Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Aydoğan* Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
31.291
Cevap
907
Favori
3.046.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • önümüzdeki aylarda konut fiyatları biraz düşecek gibi bu gidişle ama kredide çekilecek gibi değil. şu devirler az harcayıp bol birikim yapılması gereken devirler. yarın ne olacağı meçhul.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: frkbtn

Tüm kredilerde etkisi görülür diye düşünüyorum...

Peki kredi cekmis , odeyenleri de etkiler mi ?

etkilemez niye etkilesin, faiz oranın ödeme bitene kadar sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeNNiSeR

quote:

Orijinalden alıntı: snomask

evet geçmiş olsun arkadaşlar. 0,65'ler çoook geride kaldı. o zamanlar cesaret edemedik artık rakamlar 1'in üzerine çıkar. bundan sonrasının da çok iyi olacğaını düşünmüyorum açıkcası. fed'in parasal genişlemeyi durdurmasıyla doların ateşi gene sönmeyecek yeniden faiz arttırımları gelecektir.

Bu yoruma katılıyorum, yazın şu işi halletmediğime o kadar pişmanım ki şimdi...
    Artık düşük faiz oranları görmek bir hayaL, yüksek faizLede nasıl olur bu iş, olmaz gibi geliyor...

Biz de pişman olduk. Kaç kez dedim yapalım yapalım diye sonbaharda daha da düşer dediler bekledik pat 1'in üstünde şimdi

• Konunun sapmaması için konuyu kapatıyorum, sonuçta millet ev alabilmek için buraya giriyor, saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar sert bir faiz artırımın etkisi illa ki olacaktır ama bu faiz artırımı normalde 10 gün önceki ppk toplantısında olmalıydı.inşallah ülkemize ve milletimize yansıması çok sert olmaz.Allah Herkesin yardımcısı olsun.
  • Biriside oranlari yazsin.. nedir bu idik yarisi kime faydasi var sanki... Dun basvurdugum kredi icin islemleri devam ettirmedim 0.92 idi son oran yapi krediden yeni orani aciklamasinu bekliyoruzz..

• Bu faiz artırımına sevinen geziciler var sanırsın onların hiç paraya ihtiyaçları yok ev,araba vs almayacaklar .Allah akıl fikir versin.Bana hava hoş evimi aldım çok şükür bakalım bu tipler ne yapacak .Yazık çok yazık
  • hala gezi diyorlar ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiberias

Biriside oranlari yazsin.. nedir bu idik yarisi kime faydasi var sanki... Dun basvurdugum kredi icin islemleri devam ettirmedim 0.92 idi son oran yapi krediden yeni orani aciklamasinu bekliyoruzz..

yüzde 20 artırım oldu yaklaşık 1,05in üzerine çıkar oran olan halka olacak...
  • yanlış düşünüyorsunuz, eğer ki siz niyetliyseniz faizin arttırılmasından yana olmalınız. neticede kredi faizleri düşük olduğu için herkes ev almaya çalışıyor krediyle. e haliyle talepte artıyor, 10dakikada 10bin tl zam yapan kişiler haliyle 10 dakikada 10bin tl indirmek zorunda kalacak. çünkü talep az..
  • Berry1925 B kullanıcısına yanıt
    Öyle değil bizzat görüyorum yurt dışından da talep var Araplar Türkiyeyi çok seviyor onlarda ev alıyor artık fiyatların düşeceğini sanmam belki artmaz ama düşmez ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakartal3860303

Öyle değil bizzat görüyorum yurt dışından da talep var Araplar Türkiyeyi çok seviyor onlarda ev alıyor artık fiyatların düşeceğini sanmam belki artmaz ama düşmez ...

yatırımcı her zaman değerlenmesini bekler. neticede o evleri alacak olan tekrar türk yatırımcılardır. türk yatırımcılardan da talep yoksa kime satacaklar ayıptır sorması.
    tüik nüfusu açıkladı. nüfusta azalma var, bu bile etken olur konut fiyatlarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

quote:

yatırımcı her zaman değerlenmesini bekler. neticede o evleri alacak olan tekrar türk yatırımcılardır. türk yatırımcılardan da talep yoksa kime satacaklar ayıptır sorması.
    tüik nüfusu açıkladı. nüfusta azalma var, bu bile etken olur konut fiyatlarında.

