- x
En Uygun Konut Kredisi
10566 Cevap843238 Görüntüleme346 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     167 168 169 170 171 172 173 174 [176]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

0 Mesaj
23 Ağustos 2014; 9:01:40 

Merhaba sayın forum okuyucuları;
Nisan ayında 1,07 faiz oranı ile 165.000 TL yi 72 aylığa çektim. 4 ayını ödedim. Taksitlerim 3300 civarı.

Öğrenmek istediğim bu krediyi bugünkü oranlara uygun hale nasıl getirebilirim? (Kendi bankamın verdiği yapılandırma faizi oranı krediyi çektiğim oran kadar neredeyse)

Başka bir bankaya gittiğimde sanki yeniden kredi çeker gibi mi kredi talep edip oran alıyoruz yoksa onlarda şimdiki bankam gibi yüksek bir oran verip yapılandırma oranımız bu mu diyecekler.?(daha başka bir bankaya gitmedim bu durumu önceden yaşamış olanların tecrübesi önemli)

Krediyi aldığım banka bu krediyi başka bir bankaya transfer ettiğimde %2 ceza dışında benden para alacak mı?

Başka bir bankaya transfer edersem karlı olabilecekmiyim.(Vadeyi de 12 ay kısaltırsam niyetim böyle)

Konu hakkında yeterli bilgim yok, bilgilendirecek değerli üyelere şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

141 Mesaj
23 Ağustos 2014; 11:01:43 

quote:

Orijinalden alıntı: haeroglu

ben bankaya dilekçe falan vermeden direk hakem heyetine gittim.
hakem heyetine dilekçelerimi (4 adet) ve ekilerinde dekontlarımı verdim.
kabul ettiler. ilk dilekçemin cevabı geldi. yapılandırma için alınan miktarı geri ödediler.
diğerlerinin de sonucunu bekliyorum.
inşallah birkaç hafta içinde onları da alacagım.

ÖNCEDEN BANKAYA DİLEKÇE VERMEK DİYE BİR ZORUNLULUK YOK. İSTERSENİZ VERİRSİNİZ İSTERSENİZ DOĞRUDAN HAKEME DİLEKÇE VEREBİLİRSİNİZ.

Hocam peki ekspertiz ücreti için bir şey yaptın mı ?

1864 Mesaj
23 Ağustos 2014; 11:26:03 

Başka bankalar müşteri kapmak için genelde çok daha uygun oranlar verirler. (Şubenin o ayki kotası dolmuşsa yüksek verebiliyorlar)
%2 ceza ve yeni bankanın ekspertiz ve tahsis vb. masraflarını öğrenip işinize geliyorsa geçiş yaparsınız.
Faiz oranları nedir bilmiyorum ama küçük farklar için avantaj elde edemezsiniz.

Bu mesajda bahsedilenler: @okur123

0 Mesaj
23 Ağustos 2014; 14:15:08 

Çok güzel bi benzetme gerçekten

Bu mesajda bahsedilenler: CODY

43 Mesaj
23 Ağustos 2014; 22:24:46 

güncel oran alan var mı son günlerde

öyle kolay değildir beni unutmak hala sokaklarındadır ayak izim..
'''..arşil..''

992 Mesaj
24 Ağustos 2014; 12:21:54 

Görünen o ki bu sene sonu 0,80 in altına düşmez hiçbir banka hatta 0,90 lari bile geçecekler bu gidişle, dolar euro filan artışta iken neden faiz oranları düşsün, ayrıca dünyadaki piyasalar da pek iyi değil, önümüzdeki yıl yine seçim var çevremiz malum savaş durumları bu durumlarda sadece kendi içimizdeki ekonomiye bağlı olarak faiz düşmesi imkansız gibi geliyor bana.

Otobüs Bileti Al

276 Mesaj
24 Ağustos 2014; 22:17:45 

arkadaşlar ilk defa kredi çekeceğim miktar 80bin civarı olacak kredi çekerken nelere dikkat etmem gerekiyor

0 Mesaj
24 Ağustos 2014; 22:18:56 

www.kredisayar.com
adresinden hesaplama yapabilirsiniz.

Bu mesajda bahsedilenler: oist

276 Mesaj
24 Ağustos 2014; 22:23:48 

hesaplama değilde şu şu ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor gibi tavsiyelere ihtiyacım var

edit: cevap bana değilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _passenger_ -- 24 Ağustos 2014; 22:24:54 >

23 Mesaj
24 Ağustos 2014; 23:56:55 

quote:

Orijinalden alıntı: _passenger_

arkadaşlar ilk defa kredi çekeceğim miktar 80bin civarı olacak kredi çekerken nelere dikkat etmem gerekiyor

