En Uygun Konut Kredisi
10220 Cevap819010 Görüntüleme344 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     162 163 164 165 166 167 168 169 [171]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

0 Mesaj
Dün; 11:13:08 

arkadaşlar bugünlerde halkbankasından oran alan oldumu? paylaşırsanız sevinirim..

631 Mesaj
Dün; 11:36:18 

görünen piyasa faizi diye birşey var ve bankalar zaten faizleri kendi kafalarına göre ayarlıyorlar. merkez bankası istediği kadar faiz indirsin çıkarsın hikaye. hiç bir faydası olmamış

152 Mesaj
Dün; 12:16:21 

quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan30

arkadaşlar bugünlerde halkbankasından oran alan oldumu? paylaşırsanız sevinirim..

Dün aldım 0,91 verdiler 60.000 120 ay için

Acer 6935G

0 Mesaj
Dün; 12:17:14 

Merhaba arkadaşlar,

Türkiye’nin finans üzerien en kapsamlı forumu Hesapkurdu | Forum açıldı! Konut, ihtiyaç, taşıt kredisi süreçleri, banka işlemleri, vergiler, sigorta işlemleri ve aklınıza gelebilecek tüm finansal hizmetler hakkında tartışma başlatabileceğiniz, sorularınıza cevap bulabileceğiniz bu platforma üye olmak ücretsiz.

Hesapkurdu’nun tüketiciler için hazırladığı bu yeni bilinçlendirme hizmeti ile artık finansal işlemlerde uzman görüşlerinden, tavsiyelerinden anında yararlanabileceksiniz. Yeni açılmasına rağmen 750’den fazla sorunun, yüzlerce cevabın ve finans konusunda onlarca kategorinin bulunduğu forumumuza üye olarak siz de bu geniş bilgi kaynağında aradığınızı bulabilir, diğer üyelere tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Forumu incelemek başlıklara bakıp, öyle üye olayım diyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

66 Mesaj
Dün; 12:22:33 

250.000 TL 0,88 den başvuru yaptım 120 ay işbankası

436 Mesaj
Dün; 17:04:16 

Sayfanın yavaşlığından 2 kez girilmiş, pardon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msenoz -- 23 Temmuz 2014; 17:09:38 >

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının
yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

436 Mesaj
Dün; 17:05:31 

Bugün 100.000 tl 120 ay için aldığım oranlar aşağıdaki gibidir;

Yapı kredi 0.89 / tüm masraflar toplamı 1700 tl
Akbank 0.89 / dosya masrafı 900 tl
Teb 0.90 / dosya masrafı 500 ama ferdi sigorta bedeli yıllık 950 tl o yüzden tercih etmedim
Vakıfbank 0.90 / dosya masrafı 500 tl / tercih ettim.
İşbank 0.89 / dosya masrafı 750 tl
Ziraat 0.90 / dosya masrafı 900 tl
ING 0.96
ŞekerBank 0.97
Halkbank 0.94

Bunlardan maaş müşterisi de olmama rağmen TEB'i tercih etmedim zorunlu ve çok yüksek sigorta rakamı dolayısıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msenoz -- 23 Temmuz 2014; 17:08:03 >

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının
yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

290 Mesaj
Dün; 21:04:17 

quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

1-Size açtığı vadesiz hesaba aylık hesap işletim ücreti alır-ziraat almaz.
2-Yapılandıracak yada erken ödeme yapacak olursunuz %2 masraf keser-ziraat meblağ ne olursa olsun sadece 200-250 lira keser.
3-Özel banka olduğu için tabir-i caizse her fırsatta kaz gibi yolar.Oranı düşük gösterip dosya masrafı,ipotek tesis vs gibi masraflardan bindirir.
4-Bu arada krediyi çekmekle iş bitmiyor yıllık yenilenmesi gereken dask,konut sigortası gibi kalemleri bazı bankalar zorunlu tutmaz ama garanti bankası tutar.
aklıma gelenler bunlar,garanti-finans-akbank gibi kuruluşlardan ''oran'' çok cazip olsa bile yıllık maliyeti hesaplatmadan ve her sene yenilenen kalemlerin tüm vade yılıyla çarpılmış halini bilmeden atlamayın..5 kere düşünün 1 hareket ediniz,yaş tahtaya basmayınız,iyi araştırınız.

