Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.263
Cevap
906
Favori
3.043.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fluminense

quote:

Orijinalden alıntı: shener

quote:

Orijinalden alıntı: duyguluboy

arkadaşlar benim size tavsiyem iyi bir peşinatınız olmadığı taktirde böyle konut kredisi vb işe kalkışmayın.Ayrıca garanti bankasından da uzak durun.

Neden uzak durmamız gerekiyor, açıklarmısınız?

1-Size açtığı vadesiz hesaba aylık hesap işletim ücreti alır-ziraat almaz.
    2-Yapılandıracak yada erken ödeme yapacak olursunuz %2 masraf keser-ziraat meblağ ne olursa olsun sadece 200-250 lira keser.
    3-Özel banka olduğu için tabir-i caizse her fırsatta kaz gibi yolar.Oranı düşük gösterip dosya masrafı,ipotek tesis vs gibi masraflardan bindirir.
    4-Bu arada krediyi çekmekle iş bitmiyor yıllık yenilenmesi gereken dask,konut sigortası gibi kalemleri bazı bankalar zorunlu tutmaz ama garanti bankası tutar.
    aklıma gelenler bunlar,garanti-finans-akbank gibi kuruluşlardan ''oran'' çok cazip olsa bile yıllık maliyeti hesaplatmadan ve her sene yenilenen kalemlerin tüm vade yılıyla çarpılmış halini bilmeden atlamayın..5 kere düşünün 1 hareket ediniz,yaş tahtaya basmayınız,iyi araştırınız.

arkadaşımız benim söyleyeceklerime tercüman olmuşgeçen bir baktım hesabımdaki 35 tl uçmuş neolmuş diye bir baktım hesap kesim ücreti.ulan kardeşim zaten kol gibi s.... sunuz hesap kesim ücreti de neyin nesi..Allahtan elime gelecek toplu para var tamamını olmasa da tamamına yakınını da ordan öder geçerim diye düşünüyorum yoksa bu psikolojiyle bu borcun altından kalkamam.O yüzden garanti bankasından uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: msenoz

Bugün 100.000 tl 120 ay için aldığım oranlar aşağıdaki gibidir;

Yapı kredi 0.89 / tüm masraflar toplamı 1700 tl
    Akbank 0.89 / dosya masrafı 900 tl
    Teb 0.90 / dosya masrafı 500 ama ferdi sigorta bedeli yıllık 950 tl o yüzden tercih etmedim
    Vakıfbank 0.90 / dosya masrafı 500 tl / tercih ettim.
    İşbank 0.89 / dosya masrafı 750 tl
    Ziraat 0.90 / dosya masrafı 900 tl
    ING 0.96
    ŞekerBank 0.97
    Halkbank 0.94

Bunlardan maaş müşterisi de olmama rağmen TEB'i tercih etmedim zorunlu ve çok yüksek sigorta rakamı dolayısıyla.

Şimdi bir soru sorcam toplam maliyet nedir, ona baktınız mı, masrafı fazla onanın sanırım örneğin yapıkredinin toplamda daha mantıklı olur gibime geliyor?
  • Masraf açısından teb çok aç gözlü davranıyor özellikle hayat dask konut dayatması ve fiyatları şaka gibi. O yüzden tebi seçerken çok dikkatli olun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş Bankasından aldığım konut kredisinde ara ödeme yaptığımda vade ödeme sayısını azaltamıyorum bilginiz olsun.Böylelikle banka faiz kazancını güvence altına alıyor. Aylık ödeme tutarı azalıyor ama faizde pek avantaj sağlamıyor. Ara ödeme yapmasamıydım dediğim oldu.
  • msenoz M kullanıcısına yanıt
    bugün bende vakıf bank tan
    45bin konut 0,91 (0,89düşürecek)
    35 bin tüketici kredisi ne baş vurdum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erensan

İş Bankasından aldığım konut kredisinde ara ödeme yaptığımda vade ödeme sayısını azaltamıyorum bilginiz olsun.Böylelikle banka faiz kazancını güvence altına alıyor. Aylık ödeme tutarı azalıyor ama faizde pek avantaj sağlamıyor. Ara ödeme yapmasamıydım dediğim oldu.