Masraflara dikkat edin:
1-Dosya masrafsız çekmeyi teklif edin bu konuyu pazarlık edin.hukuksuz bir uygulama ve bir çoğumuz bu masrafı geri aldık zira..
2-Ekspertiz ücretinin makul seviyelerde olmasına dikkat edin.350-600 lira şu günün şartlarında normal gibi.
3-İpotek fek ücreti son düzenlemelerle kaldırıldı diye biliyorum bi yerde gözüme ilişmişti,bunu ödemeyin mesela..
4-dask ve hayat sigortası gibi kalemler her sene yenilenecek,vadeniz 5 yıl ise bu kalemlerin toplamını 5 le çarpıp toplam maliyete ekleyin,diğer bankalarla kıyaslarken bu konu genelde göz ardı edilir.
5-bir çok banka yapılandırma veya ara ödeme için %2 masraf kesiyor.(faiz kaybı olduğundan) ziraat bankasında bu masraf yok,olurda elinize 30.000 para geçer. ZB. vadenizi düşürmeden taksit tutarlarınızı ona göre ayarlar...benim ziraat bankasını tercih sebebim bu idi.henüz elime para geçmedğinden yapılandırma yapamadım.
6-Devlet bankaları da özel bankalar kadar uygun oranlar verebiliyorlar,onları tercih edin derim..hiç olmazsa kodamanlar değil devlet kazanır.
7-bir diğer konu örneğin A bankasının aynı ilçedeki veya mümkünse aynı ildeki değişik şubelerinden teklif alın.Şubeye girip ayaküstü dil ucuyla değil de ciddi ciddi konuşun..1-2 puan düşseniz aylık ödemeleriniz 50-60 lira oynar..
8-Şu banka şu teklifi verdi siz ne veriyorsunuz gibisinden birbirine kırdırın.Maaş bankanız varsa nispeten 1-2 puan daha uygun oran verebilir.
9- son olarak hesabınızı çok iyi yapın,kredi ödemeleriniz aylık gelirinizin yarısını kesinlikle aşmasın sıkıntı yaşanıyor :D uzmanlar %40 der mesela,rahat orandır güle oynaya ödersiniz.
10-Bunun yanısıra en iyi oran veren bankayla en kötü oran veren banka arasında 100.000 lira 5 yıl vadede en fazla 4-5 bin lira oynar..Ev içinize sindiyse kısa zamanda yatırımınız değer kazanacaksa deyim yerindeyse 3'e 5'e bakmayın derim.Alın geçin,bankalar arasında krediden kar edeceğiniz 5 bin lirayı katlarsınız.

aklıma gelenler bunlar,yanlışım varsa daha tecrübeli arkadaşlarım düzeltir zaten,bol şans şimdiden hayırlı olsunn..

0 Mesaj
25 Ağustos 2014; 11:07:02 

quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Masraflara dikkat edin:
1-Dosya masrafsız çekmeyi teklif edin bu konuyu pazarlık edin.hukuksuz bir uygulama ve bir çoğumuz bu masrafı geri aldık zira..
2-Ekspertiz ücretinin makul seviyelerde olmasına dikkat edin.350-600 lira şu günün şartlarında normal gibi.
3-İpotek fek ücreti son düzenlemelerle kaldırıldı diye biliyorum bi yerde gözüme ilişmişti,bunu ödemeyin mesela..
4-dask ve hayat sigortası gibi kalemler her sene yenilenecek,vadeniz 5 yıl ise bu kalemlerin toplamını 5 le çarpıp toplam maliyete ekleyin,diğer bankalarla kıyaslarken bu konu genelde göz ardı edilir.
5-bir çok banka yapılandırma veya ara ödeme için %2 masraf kesiyor.(faiz kaybı olduğundan) ziraat bankasında bu masraf yok,olurda elinize 30.000 para geçer. ZB. vadenizi düşürmeden taksit tutarlarınızı ona göre ayarlar...benim ziraat bankasını tercih sebebim bu idi.henüz elime para geçmedğinden yapılandırma yapamadım.
6-Devlet bankaları da özel bankalar kadar uygun oranlar verebiliyorlar,onları tercih edin derim..hiç olmazsa kodamanlar değil devlet kazanır.
7-bir diğer konu örneğin A bankasının aynı ilçedeki veya mümkünse aynı ildeki değişik şubelerinden teklif alın.Şubeye girip ayaküstü dil ucuyla değil de ciddi ciddi konuşun..1-2 puan düşseniz aylık ödemeleriniz 50-60 lira oynar..
8-Şu banka şu teklifi verdi siz ne veriyorsunuz gibisinden birbirine kırdırın.Maaş bankanız varsa nispeten 1-2 puan daha uygun oran verebilir.
9- son olarak hesabınızı çok iyi yapın,kredi ödemeleriniz aylık gelirinizin yarısını kesinlikle aşmasın sıkıntı yaşanıyor :D uzmanlar %40 der mesela,rahat orandır güle oynaya ödersiniz.
10-Bunun yanısıra en iyi oran veren bankayla en kötü oran veren banka arasında 100.000 lira 5 yıl vadede en fazla 4-5 bin lira oynar..Ev içinize sindiyse kısa zamanda yatırımınız değer kazanacaksa deyim yerindeyse 3'e 5'e bakmayın derim.Alın geçin,bankalar arasında krediden kar edeceğiniz 5 bin lirayı katlarsınız.

aklıma gelenler bunlar,yanlışım varsa daha tecrübeli arkadaşlarım düzeltir zaten,bol şans şimdiden hayırlı olsunn..

Çok güzel yazmışsın atladığın tek bir yer ar.
Ziraat bank eline geçen 30.000 i kabul etmiyor, tam da dediğin gibi oldu. Ziraatten 190.000 kredim var taksit günümde ara ödemeye gittim, ana paranın minumum %25 ini ara ödeme olarak kabul ediyorlar, bununda %2 sini kesiyorlar. En komiği de faiz oranını revize etmedikleri gibi ödediğin tutarı da gelecek taksitlerden düşüyorlar. Yani özetle ben önümüzdeki 10 taksiti şimdiden ödemiş oluyorum:) banka müdürü de pişkin pişkin gülerek avantajlı bence diyor. Ziraate kanmayın diğer bankalardan hiçbir farkı yok!!!!

