Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (502. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: corollam54 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.294
Cevap
907
Favori
3.047.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
50. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen imza atana kadar faizleri o an neyse onu vermek zorundalar yani yarin 0.88 oldu verirler diretin tok satıcı üslubu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyazi54

quote:

Orijinalden alıntı: yasink01

Ha bu arada ziraat 200 tl den baska almaz haberiniz olsun akbank ise 1000 tl yapılandırma icin

Evet ziraat 200. Tl aliyor ama sorun oranlarda. Baska banka 0'70 ten yapilandirirken ziraat im de 0'70 vereceginden eminmisiniz.

normal kredi oranları 0,70 ise yapılandırma da 2-3 puan üstü veriyorlar diye biliyorum. hiç bir banka normal kredi oranında yapılandorma yapmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Arkadaslar ev almak hevesim var yılım ılk aylarında cıddı cıddı bakıp arıyorduk ve faizlerin fırlamasından beklemeye almıstıkkı bu gün ev sahıbım aradı evden çıkmamızı oğlunun oturacağını ılettı Ağustos ayının sonuna kadar sürer verdi.
    Bense şoke oldum tıkır tıkır kıramı öderim hiç beklemıyordum
    Moral sıfır sure az ev çok fıyatlar yuksek

Kontratın yokmu, eğer süren daha devam ediyorsa çıkmayabilirsin, yada ev bulunca çıkıcam dersin olur biter. Mahkemeye verse bile sen haklısın, araştır biraz, o kadar kolay değil çık evimden demek.
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Bence moralinin bozulması daha iyi. Sıkıntı stres olmadan bazen hiçbirşey olmuyor. Ben de evimi satmıştım yeni ev almak için. 5 ay oturdum sattığım evde. Hep ağırdan aldım rahat rahat gezdim. Ev sahibi evden çıkmamı istedi. Bende haliyle stres olunca daha iyi konsantre oldum. Allah kısmet etti istediğimiz gibi bir ev. Kısmetinde varsa olur. 50 tane filan ev baktım aldığım ev ilkinde karşıma çıksaydı yine alırdım ama o sıkıntıların çekilmesi gerekiyormuş.
  • Kredim 1 yıl oldu bugün mesaj geldi, "ev sigortanız ve deprem poliçeniz 17.07 tarihinde yenilenecektir"
    Geçen yıl kredi çekerken yaptırdık ama bu yıl kredi yüzünden ayın sonu zor geliyor, yaptırmak istemiyorum, ev sigortası ve dask zorunlumu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

Kredim 1 yıl oldu bugün mesaj geldi, "ev sigortanız ve deprem poliçeniz 17.07 tarihinde yenilenecektir"
    Geçen yıl kredi çekerken yaptırdık ama bu yıl kredi yüzünden ayın sonu zor geliyor, yaptırmak istemiyorum, ev sigortası ve dask zorunlumu acaba?

Dask zorunlu arkadaşım ama konut sigortanı fiyatı daha uygun olan bir şirketten yenileyebilirsin.Tabii fiyat uygun diye de poliçe içeriğine bakmamazlık etmeyesin.Bende de aynı dert var kasım gibi yenileniyor bizimki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

quote:

Kredim 1 yıl oldu bugün mesaj geldi, "ev sigortanız ve deprem poliçeniz 17.07 tarihinde yenilenecektir"

Dask zorunlu arkadaşım ama konut sigortanı fiyatı daha uygun olan bir şirketten yenileyebilirsin.Tabii fiyat uygun diye de poliçe içeriğine bakmamazlık etmeyesin.Bende de aynı dert var kasım gibi yenileniyor bizimki..

dask yenilemek zorunlu değil. yanlış bilgilendirmeyin. sadece dask ını yaptırırsa deprem vs gibi durumlarda devlet garantisinde oluyor. ben geçen sene yaptırmıştım ama bu sene yenilemedim mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

quote:

quote:

dask yenilemek zorunlu değil. yanlış bilgilendirmeyin. sadece dask ını yaptırırsa deprem vs gibi durumlarda devlet garantisinde oluyor. ben geçen sene yaptırmıştım ama bu sene yenilemedim mesela.

Allah aşkına devlet ÖTV adı altında 10 senedir para topluyor geçen TV de söyledi bende diyorum bu ne oluyor herşeyden ÖTV alıyor bunu da depremden sonra almaya başlamış. ayrıca dask yaptır bilmem ne halk keriz devlet dahil tüm kurum ve kuruluşlar uyanık halkı sövüşlüyor yazık bizlere araba ev alırken ödediğimiz paramıza yazık yarısı boşa gidiyor. isyan etmemek elde değil yazık değil mi bu insanlar sanki parayı sokakta buluyor.

• Kötü ev sahibi, insanı ev sahibi yaparmış gibi bir söz vardı o geldi aklıma :)
  • 17'sinde bir ppk daha var gelir mi bir indirim daha ne diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stallem

Kötü ev sahibi, insanı ev sahibi yaparmış gibi bir söz vardı o geldi aklıma :)

bende bu yüzden aldım evi!!!lanet olsun kötü ev sahiplerine..
    bugün bankaya(garanti) gidip faiz oranlarını sorduğumda sen zaten 1..01 den çekmişsin birşey farketmi,yor yanıtını aldım.elimde 70 bin tl param var dediğimde parayı başka bankaya yatırdığımı duyan güzel hanfendi bana sinirlenerek neden bize yatırmadın vs gibi şeyler söyledi bende parayı hemen yatırmam gerektiğini o anda o banka yakında olduğunu söyleyince ''sen yapılandırmaya gelirsin bak o zaman ben sana göstercem''şeklinde yanıt aldım.
    kadın resmen kasıyor beni ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: duyguluboy

quote:

