- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
En Uygun Konut Kredisi
11155 Cevap902016 Görüntüleme359 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     130 [132] 134 135 136 137 138 139      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

57 Mesaj
31 Temmuz 2013; 11:54:08 

Bireysel Finansman Kredisi yani ek konut gösterip ipotekli kredi kullanma durumunun +++ bir numarası yok.1 küsür oranlardan bahsediyor bankalar hem ev ipotek olacak birde üstüne 1 küsür orandan bana ipotekli finansman kredisi vereceksin o da güzel iş

292 Mesaj
31 Temmuz 2013; 12:00:22 

10 gün önce arkadaşım istanbulda yapı krediden 0,68 ile 120bin çekti 60 ay.
şuan 0,80lerin üstünde.. fena artıyor faizler..

23 Mesaj
1 Ağustos 2013; 2:30:05 

quote:

Orijinalden alıntı: bilal47

İpotek fek kağıdı ne kadarda çıkıyor? Hesabımı kapatalı (krediyi taşıdım başka bankaya) 1 ay oldu?

Bazıları genel merkezlerinden ister bu durumda bile 1 hafta sürer ,banka vermeli size kağıdı onu alıp tapuya gidin.

anlamıyorum

994 Mesaj
1 Ağustos 2013; 2:35:56 

quote:

Orijinalden alıntı: no7

Bazıları genel merkezlerinden ister bu durumda bile 1 hafta sürer ,banka vermeli size kağıdı onu alıp tapuya gidin.

tapudaki işlem uzun mu sürer-bankacının da gelmesi gerekiyor mu?Tapu kağıt verecek mi?Ve de son olarak krediyi taşıdığım bankaya da ipotek fek kağıdını vermem gerekir mi,,,,,*?

23 Mesaj
1 Ağustos 2013; 4:18:57 

quote:

tapudaki işlem uzun mu sürer-bankacının da gelmesi gerekiyor mu?Tapu kağıt verecek mi?Ve de son olarak krediyi taşıdığım bankaya da ipotek fek kağıdını vermem gerekir mi,,,,,*?

tapuya kağıdı vereceksiniz öğleden önce,öğleden sonra size mesaj gelecek ziraaat bankasına para yatıracaksınız 20 lira civarı , o makbuzla birlikte tapuya tekrar gideceksiniz personele makbuzu vereceksiniz ve 3-5 dakka bekledikten sonra ipotek fekkim yapıldımı diye soracaksınız ,adam kalktı derse kesin değil mi diye espri yapın :) krediyi taşıdığınız bankayı bu durum bağlamaz ama isteyen bankalarda olur o makbuzu.. sizin sormadığınız benim cevaplayacağım bir durum var bankadan fek kağıdını alırken sizden 200-550 lira arası ipotek fek kağıdı için para isteyecekler. bu parayı verirseniz diyin onlara bu parayı almaya yasal olarak hakkınız yok. sizin idari göreviniz bu size borcumu ödediğim halde benim ipotekkimi kaldırmazsanız sizi bir güzel mahkemeye veririm:) ciddiyim yazdıklarımda.

anlamıyorum

62 Mesaj
1 Ağustos 2013; 4:28:02 

quote:

tapuya kağıdı vereceksiniz öğleden önce,öğleden sonra size mesaj gelecek ziraaat bankasına para yatıracaksınız 20 lira civarı , o makbuzla birlikte tapuya tekrar gideceksiniz personele makbuzu vereceksiniz ve 3-5 dakka bekledikten sonra ipotek fekkim yapıldımı diye soracaksınız ,adam kalktı derse kesin değil mi diye espri yapın :) krediyi taşıdığınız bankayı bu durum bağlamaz ama isteyen bankalarda olur o makbuzu.. sizin sormadığınız benim cevaplayacağım bir durum var bankadan fek kağıdını alırken sizden 200-550 lira arası ipotek fek kağıdı için para isteyecekler. bu parayı verirseniz diyin onlara bu parayı almaya yasal olarak hakkınız yok. sizin idari göreviniz bu size borcumu ödediğim halde benim ipotekkimi kaldırmazsanız sizi bir güzel mahkemeye veririm:) ciddiyim yazdıklarımda.

bizim tapu bankanın fek yazısının ekindeki evrakların (sanırım ticari sicil kaydı imza sirküleri) noter onaylısını istedi fotokopisi geçersiz dedi 300 tl civaında masraf çıkarrttı noter.. bankadan fek yazısı parasını hakem heyetiyle geri almıştım.. böyle noter işi yapan yok mu bi bizim tapumu noter onaylı evrak istiyor anlamadım gitti...