992 Mesaj
25 Ağustos 2014; 11:28:19 

eğer faizini revize etmediyse neden 30 bin ödeme yaptınız, şimdi 10 taksiti önceden ödediniz diye bir sonraki ay taksit ödeyecekmisiniz ödemeyecekmisiniz?
Pek bir anlamı kalmamış gibi 30 bin ödemenin, boşuna para ödemişsiniz elinizdekinden de olmuşsunuz...

Otobüs Bileti Al

40 Mesaj
25 Ağustos 2014; 11:42:31 

dosya masrafı, ekspertiz falan tek makbuzda yazıyordu. ben de hepsini istedim.
sonucu bekliyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: Cheyenne Warriors

doktor bu ne?

992 Mesaj
25 Ağustos 2014; 12:57:07 

Arkadaşlar bankalar bizi kafalıyor galiba az önce kulağımla bir tanıdığım bir emlakçıya banka faiz oranı ne diye sorduğunu ve emlakçı abi 10 sene 0,75 dedi, hemde bilindik bir banka ama adını vermeyeceğim. Çarşamba toplantı var daha da düşebilir dedi ayrıca, bu ne ya anlamadım ben şimdi!!!!!

Otobüs Bileti Al

276 Mesaj
25 Ağustos 2014; 13:47:13 

Hocam cok tesekkur ettim

Bu mesajda bahsedilenler: fluminense

23 Mesaj
25 Ağustos 2014; 16:11:34 

quote:

Orijinalden alıntı: shener

Arkadaşlar bankalar bizi kafalıyor galiba az önce kulağımla bir tanıdığım bir emlakçıya banka faiz oranı ne diye sorduğunu ve emlakçı abi 10 sene 0,75 dedi, hemde bilindik bir banka ama adını vermeyeceğim. Çarşamba toplantı var daha da düşebilir dedi ayrıca, bu ne ya anlamadım ben şimdi!!!!!

Kulak misafiri olduğunuz oran muhtemelen doğrudur.Olay kafalama değil de ticari ilişki meselesi..
Ben de ev baktığım zamanlarda oldukça varlıklı bir esnafla bir kaç eve bakmıştım.Bahsettiğim arkadaş bankalarla iyi ilişkisi olan biri ve bana verilen en iyi oran 0.71 iken TEB den 0.56 den sana kredi kullandırırım dediydi.Normal vatandaş ile yıllık milyonlarca liralık iş yaptıkları iş adamlarına farklı oran vermeleri son derece normal gibi...

4 Mesaj
25 Ağustos 2014; 17:54:14 

quote:

Orijinalden alıntı: okur123

Merhaba sayın forum okuyucuları;
Nisan ayında 1,07 faiz oranı ile 165.000 TL yi 72 aylığa çektim. 4 ayını ödedim. Taksitlerim 3300 civarı.

Öğrenmek istediğim bu krediyi bugünkü oranlara uygun hale nasıl getirebilirim? (Kendi bankamın verdiği yapılandırma faizi oranı krediyi çektiğim oran kadar neredeyse)

Başka bir bankaya gittiğimde sanki yeniden kredi çeker gibi mi kredi talep edip oran alıyoruz yoksa onlarda şimdiki bankam gibi yüksek bir oran verip yapılandırma oranımız bu mu diyecekler.?(daha başka bir bankaya gitmedim bu durumu önceden yaşamış olanların tecrübesi önemli)

Krediyi aldığım banka bu krediyi başka bir bankaya transfer ettiğimde %2 ceza dışında benden para alacak mı?

Başka bir bankaya transfer edersem karlı olabilecekmiyim.(Vadeyi de 12 ay kısaltırsam niyetim böyle)

Konu hakkında yeterli bilgim yok, bilgilendirecek değerli üyelere şimdiden teşekkürler.

Hafta sonu yazdığınız için anca cevap yazabiliyorum. küsüratlar biraz değişebilir ayın kaçında çektiğiniz ve ödemeleriniz ayın kaçında olacak sebepleriyle(ödemelerin 1-2 gün değişmesi hafta içine denk getirilmesi yüzünden) ben hesapları tam olarak 4 taksit ödediniz ve bugün 161. gün olarak hesapladım

Şu anda 158.770 tl anapara borcunuz kalmış ve 6.963 tl faiz ödemişsiniz. yapılandırma yapmazsanız daha ödeyeceğiniz 65.515 tl faiz var.

Eğer şuan ki güncel oran olan 0,88 den yapılandırırsanız yine 72 ay üzerinden toplam ödeyeceğiniz 56.249 tl faiz olur. Yani bi öncekiyle arada 9.300 tl gibi yuvarlak bir fark var.
İlk banka sizden %2 erken kapama komisyonu alır. o da 3.175 tl

Yeni banka ise bi dosya masrafı alır ne kadar alırsa artık
İpoteğin fekki için 250 tl alır
İpotek tesis için bi 250 tl daha alır
Ekspertiz için 500

Yani ıvır zıvır masraflar da çıkartsalar (hayat sigortası vs gibi) toplamda 4.500 + dosya masrafı gibi bir tutar çıkar cebinizden. Ancak faiz kazancınız 9.300 tl idi. her türlü kardasınız yani.

