip vadeyi kısaltmama izin vermiyor. Oranlar 0.80 civarına insin taşicam. Vakıfbank 0.91 e sadece eksper ve ipotek masrafıyla taşiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: transporter2

Arkadaşlar 120 ay güncel oran alan oldumu birde ziraat %2 almayami başladı yoksa her şube farklı prosedür mu yapılıyor yoksa adamina göre muamelemi yapılıyor acaba

İleride vadeyi düşürüp yapılandırmak gibi niyetin varsa ziraatten çekme. Vade kısaltmak için anaparanın %25 ini ara ödeme olarak istiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.