arkadaşımız benim söyleyeceklerime tercüman olmuşgeçen bir baktım hesabımdaki 35 tl uçmuş neolmuş diye bir baktım hesap kesim ücreti.ulan kardeşim zaten kol gibi s.... sunuz hesap kesim ücreti de neyin nesi..Allahtan elime gelecek toplu para var tamamını olmasa da tamamına yakınını da ordan öder geçerim diye düşünüyorum yoksa bu psikolojiyle bu borcun altından kalkamam.O yüzden garanti bankasından uzak durun.

983 Mesaj
Dün; 21:52:30 

quote:

Orijinalden alıntı: msenoz

Bugün 100.000 tl 120 ay için aldığım oranlar aşağıdaki gibidir;

Yapı kredi 0.89 / tüm masraflar toplamı 1700 tl
Akbank 0.89 / dosya masrafı 900 tl
Teb 0.90 / dosya masrafı 500 ama ferdi sigorta bedeli yıllık 950 tl o yüzden tercih etmedim
Vakıfbank 0.90 / dosya masrafı 500 tl / tercih ettim.
İşbank 0.89 / dosya masrafı 750 tl
Ziraat 0.90 / dosya masrafı 900 tl
ING 0.96
ŞekerBank 0.97
Halkbank 0.94

Bunlardan maaş müşterisi de olmama rağmen TEB'i tercih etmedim zorunlu ve çok yüksek sigorta rakamı dolayısıyla.

Şimdi bir soru sorcam toplam maliyet nedir, ona baktınız mı, masrafı fazla onanın sanırım örneğin yapıkredinin toplamda daha mantıklı olur gibime geliyor?

Otobüs Bileti Al

171 Mesaj
Dün; 21:57:33 

Masraf açısından teb çok aç gözlü davranıyor özellikle hayat dask konut dayatması ve fiyatları şaka gibi. O yüzden tebi seçerken çok dikkatli olun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

172 Mesaj
Bugün; 0:08:48 

İş Bankasından aldığım konut kredisinde ara ödeme yaptığımda vade ödeme sayısını azaltamıyorum bilginiz olsun.Böylelikle banka faiz kazancını güvence altına alıyor. Aylık ödeme tutarı azalıyor ama faizde pek avantaj sağlamıyor. Ara ödeme yapmasamıydım dediğim oldu.

6556 Mesaj
Bugün; 0:52:53 

bugün bende vakıf bank tan
45bin konut 0,91 (0,89düşürecek)
35 bin tüketici kredisi ne baş vurdum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: msenoz

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

22 Mesaj
Bugün; 0:54:50 

quote:

Orijinalden alıntı: erensan

İş Bankasından aldığım konut kredisinde ara ödeme yaptığımda vade ödeme sayısını azaltamıyorum bilginiz olsun.Böylelikle banka faiz kazancını güvence altına alıyor. Aylık ödeme tutarı azalıyor ama faizde pek avantaj sağlamıyor. Ara ödeme yapmasamıydım dediğim oldu.

Ara ödemelerde vadeyi düşüremiyorsunuz,banka buna izin vermiyor..Taksitler düşüyor o da pek etkili olmaz.Onun yerine o parayı başka şekilde değerlendirmek daha karlı olabilir.Sonuçta ara ödeme yaptığınızda bankanın mevduatına mevduat katmış oluyorsunuz...dövize veya faize konabilir.araba alınıp satılabilir kendi adıma konuşursam...vs vs demek istediğimi anladınız zaten..

Sayfa:   <<     162 163 164 165 166 167 168 169 [171]
Sayfa: <<     162 163 164 165 166 167 168 169 [171]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422