0 Mesaj
26 Ağustos 2014; 8:09:53 

@İmhungrydude Teşekkürler

Bu mesajda bahsedilenler: İmhungrydude

1101 Mesaj
26 Ağustos 2014; 12:34:59 

ödemesi devam eden kredi için dosya masrafı geri ödemesi istersem kredimi bozma ya da pislik yapma ihtimaqlleri var mı?

bir de yeniden yapılandırma yapmıştım aynı bankada. 2 defa mı dosya masrafı almışlardır? tek mi? Hatırlamıyorum :)

Lumia 920 / MB C180 / Panasonic VT50

0 Mesaj
26 Ağustos 2014; 14:00:07 

Öncelikle herkese s'a
Arkadaşlar ev arıyorum ve bulunca konut kredisi Cekecem fakat finansbank ve akbank kredi kartı kullanıyorum 5 yıldır çok düzenli bi şekilde ama ben konut kredisi için ziraat veya vakıf düşünüyorum ilerisi için devlet bankasi daha olumlu geliyor sizce hangisini tercih etmeliyim ziraatin yapılandırma daha iyi ve 120 ay oranı güncel alan varsa paylaşırsa sevinirim

0 Mesaj
26 Ağustos 2014; 16:53:18 

quote:

Orijinalden alıntı: transporter2

Öncelikle herkese s'a
Arkadaşlar ev arıyorum ve bulunca konut kredisi Cekecem fakat finansbank ve akbank kredi kartı kullanıyorum 5 yıldır çok düzenli bi şekilde ama ben konut kredisi için ziraat veya vakıf düşünüyorum ilerisi için devlet bankasi daha olumlu geliyor sizce hangisini tercih etmeliyim ziraatin yapılandırma daha iyi ve 120 ay oranı güncel alan varsa paylaşırsa sevinirim

Ziraat''ten arkadaşım bugün çekti. 100.000 120 ay 0.90

276 Mesaj
26 Ağustos 2014; 17:26:42 

bugun halk bankasından 80000 0.87 120 ay çektim. Maaşım bu bankada masraflar da 1500 tuttu 500 dosya masrafını geri alacağım

fluminense tekrar teşekkürler

Bu mesajda bahsedilenler: @fluminense Bu mesaja 1 cevap geldi.

1408 Mesaj
26 Ağustos 2014; 18:29:00 

Merhaba arkadaşlar ben kısmetse önümüzdeki bir ay içinde bir ev almak istiyorum ancak kafamda takılan bir konu mevcut.
Eşim ve benim maaş bordromuzda net gelirimiz 4000TL dir.
40bin TL nakit paramız mevcuttur. Bunun 10bin TL sini tapu,komisyon vb masraflar için ayırmak istiyorum. 30 bin TL nakit paramız kalıyor.
120 ay vadede 2000bin TL aylık ödeme yapabiliriz. Buda 150bin TL kredi tutarına denk geliyor.
Ben totalde 180 bin TL lik bir ev alabilir miyim ? Bir kaç emlakçı ile görüştüm bazı evler için kredi çıkabiliyor bazılarına max şu tutarda kredi çıkar diyorlar.
Bazı emlakçılar evin tamamına kredi çıkartırım diyor. Bunu neye göre söylüyor ? Tamamına kredi çıkartırım dediği her eve gerçekten kredi çıkarabilir mi ?
Bu konuda bir açıklama yaparsanız sevinirim.

50 yaşındaki babamın üstümde gördüğü fedayı sabah taksiye çıkarken dolabımdan çarpmasıydı sevda...

766 Mesaj
26 Ağustos 2014; 19:03:30 

quote:

Orijinalden alıntı: kmlyurdabak

Bazı emlakçılar evin tamamına kredi çıkartırım diyor. Bunu neye göre söylüyor ? Tamamına kredi çıkartırım dediği her eve gerçekten kredi çıkarabilir mi ?

Kimle bu konuyu konuşsam , hiçkimse evin tamamına kredi çıkaramaz diyorlar. Emlakçılar bile. Ama bazı emlakçılar atıp tutuyor, kesin çıkarırım diyor.

Eğer ev yeni ve fiyatı ucuzsa,
Eşiniz ve sizin işiniz garantiyse (devlet memurluğu gibi) illaki tamamı çıkar ama ben hiç evin tamamına kredi çıktığını duymadım.

Fakat başıma gelen bir olay.

Adam eve 135 bin istiyormuş, evi satamayınca 122,5 bin liraya kadar düşürmüş fiyatı. Birisi alayım deyip niyetlenmiş, exper eve 140 bin değer biçmiş. %75 de 108 bin felan ediyor.Tamamı değil ama 122,5 liralık evin 108 lirasını vermiş eksper. Ben almaya niyetlenmiştim ama daha sonradan hanımım içine sinmedi ev. Vazgeçtik...

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİGeneral Mobile Discovery►LG LW4500Canon 600D
►Honda CİTY 1.4 Comfort

Sorunsuz Alışverişlerim : lervolerto,bexter,kutsalmeclis,Siyah_Beyaz,kuzeydenguneye,s3rs3ri1907,batanreis,mtasovaKonungariket Sverigezawazingo

23 Mesaj
26 Ağustos 2014; 21:15:23 

Kredi taksitleri-komisyon-tabu giderleri gibi hesaplamalarınız doğru ama eksper eve 180.000 lira değer biçerse banka size 150.000 kredi vermez.Bilindiği üzere ev tutarının 3/4 üne kredi veriliyor.Bu hesapla siz 135.000 lira kredi alabilirsiniz,ama eksper eve 200.000 değer biçerse 150.000 lira krediniz çıkar.İmkan varsa kredilerinde düşme eğiliminde olduğu gözönüne alınırsa biraz daha nakit biriktirip olabildiğince az kredi çekmeye çalışın.10 yıl uzun süre zira.Evin tamamına kredi çıkması olayına gelirsek eksper-banka müdürü-emlakçı üçgeninde olursa olur...

