Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.300
Cevap
907
Favori
3.048.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ziraat bankası 120 ay 130000 tl için 0.72 faiz oranı vermiş bizimkilere...Ekspertiz değerinin tamamını kredi olarak verebiliceklerini sölemişler.Diğer bankalarda ekspertiz oranının tamamını kredi olarak verebilir mi?Yaptıkları bu işlem yasal mı? bilen arkadaşlar açıklarlarsa çok sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Veremezler yasal degil. Muhtemelen ust kalan 25 payi ihtiyac kredisi seklinde verecekler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

Ben 15 gün önce aldım evi avukat geldi. Neye göre gelmiyor diyorsun anlamadım. Sabah evrakları teslim ettik öğlenden sonra avukat geldi imzaları attık ve tapumuzu aldık.

Hemen hergün tapu müdürlüğündeki ipotek işlemlerini göz ucuyla ve diyalog kurarak takip ediyorum. Hiç avukata denk gelmedim. Hep banka memuru geldi. Hatta belgeler onun adına düzenlendi. Sizin durum özel olabilir. Bir mahsuru yoktur muhtemelen.

Geçen ay tapu işlemimde avukat geldi. İpotek işini tüm hep avukatlar vekalet ederek yapıyorlar. banka memurunun işi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The West

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

Ben 15 gün önce aldım evi avukat geldi. Neye göre gelmiyor diyorsun anlamadım. Sabah evrakları teslim ettik öğlenden sonra avukat geldi imzaları attık ve tapumuzu aldık.

Hemen hergün tapu müdürlüğündeki ipotek işlemlerini göz ucuyla ve diyalog kurarak takip ediyorum. Hiç avukata denk gelmedim. Hep banka memuru geldi. Hatta belgeler onun adına düzenlendi. Sizin durum özel olabilir. Bir mahsuru yoktur muhtemelen.

Geçen ay tapu işlemimde avukat geldi. İpotek işini tüm hep avukatlar vekalet ederek yapıyorlar. banka memurunun işi yok.

Her ilçenin her şubesinde avukat yok. Bulunduğu bölgede anlaşmalı avukat da olamayabiliyor. Belki şehir dışındaki ilçeler için avukatsız ipotek yapılıyordur diye düşünüyorum o zaman.

• Bu avukat işi bankadan bankaya değişiyor demekki çok takılmamak lazım.
  • ya ben evin tapusunu elime alıyım ister bankanın avukatı isterse güvenlik görevlisi gelsin ne değiştirirki
  • bir arkadaş ziraat bankasından bir kaç ay önce 0,69 ile kullanmış masrafda 1500 civarı tuttu dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri26

Tokiden ev almış ve tokinin %20 indiriminden yararlanmak isteyen arkadaşlar için 22 nisanda indirim kapmanyası başlıyor.toki.gov.tr adresinden anlaşmalı bankalar ve faiz oranları yayınlanmış. fakat bana biraz yüksek geldi.Bu oranların haricinde anlaşma yapılan bankalar ile tekrardan pazarlığa girilebilir mi onu bilmiyorum.

http://www.toki.gov.tr/

Aynen hocam faizler biraz yuksek. Ben 2 hafta once garantiye sormustum, tokiye ozel kampanyada faizler daha dusuk olur demisti. Ne is anlamadim valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: selim77

ya ben evin tapusunu elime alıyım ister bankanın avukatı isterse güvenlik görevlisi gelsin ne değiştirirki

Aynen öyle kurtul kiradan otur evine al tapunu gerisinin önemi yok :)
  • varmı 110 ay vadede 0.70'in altını bulan arkadaşlar?
  • ÇOK ŞÜKÜRRRR :)
    ARKADAŞLAR BUGÜN YAPI KREDİDEN BAŞVURUMU YAPTIM

