Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şubatta arkadaşım 10 yıl vadeli 80 bin çekmişti, ayda 1000 küsür ödediğini söyledi
    şimdi hesaplatıyorum 1300 den yukarı rakamlar çıkıyor o da masraflar hariç.

Bu rakamlarla kredi çekmek de ev almak da hayal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfahri

Şubatta arkadaşım 10 yıl vadeli 80 bin çekmişti, ayda 1000 küsür ödediğini söyledi

o arkadasının cektıgı tarıhte bende cekmıstım ve bu konuyu ozamanlar ben acmıstım dun gıbı vakıfbanktan 0.74 oranında cekmıstım dosya masrafı yoktu hayat sıgortası ıstege baglıydı sımdı kredı oranları ucmus
  • 50bin 24ay ödemeli konut kredisi ya da avantajlı olursa tüketici kredisi de olabilir bayram sonrası çekeceğim arayıştayım bu miktar ve süreye yakın kredi kullanan varsa bilgi alabilirmiyim ya da kim en uygundur?
  • Bayramdan bir muddet sonra oranlarin dusecegi beklentisi var. Acelesi olmayan beklesin biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Arkadaşlar 125.000. tl konut kredisine ihtyacım var tüm bankaları gezdim. Akbank 0.96 faiz aylık 1.759 tl 120 ay 3.000 tl asraf kesiyor 10 yıllık hayat sigortası dahil.garanti 0.98 faiz 120 ay vade aylık 1.776 taksit 1 yıllık hayat sigortası dahil 1.650 tl masraf çıkarıyor.sizce hangisi mantıklı.

toplam ödeyeceğin parayı hesapla
  • quote:

Şubatta arkadaşım 10 yıl vadeli 80 bin çekmişti, ayda 1000 küsür ödediğini söyledi

bekle düşer
  • Bir sorum olacak arkadaşlar.
    Şİmdi bana biraz para lazım ve konut kredisi ödüyorum. Gereken miktar da ödediğim kredinin aylık ödemesinden az.
    Şimdi ben konut kredisinin bir aylık taksitini ödemesem bir ay geriden gelerek bu şekilde krediyi bitirebilir miyim?
    Aylık ödemem yaklaşık 2000 TL
    Kredimim 5 taksiti kaldı o yüzden şimdi başka kredi falan da çekmek istemiyorum.
    Bu miktarı ek hesaptan falan karşılasam ayda yaklaşık 100 TL maaliyeti olacak buda üst üste büyük bir miktar tutuyor.
    Ne yapmalıyım sizce siz ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

quote:

bekle düşer

Şu aşamada beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok zaten. Kredi fiyatları bu kadar oynarken lüks projeler haricindeki 2. el ve sıfır evlerin fiyatları aylardır sabit. Kaç aydır aynı ilanlar sürekli güncellenip yeniden yayınlanıyor.
    Ev kiralarında da bir çok yerde fazla bir artış yok. 8-10 yıl önceki gibi ya %50 zam ya da çık evimden diyebilen ev sahibi yok. Eskiye oranla çok fazla boş kiralık ev var. Bazı kiracılar bir kaç yıldır aynı fiyata oturuyor ya da çok düşük artış yaptırıyor. Ev sahipleri için evin boş kalmasındansa düşük ama kirasını zamanında ödeyen kiracı daha cazip.
    Krediler istediği kadar yükselsin, ne özel sektörde ne de kamuda çalışan insanların ücretlerinde bu kadarlık bir artış yok. Faiz oranları böyle setrettiği müddetçe ev satışları daha da düşer. Satıcılar ya fiyatları düşürecekler ya da daha uygun alternatif satış yolları sunacaklar.

• quote:

quote:

quote:

bekle düşer

Şu aşamada beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok zaten. Kredi fiyatları bu kadar oynarken lüks projeler haricindeki 2. el ve sıfır evlerin fiyatları aylardır sabit. Kaç aydır aynı ilanlar sürekli güncellenip yeniden yayınlanıyor.
    Ev kiralarında da bir çok yerde fazla bir artış yok. 8-10 yıl önceki gibi ya %50 zam ya da çık evimden diyebilen ev sahibi yok. Eskiye oranla çok fazla boş kiralık ev var. Bazı kiracılar bir kaç yıldır aynı fiyata oturuyor ya da çok düşük artış yaptırıyor. Ev sahipleri için evin boş kalmasındansa düşük ama kirasını zamanında ödeyen kiracı daha cazip.
    Krediler istediği kadar yükselsin, ne özel sektörde ne de kamuda çalışan insanların ücretlerinde bu kadarlık bir artış yok. Faiz oranları böyle setrettiği müddetçe ev satışları daha da düşer. Satıcılar ya fiyatları düşürecekler ya da daha uygun alternatif satış yolları sunacaklar.

toki ye BAŞVURSAN NASIL OLUR?
    BİLMİYORUM İŞYERİNE NE KADAR UZAKTA? NE İŞLE MEŞGULSÜN?