994 Mesaj
1 Ağustos 2013; 4:31:50 

quote:

aslını vermiyordum yani fotokopi çekip vermeyi düşünüyordum iyi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilal47 -- 1 Ağustos 2013; 4:32:32 >

994 Mesaj
1 Ağustos 2013; 4:33:39 

quote:

teşekkür ederim ayrıca her şey için...Son bir şey bankadan kimsenin gelmesine gerek yok herhalde...Tapu belge verecek mi ipoteğin kalktığına dair?

1408 Mesaj
1 Ağustos 2013; 12:50:30 

Evet arkadaşlar faizler fena artmış.

Bugün maaş bankam olan Garanti bankasından teklif aldım

60.000 TL 0.82 120 AY
Aylık:788
Geri ödeme 94.152

Kredi tahsis:520
Eks:650
Sigorta: Henüz belli değil

The HitmakeR Show !

2385 Mesaj
1 Ağustos 2013; 16:30:52 

quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

bizim tapu bankanın fek yazısının ekindeki evrakların (sanırım ticari sicil kaydı imza sirküleri) noter onaylısını istedi fotokopisi geçersiz dedi 300 tl civaında masraf çıkarrttı noter.. bankadan fek yazısı parasını hakem heyetiyle geri almıştım.. böyle noter işi yapan yok mu bi bizim tapumu noter onaylı evrak istiyor anlamadım gitti...

Eğer banka şubesiyle tapu müdürlüğü aynı ilçedeyse %99 tapuda imza sirkülerlerinin aslı vardır. Klase eder saklarlar, ama şubeyle tapu müdürlüğü ilgisiz ilçeleredeyse aslını isterler.

www.ahmcol.com PSN: hazirzop
Est Sularus Oth Mithas

994 Mesaj
1 Ağustos 2013; 16:48:06 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmcol

Eğer banka şubesiyle tapu müdürlüğü aynı ilçedeyse %99 tapuda imza sirkülerlerinin aslı vardır. Klase eder saklarlar, ama şubeyle tapu müdürlüğü ilgisiz ilçeleredeyse aslını isterler.

arkadaşlar tek bir kağıt ipotek fek kağıdını aldım tapuya gittim.Aslını aldılar.(normal mi?) Harcı yatırdım.Dekontu onlara verdim.Tamam gidebilirsiniz dediler.Kağıt felan sordum yok dediler.Normal mi tüm bu yaptıklarım ? İpotek kalkmış mıdır?

473 Mesaj
1 Ağustos 2013; 16:52:37 

quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz™

Evet arkadaşlar faizler fena artmış.

Bugün maaş bankam olan Garanti bankasından teklif aldım

60.000 TL 0.82 120 AY
Aylık:788
Geri ödeme 94.152

Kredi tahsis:520
Eks:650
Sigorta: Henüz belli değil

bende garanti maaş müşterisiyim istanbul hasanpaşa şubesi 85000 tl 120 ay 0.75 faiz oranı aldım. şubeye göre ve daha önceki çalışma şeklinize göre teklif veriyorlar sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

21 Mesaj
1 Ağustos 2013; 17:56:44 

Bugün işyerinden bir arkadaşım yapı Kredi'den konut kredisine başvururken hayat sigortasının isteğe bağlı olduğunu ve dilerse yapılmayacağını söylemişler bu konuda bilgisi olan var mı

55 Mesaj
1 Ağustos 2013; 18:06:51 

bugun 10 banka gezdım kutahyada..oranlar 0,77-0,94 arası değişiyor...arkadaşlar sizce bayram sonrasında faizler artarmı azalırmı..