Ara ödemelerde vadeyi düşüremiyorsunuz,banka buna izin vermiyor..Taksitler düşüyor o da pek etkili olmaz.Onun yerine o parayı başka şekilde değerlendirmek daha karlı olabilir.Sonuçta ara ödeme yaptığınızda bankanın mevduatına mevduat katmış oluyorsunuz...dövize veya faize konabilir.araba alınıp satılabilir kendi adıma konuşursam...vs vs demek istediğimi anladınız zaten..
  • geçen hafta halkbank bana 0,87 oran vermişti... 125 bin 60 ay için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

0,89 kaç ay için ve dosya masrafı ne kadar, bana da 0,89 olur ama 1000 tl dosya masrafı alırız demişlerdi çünkü.
  • quote:

quote:

Teb 0.90 / dosya masrafı 500 ama ferdi sigorta bedeli yıllık 950 tl o yüzden tercih etmedim
    ING 0.96
    ŞekerBank 0.97
    Halkbank 0.94

Bunlardan maaş müşterisi de olmama rağmen TEB'i tercih etmedim zorunlu ve çok yüksek sigorta rakamı dolayısıyla.

Şimdi bir soru sorcam toplam maliyet nedir, ona baktınız mı, masrafı fazla onanın sanırım örneğin yapıkredinin toplamda daha mantıklı olur gibime geliyor?

Evet baktım vakıfbank ta toplam 1500 tl civarında masraflar, 10 yıl sonundaki toplama bakarsanız evet ykb daha uygun gibi
    ama 10 yıla kadar daha oranlar çok değişir yeniden yapılanma vs yaparım diye o farkı dikkate almadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

geçen hafta halkbank bana 0,87 oran vermişti... 125 bin 60 ay için...

hocam masraflar ne kadar? oran düşük olupta masraflar mı yuksek?
    ayrıca vade değişince (96-120 ay ) oranı yükseltiyo mu halkbank? yapılandırma cezası %2 miydi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk75 -- 24 Temmuz 2014; 15:05:40 >
  • Yapıkredi / 24.07.2014
    oran 0.88
    masraf 2000 TL
  • quote:

quote:

quote:

ING 0.96
    ŞekerBank 0.97
    Halkbank 0.94

Evet baktım vakıfbank ta toplam 1500 tl civarında masraflar, 10 yıl sonundaki toplama bakarsanız evet ykb daha uygun gibi
    ama 10 yıla kadar daha oranlar çok değişir yeniden yapılanma vs yaparım diye o farkı dikkate almadım.

Tamam da siz zaten önce faizi ödüyorsunuz yani banka her zaman faizi önce alır ana parayı daha sonraya bırakır, ödeme detayınıza bakarsanız 2-3 yıl dahi yapılandırmasız daha çok ödersiniz diğerine göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_Come_Back

Masraf açısından teb çok aç gözlü davranıyor özellikle hayat dask konut dayatması ve fiyatları şaka gibi. O yüzden tebi seçerken çok dikkatli olun...

60.000 120 ay için 0,88 aylık 811 TL

Dosya Masrafı 750
    Hayat Sigortası 500 ( 1 Yıllık şaka gibi. Halkbank dün 10 yıl için 600 TL dedi.)
    Ekspertiz + İpotek 800
    Dask + Konut 400

Toplam 2.450 masraf.

Ben bu kadar saçmalık görmedim.