90.000 TL İÇİN 84 AY 0,69 ORAN 1200 MASRAF+DASK VE KONUT SİGORTASI (1500 Ü GEÇMEZ UMARIM)

DARISI SİZLERİN BAŞINA :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE5816 -- 22 Nisan 2013; 20:54:48 >
  • bugün ziraat bursa yıldırımdan fiyat aldım 238.000 120 ay 2986 tl aylık taksitler (hayat sigortası senelik 250tl ve seneden seneye azaldığı söylendi) + DASK ve konut sigortası, ama en önemlisi senede iki kez ara ödeme yapma hakkı varmış, herhangi bi yaptırımdan bahsetmedi çalışan arkadaş.Zamanım kısıtlı olduğu için çok kalamadım.İnternette en avantajlısı ziraat gibi duruyor ayrıyeten ipotek falan da uygulamayacaklarmış tapu zaten onlarda olduğu için, ayrıntılı bi görüşmeye daha gidecem gibi diğer bankalar açıkladıkları resmi oranların altında vermezler gibi, yinede belli olmaz. Arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa faydalı olurlar. herkese iyi günler..
  • Bahsetmeyi unuttum toki erken ödeme kampanyası
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE5816

ÇOK ŞÜKÜRRRR :)

90.000 TL İÇİN 84 AY 0,69 ORAN 1200 MASRAF+DASK VE KONUK SİGORTASI (1500 Ü GEÇMEZ UMARIM)

Bu Konuk sigortası eve gelecek misafirlerin yapabilecekleri zayiatlar için mi alınıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNurD

quote:

90.000 TL İÇİN 84 AY 0,69 ORAN 1200 MASRAF+DASK VE KONUK SİGORTASI (1500 Ü GEÇMEZ UMARIM)

Bu Konuk sigortası eve gelecek misafirlerin yapabilecekleri zayiatlar için mi alınıyor?

Müthiş espri.

• quote:

Orijinalden alıntı: frhtoztrk

Ziraat bankası 120 ay 130000 tl için 0.72 faiz oranı vermiş bizimkilere...Ekspertiz değerinin tamamını kredi olarak verebiliceklerini sölemişler.Diğer bankalarda ekspertiz oranının tamamını kredi olarak verebilir mi?Yaptıkları bu işlem yasal mı? bilen arkadaşlar açıklarlarsa çok sevinirim.

Kesinlikle yasal değil. Bankacılık mevzuatına göre kredi tutarı konutlarda ekspertiz değerinin yüzde 75'ini geçemez. Şube yetkilisi kimse resmen görev suçu işlemiş, ve tabi bankada.

• quote:

quote:

Ziraat bankası 120 ay 130000 tl için 0.72 faiz oranı vermiş bizimkilere...Ekspertiz değerinin tamamını kredi olarak verebiliceklerini sölemişler.Diğer bankalarda ekspertiz oranının tamamını kredi olarak verebilir mi?Yaptıkları bu işlem yasal mı? bilen arkadaşlar açıklarlarsa çok sevinirim.

Kesinlikle yasal değil. Bankacılık mevzuatına göre kredi tutarı konutlarda ekspertiz değerinin yüzde 75'ini geçemez. Şube yetkilisi kimse resmen görev suçu işlemiş, ve tabi bankada.

Bazı bankalar ek bir ipotek gösterildiğinde %100'ü ne kredi çıkarabiliyor, büyük ihtimalle böyledir.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNurD

quote:

O KADAR BORCUN ALTINA GİRDİM Kİ KONUKLARIMI BİLE SİGORTALATTIM :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

Bazı bankalar ek bir ipotek gösterildiğinde %100'ü ne kredi çıkarabiliyor, büyük ihtimalle böyledir.

Ek ipotek değilde tüketici kredisi ile birleştirilip %100'üne denk getirilebiliyor diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbutcu

bugün ziraat bursa yıldırımdan fiyat aldım 238.000 120 ay 2986 tl aylık taksitler (hayat sigortası senelik 250tl ve seneden seneye azaldığı söylendi) + DASK ve konut sigortası, ama en önemlisi senede iki kez ara ödeme yapma hakkı varmış, herhangi bi yaptırımdan bahsetmedi çalışan arkadaş.Zamanım kısıtlı olduğu için çok kalamadım.İnternette en avantajlısı ziraat gibi duruyor ayrıyeten ipotek falan da uygulamayacaklarmış tapu zaten onlarda olduğu için, ayrıntılı bi görüşmeye daha gidecem gibi diğer bankalar açıkladıkları resmi oranların altında vermezler gibi, yinede belli olmaz. Arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa faydalı olurlar. herkese iyi günler..

her ay 1000 lira faiz, deli para...
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.