CANON EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

1408 Mesaj
1 Ağustos 2013; 19:53:05 

quote:

Orijinalden alıntı: cCc_Reis_cCc

bende garanti maaş müşterisiyim istanbul hasanpaşa şubesi 85000 tl 120 ay 0.75 faiz oranı aldım. şubeye göre ve daha önceki çalışma şeklinize göre teklif veriyorlar sanırım.

hmmm bunu ileticem şubeye dostum teşekkürler

1723 Mesaj
1 Ağustos 2013; 22:39:16 

Faizlerin düşeceğini sanmıyorum keşke düşse 0,63 lerden aldılar. Daha da düşmüştür belki. Bu faizlerle alan var mı ya da alınır mı?

621 Mesaj
2 Ağustos 2013; 2:56:52 

Arkadaşlar bugün tapumu aldım.Geçen hafta perşembe günü Kırşehir halkbankası şubesine başvurdum bugün tapudan tapumuzu ipotekli olarak aldık.Öncelikle Allah herkese nasip etsin.Masrafları sıralıyorum.

Kredi Tutarı 80000 TL. Oran 0.74 Vade 72 ay Aylık taksit 1441 TL.

Masraflar:

Dosya Masrafı :500 TL.

Ekspertiz: 500 TL.

Avukat Ücreti:350 TL.

6 Yıllık Hayat Sigortası: 360 TL. (Maaş müşterisi ve yaş 28)(6 yıllık sigorta bedelidir kesin teyitli)

Dask ve Yangın Sigortası: 200 TL. 1 Yıllık

Toplam 1910 TL Masraf Oldu Arkadaşlar.Kredi Çekeceklere Umarım Faydalı Olur.

Bu arada kredi çektiğim bankada bugün itibari ile oran 0.78 olmuştur ve yükselme eğilimindedir dendi.Geciktirmeden kredilerinizi çekin evi bulduysanız.Çektiğim oran şayet 0.64 olsaydı aylık taksitim 50 tl düşük olacak kısacası arkadaşlar oranlara takılmayın önemli olan prim yapacak mevkiden az da olsa hesaplı ev almaya bakın kredide çok aşırı zararınız olmaz ev alan kazanır en güzel yatırımdır.Kalın sağlıcakla.İyi ramazanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezginingünlüğü -- 2 Ağustos 2013; 2:58:35 >

Referanslarım:Kredi Kartı Yardımlaşma Kulübü Vasıtası İle Alışveriş Yaptıklarım:*werrol *emir1 vaypcnet nickli arkadaştan ram alındı. nabiaga nickli arkadaş ile 1355 tllik işlem sorunsuz gerçekleşti.

887 Mesaj
2 Ağustos 2013; 6:28:17 

Enpara ya dikkat ettim
30 ve 42 günlük faizler yüksek iken daha uzun vadede aksine düşük.
Bu faizlerin düşeceğini gösteren bir durumdur diye kendimce yorumladım

http://www.umityasaroztoprak.com

62 Mesaj
2 Ağustos 2013; 11:40:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmcol

o bankadan o ilçeye ilk ipotek kaldırma evrakı için imzasir küleri getiren ben olursam 300 tl noter masrafı bana patlıyor.. anladım.. ( gerçi banka daha önce gönderdik öyle bir şey istemediler demişti ki doğrudur büyük ihtimal.. tapudaki memurda bi yazı gösterdi illa böyle noter onaylı olacak diye.. ) şimdi geçen senelerde transfer ettiğim bankada alakasız bir ilçede.. desene gene gidecek 300 kağat notere..

994 Mesaj
2 Ağustos 2013; 20:22:21 

Arkadaşlar mailime şu geldi.Tam olarak nedir bu?Bileniniz var mı? Kredimi transfer etmiştim.Bu mail e gelen şey ne acaba?
0

187 Mesaj
2 Ağustos 2013; 20:33:06 

0.70

84 ay için alamazmıyım ?