Bu mesajda bahsedilenler: kmlyurdabak

23 Mesaj
26 Ağustos 2014; 21:17:13 

quote:

Orijinalden alıntı: _passenger_

bugun halk bankasından 80000 0.87 120 ay çektim. Maaşım bu bankada masraflar da 1500 tuttu 500 dosya masrafını geri alacağım

fluminense tekrar teşekkürler

Masraflar gayet uygun,iyi pazarlık edilmiş anlaşılan Hayırlısı olsun,Allah herkese kendi evinde oturmayı nasip etsin..

1449 Mesaj
27 Ağustos 2014; 16:00:14 

Merkez bankasından faiz indirim kararı çıkmadı sanırım değil mi arkadaşlar.

4634 Mesaj
27 Ağustos 2014; 16:07:06 

eksi sözlükte çok iyi bir konu var.ev ve araba sahibi olmanın garip olmadığı yılar diye..Harika bir konu bence.Okunmalı

3 Mesaj
27 Ağustos 2014; 16:12:35 

Arkadaşlar bende 100.000 kredi çekeceğim şu an aldığım en düşük oran Ziraat Bankası 0.87 60 ay. Daha düşük oranlar görürüm diye tahmin ediyordum ama Garanti ve Akbank daha yüksek verdi. Toplamda masraflar, her şey dahil 130.500 TL geri ödeyeceğim. Taksitler ise 2158 civarı. Size göre nasıldır daha düşük nereden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silverus -- 27 Ağustos 2014; 16:13:57 >

1031 Mesaj
27 Ağustos 2014; 16:26:52 

75 baz puan indirim karari geldi.
80leri gorur suanda.
Ancak bence bilincsizce alinmis bir karar doviz ve parite yuksek. Sektorun son cirpinislari olabilir , satislar dustu diye alindi bu karar tahminim
Ozellikle uzun vade kullanan ozel sektor calisanlari ellerinden geldigince kisa tutmasi vadeyi mantikli.
Memurlar diledigi gibi ceksinler:)
ytd.

Indirim hemen yansimaz acelesi olmayan eylul ayinin ortalarini beklesin bankalarin 3. Ceyrek kotalari sifirlandi rahat rahat pazarlik edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berry1925 -- 27 Ağustos 2014; 16:28:35 >

Borsa veya diğer yatırım araçlarıyla ilgili yazı ve yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. yazılarım forumumun gerekliliği üzerine sadece yorumdan ibarettir. Borsa'nın kumar değil yatırım aracı olduğunu bilmek gerektiği gibi iddaa oynanır gibi borsa'ya girilmemeli.

0 Mesaj
27 Ağustos 2014; 18:27:22 

İşte iyi haber,Gerçi ev fiyatları geçen seneden buyana hiçbir matematiğe sığmaz şekilde uçtu.Özellike son 5-6 aydır..Malrtepe Yalı mahallesinden daire bakıyordum,Cevizlli,Tugay yolu derken Soğanlığa kadar ilerlemek zorunda kaldık,hala aramaya devam ediyoruz..1 sene oldu aramaya başlayalı.Kafamı geçen sene 3-5 in hesabını yaptım diye duvarlara vuruyorum.Birazda hanımın bulduğum daireleri daha büyüğünü istemeside sebep oldu maalesef..37 yaşındayım hiçbir zaman senelik ev fiyatlrındaki artış oranının bir sende biriktirebildiğim para miktarının altında kaldığını görmedim deprem zamanı hariç.Özellike son 10 senede para biriktip ev alma mantığına hiç inanmıyorum..Son pişmanlık fayda etmiyor sonra maalesef..

394 Mesaj
27 Ağustos 2014; 18:40:40 

quote:

Orijinalden alıntı: skayacik

İşte iyi haber,Gerçi ev fiyatları geçen seneden buyana hiçbir matematiğe sığmaz şekilde uçtu.Özellike son 5-6 aydır..Malrtepe Yalı mahallesinden daire bakıyordum,Cevizlli,Tugay yolu derken Soğanlığa kadar ilerlemek zorunda kaldık,hala aramaya devam ediyoruz..1 sene oldu aramaya başlayalı.Kafamı geçen sene 3-5 in hesabını yaptım diye duvarlara vuruyorum.Birazda hanımın bulduğum daireleri daha büyüğünü istemeside sebep oldu maalesef..37 yaşındayım hiçbir zaman senelik ev fiyatlrındaki artış oranının bir sende biriktirebildiğim para miktarının altında kaldığını görmedim deprem zamanı hariç.Özellike son 10 senede para biriktip ev alma mantığına hiç inanmıyorum..Son pişmanlık fayda etmiyor sonra maalesef..

Bende Maltepedeyim o civarlar çok gözde ve değerlendi(Özellikle Feyzullah,Yalı ve Cevizli ) sıfır ev fiyatları 300 bin ve üzeri.Geçen yıl 220 bine aldığım daireyi 300 bin ve üzerine rahat satarım diye düşünüyorum.0,87den çektim hala faiz aynı ancak ev fiyatları yüzde 15-20 ye yakın arttı 1 senede...Kesinlikle para biriktirerek ev alınmaz bu devirde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Howard88 -- 27 Ağustos 2014; 18:44:00 >

6630 Mesaj
27 Ağustos 2014; 19:20:30 

hocam 220 ilk dairenin 300 satarim demişsin.
satarmisin bilemiyorum da.
ben ankarara 1 ay daire aradim buldum aldim
ama o kadar çok satilik daire varki ama alici elle gösterecek kadar az.

