Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: belesci01 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
31.300
Cevap
907
Favori
3.048.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vakifbank 600 tl dosya masrafli 96 ay 135000 tl 0.90 arkadaslar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aratu

Selam Arkadaşlar
    Ablam ve ben aynı sitede ev baktık ve 120.000 tl için Yapıkredi'den konut kredisi başvurusunda bulunduk, banka iki farklı eksper yönlendirerek evleri ekspertiz yaptı, ablamın evine %82 tamamlanmışlık oranı çıkarak kredi onaylanırken benimkine %74 çıkarak banka tamamlanmadı diyerek onay vermedi. Ablamın evinin durumu benimkinden daha kötü durumda ve malzeme olarak birebir aynılar (aynı site içerisinde aynı kooperatife ait evler), banka müşteri temsilcisi konuya ilişkin talebimizi alarak itiraz ettiğimizi dilekçe ile merkeze gönderdiğini diğer evinde emsal gösterileceğini söyledi. Evlerin bulunduğu sitede tüm evler kredi ile alınmış ve kimse sorun yaşamamış. Banka görevlisi farklı bir eksper isteyerek ekspertiz yapılabileceğini ama ücrete tabi olduğunu bildirdi.
    Arkadaşlar böyle bir durumda ne yapmak gerekir ? fikri olan veya soğuk bir su içmemi düşünenler var mı?

Bu arada eksperi telefonla arayarak durumu bildirdiğimde, bana itiraz etmemi söyledi, normalde %70 ile neredeyse tüm bankaların kredi onayladığını yapıkrediye ise %79 tamam verdiğini söyleyerek genel merkezin doğal gaz için %5 kırmış olduğunu söyledi.

Evin yapı kullanım izni mevcut.

Üstad yapılacak şey belli bankadan sonuç bekleyeceksiniz. Yok olmaz ise başka banka veya yeni bir experden başka bir çare yok.

• Arkadaslar dün ıtıbarı ıle tapumu aldım
    80bın konut kredısı kullandım
    Vakıfbank'tan 0.90 1000 tl masraf 600 expertız
    72ay 1514 tl ödemeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Arkadaslar dün ıtıbarı ıle tapumu aldım
    80bın konut kredısı kullandım
    Vakıfbank'tan 0.90 1000 tl masraf 600 expertız
    72ay 1514 tl ödemeli.

Hayırlı olsun, allah utandırmasın...

• Alın size beklenen krize yönelik bir yazı...

"Büyük durgunluk" Türk ekonomisini sarsacak
    http://www.odatv.com/n.php?n=buyuk-durgunluk-turk-ekonomisini-sarsacak-0808141200

Bunu birçok ekonomist biliyor hatta hükümet bile biliyor bence ama söyledikleri farklı...
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bilgilendirme amaçlı yazıyorum.isteyenler soru sorabilir.

Bende 3 ay once bir daire aldım. İNG deb 1.10 faiz oranı ile 97500 bin kredi cektim(120 Ay ).Malumunuz faizler düştü. İNG 0.95 oldu Ziraat 0.90 faiz oranı bulunmaktadır.

Fakat yapılandırma ücreti daha farklı oluyor. 0.95 oluyor 1.00 - ziraat 0.90 oluyor 0.95

Ben sahsen yapılandırma için biraz daha bekliyicem Aynı bankadan krediyi yapılandırırsanız tekrar dosya masrafı ve ekspertiz bedeli yok fakat yüzde 2 erken kapama cezası var.

Mesala Ziraate taşırsanız veya basşka bankaya hem ekspertiz parası hem dosya masrafı hemde yüzde 2 erken kapama cezasını ödüyorsunuz.Yani 0.5 faiz ziraat daha hesaplı ING den fakat ziraatte tekrar dosya masrafı ekpertiz aynı hesaba geliyor.Bu sebeple yapılandırmayı aynı bankada yapmanız avantajınıza oluyor arkadaslar.