Her insan evladının kız,erkek,din,dil,ırk,cinsiyet ayrımı yapmadan bir kereliğine bile olsa bir direksiyonuna oturup boş vitese alıp gaz vermesi ve o sesi dinlemesi gerekir..Mustang sadece bir araba değildir, bir yaşam tarzıdır, öyle ki çoğu türk gencinin "ben de onun gibi espri yapacam" diye kıçını yırttığı Cem Yılmaz bile Mustang kullanmaktadır..
Mustang'in motor sesi çoğu insan için Mozart'tan daha iyi tınılar çıkarır..Mustang'in görüntüsü çoğu erkek için herhangi bir kızdan daha güzeldir..
Mustang bazı insanlar için herşeydir..tabii ki bazıları için bir şey ifade etmez, çünkü onlar daha henüz o koltuğa oturmamıştır..

1398 Mesaj
2 Ağustos 2013; 21:47:54 

Bu saatten sonra zor hocam.

Bu mesajda bahsedilenler: FullMoon W

621 Mesaj
2 Ağustos 2013; 22:49:00 

quote:

Orijinalden alıntı: FullMoon W

0.70

84 ay için alamazmıyım ?

Bu saatten sonra imkansıza yakın.

Referanslarım:Kredi Kartı Yardımlaşma Kulübü Vasıtası İle Alışveriş Yaptıklarım:*werrol *emir1 vaypcnet nickli arkadaştan ram alındı. nabiaga nickli arkadaş ile 1355 tllik işlem sorunsuz gerçekleşti.

994 Mesaj
3 Ağustos 2013; 3:15:15 

quote:

Arkadaşlar mailime şu geldi.Tam olarak nedir bu?Bileniniz var mı? Kredimi transfer etmiştim.Bu mail e gelen şey ne acaba?
0

Yok mu cevap verebilecek arkadaş?

187 Mesaj
3 Ağustos 2013; 10:31:36 

Anladım teşekkür ederim.

Peki kredi çekince misal 0.75 den 2 sene sonra oranlar 0.65 e düşünce ben yapılandırabiliyormuyum bunu ? Arada ceza ödüyormuyum ? Tahsil edilen bir ücret var mı ?

Teb bankası için konuşuyorum bu arada ?

Her insan evladının kız,erkek,din,dil,ırk,cinsiyet ayrımı yapmadan bir kereliğine bile olsa bir direksiyonuna oturup boş vitese alıp gaz vermesi ve o sesi dinlemesi gerekir..Mustang sadece bir araba değildir, bir yaşam tarzıdır, öyle ki çoğu türk gencinin "ben de onun gibi espri yapacam" diye kıçını yırttığı Cem Yılmaz bile Mustang kullanmaktadır..
Mustang'in motor sesi çoğu insan için Mozart'tan daha iyi tınılar çıkarır..Mustang'in görüntüsü çoğu erkek için herhangi bir kızdan daha güzeldir..
Mustang bazı insanlar için herşeydir..tabii ki bazıları için bir şey ifade etmez, çünkü onlar daha henüz o koltuğa oturmamıştır..

3393 Mesaj
3 Ağustos 2013; 13:40:33 

arkadaşlar aramızda bankacı var mı? gelir seviyesine göre kredi soracağım, bu sabırsızlıkla pazartesiyi bekleyemeceyeğim. İstanbulda ev almak istiyorum biri akıl versin ne olur.

1398 Mesaj
3 Ağustos 2013; 15:08:11 

Yapılandırailirsin tabiki. Benim bildiğim sadece yapılandırma ücreti almayan banka ziraat bankası.