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

499 Mesaj
Dün; 0:36:57 

Geçen hafta bir arkadaşın kredisi için bankaya kefil oldum. arkadaştan yana bi sıkıntım yok fakat orda bankacı bana ilerde bu sizin için bi risk olabilir kredi çekerken dedi. Kamuda çalışıyorum ve Çalıştığımız bankayı aradım bunun üzerine o da sizin maaşını yüksek zaten 200 bine kadar kredi verirler size dedi. Şimdi ben ilerde kredi çektiğimde kredi miktarında yada aylık ödeme miktarında sıkıntı çıkarabilirler mi bana hala aklıma takılıyorum. Bilgisi olan var mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

394 Mesaj
Dün; 1:26:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

hocam 220 ilk dairenin 300 satarim demişsin.
satarmisin bilemiyorum da.
ben ankarara 1 ay daire aradim buldum aldim
ama o kadar çok satilik daire varki ama alici elle gösterecek kadar az.

Çok merkezi bi yer alırken sıkı bir pazarlık yapmıştım daha fazlası bile edebilir.Vallahi zibil gibi ev satılıyor Kadıköy,maltepe civarlarında parası adam çok memlekette

992 Mesaj
Dün; 9:37:58 

Maaşınız yüksek bile olsa risk puanı olarak bir miktar düşüş olabilir ama bu o kadar da dert edilecek bir durum olmaz kanımca, sadece çok yüksek kredilerde sıkıntı verebilir.

Bu mesajda bahsedilenler: genç_atomcu

Otobüs Bileti Al

992 Mesaj
Dün; 9:40:22 

Arkadaşlar az önce ntv de konut kredilerini konuştular, adam dedi ki enflasyon düşmedikçe kredi faizleri 0,85 ler filan altına zor düşer dedi, hesabımızı buna göre yapalım.

Otobüs Bileti Al

61 Mesaj
Dün; 9:48:52 

50000 lira, 36 ay ödeme icin konut kredisi mi, tüketici kredisi mi kullanmak avantajlidir arkadaşlar.

260 Mesaj
Dün; 9:59:29 

ben de bi yazlık alıyorum inşallah nasipse.70000 çekecem. 0,87 -88 89 90 gibi oranlar verdiler.bakalım nasip kime?

para bir çok şeyi halleder.halledemediği şeyler için de, uygun pozisyon hazırlar.

260 Mesaj
Dün; 10:01:39 

quote:

Orijinalden alıntı: mask345

50000 lira, 36 ay ödeme icin konut kredisi mi, tüketici kredisi mi kullanmak avantajlidir arkadaşlar.

konut kredisi oranları her zaman için daha uygundur.şu da var her yıl dask sigortayı da işe katarsak hesaplamak lazım.gene de konut daha uyguna gelir gibi.

para bir çok şeyi halleder.halledemediği şeyler için de, uygun pozisyon hazırlar.

858 Mesaj
Dün; 10:05:50 

quote:

Orijinalden alıntı: mask345

Bankanıza gidip hesaplatın.
Vade kısa meblağ küçük olduğundan konut kredisindeki ekstra masraflar tüketici kredisindeki yüksek faize denk gelebilir.
Arada küçük bir fark kalırsa hiç düşünmeyin tüketici kredisi kullanın ki konutun bürokrasisine bulaşmamış olursunuz.

0 Mesaj
Dün; 10:15:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Howard88

Çok merkezi bi yer alırken sıkı bir pazarlık yapmıştım daha fazlası bile edebilir.Vallahi zibil gibi ev satılıyor Kadıköy,maltepe civarlarında parası adam çok memlekette

Bu iş bölgeye göre değişir.Ben benim bahsetmiş olduğum Maltepe bölgesinden bahsettim.Kendi evimde Maltepe Zümrütevler de.Satarak almaya çalıştım ancak kendi evim Henüz krediye uygun olmadığı için istediğim fiyata satılmıyor.Bu sebeple ikinci ev olarak almaya çalışıyorum onda da bahsedilen üzere 300 tl ye salonu düzgün masa sandalye sığacak sıfıra yakın 2+1 evler 350 civarı şuan.Malum emlak sitelerinden o 3 bölgeyi aratıp bakabilirsin 300 ediyormu diye..Tabii üçkağatçı emlakçıların sahte feyk 2 sene önce satılmış ilanlarını tek tek ayıklaman lazım.En sahtekarları Maltepe bölgesinde maalesef.

Taktikleri;

Sahtekarlık 1-100-200 ilan veriyor bir emlakçı ama en fazla 10-20 tanesi gerçek.Diğerleri 1 sene önce satılmış sahte ilanlar..Sorduğun zaman "beyefendi o daire için bugun kapora alındı standart yalanı" ...Müşteriyi bi kafese çekelim gelin bi çayımızı için bir şekilde kandırır elimizdekilerden kakalarız mantığını güdüyorlar.Hatta hiç gidip görmedikleri nerede dahi olduğunu bilmedikleri ilanlar verip arayan olursa ilan kimde ise onun üzerinden satış yapmaya çalışıyorlar..Örneğin yeni bir bina her katta satılık daire var ama ilan bodrum kata ait resimlere bakıyorsun 2,3. kattan çekilmiş sahte resimler..

Sahtekarlık 2-bir daireyi 15-20 emlakçı birden ilan vererek satmaya çalışyor aralarında anlaşıyorlar

Sahtekarlık 3-Dairenin gerçek sahibinden arka sayfalarda mevcut ilan varken sanki kendileri ile anlaşma yapmış gibi ön sayfalarda sahte ilanlar veriyorlar birde utanmadan üstüne 20-30 bin lirada fazla koyoyorlar.Aradığın zamanda adam şöyle sıkışık,böyle acil türlü yalanları söyleyip gerçek ilandaki fiyata bitiriz zarfını atıyorlar..