Fakat ziraat iyi bir yanı var bankacı ile konustum zirata taşıdım mesala sonra faizler yine düştü 200 250 tl arası bi masrafla tekrar yapılandırabiliriz.Ama özel bankalarda herseferinde yüzde 2 erken ödeme kapama cezası var.buda ortalama 2 milyar hava parası demek.

Bu sebeple ziraat bana daha mantıklı geldi.ileride tekrar yapılandırma için.Fakat her konustum kişi 0.80 leri göreceğimizi soyledi eylül sonu ekim başı.Yapılandırmada 0.85 0.90 arası olacaktır. Bu sebeple ben biraz daha beklemedeyim arkadaslar.

Belki yardımcı olabilmişimdir sorularınıza.

• lanet özel sektörde calışıyorum ve maaşım devlete 900 liradan gözüküyor ötekini elden alıyorum
    60 bin lira ev kredisi cekmek istiyorum maaş bordromla cekebilir miyim ?
  • Tahminim 1100 1200 olursa alabilirsin.Fakat ek gelir gösterebileceğin kira geliri veya farklı bir yerden aldıgın gelirin var ise belgeleyip alabiliyorsun..

En kotu ihtimal 500 tl verip seni yüksek maaşla çalışan gösteren yerler var maaş bodrosu veriyorlar.Hatta bir isimleri vardı bu işi yapanların fakat tam hatırlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: shener

Alın size beklenen krize yönelik bir yazı...

http://www.odatv.com/n.php?n=buyuk-durgunluk-turk-ekonomisini-sarsacak-0808141200

Bunu birçok ekonomist biliyor hatta hükümet bile biliyor bence ama söyledikleri farklı...

Tamam arkadaş sen bekle krizi 10 yıldır her yıl kriz bekliyor bazıları ne hikmetse bi türlü gelmedi.Sen biriktir paranı alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Howard88

quote:

Tamam arkadaş sen bekle krizi 10 yıldır her yıl kriz bekliyor bazıları ne hikmetse bi türlü gelmedi.Sen biriktir paranı alırsın.

Evim var çok şükür, biriktiriyorum 2. almak için.
    Ama kriz olayını az biraz takip etseniz hükümet ile alakalı değil, genel bir dünya sorunu olduğunu anlardınız, faydalı olmak adına bazı şeyleri paylaşıyorum, sizin ki 10 yıldır birşey olmadı demek tamamen işi bilmemek 2007-2008 olan oldu ama size vurmamış demek ki:)

Artı olarak bu gece göründü ki 2015 ten sonra tek partili hükümet olmayacak ve asıl o zaman kriz neymiş görebiliriz...

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/albayrak/2014/08/04/havalar-ve-piyasalar-isinirken

burdaki yazı da olumlu yönde dileyen de bu yazıyı kendine yol gösterici alabilir...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Howard88

quote:

Evim var çok şükür, biriktiriyorum 2. almak için.
    Ama kriz olayını az biraz takip etseniz hükümet ile alakalı değil, genel bir dünya sorunu olduğunu anlardınız, faydalı olmak adına bazı şeyleri paylaşıyorum, sizin ki 10 yıldır birşey olmadı demek tamamen işi bilmemek 2007-2008 olan oldu ama size vurmamış demek ki:)

Artı olarak bu gece göründü ki 2015 ten sonra tek partili hükümet olmayacak ve asıl o zaman kriz neymiş görebiliriz...

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/albayrak/2014/08/04/havalar-ve-piyasalar-isinirken

burdaki yazı da olumlu yönde dileyen de bu yazıyı kendine yol gösterici alabilir...

Turkiye genc ve artan nufus, konutta kriz olmaz rahat ol. Bunca insan sokaktami yatacak. Bizde avrupa gibi degil nufusdan dolayi talep arzi dengeliyor.
    Allah krizlerde issiz birakmasin yeterki. Krizlerde issiz kalinca insanlar evini akbabalara dusuk tutarlardan satmak zorunda kaliyor.

