Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: part Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
31.265
Cevap
906
Favori
3.043.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vakıf, TEB ve Denizbank ile görüştüm, üçü de her sene zorunlu dedi bu üç şey için.
  • Vakıfbank ile görüştüm sabah 90.000 TL 60 ay için

0,69 verdiler

taksit : 1.837
    dosya masrafı : 850
    exp ücreti : 600
    ipotek : 200
    dask 300
    hayat 300

masraflar bana biraz fazla geldi.
  • hangi şehir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: sennol Vakıfbank ile görüştüm sabah 90.000 TL 60 ay için 0,69 verdiler taksit : 1.837 dosya masrafı : 850 exp ücreti : 600 ipotek : 200 dask 300 hayat 300 masraflar bana biraz fazla geldi.
    pazarlık yapın diğer bankalarla da.0.69 buldum de siz ne veriyorsunuz?masraflar nedir de?bir kaç banka daha dolaş bence hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: april04

hangi şehir acaba

İstanbul cennet mah şubesi. Vakıf da sigortalardan biri zorunlu değil dedi ama hangisi unuttum.

Bu arada bu teklifi Halkbanka söyledim.. Onlarda merkeze ilettiler. Bu gün içinde bana bilgi verecekler.
  • Herkes bankaları gezin, pazarlik yapin diyor ama benim bulundugum ilde herkes ayni orani veriyor ve bankaya gidiyorsun, soguk bir sekilde karsiliyor gorevliler, direk bir oran veriyorlarlar ve resmen sen kredi alabilmek icin yalvariyorsun. 115000 tl, 120 ay vade icin vakifbank, halkbankasi, ziraat bankasi, yapi kredi, akbank 0,73 2000-2500 lira masraf dediler. Sadece maas bankam zoraki 0,71 oran 2500-3000 masrafla verdi ben de ona basvurdum. Ozellikle devlet bankalarinda hizmet sifir. Sira fisi almak yok. 10-15 kisi bekliyor kim once gorevli kisinin nasasina gittiyse artik. Oran istiyorsun, ,0,73 2000 masraf deyip kestirip atiyorlar. Ayrinti isteyince bozuluyorlar. Sinir oldum vallahi. Su isten hayirlisiyla cikabilseydik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironi25

Herkes bankaları gezin, pazarlik yapin diyor ama benim bulundugum ilde herkes ayni orani veriyor ve bankaya gidiyorsun, soguk bir sekilde karsiliyor gorevliler, direk bir oran veriyorlarlar ve resmen sen kredi alabilmek icin yalvariyorsun. 115000 tl, 120 ay vade icin vakifbank, halkbankasi, ziraat bankasi, yapi kredi, akbank 0,73 2000-2500 lira masraf dediler. Sadece maas bankam zoraki 0,71 oran 2500-3000 masrafla verdi ben de ona basvurdum. Ozellikle devlet bankalarinda hizmet sifir. Sira fisi almak yok. 10-15 kisi bekliyor kim once gorevli kisinin nasasina gittiyse artik. Oran istiyorsun, ,0,73 2000 masraf deyip kestirip atiyorlar. Ayrinti isteyince bozuluyorlar. Sinir oldum vallahi. Su isten hayirlisiyla cikabilseydik...

Evet malesef özel bankalara göre ilgi daha az ama şu da bir gerçek şubeden şubeye değişiyor..Yoğun ve merkezi yerdeki şubeler artık iş yükünden bunalmışlar ki ilgilenmiyorlar ya adamın olucak yada paran..

• Kısmetse ben de yakın 15 gün içerisinde konut kredisi çekeceğim.Bugün 3 bankaya uğradım.Yarın da Akbank, Granti ve Ziraat Bankalarına gideceğim.Aldığım teklifler şöyle;
    80.000 TL ve 60 ay için.
    İş bankası : 0.73 faiz oranı ve yaklaşık 2200 de toplam masraf.
    Yapı Kredi : 0.70 fazi oranı ve yaklaşık 2500 toplam masraf
    Halk bankası: 0.70 faiz oranı yaklaşık 2500 masraf.