Sahtekarlık 4-Özellikle Yalı mahallesinde bi emlakçı grubu var apaçi olmuşlar artık,Geceden düşeş ilan yakaladıklarında bir şekilde ucuza kapatıp,bir iki ufak ışık filan ekleyip üstüne min.%30 fark koyup satıla çıkarıyorlar hepberaber bunun adıda sorunca ticaret oluyor..

Liste uzayıp gider ben uzman oldum artık bu konuda çok kötü konuşuyorum haklarında içimden çok...Allah sorsun..

Birde ismi reklam omaması için vermeyeyim büyük bir firma var.Onlar daha ahlaklılar ,sahte ilan şişirilmiş fiyat haritada sahte adres gösterme gibi olaylara büyük oranda girmiyorlar..neyse onu yazıp komisyonlarınıda pazarlıksız net alıyorlar ama verdiğin parayı neye verdiğini bildiğin için kendini kötü hissetmiyorsun.

Biraz uzun oldu ama bir senelik sekıntımı paylaştım rahatlatım bu güze forum sitesinde..Saygılar..

394 Mesaj
Dün; 10:24:25 

quote:

Bu iş bölgeye göre değişir.Ben benim bahsetmiş olduğum Maltepe bölgesinden bahsettim.Kendi evimde Maltepe Zümrütevler de.Satarak almaya çalıştım ancak kendi evim Henüz krediye uygun olmadığı için istediğim fiyata satılmıyor.Bu sebeple ikinci ev olarak almaya çalışıyorum onda da bahsedilen üzere 300 tl ye salonu düzgün masa sandalye sığacak sıfıra yakın 2+1 evler 350 civarı şuan.Malum emlak sitelerinden o 3 bölgeyi aratıp bakabilirsin 300 ediyormu diye..Tabii üçkağatçı emlakçıların sahte feyk 2 sene önce satılmış ilanlarını tek tek ayıklaman lazım.En sahtekarları Maltepe bölgesinde maalesef.

Taktikleri;

Sahtekarlık 1-100-200 ilan veriyor bir emlakçı ama en fazla 10-20 tanesi gerçek.Diğerleri 1 sene önce satılmış sahte ilanlar..Sorduğun zaman "beyefendi o daire için bugun kapora alındı standart yalanı" ...Müşteriyi bi kafese çekelim gelin bi çayımızı için bir şekilde kandırır elimizdekilerden kakalarız mantığını güdüyorlar.Hatta hiç gidip görmedikleri nerede dahi olduğunu bilmedikleri ilanlar verip arayan olursa ilan kimde ise onun üzerinden satış yapmaya çalışıyorlar..Örneğin yeni bir bina her katta satılık daire var ama ilan bodrum kata ait resimlere bakıyorsun 2,3. kattan çekilmiş sahte resimler..

Sahtekarlık 2-bir daireyi 15-20 emlakçı birden ilan vererek satmaya çalışyor aralarında anlaşıyorlar

Sahtekarlık 3-Dairenin gerçek sahibinden arka sayfalarda mevcut ilan varken sanki kendileri ile anlaşma yapmış gibi ön sayfalarda sahte ilanlar veriyorlar birde utanmadan üstüne 20-30 bin lirada fazla koyoyorlar.Aradığın zamanda adam şöyle sıkışık,böyle acil türlü yalanları söyleyip gerçek ilandaki fiyata bitiriz zarfını atıyorlar..

Sahtekarlık 4-Özellikle Yalı mahallesinde bi emlakçı grubu var apaçi olmuşlar artık,Geceden düşeş ilan yakaladıklarında bir şekilde ucuza kapatıp,bir iki ufak ışık filan ekleyip üstüne min.%30 fark koyup satıla çıkarıyorlar hepberaber bunun adıda sorunca ticaret oluyor..

Liste uzayıp gider ben uzman oldum artık bu konuda çok kötü konuşuyorum haklarında içimden çok...Allah sorsun..

Birde ismi reklam omaması için vermeyeyim büyük bir firma var.Onlar daha ahlaklılar ,sahte ilan şişirilmiş fiyat haritada sahte adres gösterme gibi olaylara büyük oranda girmiyorlar..neyse onu yazıp komisyonlarınıda pazarlıksız net alıyorlar ama verdiğin parayı neye verdiğini bildiğin için kendini kötü hissetmiyorsun.

Biraz uzun oldu ama bir senelik sekıntımı paylaştım rahatlatım bu güze forum sitesinde..Saygılar..

aynen maltepede sahtekar emlakçı çok fazla problemler yaşadık çok şükür sorunsuz hallettiik o dönemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Howard88 -- 28 Ağustos 2014; 10:28:06 >

231 Mesaj
Dün; 11:06:47 

quote:

Taktikleri;

Düşüncelerime tercüman olmuşsunuz resmen. İmzamı atarım tespitlerinize.
Bende 5 ay boyunca bu emlakçılarla boğuştum Maltepe bölgesinde ve en son 3 ay önce içim rahat ettiği şekilde son cümlenizde bahsettiğiniz firmadan satın aldım dairemi.
Bu noktada size katılmadığım konu, bu insanlar da pazarlığa açık. %3 komisyonu ve tapu masrafını vermedim ben mesela. ama diğer taraftan çıkarmışlardır bu paraları muhakkak:)
önemli olan karşı tarafa güven duymak, gerisi bir şekilde hallediliyor. Allah herkese gönlüne göre bir daire nasip etsin.

