Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil3 Android
5 sn
31.292
Cevap
907
Favori
3.047.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
9. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ~SERKAN~

Merhaba,

Geçen hafta 48 ay için sabitlediğimiz orandan bugün kredi ve tapu işlemlerimizi tamamladık.. 0,78 den kullandık, fakat değişken faizli oldupundan ödediğim faiz 0,74 sabit faizli oranı olarak görünüyor.

Vakıfbanktan aldım bu oranı.

Kredi için Vakıfbanktan oran alacak arkadaşlar değişken ödeme planlı olarak talep ederlerse yüksek ödeme ile başlayıp düşen taksitlerle daha az faiz ödemiş oluyorsunuz...

Bilginize...

aldığınız miktarı ve geri ödeme ücretinizi (aylık olursa sevinirim) de detaylı paylaşırmısınız?

yeni çekeceklere fikir vermesi açısından..
    Teşekkürler
  • Bütün amcaoğlu konut kredisi ne başvurmuş 120 aya 0.80 oran vermişler. Daha iyi bir oran veren banka var mı? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merkez bankası başkanımız yıl sonuna kadar faiz arttırımı yok dedi.
  • jam23 kullanıcısına yanıt
    İnşallah bu güzel bir haber..
  • arkadaşlar kolay gelsin bende ev almak için kredi çektim 0.80 den 120 ay finans bank 90000 tl ama bu gün görüşmeye gittim imza için 3300 tl dosya masrafı var dedi.
    Bana aşırı fazla geldi başına daha önce böyle bir şey gelen oldu mu?

edit: banka düzeltmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi III I II III I I -- 27 Ağustos 2013; 11:53:25 >
  • Başçı, "Faizlerde şu andan sonra herhangi bir yükseliş beklemiyorum. Faizlerde artırım beklentisine girmeyin. Sabit faiz beklentisine girin" dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jam23

merkez bankası başkanımız yıl sonuna kadar faiz arttırımı yok dedi.

Öyle dedi ve dolar euro altın daha fazla yükseldi, eğer arttırım olmaz ise dolar ve euro daha da artacak. İnşallah yükseltmezle ama görünen o ki yükseltmez zorunda kalacaklar.
  • hocam selam,
    bu parayı peşin mi ödüyorsunuz? dilersek krediye de dahil oluyor mu?
    hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_atar

hocam selam,
    hayırlı olsun

hocam öncelikle saol kredi işiyle emlakçı ilgilendi. Ben fazla ilgilenemedim iş dolayısıyla.

bankacının dedgine göre bu parayı peşin olarak vermem gerekli oldugunu bu paranın o 90000 ne dahil edilip ev sahibine vericeğini söyledi.

anladıgım kadarıyla 90000 den 3300 tl kesiyorlar ve bunu peşin alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmehmet

quote:

Orijinalden alıntı: m_atar

hocam selam,
    hayırlı olsun

hocam öncelikle saol kredi işiyle emlakçı ilgilendi. Ben fazla ilgilenemedim iş dolayısıyla.

bankacının dedgine göre bu parayı peşin olarak vermem gerekli oldugunu bu paranın o 90000 ne dahil edilip ev sahibine vericeğini söyledi.

anladıgım kadarıyla 90000 den 3300 tl kesiyorlar ve bunu peşin alıyorlar.

Halkbankasından kredi çektim masrafları içinden aldılar üstünü elden tamamlayarak evi aldığım kişiye verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdomin25

Bütün amcaoğlu konut kredisi ne başvurmuş 120 aya 0.80 oran vermişler. Daha iyi bir oran veren banka var mı? Teşekkürler

hocam akşam emlakçı ile görüştüm akbank'tan 0.89 kullanmış bi müşterisi bugün..

konutkredisi.com.tr'den Pazar günü 0.77 oran alırken şu an 0.83 veriyor en uygunu..
  • Finansbankzede olarak bu bankayi tavsiye etmem! Hesap isletim ve kredi karti ucreti alir, kredi karti almazsaniz internet bankaciligi kullandirmaz. Tuketici hakem heyetine gitmek icin hesap dokumu istersiniz, 1 sayfa ciktiya bile fahis fiyat ister. Onermem!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bu aralar evi satıp yeni ev almayı düşünüyorum. YKB müşterisiyim 100.000 TL için 0.79 120 ay vade dediler telefon ile 1299 tl taksit oluyormuş nasıl sizce... expertiz için de 1250 tl diğer masrafları söylemediler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanbaba -- 28 Ağustos 2013; 0:01:46 >
  • Arkadaşlar birşey daha sormak istiyorum expertiz raporunu alacağın evden fazla çıkma ihtimali olur mu ? yada %75 den daha fazla kullanılabilirmi kredi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanbaba

Arkadaşlar birşey daha sormak istiyorum expertiz raporunu alacağın evden fazla çıkma ihtimali olur mu ? yada %75 den daha fazla kullanılabilirmi kredi ?