Bakalım yarın uğrayacağım bankalarne teklif verecekler.Bu dolaşma turu bitince, bir tur daha atıp , kızıştıracağım birbirlerine :)
  • 1 haftaya 1 2 puan daha düşecek inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironi25

Herkes bankaları gezin, pazarlik yapin diyor ama benim bulundugum ilde herkes ayni orani veriyor ve bankaya gidiyorsun, soguk bir sekilde karsiliyor gorevliler, direk bir oran veriyorlarlar ve resmen sen kredi alabilmek icin yalvariyorsun. 115000 tl, 120 ay vade icin vakifbank, halkbankasi, ziraat bankasi, yapi kredi, akbank 0,73 2000-2500 lira masraf dediler. Sadece maas bankam zoraki 0,71 oran 2500-3000 masrafla verdi ben de ona basvurdum. Ozellikle devlet bankalarinda hizmet sifir. Sira fisi almak yok. 10-15 kisi bekliyor kim once gorevli kisinin nasasina gittiyse artik. Oran istiyorsun, ,0,73 2000 masraf deyip kestirip atiyorlar. Ayrinti isteyince bozuluyorlar. Sinir oldum vallahi. Su isten hayirlisiyla cikabilseydik...

Aynı durumu bugün ben de fark ettim.Çay bile söylemediler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewdal

Kısmetse ben de yakın 15 gün içerisinde konut kredisi çekeceğim.Bugün 3 bankaya uğradım.Yarın da Akbank, Granti ve Ziraat Bankalarına gideceğim.Aldığım teklifler şöyle;
    80.000 TL ve 60 ay için.

Bakalım yarın uğrayacağım bankalarne teklif verecekler.Bu dolaşma turu bitince, bir tur daha atıp , kızıştıracağım birbirlerine :)

boş şubeleri tercih edin bence
  • Arkadaşlar ben de Toki'den ev almıştım indirim kampanyası varmış.60.000 tl İcin 24 ay vadeli bir kredi çeksem ihtiyac kredisi ile mi alsam iyi yoksa konut kredisi ile mi?ğnce hesaptan bu işten anlayan arkadaşlar izah ederse sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordneon06

Arkadaşlar ben de Toki'den ev almıştım indirim kampanyası varmış.60.000 tl İcin 24 ay vadeli bir kredi çeksem ihtiyac kredisi ile mi alsam iyi yoksa konut kredisi ile mi?ğnce hesaptan bu işten anlayan arkadaşlar izah ederse sevinirim

Tabiki konut kredisi iyi ama bildiğim kadarı ile tokide borçlar bitmeden tapuyu vermiyorlar.(devir konusu ayrı birşey, o hak devri ondan bahsetmiyorum.) Üzerinizde tapu olmayınca bankaya evi ipotek ettirtemezsiniz yani konut kredisi kullanmanız imkansız bu durumda.

İhtiyaç kredisi çekeyim dersen örnek vereyim vakıfbankta 24 ay 0.85 60.000tl nin aylık ödemesi 2830tl yapar. Üstelik ihtiyaç kredisi için 60000tl çok yüksek bir rakam banka o rakamı kolay kolay vermiyor herkese.

Bence bazı bankaların( mesela vakıfbank) ev tadilatı için ihtiyaç kredileri var onu araştır derim, hem daha iyi oran alırsın hem istediğin miktarı, üstelik sormuyorlar tadilat detaylarını.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordneon06

Arkadaşlar ben de Toki'den ev almıştım indirim kampanyası varmış.60.000 tl İcin 24 ay vadeli bir kredi çeksem ihtiyac kredisi ile mi alsam iyi yoksa konut kredisi ile mi?ğnce hesaptan bu işten anlayan arkadaşlar izah ederse sevinirim