186 Mesaj
Dün; 13:55:18 

Halkbanktan Martta 1.06 dan çektiğim krediyi az önce 0.97den 830 lira komisyon + 400 lira vade değiştirme bedeliyle yapilandirdim. Belki bi fikir okyr

0 Mesaj
Dün; 15:15:25 

quote:

Orijinalden alıntı: duga999

Halkbanktan Martta 1.06 dan çektiğim krediyi az önce 0.97den 830 lira komisyon + 400 lira vade değiştirme bedeliyle yapilandirdim. Belki bi fikir okyr

Öncelikle hayırlı olsun bende tıpkı sizin gibi halkbanktan 1.06 dan konut kredisi çekmiştim yakın zamanda yapılandırma için başvuracağım.Anladığım kadarıyla yeni müşterilere verdikleri oranları eski mülşterilere yapılandırma için vermiyorlar.ÇÜnkü halkbanktan 0.89 hatta 0.87 den kredi çeken kişiler olmuş.BU oranları bize neden vermediklerini bankaya sordunuzmu acaba?birde neden kredi transferini düşünmediniz ben 0.91 transfer teklifi aldım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

186 Mesaj
Dün; 16:03:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Masmawi

Öncelikle hayırlı olsun bende tıpkı sizin gibi halkbanktan 1.06 dan konut kredisi çekmiştim yakın zamanda yapılandırma için başvuracağım.Anladığım kadarıyla yeni müşterilere verdikleri oranları eski mülşterilere yapılandırma için vermiyorlar.ÇÜnkü halkbanktan 0.89 hatta 0.87 den kredi çeken kişiler olmuş.BU oranları bize neden vermediklerini bankaya sordunuzmu acaba?birde neden kredi transferini düşünmediniz ben 0.91 transfer teklifi aldım

Sordum hocam. Banka faiz kaybina ugradigi için gibi bi cevap aldim. Transferi düşündüm. Başka bankalardan 0.90 oran aldim. Ayni vadede başka bankadan alinca 8 bin daha karli oluyordum. Ancak bu paranin 4 bini zaten erken kapama cezasi oluyordu. Bir de yeni banka için ipotek, dosya masrafi, eksper ücreti var. Bunlari cikarinca fark 2 bine düşüyordu. 2 bin lira için tekrar expertiz, tapu uğraşmak istemedim. Ana param 165bin bu arada

0 Mesaj
Dün; 16:31:28 

Anladım.aylık taksitinizin net kaç tl düştüğünü size zahmet yazarmısınız

0 Mesaj
Dün; 16:42:17 

s'a Arkadaşlar öncelikle sayfada herkese teşekkür ederim bu site gerçekten her konuda çok bilgilendiriyor herkezi Benim oturduğum ev kira ama satın almayida isterim tabi konuşmayi düşünüyorum fakat evi kredi ile aldığını duymuştum acaba Bende bi kısmı peşin kalanini kredi kullansam sıkıntı olurmu banka ipotegi vardır kredi ile aldığına göre sizce başka bi evemi baksam @:) @:)

Bu mesajda bahsedilenler: @:) Bu mesaja 1 cevap geldi.

186 Mesaj
Dün; 16:48:47 

quote:

Anladım.aylık taksitinizin net kaç tl düştüğünü size zahmet yazarmısınız

115 taksit kalmisti 2492 oduyordum. Ayni vadede yapilandirinca 2350 gibi bi ödeme oluyordu ve 12 bin kara geçiyordu. Vadeyi 100 yaptim. Odemem 2580 oldu. Yaklaşık 26 bin karli oldu

0 Mesaj
Dün; 17:29:06 

Bddk nın yeni yayınladığı ve artık alınamayacak ücretler arasında "ödeme planı değişikliği" ücretide olmasına rağmen bankalar hala bu masrafı talep ediyor anlamış değilim.

0 Mesaj
Dün; 17:45:01 

quote:

0.91 transfer teklifini hangi banka verdi acaba?benimde 190.000 bin var mayısta. Yapılandırma yapmıyor ziraat taşıyabilirim bende.

0 Mesaj
Dün; 19:08:38 

DD morgate ile görüşün bulunduğunuz şehirde varsa

Bu mesajda bahsedilenler: kryctn

23 Mesaj
Dün; 19:16:51 

quote:

Orijinalden alıntı: duga999

Acele etmeseydiniz iyiydi ya,yine de hayırlısı olsun..Hesabınızı yapıp kar ettiyseniz sorun yok gibi..

23 Mesaj
Dün; 19:19:17 

quote:

Orijinalden alıntı: transporter2

s'a Arkadaşlar öncelikle sayfada herkese teşekkür ederim bu site gerçekten her konuda çok bilgilendiriyor herkezi Benim oturduğum ev kira ama satın almayida isterim tabi konuşmayi düşünüyorum fakat evi kredi ile aldığını duymuştum acaba Bende bi kısmı peşin kalanini kredi kullansam sıkıntı olurmu banka ipotegi vardır kredi ile aldığına göre sizce başka bi evemi baksam @:) @:)

Satın almaya çalıştığınız evin ipotekli olması sizin almanıza engel değil ki,parayı mal sahibine verme aşamasında o ipotek kaldırılır.

0 Mesaj
Dün; 19:41:10 

quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Acele etmeseydiniz iyiydi ya,yine de hayırlısı olsun..Hesabınızı yapıp kar ettiyseniz sorun yok gibi..

Beklemek daha mantıklı mı diyorsunuz? Bende 1.05 den çektim 0.90 a filan yapılandırabilsek diye umut ediyorum. Anapara 190.000 olduğu için vadeyi epeyce geri çekecek inşallah.