Eksperler sorumluluğu üzerinden atmak için evin değerini %30 düşük yazıyorlar. Yani aslında 100.000 TL değer biçtikleri eve raporda 70.000 TL diyorlar.
    Bu yüzden değil değerinden fazla, değerinde çıkması bile imkansız.
    He evi eğer % 40 uyguna alıyorsan orası başka :)
  • serkanbaba kullanıcısına yanıt
    Alacağın evin fiyatını o günün mevcut koşulları ve ev sahibinin paraya ihtiyaç durumu belirler. Bu nedenle evi piyasa değeri veya daha uygun fiyata alırsan eksperin biçtiği değerin altında kalır. İstisnalar haricinde eksper genellikle evin değeri ve üzerinde bir fiyat çıkarır (ben 96 bine aldım eksper 105 bin gösterdi).

Bankaların %75'den fazla kredi verdiğini duymadım. Birçok kişi genellikle konut kredisi ile tamamlanamayan kısmını aynı anda farklı bankadan çekilen tüketici kredisi ile tamamlıyor.
  • serkanbaba kullanıcısına yanıt
    Kredi oranlarının 0.80 ve üzerinde olduğu bu günlerde iyi rakam. Eksperiz için söylediğin rakamda bir hata olmalı, 1250 tl çok yüksek bir rakam, en fazla 500 tl olmalı. Kredi toplam masrafları ortalama 2000 tl civarı olur (Dosya, Ekspertiz, ipotek, Sigortalar). Masrafları yüksek tutabilirler pazarlık yapmak gerekebilir.
  • Doların 2 TL'yi aşması üzerine kendisine faizleri arttırması yönünde baskısı yapılan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, dolardaki yükselişe karşı faiz silahını kullanmayacaklarını söylerek adeta pusuda ellerini ovuşturarak bekleyen faiz lobisini hayal kırıklığına uğrattı. Haber7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

quote:

Arkadaşlar birşey daha sormak istiyorum expertiz raporunu alacağın evden fazla çıkma ihtimali olur mu ? yada %75 den daha fazla kullanılabilirmi kredi ?

Eksperler sorumluluğu üzerinden atmak için evin değerini %30 düşük yazıyorlar. Yani aslında 100.000 TL değer biçtikleri eve raporda 70.000 TL diyorlar.

Aynen.
    Geçen sene 92 yazdığı eve kalorifer petekleri ve mutfak tezgahı yoktu
    Bu sene 85değer biçildi. Eksper ihtiyacınız kadar yazıyor vs muhabbetleri artık yok.

0,79 ile AKBANK dan çekti ev sattığım arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merzer -- 28 Ağustos 2013; 16:00:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: merzer

quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

quote:

Aynen.
    Geçen sene 92 yazdığı eve kalorifer petekleri ve mutfak tezgahı yoktu
    Bu sene 85değer biçildi. Eksper ihtiyacınız kadar yazıyor vs muhabbetleri artık yok.

0,79 ile AKBANK dan çekti ev sattığım arkadaş.

Eksperlerin çoğu adam değil benim yaşadığım ildeki bi g.. kaldırmışlar adamların sanırsın müsteşar.Ulan k.. kırık bi inşaat bölümünü bitirmişsin adam mı oldunuz.Adama selam veriyoruz selamı almayacak derecede kibir şimdi bana yalvaracak yüksek göstereyim diye modunda somurtuyo konuşmuyo bi tripler bu konu açıldı yine sinirim bozuldu bak.Ev kredisi çekecektim raporu yüzde 80 verse evin tamamına kredi çıkacaktı ihtiyaç kredisine gerek kalmayacaktı.Ama eksper yüzde kaç tamamlandı raporu vermiş bankaya dersiniz yüzde 79.Ölün mü öldürün mü??

Hakkaniyetli davranan eksperleri tenzih ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.