Merhaba arkadaşım nisanın 22 sinde toki indirim kampanyası başlatıyor.22 nisan 17 mayıs tarihleri arasında.Bu durumdan 2011 yılı sonuna kadar dairesini teslim almışlar ve 2011 yılı sonuna kadar ödemesi başlamış olanlar yararlanabilecek.Ayrıca bu indirimden yararlanıp başka bankadan kredi çekip tokiye olan borcunu kapatmak için tapunun sende olmasına gerek yok zaten tapu sende değil onun için toki çoğu büyük banka ile anlaşma yapıyor ve bu anlaşma sağladığı bankaları ve faiz oranlarını sitesinde yayınlıyor.Sende o yayınlanan anlaşma sağlanan bankalardan herhangi birine gidip tokiye olan borcunu bu bankalar aracılığı ile kapatıp kalan borcunu bankaya ödüyorsun.Yani şu anki borcunu kapatırsan tokinin belirlediği zaman dilimleri içerisinde sana %20 ye yakın indirim sağlıyor sende kalan borcunu tokinin anlaşma sağladığı bankalara giderek vade seçeneklerini kendin belirleyerek borcunu kapatmış oluyorsun.sanırım nisanın 22 sine kadar anlaşmalı bankalar ve faiz oranlarıhttp://www.toki.gov.tr/ adresinden ilan edilecektir.Bende bunu bekliyorum.

• arkadaşlar hayat sigortası zorunlu değil boşuna ödemeyin. zorlayın bankayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

Kısmetse ben de yakın 15 gün içerisinde konut kredisi çekeceğim.Bugün 3 bankaya uğradım.Yarın da Akbank, Granti ve Ziraat Bankalarına gideceğim.Aldığım teklifler şöyle;
    80.000 TL ve 60 ay için.

boş şubeleri tercih edin bence

Ben ilçedeyim. Hepsi de boştu. Sinek avlıyorlar :) Aynı teklifler gelirse Hangisinin çayı lezzetli ise oradan çekeceğim :)

• Teşekkürler :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0.70'den kredi kullanmış biri olarak size tavsiyem Altın'ın durumunu yakından takip edin. Eğer altın hızlı bir yükselişe geçerse, kredi faizleride artacaktır. Ben 155000tl kredi kullandım, 84 ay geri ödemeli. Hayat sigortası 7 yıl dahil bütün masraflar 3300tlydi. kredi çekeceksenizde çok beklemeyin, Türkiye Merkez Bankası altının 80'e düşmesiyle 2milyar dolar zarar etmiş. Diğer ülkelerin zararlarını söylemiyorum bile. Bunu bir şekilde bir yerden çıkartacaklardır. 1 aya kadar 0.66olabilir diyen arkadaşlara da sözüm şudur, 1 ay sonra ev fiyatları hiç mi zamlanmayacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

quote:

Orijinalden alıntı: serseri26

quote:

Orijinalden alıntı: civic2011

110 ay vade 115000TL icin 0.70 oran ve dosya masrafi+ekspertiz+ipotek tesis icin 1000TL odeyecegim. Sizce nasil daha dusuk alan var mi?

hangi banka hangi il?

Vakıfbank galiba. Dosya masrafı yok diyorlar.

Bana 50.000TL için 120 ay ödemeli 0.76 verdiler.

ekspertiz+ipotek 500TL, Artı sağlık sigortası, Dask ve Yangın vs sigortası her sene zorunluymuş.

Bir kaç bankaya daha gittim hepsinde sağlık sigortası, Dask ve Yangın vs sigortası her sene zorunlu dediler.

Bizim Yapıkrediden 3 sene önce çektiğimiz krediye ilk sene yaptık sonra hiç bir şey yapmadık.

Tüm bankalarda zorunlumu?

Vakıfdan bende kredi çektim ama bana zorunlu demediler ilk kredim için yaptılar dask-konut sigortasını ama her sene zorunlu demedi..

dask ve konut her sene zorunludur hocam.

• quote:

80.000 TL ve 60 ay için.

0.70 gayet iyi, bence uğraşmadan çekin derim:)
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.