2351 Mesaj
3 Ağustos 2013; 15:12:34 

arkadaşlar ben yıllardır ekonomiyi takip ediyorum ve şu dönemde konut fiyatlarında inanılmaz bir "balon" olduğunu görüyorum. mesela izmirin şuan normal şartlarda prim yapması pek mümkün olmayan yerlerde bile konutlar, 2002 yılı ortalarına göre en az 6 kat artmış durumda. yani o dönemde 30bin tl olan konut, şu an 180bin tl.. tabi 400,500bin tl lik konutlarda fiyat artışları daha da fazla.. ama malesef paradan para kazananların işler iböyle dönüyor, faizler düştükçe konut satışları artıyor, konut satışları arttıkça konut fiyatlarında ciddi balonlar meydana geliyor. ve sonunda balonlar birilerinin başına patlıyor.. bundan sonra konut fiyatlarının yukarı gitmesi imkansız (reel olarak) ayrıca nominal olarak bile aşağıya gelecek.. ne diyeyim allah kolaylık versin..

3393 Mesaj
3 Ağustos 2013; 15:19:45 

quote:

Orijinalden alıntı: casual

arkadaşlar ben yıllardır ekonomiyi takip ediyorum ve şu dönemde konut fiyatlarında inanılmaz bir "balon" olduğunu görüyorum. mesela izmirin şuan normal şartlarda prim yapması pek mümkün olmayan yerlerde bile konutlar, 2002 yılı ortalarına göre en az 6 kat artmış durumda. yani o dönemde 30bin tl olan konut, şu an 180bin tl.. tabi 400,500bin tl lik konutlarda fiyat artışları daha da fazla.. ama malesef paradan para kazananların işler iböyle dönüyor, faizler düştükçe konut satışları artıyor, konut satışları arttıkça konut fiyatlarında ciddi balonlar meydana geliyor. ve sonunda balonlar birilerinin başına patlıyor.. bundan sonra konut fiyatlarının yukarı gitmesi imkansız (reel olarak) ayrıca nominal olarak bile aşağıya gelecek.. ne diyeyim allah kolaylık versin..

bizim insanımız fırsatçıdan fırsatçıdır. Konut fiyatları düşse birileri alıp yine pahalıdan satmaya çalışır. O fiyatlar sittin sene düşmez. Anca bir deprem riski söylentisi çıkacak da...

89 Mesaj
3 Ağustos 2013; 16:10:00 

quote:

Anladım teşekkür ederim.

Peki kredi çekince misal 0.75 den 2 sene sonra oranlar 0.65 e düşünce ben yapılandırabiliyormuyum bunu ? Arada ceza ödüyormuyum ? Tahsil edilen bir ücret var mı ?

Teb bankası için konuşuyorum bu arada ?

Genelde hepsi kalan anapara uzerinden yuzde 2 komisyon alip yeniden yapilandiriyorlar.istisna bankalar vardir elbet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

"Referanslarım için tıkla"

Referanslarım: enige, Bleach, mustafa1248, eergun_16, asarcik, gyradel, kmahmut007, ahmetdonmez45 (x5), mosesmusa, sbasol1981, ardasarp, selcom2008, visor,Mindhunters, prodacoma, ShoWWaLyE, werrol, madozan, mahapurusha, WOWOZANGE, Scaleo, b_sevki, real_sasha, furkan_10, bedevi1903, Dgkn_ngn, onuraydin

89 Mesaj
3 Ağustos 2013; 16:12:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

arkadaşlar aramızda bankacı var mı? gelir seviyesine göre kredi soracağım, bu sabırsızlıkla pazartesiyi bekleyemeceyeğim. İstanbulda ev almak istiyorum biri akıl versin ne olur.

Gelire göre olduğunu çok sanmıyorum oranın.ancak kredinin çıkma hızını etkileyebilir.farketse farketse 1-2 baz puan farkeder. Musteri iliskisi kapsaminda calistigin bankayla gorusmek en uygunu bence.

Referanslarım: enige, Bleach, mustafa1248, eergun_16, asarcik, gyradel, kmahmut007, ahmetdonmez45 (x5), mosesmusa, sbasol1981, ardasarp, selcom2008, visor,Mindhunters, prodacoma, ShoWWaLyE, werrol, madozan, mahapurusha, WOWOZANGE, Scaleo, b_sevki, real_sasha, furkan_10, bedevi1903, Dgkn_ngn, onuraydin

89 Mesaj
3 Ağustos 2013; 16:15:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

Arkadaşlar bugün tapumu aldım.Geçen hafta perşembe günü Kırşehir halkbankası şubesine başvurdum bugün tapudan tapumuzu ipotekli olarak aldık.Öncelikle Allah herkese nasip etsin.Masrafları sıralıyorum.

