Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: fujigef , part Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
31.292
Cevap
907
Favori
3.047.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
90. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ikiside olmaz bence... aramaya devam...170.000 az para degil..bulursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kilecerme kullanıcısına yanıt
    Evin yönü filan iyse güneş alıyorsa ya da en azından içerisi aydınlıksa ikincisi alınabilir. Odalar biçimli ve kullanışlı olmalı. Buna da dikkat edin. 2 tane kanepe atınca karşılıklı arada boşluk kalsın mesela. :)
  • Arkadaşlar bu faizler ne zaman düşecek bilgisi olan varmı ... Ağustosta 0,74 lerle kredi kullanmışlar (adam demiş yakın zamanda bu oranları mumla arıcaksınız diye gerçekten arıyoruz ...)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

KAtılım bankaları ilerde yapılandırma yapmadığı için hiç bakmadım.

Yapilandirma kanuni hakkin yapıyorlar artik

• arkadaşlar garantide masraf almadan sadece expertiz ücreti ile istediğin fiyattan başlanan kredi sunuyorlar yani ödeme gücünüz ne ise ilk 5 sene o fiyattan tutabiliyorsunuz her sene 100 tl gibi artıyor sadece.fakat kafama sejkte veren olay şu 90000 tl ye 170.000 tl gibi bir rakam ödüyorsunuz.sınırsız yapılandırma var ne dersiniz bu işe?
  • duyguluboy kullanıcısına yanıt
    Göz boyama sadece. Diğer bankalarda da var o sekilde ödeme opsiyonları. İstediğiniz şekilde değiştirilebilir. Mesela 2000Tl aylık ödeme kredi sonlarına doğru 1500TL ye düşebiliyor. Veya 1500TL ile başlayıp 2000Tl ile sonlandırabilirsiniz. Bir sürü şekilde olabilir. Oranı farklı göstermek ya da sizin kafanızı karıştırmak için yapabiliyorlar. Oran olarak normal ödeme planından daha yüksek oranlara geliyor bazen. Hesaplamak lazım detaylıca.
  • halk bankası: 50.000 tl ye herşey dahil 66.000 tl geri ödeme çıktı 48 ay aylık 1350 tl

garanti bankası: 50.000 tl ya herşey dahil 65.000 tl çıktı burada ilk ay 1561 tl den başlayıp aylık belirli oranlarda azalarak son ay 1021 tl olcak...
  • Ziraat bankası 150.000 TL 60 ay 1.03 2200total masraf ile dün kredi kullandım

• arkadaşlar perşembe karar vereceğim çok banka gezdim kafam kazan gibi oldu hepsinden notlar aldım ziraat bankası 90.000 tl için 2500 tl masraf istedi.90 000 tl yi 152.750 olarak geri ödüyorsunuz.(ödüyoruz)
    oran ise 1.09
    sizce nasıl yapmalıyım.
    2 haftaya kalmaz mayısa girer girmez faizler düşüşe geçer. demedi demeyin. tahminimce ilk etapta 120 ay için 0.90 olur. sonra agustosun ortası gibi de 0.80 leri bulur. daha aşşağısı zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtbey02

halk bankası: 50.000 tl ye herşey dahil 66.000 tl geri ödeme çıktı 48 ay aylık 1350 tl

garanti bankası: 50.000 tl ya herşey dahil 65.000 tl çıktı burada ilk ay 1561 tl den başlayıp aylık belirli oranlarda azalarak son ay 1021 tl olcak...

halkbank nakit ihtiyaç kredisi olarak 50.000 tl çektik 64000 geri ödeme 36 ay vade.
    sizinki konut kredisiyse krediyi pahalı satmışlar size.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ziraat zorla 7 sene için 1.05 e inmişti. 400Tl de dosya masrafında indirim yaptılar. Ona göre pazarlığınızı yapın.
  • merhaba arkadaşlar
    benim bir sorum olacak
    benim almak istediğim ev 150.000 civarında
    bende nakit olarak 30 - 35 bin tl kadar var
    şimdi benim sorum şu bu evlere anca yırtsan yırtsan 60000 tl sine kredi veriyorlar..
    kalanını nasıl yapmalıyım.. bir fikriniz var mı..

1- babamın eve ipotekli destekli ihtiyaç kredisi çekme şansım var mı?
    2- kendim konut kredisi haricinde uzun vadeli 60000 tl kadar kredi çekme yolu nedir.?

ödemede 1800 e kadar ödeyebilme durumum var
    yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: duyguluboy

arkadaşlar perşembe karar vereceğim çok banka gezdim kafam kazan gibi oldu hepsinden notlar aldım ziraat bankası 90.000 tl için 2500 tl masraf istedi.90 000 tl yi 152.750 olarak geri ödüyorsunuz.(ödüyoruz)
    oran ise 1.09
    sizce nasıl yapmalıyım.

kuveyt 50ay 63000tl 1.0 oran 1750 masraf anlaştık gibi bence kuveyte sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: elk-elektronik8606

quote:

arkadaşlar perşembe karar vereceğim çok banka gezdim kafam kazan gibi oldu hepsinden notlar aldım ziraat bankası 90.000 tl için 2500 tl masraf istedi.90 000 tl yi 152.750 olarak geri ödüyorsunuz.(ödüyoruz)
    oran ise 1.09
    sizce nasıl yapmalıyım.

dostum kuveyt aklıma yattı ama yapılandırması yok bende minimum dan 1.0 orandan alacaktım fakat hem bana yardımcı olan vatandaşı beğenmedim(çok ukala idi ve sanki ondan çekmemem için elinden geleni yaptı) hemde yapılandırma olmaması kafama sekte verdi

• quote:

quote:

quote:

oran ise 1.09
    sizce nasıl yapmalıyım.

dostum kuveyt aklıma yattı ama yapılandırması yok bende minimum dan 1.0 orandan alacaktım fakat hem bana yardımcı olan vatandaşı beğenmedim(çok ukala idi ve sanki ondan çekmemem için elinden geleni yaptı) hemde yapılandırma olmaması kafama sekte verdi

yapılandırma yasalmış olmazsa başka bankaya taşırsın ama net bilmiyorum duyumlarım böyle

• Katılım bankaları diyelim yapılandırma yapıyor. Anladığım kadarıyla onlar yapmak istemiyorlar ama kanunen yapmak zorundalar. Katılımın mantığına ters zaten. Bu durumda başkaları 0.80 verirken bunlar da 0.90 verirler sorun çözülür. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 23 Nisan 2014; 21:03:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lamettrie

Katılım bankaları diyelim yapılandırma yapıyor. Anladığım kadarıyla onlar yapmak istemiyorlar ama kanunen yapmak zorundalar. Katılımın mantığına ters zaten. Bu durumda başkaları 0.80 verirken bunlar da 0.90 verirler sorun çözülür. :)

dostum sen o 0.90 dan çekersen sorun çözülür
    Hayırlısı bakalım. Senin çözmen için kaçtan çekmen lazım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 24 Nisan 2014; 4:45:15 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

oran ise 1.09
    sizce nasıl yapmalıyım.

yapılandırma yasalmış olmazsa başka bankaya taşırsın ama net bilmiyorum duyumlarım böyle

başka bankaya taşıdığında gelecek külfeti ödemek zorundasınız.yani eğer taşıdığınız düşen faiz oranına değiyorsa taşımak daha mantıklı oluyor.

• 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.