Arkadaşlar bir de sorum olacak. Benim ev aldığım bina için müteahhit Teb den eksper raporu çıkartmış toplu olarak. Banka bende ekspertiz parası istiyor hala. Zaten ekspertiz tespiti yapılmış benden ücreti alması normal mi? Bana saçma geldi ama :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk75

quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

geçen hafta halkbank bana 0,87 oran vermişti... 125 bin 60 ay için...

hocam masraflar ne kadar? oran düşük olupta masraflar mı yuksek?
    ayrıca vade değişince (96-120 ay ) oranı yükseltiyo mu halkbank? yapılandırma cezası %2 miydi ?

masraf 1250 tl (dosya 500 , 500 exper, 250 ipotek)+ sigortalar, yapılandırma %2, dediler... diğerini sormadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

0,89 kaç ay için ve dosya masrafı ne kadar, bana da 0,89 olur ama 1000 tl dosya masrafı alırız demişlerdi çünkü.

45bin konut kredisi için (vakıfbank)
    0,91 den hesapla (0,89 düşecek)
    120 ay 617 tl ödeme
    600 dosya
    650 expertiz- 600e düştü. (ödedim bugun exper gelmiş)
    210 ipotek 200 sigortalar.

35bin tüketici kredisi için 36ay 1,10 dan
    1000 dosya masrafı
    ödeme 1227 tl.

ilk 36 ay ödemem
    617+1227tl : 1844 tl
    son 84 ay ödeme : 617 tl olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

ING 0.96
    ŞekerBank 0.97
    Halkbank 0.94

Tamam da siz zaten önce faizi ödüyorsunuz yani banka her zaman faizi önce alır ana parayı daha sonraya bırakır, ödeme detayınıza bakarsanız 2-3 yıl dahi yapılandırmasız daha çok ödersiniz diğerine göre.

banka kafasına göre faiz almaz, alamaz. durum kanuni ve kurallar dahilindedir. önceden faiz almaa diye bir şey yoktur. durum hesaplama kurallarını bilmeyen kişilerin uydurmasıdır dostum. ilk aylarda faiz miktarının çok olması normal. çünkü ana paran da çok. ana paran azaldıkça gereken faiz azalır.

• Sigorta konusu hakkında detaylı bilgisi olan arkadaşlar var mı? Hayat Sigorta ve Ferdi Kaza sigortası bir bankada 500 TL, bir bankada 5000-10000 TL olması makül bir durum değil. Ben de Teb'den kredi kullandım. Ferdi kaza sigotası yıllık 1260 TL, hayat sigortası için yıllık 1600 TL fiyat çıkardılar. Ucuz olanı tercih ettim ama ben seneye yenilememek için elimden geleni yapacağım. Bu arada Teb Zurich Sigorta ile çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allwissend

Sigorta konusu hakkında detaylı bilgisi olan arkadaşlar var mı? Hayat Sigorta ve Ferdi Kaza sigortası bir bankada 500 TL, bir bankada 5000-10000 TL olması makül bir durum değil. Ben de Teb'den kredi kullandım. Ferdi kaza sigotası yıllık 1260 TL, hayat sigortası için yıllık 1600 TL fiyat çıkardılar. Ucuz olanı tercih ettim ama ben seneye yenilememek için elimden geleni yapacağım. Bu arada Teb Zurich Sigorta ile çalışıyor.

1,5 ay önce halkbanktan kredi çektim konut sig 136, dask 86, ferdi kaza 100(yaptırmadım) tuttu. Sizin fiyatlar çok fahiş..

• Mb Dan faiz ind ile ilgili yeni bir sinyal geldi bilginize

• Bende bugün bir muteahhitle anlastim CEKMEKÖYDE MERKEZ MAHALLESİNDE 179.000 TL Ruhsati cikmis harfiyat aliniyor Yilbasinda teslim edilecek 70.000 TL. Yi peşin vereceğim kalani ev teslim edilince
    Size sorum su yilbasina ddoğru faiz oranları kaça kadar düşer yada yükseliş trendine gecermi
    Değerli fikirlerinize şimdiden tesekkur ederim

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.