Bak İstanbul'da kiralık evler bile 400-500 den 600-800lere çıktı en düşük kiralar bunlar sebebi Suriyeliler .Biraz parası olanlar ev alıyor .Bizim zenginler nasıl gidip İngiltere,Abd'de ev alıyorsa Arapların zenginleride Türkiyeye yerleşiyor.Taksimde,Sultanahmette Türkten çok Arap var neredeyse.Bekleyelim görelim derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaaaa -- 29 Ocak 2014; 12:00:37 >

• Yanlışınız var tam tersi nüfusun arttığı açıklandı

• quote:

Bu faiz artırımına sevinen geziciler var sanırsın onların hiç paraya ihtiyaçları yok ev,araba vs almayacaklar .Allah akıl fikir versin.Bana hava hoş evimi aldım çok şükür bakalım bu tipler ne yapacak .Yazık çok yazık

usta her şer de bir hayır vardır emlakcı gibi ciyaklamana gerek yok.faizler düşükken mütaahhitler faizin kaymağını yemeye başlamıştı ev edinene faydası yoktu gecen ocak ayında 140 bin lira olan ev faiz düşüşüyle 240 bin liraya çıktı.şuan olan şey bu emlak fiyatlarındaki şişkinliğin gazı alınması adına gerekli bir adım.şimdi onlar düşünsün merak etmeyin ev alamayanlar çadırda kalmıyor.hayat herkes icin zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacques1791 -- 29 Ocak 2014; 12:06:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jacques1791

quote:

Bu faiz artırımına sevinen geziciler var sanırsın onların hiç paraya ihtiyaçları yok ev,araba vs almayacaklar .Allah akıl fikir versin.Bana hava hoş evimi aldım çok şükür bakalım bu tipler ne yapacak .Yazık çok yazık

usta her şer de bir hayır vardır emlakcı gibi ciyaklamana gerek yok.faizler düşükken mütaahhitler faizin kaymağını yemeye başlamıştı ev edinene faydası yoktu gecen ocak ayında 140 bin lira olan ev faiz düşüşüyle 240 bin liraya çıktı.şuan olan şey bu emlak fiyatlarındaki şişkinliğin gazı alınması adına gerekli bir adım.şimdi onlar düşünsün merak etmeyin ev alamayanlar çadırda kalmıyor.hayat herkes icin zor

aynen ev fiyatlarında inanılmaz bir şişkinlik var o yüzden faiz artması fiyatları düşürecek. ileride faizlerde tekrar düştüğünde ev fiyatları artmadan o sırada hemen almak lazım. bakalım fiyatlarda ne gibi değişiklikler olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: folha32

Yanlışınız var tam tersi nüfusun arttığı açıklandı

genç nüfusun artışında azalma var benim için önemli olan bu. şuanda türkiye geçmiş yıllardan gelen genç nüfusun kaymağını yiyor. ileride nüfus artışının azaldığı yazılı olarakta yansır merak etmeyin. haydi 76 milyon olduk gözüyle bakmamak gerek.
  • BES'te de burada da site'de de facebook'ta da takipteyim. Şirket misiniz şahıs mı? Tespitleriniz süper. Tebrikler..
  • merhaba

kredi erken kapatma hakkında yardımcı olabilecek var mı ? toplu ödeme yapmak istediğimde nasıl bir hesap yapılıyor,ödeme planı var elimde 50 bin çekmiştik 180 ay vadeli 0.90 dan,2 taksit ödedik şimdiye kadar.kalan anapara tutarını mı ödüyoruz toptan kapatırken ?

ikincisi de yeniden yapılandırma mı yapılıyor bu şekilde kapatırsak,şuan aynı banka 1.03 den veriyoruz faizi ?
  • Allah hepinizin yardımcısı olsun bu konuda..
    yazın ,70 ile 10 yıllık 60 bin çekerken bile oran 68 den 70 oldu diye vazgeçecektim.. nerden nereye

buarada sabit faiz etikelnmiyo demi şu an 740tl ödüyorum 3-5 yıl sonrada 740 ödeyeceğim
  • 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.