• ev almak için kriz beklemek en son yapılacak şeylerden biri olmalı şu süreçte faizler fazla değilken ev alınabilir.Gördükki ülkemizde sürekli ev fiyatları artmakta kriz olsa bile arap ilgisi,genç nüfus nedeniyle evler elde kalmaz belki artış olmaz fiyatlarda ancak düşüş olacağını hiç sanmıyorum.
  • Ev almak için krizi bekle demiyorum ki, krizin geçmesini bekle diyorum.

Türkiye piyasaları ise dış piyasalara aşırı bağımlı. Çünkü dışa çok açık. Sermaye hareketleri tamamen serbest ve dış kaynak ihtiyacı yüksek. Yerli tasarruflar düşük. Her büyük finansal piyasaya yabancılar hâkim. Onların alması veya satmasıyla trendler oluşuyor. Dövizde, borsada, faizde durum aşağı yukarı bu. Küresel bazda esebilecek rüzgârların da aynen bize yansıyacak olması bundan.

Önümüzdeki bir yıl içinde dünyada kuvvetli bir piyasa düzeltmesi beklenirken Türkiye’de de Cumhurbaşkanlığı ile genel seçimler yapılacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucuna bağlı olarak Başbakan değişecek ve iktidar partisinin yönetimi belirlenecek. Kısaca siyasette taşlar yerinden oynamak üzere. Bu aynı zamanda ekonomi yönetimini de kapsıyor.

Gerisini alttaki linkten okuyunuz.

http://www.haberturk.com/yazarlar/abdurrahman-yildirim-1018/977868-turbulansli-doneme-141-milyar-dolarlik-sicak-parayla-giriyoruz

ve buda ilginizi çekebilir...

http://www.haberturk.com/yazarlar/abdurrahman-yildirim-1018/977069-kredi-faizleri-nasil-duser

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shener -- 10 Ağustos 2014; 23:33:18 >
  • Finansbank
    18 Ay 44000 TL 0.82
    aylık Ödeme 2639
    masraf (yaklaşık olarak)
    Eksper 500
    Ipotek 250
    Konut Sigortası 120
    Hayat Sigortası 340.

Bugün faiz indirimi bekleniyormus öğleden sonra diğer bankalardan da fiyat alacağım.

• son oran kaç arkadaşlar ?
  • merkez bankası işi ağırdan alıyor gibi..
  • Arkadaşlar Halk 0.89
    80.000 çekiyorum
    dosya masrafi 100tl
    ex500
    ip250
    hayat 135
    konut dask200

Vakit zirate gittim 0.89dan assa inmediler masraflar 2000den fazlaydi yani halktan 0.88den almis gibi oldu. yıllardır vakif ile çalışıyorum her işlemim vakiftan yaparım 0.89 dan bir gidim assa inmedi. hesaplarımı kapatmak durumumda kalırım halk daha uygun verdi dedim 0.88 den verin dedim inmediler. bende gittim halk banka basvurdum. hayırlısı olsun inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melrin -- 11 Ağustos 2014; 13:14:22 >
  • insallah hersey yolunda giderse bir daire sahibi olacagim... :) Ancak benimde tapu masrafi konusunda kafam karisik.... Bir yakinimizdan daireyi uygun fiyatli kismetse alacagiz... Satin alacagimiz evin satis degeri 132.500 TL ben 55.000 TL kredi kullanacagim. Normal olarak banka ve expres vs net olarak bu degeri biliyor... Daire kat irtifak tapulu belediyenin sayfasindan rayic bedel baktgimda 1800TL yazmakta bu m2 fiyatimidir acep? rayic bedel ne olur bu daire icin (daire buyulugu 85m2)
    Evin tapu dairesinde devri icin gosterilecek tutar ne kadar olmali ? Yorumlaniz mumkun mu?

tskrlr,
  • 1800x85=153.000 TL ederki senin alış fiyatından bile fazla.

en azından rayiç bedel kadar göstermelisin alımı.
    tapu ile satıcı tapu dairesine gidip ordan rayiç bedel ve borcu yoktur kağıdı alsın orda rayiç bedel net olarak yazar.

Hayırlısı olsun..
  • 
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.