Kredi Tutarı 80000 TL. Oran 0.74 Vade 72 ay Aylık taksit 1441 TL.

Masraflar:

Dosya Masrafı :500 TL.

Ekspertiz: 500 TL.

Avukat Ücreti:350 TL.

6 Yıllık Hayat Sigortası: 360 TL. (Maaş müşterisi ve yaş 28)(6 yıllık sigorta bedelidir kesin teyitli)

Dask ve Yangın Sigortası: 200 TL. 1 Yıllık

Toplam 1910 TL Masraf Oldu Arkadaşlar.Kredi Çekeceklere Umarım Faydalı Olur.

Bu arada kredi çektiğim bankada bugün itibari ile oran 0.78 olmuştur ve yükselme eğilimindedir dendi.Geciktirmeden kredilerinizi çekin evi bulduysanız.Çektiğim oran şayet 0.64 olsaydı aylık taksitim 50 tl düşük olacak kısacası arkadaşlar oranlara takılmayın önemli olan prim yapacak mevkiden az da olsa hesaplı ev almaya bakın kredide çok aşırı zararınız olmaz ev alan kazanır en güzel yatırımdır.Kalın sağlıcakla.İyi ramazanlar.

Bu hafta icinde yapikrediden 60 ay icin 0.75 ile kullandim ben de. Toplam masraf 1250 tl tuttu yaklasik. Senin oran baya iyiymis su kosullar icin

187 Mesaj
3 Ağustos 2013; 16:16:41 

quote:

Orijinalden alıntı: jam23

Genelde hepsi kalan anapara uzerinden yuzde 2 komisyon alip yeniden yapilandiriyorlar.istisna bankalar vardir elbet

Teşekkür ederim.

Hayırlısı bakalım. Daha zaten düşmez heralde 1 sene oranlar

89 Mesaj
3 Ağustos 2013; 16:21:22 

quote:

Teşekkür ederim.

Hayırlısı bakalım. Daha zaten düşmez heralde 1 sene oranlar

1 sene değil de uzun süre düşmeyebilir. Sanki bunlar yeni tabanlar. Bu faizler amerikanın toparlama etkisinden yukseliyor. İşin içine bir de avrupa ve oradaki olası düzeltme girerse tcmb mecburen finansal istikrarı desteklemek ve ulkeye para cekmek adina faizleri yukseltmek zorunda kalabilir. Bu da konut faizlerine yansir elbet. Artan faizlerin de konut fiyatlarini dusurmesi dileğiyle

187 Mesaj
3 Ağustos 2013; 16:22:04 

quote:

1 sene değil de uzun süre düşmeyebilir. Sanki bunlar yeni tabanlar. Bu faizler amerikanın toparlama etkisinden yukseliyor. İşin içine bir de avrupa ve oradaki olası düzeltme girerse tcmb mecburen finansal istikrarı desteklemek ve ulkeye para cekmek adina faizleri yukseltmek zorunda kalabilir. Bu da konut faizlerine yansir elbet. Artan faizlerin de konut fiyatlarini dusurmesi dileğiyle

Çok teşekküer ederim alakanıza iyi günler diliyorum. :)

3393 Mesaj
3 Ağustos 2013; 16:30:19 

quote:

Gelire göre olduğunu çok sanmıyorum oranın.ancak kredinin çıkma hızını etkileyebilir.farketse farketse 1-2 baz puan farkeder. Musteri iliskisi kapsaminda calistigin bankayla gorusmek en uygunu bence.

kriterler nedir, biliyor musunuz? ben hafta başı nakit olmadan ev almaya çalışacağım. nasıl olur?

89 Mesaj
3 Ağustos 2013; 17:01:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

kriterler nedir, biliyor musunuz? ben hafta başı nakit olmadan ev almaya çalışacağım. nasıl olur?

