Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alemci83 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.291
Cevap
907
Favori
3.046.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz önce akbank topkapı şubesi 0.96 verdi, daha yansımadğını söyledi. Sizin hangi şube?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • indirim ne zaman yansıyacak bilgisi olan var mı ?
  • net birşey söyleyemiyorlar zamana yayılacağını söyleyen de var yapı kredi bundan aşağı inmez dedi. Akbank ise 1 hafta daha diyor geçtiğimiz hafta vakıf 1 hafta dedi hiçbir değişim olmadı. Anlayacağınız tamamen muallak.
  • o.8---0.82 olacak gibi....Faizler düşüyo...Krediye yansıması zaman alırrr
  • akbankta masraflarda %50ye kadar pazarlık payı var, tüyo içerden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikdeniz

Biraz önce akbank topkapı şubesi 0.96 verdi, daha yansımadğını söyledi. Sizin hangi şube?

akbankta şubeye göre değişir, müdürlere yıllık hedefler verilir, hedefi tutturamayan müdürler işinden bile olabilir. hedefi tutturan, çok kredi alınan şubelerde fazla faiz inmez, hedef açığı olanlar ise yarım puana kadar inebilir ki bu da 0,91 yapar... farklı şubelere uğrayın bence...
  • bugün iş bankası 0,92 , ziraat den 0,93 aldım. kredi indirimi birden email geliyor, ondan sonra yansıtıyoruz diyorlar. 1-2 gün daha bekleyip indirim olmazsa 0,93 ziraat den çekeceğim.
  • volcanoos V kullanıcısına yanıt
    Vade süresi ve meblağ nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lethe_57

quote:

Orijinalden alıntı: mc33

quote:

aylık gelirinizin ne kadarını kredi ödemesine ayırıyorsunuz arkadaşlar?

4bin tl gelirim var, 2bin tl sini ayırsam çok mu ayırmış olurum. 120 aylık kredi için?

Bende benzer durumdayım.Sıkıştığında destek çıkacak yakının varsa çok değil aslında.Ama yoksa çok riskli.

kimse yok destek çıkacak. tek başımayım. kafam karışık ya. oranlar 0,80 e bile inse aylık en fazla 80-100 tl az ödeme yapıyorum.

ya bi riske girip alacak şu evi.. yada eminevim falan bişeyler deniyecem. aylık 1100 tl kira çok koymaya başladı..

beklediğin hata 1100 tl kiramı olur yav

• quote:

Orijinalden alıntı: keb@nlı23

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mc33

quote:

aylık gelirinizin ne kadarını kredi ödemesine ayırıyorsunuz arkadaşlar?

4bin tl gelirim var, 2bin tl sini ayırsam çok mu ayırmış olurum. 120 aylık kredi için?

Bende benzer durumdayım.Sıkıştığında destek çıkacak yakının varsa çok değil aslında.Ama yoksa çok riskli.

kimse yok destek çıkacak. tek başımayım. kafam karışık ya. oranlar 0,80 e bile inse aylık en fazla 80-100 tl az ödeme yapıyorum.

ya bi riske girip alacak şu evi.. yada eminevim falan bişeyler deniyecem. aylık 1100 tl kira çok koymaya başladı..

beklediğin hata 1100 tl kiramı olur yav

ortalama bi ev 250-300bin civarı.
    nakitim az, 50 bin civarı. ee böyle olunca ödemesi zor oluyor.
    çok sıkılıyor canım çok.

• lethe_57 L kullanıcısına yanıt
    Hocam kira ciddi yuksekmis. Ihtiyaclarinizi bilemem ama belki biraz daha kucuk ve uygun fiyatli bir ev bakabilirsiniz. 50K nakit cok da kotu sayilmaz hence.
    Allah gonlunuze gore versin.

• ben de bugün akbanka sordum, direk 0.91 dediler. akbank hopa şubesi....
  • Bugün albarakadan ,90 orandan 900 herşey dahil masrafla kredimi kullandım. Anlaşmalı proje olduğu için expertiz masrafı yok. Hayırlısı bakalım...

• Bu gun gezdim biraz.teb 0,94 2400 masraf
    Ziraat 0'94 1700 masraf,,
    Vakif 0'94 2000 masraf
    Yapi ve is bank 0'92 1700 masraf

Sakaryadaki bankalarda bi sorunmu var beyler,85000. 7 yil

• garantiden oran alan var mı peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandostigre

Vade süresi ve meblağ nedir acaba?

110.000 tl 96 ay masraflar 1500-2000 arası. ziraat de hayat sigortası zorunlu. bir şube 85 tl derken diğer şube 67 tl dedi, yıllık. iş bankasında hayat sigortası zorunlu değil. ziraat de 250 tl ile yapılandırma ve ara ödeme var, ara ödemenin tam ayrıntısını bilmiyorum ama bizim yararımıza
  • Arkadaslar gecen ay mayis ayinda ziraatten 1.03ten kredi cektim 150.000liralik
    sorum su simdi internetteki oranlari 1.04 birebir gorusmelerde 0.92 veriyolar yapilandirma yaptirsam banka bana kac orani verir yani bikez cektim krediyi yapilandirma icin pazarliga girememmi bankayla
    diger sorum baska bankadan guzel bi oran aldim diyelim 0.90 halkbanktan enbastan mi her islem olcak yani eve exper filanmi gelecek tapu mapu islemi varmi tekrar dask neler olcak bilgi verirseniz cok sevinirim insallah ziraatten olur istedigim orani verselerde ugrasmasam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konur26 -- 3 Temmuz 2014; 9:39:37 >
  • arkadaşlar erken ödeme cezası kaldırılmış doğru mudur?
    http://www.emlakdream.com/konut-kredisinde-erken-odeme-cezasi-kaldirildi/23977

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyguluboy -- 3 Temmuz 2014; 10:28:31 >
  • konur26 K kullanıcısına yanıt
    Bende sizle aynı durumdayım. Biraz daha düşene kadar beklemeyi düşünüyorum. Expere gerek olmaz zannımca ama tapu işlemleri daha önce olduğu gibi sıfırdan olur. Tapuya gidilir ipotek koydurur banka avukatı vs. Diğerleri dask hayat sigortası vs. süresi bitince yenilenir.
  • mantık olarak aynı bakanda ekspertiz ve ipotek masrafı olmaması gerekir ama banka da bir yerden bir masraf çıkarması lazım çünkü banka para demek
    başaka banka kredi taşımada ipotek ve ekspertiz parası mutlaka koymak zorunda
  • 
Sayfa: önceki 494495496497498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.