Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GizliÖzne35 , GizliÖzne35 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.306
Cevap
907
Favori
3.048.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mesele şu : borsa nereye kadar çıkacak?
  • kredi çekmek işin kolay kısmı diye düşünüyorum ev bulmanın zor olduğunu düşüyorum
  • 50000 kredi için konut kredisi mi ihtiyaç mı?
  • başbakan boş konusuyor.merkez bankasına emir veriyor.faizler falan düşmez.düşse de emirle düşmez
  • oguzporti kullanıcısına yanıt
    Her yönden; konut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ntorenci kullanıcısına yanıt
    Ankara'da belirli bir bölgede nerdeyse 4-5 aydır ev arıyordum. Sonunda buldum ev. Sıfır bina. Ama enteresan müteahhit satmıyor. Muhtemelen yaz mevsiminin gelmesini bekliyor. Yaz gelince daha çok iteleyecek bize ve insanlara :)

Satılan birçok ev var yeni ya da eski. İnsanlar yeni, yani sıfır olanlara yöneliyor. Baktığım sıfır binalar da şunu gördüm çabucak tükeniyor aşırı pahalı olmasına rağmen. Eski evlerde çok bir artısı yoksa bekliyor. Alıcısı denk gelirse satılıyor. Ama sıfırlar leblebi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzporti

50000 kredi için konut kredisi mi ihtiyaç mı?

İhtiyaç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

İhtiyaç

ihtiyaç kredisinin faizi daha yüksek değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliass

quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

İhtiyaç

ihtiyaç kredisinin faizi daha yüksek değilmi?

komisyon ve maasrafları düşerseniz hemen hemen denk veya biraz fazla. o da şak diye evi satma durumuna sayarsınız rehin ipotekle uğraşmazsınız expertiz v.b uğraşmazsınız kafanız rahat olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    hocam hangi bölgeden ev bakıyorsunuz fiyatlar ne kadar ve adam ne istiyor kiraya vermek isteniz o bölgede kiralar ne kadar...
  • ILKERATLIILKER I kullanıcısına yanıt
    merhaba istemiş olduğunuz kredi miktarı uygun oranla çıkartılır iyi günler
  • bu oranlardan kredi çekmek orta direk için anlaşılan hayal oldu kirada oturmaya devam =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: afutku

bu oranlardan kredi çekmek orta direk için anlaşılan hayal oldu kirada oturmaya devam =)

usta asıl tiksinti verici olan projelerde yazıyor ya kira öder gibi ev sahibi olun :)bu lafı icat edenin diye saydırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacques1791

quote:

Orijinalden alıntı: afutku

bu oranlardan kredi çekmek orta direk için anlaşılan hayal oldu kirada oturmaya devam =)

usta asıl tiksinti verici olan projelerde yazıyor ya kira öder gibi ev sahibi olun :)bu lafı icat edenin diye saydırıyorum

Aynen katiliyyrum ,kira oder gibi ev sahibi olun,aylik 2 bin tl pesinat 50 bin eeee biz memurlar napak ölekmi 10 yıl boyunca

• Yeni yönetmelik taslağına göre;

Tüketici ve konut finansmanı ücretlerinde, kullandırılacak krediler için tahsis ücreti dışında, istihbarat ücreti, kredi işlem fişi ücreti, ödeme planı değiştirme ücreti, değişken taksitli ödeme planı ücreti gibi her ne ad altında olursa olsun başkaca bir ücret talep edilemeyecek.

Kredi tahsis ücreti, kullandırılan kredi anaparasının binde beşini ve her halükarda 500 lirayı geçemeyecek.

Aynı bankada gerçekleştirilecek yeniden yapılandırmalarda, yapılandırma ücreti, tahsis ücreti veya benzeri adlar altında hiçbir ücret talep edilemeyecek.
    Kredili mevduat hesaplarından yapılan kredi kullandırımları ile kredi kartlarından yapılan nakit çekimi için herhangi bir ücret tahsil edilemeyecek.

• 120 ay için oranlar nedir? Bankaların sitelerine bakıyorum 1.13 ler 1.20 ler havalarda uçuyor.
  • izmir'de bir arkadaşım yaklaşık 10-15 gün önce iş bankasından 1.05 almıştı.
  • arkadaşlar geçen sene çektiği 50binliralık konut kredisi için elimde 3 farklı dekont var (daha doğrusu 5 farklı dekont varda onlardan 2si dask ve yuvam sigortası) vel hasılı 3 dekontun ne olduğu belli değil ve bu bedel 1880 lira bu paranın ne ad altında alındığını nasıl öğrenirim dekontların üzerinde hesaba aktarılan para vs. yazıyor (hatırladığım 250 lik olanı ekspertiz ücreti) ve sonrasındaki yapmam gerekenleri kısaca yazar mısınız ?

birde konuyu okuma fırsatım olmadı bu parayı iade alabiliyoruz değil mi yada bunun iadesi için uğraşırken cebimden başka adlar altında bi ücret çıkacak mı ?
  • 70bintl 60ay ihtiyacım var burdaki arkadaşlar 350 expertiz filan diyor toplam 1150 - 1300tl filan masraf çıkarıyor ben gidip bankaya soruyorum 2000den aşağı söyleyen yok siz nasıl aldınız bu değerleri
  • 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.