Bankalar kurallara göre ekspertiz değerinin yuzde 75 ine kadar konut kredisi kullandiriyorlar. Yuzde 100une kadar kullanma sansi ustunuze kayitli ikinci bir gayrimenkulu ipotek gostermenize bagli. O zaman konut kredisi kapsaminda tamamini kullanabilirsiniz.

Eger ekspertiz degerinin altinda aliyorsaniz bir sans tamamini kullananilirsiniz. Ekspertiz Spk onaylı firmalarca yapıkıyor.o yuzden degerde oynama gibi bir şans hem hukuka aykırı olur hem de boyle bir riske girmez kimse.

İkinci sans ise su, cekeceğiniz kredinin kalan kısmını ( yani yuzde 25lik kısmı) tuketici destek kredisi altinda cekebilirsiniz. Bu durumda ise kalan dilim icin konut kredisinde olduğu gibi kkdf ve bsmv yuzde 0 olmaz, bu tutarın faizleri uzerinden bunlari odemek durumunda kalirsiniz.

Ama tam da emin degilim o yuzden baska biri daha teyit ederse iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jam23 -- 3 Ağustos 2013; 17:17:47 >

271 Mesaj
3 Ağustos 2013; 17:57:42 

quote:

Bankalar kurallara göre ekspertiz değerinin yuzde 75 ine kadar konut kredisi kullandiriyorlar. Yuzde 100une kadar kullanma sansi ustunuze kayitli ikinci bir gayrimenkulu ipotek gostermenize bagli. O zaman konut kredisi kapsaminda tamamini kullanabilirsiniz.

Eger ekspertiz degerinin altinda aliyorsaniz bir sans tamamini kullananilirsiniz. Ekspertiz Spk onaylı firmalarca yapıkıyor.o yuzden degerde oynama gibi bir şans hem hukuka aykırı olur hem de boyle bir riske girmez kimse.

İkinci sans ise su, cekeceğiniz kredinin kalan kısmını ( yani yuzde 25lik kısmı) tuketici destek kredisi altinda cekebilirsiniz. Bu durumda ise kalan dilim icin konut kredisinde olduğu gibi kkdf ve bsmv yuzde 0 olmaz, bu tutarın faizleri uzerinden bunlari odemek durumunda kalirsiniz.

Ama tam da emin degilim o yuzden baska biri daha teyit ederse iyi olur.

Soyledikleriniz dogru. Fakat %25 lik kisim icin kullanilacak tuketici kredisini ayni bankadan kullanamazsiniz. Farkli bir bankadan belki.

Burada da geliriniz ile odeyeceginiz kredi taksitleri arasindaki iliski onemli tabii.

Bankaciyim bu arada. Gelir ile taksitler icin sorunuzu sorabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olmega -- 3 Ağustos 2013; 17:58:22 >

621 Mesaj
3 Ağustos 2013; 18:08:37 

quote:

Orijinalden alıntı: olmega

Soyledikleriniz dogru. Fakat %25 lik kisim icin kullanilacak tuketici kredisini ayni bankadan kullanamazsiniz. Farkli bir bankadan belki.

Burada da geliriniz ile odeyeceginiz kredi taksitleri arasindaki iliski onemli tabii.

Bankaciyim bu arada. Gelir ile taksitler icin sorunuzu sorabilirsiniz...

Aynı bankadan kullandım hocam alakası yok aynı bankada konut kredim 2 adet de tüketici kredim var hepsini ödüyorum yeter ki gelirin iyi olsun.

89 Mesaj
3 Ağustos 2013; 21:33:50 

ben de aynı bankadan kullanılabiliyor diye biliyorum iyi bir geliriniz varsa. bankanın politikasına, aldığı riske de bağlıdır elbet.

271 Mesaj
3 Ağustos 2013; 22:53:36 

quote:

Aynı bankadan kullandım hocam alakası yok aynı bankada konut kredim 2 adet de tüketici kredim var hepsini ödüyorum yeter ki gelirin iyi olsun.