Orijinalden alıntı: stallem

Kötü ev sahibi, insanı ev sahibi yaparmış gibi bir söz vardı o geldi aklıma :)

bende bu yüzden aldım evi!!!lanet olsun kötü ev sahiplerine..
    bugün bankaya(garanti) gidip faiz oranlarını sorduğumda sen zaten 1..01 den çekmişsin birşey farketmi,yor yanıtını aldım.elimde 70 bin tl param var dediğimde parayı başka bankaya yatırdığımı duyan güzel hanfendi bana sinirlenerek neden bize yatırmadın vs gibi şeyler söyledi bende parayı hemen yatırmam gerektiğini o anda o banka yakında olduğunu söyleyince ''sen yapılandırmaya gelirsin bak o zaman ben sana göstercem''şeklinde yanıt aldım.
    kadın resmen kasıyor beni ne yapmalıyım?

para senin değil mi neden boyun eğiyorsun sana mı soracağım deseydin be güzel kardeşim. Sizin faizleriniz yerlerde diyemedin mi. gelicem oranlar düşünce eşek gibi yapılandırmak zorundasın diyemedin mi sen kimin parasıyla kime çaka satıyorsun deseydin eğer sana böyle sözler sarf ettiyse. paranla rezil olmak buna denir. o sana muhtaç sen ona değil. faizler düşünce başka bankaya götürebilirsiniz. ayrıca 70 bin tl nin getirisi ile vadeyi kısaltırsınız böylelikle düşük oranlardan kredi kullanabilirsiniz tahminimce.

• quote:

quote:

quote:

Yanlış bilgilendirdiysem affola,kasıt yok.Bankadan bankaya ve sözleşmenin ayrıntılarına göre değişiyor olabilir mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlış bilgilendirdiysem affola,kasıt yok.Bankadan bankaya ve sözleşmenin ayrıntılarına göre değişiyor olabilir mi?

bankadanda bilgi almak istemiyorum yalan söylüyorlar.bende daskı zorunlu değil diye duydum,sigortayı bilmiyorum.hesapta para bırakmasam sigorta ve dask yapabilirler mi :)

• 120000 120 ay vadeli konut kredisi çekmeyi düşünüyorum en düşük faiz oranını hangi banka veriyor en uygun hangi bankadan çekebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nayir

120000 120 ay vadeli konut kredisi çekmeyi düşünüyorum en düşük faiz oranını hangi banka veriyor en uygun hangi bankadan çekebilirim.

en eygun banka senin sürekli iş yaptığın bankadır, kredi kartın olan düzenli ödemeler yaptığındır kanımca ona göre pazarlık et.
  • Hocam o hiç öyle olmuyor kredi çekme sürecinde 10 tane bankayla görüştüm maaş hesabım kartım olan yer (finansbank) tam 10.000 TL fazla maliyet çıkardı. Şuan çektiğim yere göre. Bu işin sırrı bence şubelerin yan yana olduğu bir caddeye gidip bütün bankaları gezmek. Ve masraf ve faiz de en iyi maliyeti yakalamak. Hiç sınırlamayın kendinizi. Hepsine bakın en uygun yerle son bir pazarlık yapıp işi bitirin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    bu gün bir emlakçı tanıdıgımın vasıtasıyla
    10 yakı daile gezdik 1. hoşumuza gitti krıterlerı bıze uygun alma kararına çok az kaldı
    ama şunu gördüm ayrı ayrı ıkı emlakçı aynı daileyı göstermesi ilginçti.

+kredi alma çıkma konusunda ip uclarını nelerdir arkadaşlar
    ben ssk lı çalışanım ne gibi evraklar istiyorlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bankadanda bilgi almak istemiyorum yalan söylüyorlar.bende daskı zorunlu değil diye duydum,sigortayı bilmiyorum.hesapta para bırakmasam sigorta ve dask yapabilirler mi :)

dostum senin rızan olmadan hesabından 1 kuruş bile çekemezler. mutlaka seni arayıp haberdar etmek zorundalar. aynı durum bana da oldu banka aradı " efendim işte sigortanızı yenilemeniz gerekiyor şu tarihte bitiyor vs." dedim zorunlu mu? hayır değil ama yaptırmanız gerekiyor isterseniz hesabınızdan hemen çekelim vs. dedim hayır kesinlikle istemiyorum. sonra ne oldu tabiki yapamadılar. sizde mutlaka dikkatli olun ararlarsa . ben hayat sigortasını en baştan 5 yıllık yaptırmıştım ama konut ve dask ı 1 senelik yaptırdım. bittiğinde de yenilemedim. kafanız rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legend_Come_Back

Hocam o hiç öyle olmuyor kredi çekme sürecinde 10 tane bankayla görüştüm maaş hesabım kartım olan yer (finansbank) tam 10.000 TL fazla maliyet çıkardı. Şuan çektiğim yere göre. Bu işin sırrı bence şubelerin yan yana olduğu bir caddeye gidip bütün bankaları gezmek. Ve masraf ve faiz de en iyi maliyeti yakalamak. Hiç sınırlamayın kendinizi. Hepsine bakın en uygun yerle son bir pazarlık yapıp işi bitirin...

Anladım hocam bakalım ev sahibimi 140000 ne ikna edebilirsem oturduğum evi alacağım. sizin de aklınızda bulunsun uygun bir kampanyadan haberiniz olur haber verirseniz çok memnun olurum.
  • 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.