• quote:

quote:

quote:

quote:

bekle düşer

ONA GÖRE ÇÖZÜM ÖNERİSİ SUNACAKTIM.
    TİCARETLE FALAN UĞRAŞIYORSAN VADELİ MAL AL DİYECEKTİM.
    ÜCRETLİ ÇALIŞIYORSAN.. PATRONUN BELKİ YARDIMCI OLURDU

• quote:

quote:

quote:

quote:

bekle düşer

ONA GÖRE ÇÖZÜM ÖNERİSİ SUNACAKTIM.
    TİCARETLE FALAN UĞRAŞIYORSAN VADELİ MAL AL DİYECEKTİM.
    ÜCRETLİ ÇALIŞIYORSAN.. PATRONUN BELKİ YARDIMCI OLURDU

Devlet memuruyum, şimdilik ailemle kalıyorum, kira sorunum yok. Ailemin eviyle işyerimin arası uzak, 2 vasıta ve 1 saat kadar sürüyor. İşyerime yürüyecek mesafede bir ev alıp oraya taşınmayı planlıyorum. Oturulabilecek orta kalite evler 130 000 den başlıyor. Elimde fazla bir peşinat yok. Şu an için 10 yıl vadede 1200 liraya kadar taksit ödeyebilirim. Askerden gelen her erkek gibi evlendirilme ve düğün konularında mahalle baskısına uğruyorum. Evlenip kiraya çıkacak olursam uzun yıllar kiradan kurtulamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfahri -- 9 Kasım 2011; 18:08:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

Bir sorum olacak arkadaşlar.
    Şİmdi bana biraz para lazım ve konut kredisi ödüyorum. Gereken miktar da ödediğim kredinin aylık ödemesinden az.
    Şimdi ben konut kredisinin bir aylık taksitini ödemesem bir ay geriden gelerek bu şekilde krediyi bitirebilir miyim?
    Aylık ödemem yaklaşık 2000 TL
    Kredimim 5 taksiti kaldı o yüzden şimdi başka kredi falan da çekmek istemiyorum.
    Bu miktarı ek hesaptan falan karşılasam ayda yaklaşık 100 TL maaliyeti olacak buda üst üste büyük bir miktar tutuyor.
    Ne yapmalıyım sizce siz ne önerirsiniz?

Yok mu bilgisi olan
  • faiz oranlarının sonucu ne olacak merakla bekliyorum, bu sistemde orta sınıf kolay kolay ev sahibi olamayacak, bence devletin toki dışında farklı hzimetlerde bulunması gerekiyor.. ağaoğlu, fiyapı gibi şirketler izmir dede kampanya yapsalar da piyasa hareketlense keşke..
  • 100.000 tl ye ev almayı düşünüyorum pazarlıgımız bitti 30.000 tl peşin verecegim masraflar felan içinde 75.000 tl kredi çekmeyi düşünüyorm

şuanda 550 tl kira ödüyorum sizce mantıklımı arkadaşlar hesapladım 6 yılda 50.000tl kira ödüyorum

kredinin düşmesini bekliyorum o zamanda ev fiyatları yükseliyor danışıklı dövüş bu piyasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMayros -- 9 Kasım 2011; 19:55:53 >
  • Kiradan ne kadar erken kaçarsanız o kadar iyi. 550 Tl kira veriyorsunuz. Üstüne aylık max 500 daha koyup ev sahibi olacaksınız. Kafanıza yatan bir ev olunca almanızı tavsiye ederim. Kredi piyasası böyle devam eder gibi görünüyor.
  • ankaradaki vega park konutlarının fiyatlarını bilen varmı web sitesine bile yazmamışlar
  • vega park fiyatları ile ilgili bilgi şu sitede var belki yardımı dokunur.

http://www.konutsitesi.com/vega-park-konutlari-160-bin-tlden-baslayan-fiyatlarla.html
  • 40 bin lira çekilecek konut kredisimi ihtiyaç kredisimi çeksek bilemedik hangisi en uygunu acaba?
  • Güncel en uygun konut kredisi faiz oranları ne durumdadır.
    Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
    80000 TL 6 yıl olarak düşünüyorum.
    Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

dün arkadaşaın yanında hesapladık 100binlira çekmişti bankadan şubatta şimdi çekse 10yıllık ödeyeceği faiz 41 daha fazla bu oranlarla kredi çekilmez ben 0.75 çektim 95bin şimdi çeksem 15bin daha fazla faiz ödüyom 60 aylık 79bine aldığım evin aynısını adam şimdi 100bin istiyor ev ve faiz uçtu seçimden sonra

Aynen kardeşim sana katılıyorum seçimden sonra mahvoldu faizler..:( yaklaşık bir sene önce 1+1 ev için kredi çekmek istedim 56 bin evin fiyatı 10 sene vaade ile 75 milyara geliyordu.. şimdi aynısı çekmeye çalışsam kesinlikle 100 bine yaklaşır diye sanıyorum Allah ev alanların ve almayı düşünenlerin yardımcısı olsun.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.