Konut kredisi ile ayni anda tuketici kredisini onaylayamaz banka. Daha dogrusu onaylamamasi lazim. Cunku bu kisitlamayi bakalara BDDK getirdi.

Kullandiginiz diger kredileri 1 ay sonra falan kullandiysaniz dediginiz olabilir...

621 Mesaj
3 Ağustos 2013; 23:45:44 

ihtiyaç kredisi konuttan 1 hafta sonra çekildi hocam yeter ki para çek bankadan banka bir yolunu bulmuştur eminim.

271 Mesaj
4 Ağustos 2013; 0:45:02 

quote:

ihtiyaç kredisi konuttan 1 hafta sonra çekildi hocam yeter ki para çek bankadan banka bir yolunu bulmuştur eminim.

1 hafta bosluk yeterli olur demisler demek ki. Konutla ilgili islem bitince kullandirmislar.

994 Mesaj
4 Ağustos 2013; 1:59:35 

quote:

Yok mu cevap verebilecek arkadaş?

yok mu cevaplayacak arkadaş :(

26 Mesaj
4 Ağustos 2013; 2:13:40 

quote:

yok mu cevaplayacak arkadaş :(

Kredili mevduat hesabinin ekstresi gibi duruyor.
1500 tl cekebileceginiz bir kredili mevduat hesabiniz var.

994 Mesaj
4 Ağustos 2013; 3:06:26 

quote:

Orijinalden alıntı: oymak.beyi

Kredili mevduat hesabinin ekstresi gibi duruyor.
1500 tl cekebileceginiz bir kredili mevduat hesabiniz var.

yani konut kredimle ilgili anormal bir şey değil değil mi?Kapattırayım mı?

89 Mesaj
4 Ağustos 2013; 8:57:04 

Anormal birsey degil.taksidiniz 1500 tlden dusuk sanirim.banka da kendine baska bir yol bulmus iste diger hepsi gibi, eger yatirmazsaniz zamaninda, ek hesaptan cekecek o tarihte ve ustune aylik 2.12 faiz isletecek.birsey yok yani zamaninda yatirdiktan sonra

2 Mesaj
4 Ağustos 2013; 12:42:23 

Merhaba arkadaslar Allah nasip ederse yarin kredi basvurusu yapacam En Son 5yillik Ve 6yillik vadelerde En dusuk Oran kac Yeni Oran alan arkadaslar bilgi verebilir mi ?
Tesekkurler

72 Mesaj
4 Ağustos 2013; 16:12:04 

Arkadaşlar merhaba,

Bir ev için inşaat firmasıyla anlaştım.Sözleşme yapıp kaporada bıraktım.
Evin bir bankada dosyası varmış.Daha önce exper gelmiş.
Bu dosyayla sadece bu bankadan mı kredi kullanabiliyoruz ?

World,Vakıf World,Axess,Bonus,Parafly ile kredi kartı alışverişlerinize yardım edilir. Referanslar:ncbn,27fatih,Pupillaris,koko69,michaud,etlik,fırsatkampanya,steinbeck0635,striker76, isolayn007

994 Mesaj
4 Ağustos 2013; 16:14:00 

quote:

Anormal birsey degil.taksidiniz 1500 tlden dusuk sanirim.banka da kendine baska bir yol bulmus iste diger hepsi gibi, eger yatirmazsaniz zamaninda, ek hesaptan cekecek o tarihte ve ustune aylik 2.12 faiz isletecek.birsey yok yani zamaninda yatirdiktan sonra

anladım 1500 den düşük evet.peki son ödeme tarihinden 1 gün önce de yatırırsam ek masraf alıyormuş doğru mu?Günü gününe mi ödemeliyim

266 Mesaj
4 Ağustos 2013; 16:18:39 

0.60 lar civarındayken bekleyenler üzülmüştür 0.82 çok fazla ama bununla birlikte ev fiyatlarıda düşmek zorunda nasıl olsa fırsatçı emlakçı ve mütahitler sayesinde faiz düşünce ev fiyatları artıyor.

Kredi Kartı Yardımlaşma Kulübü