En Uygun Konut Kredisi
10487 Cevap837552 Görüntüleme345 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: Howard88
1 kayıtlı üye, 4 misafir
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     104 [106] 108 109 110 111 112 113      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

153 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:37:45 

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Yüzde 75'i geçmeleri KANUNEN yasak, o yüzden normalde hayır.

Cevap için teşekkürler.

PSN: Grkm07
Steam: Gorke07
Origin: Gorke07
Uplay: Gorke07

426 Mesaj
5 Nisan 2013; 1:14:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Gorke07

Cevap için teşekkürler.

Emlakçıyla konuşun bence. Bankalarla anlaşmaları oluyor, evin değerini yüksekten gösterebiliyorlar.

0 Mesaj
5 Nisan 2013; 9:06:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ozsevgec88

Arkadaşlar 155.000tl kredi çektim ama mütahit tapuya 80000tl yazdırmış. bu durumda ceza gelir mi? benzer bir durumla karşılaşan arkadaşımız var mı?

Tapu değerinin krediden düşük olduğu durumlar Maliye Bakanlığının otomatik takip sistemine yakalanıyor. Vergi dairesine gidip pişmanlık beyanı vererek, aradaki tapu harç farkını gecikme faiziyle beraber ödeyip tapu değerini düzeltebilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: Murat006

Arkadaşlar bir sorum var kirada oturuyorum ev almayı düşünüyorum ama peşinat yok ve üstümde mal varlığıda yok . Kredilere baktım hep %75'i kredi veriyor. %100 kredi veren banka yokmu?

Yeterince geliriniz varsa peşinatı ayrı bir ihtiyaç kredisi ile de ödeyebilirsiniz.

Nazım ADAKLI - Ücretsiz konut kredisi danışmanı.
- 15 bankayla anlaşmalıyız. Bir iki bankanın kredisini size satma gibi bir derdimiz yok.
- Herhangi bir bankayı öne çıkarmadan, bağımsız karşılaştırma yapabileceğiniz tek kuruluşuz.
- Anlaştığımız bankaların pazarlıklı, hesaplı maliyet oranlarını göreceğinizi garanti ediyoruz.
- Alanımızda BDDK tarafından tanınan, denetlenen tek kredi destek hizmet kuruluşuyuz.
- Kredi kullanma sürecinin başından sonuna kadar telefonda ücretsiz danışmanlık alabileceğiniz tek kuruluşuz.

1408 Mesaj
5 Nisan 2013; 9:44:08 

quote:

Orijinalden alıntı: remote

Akbank
150.000 TL 120 ay için 0,70 aldım, yarın işlemleri başlatıyorum.
YKB 0,72 verdi
Ziraat 0,72
İş bankası 0,75
Denizbank 0,76
Finans 0,73
Teb 0,73

Hocam hayırlı olsun. Hangi şube, aylık ödemeleri ve masraflarıda yazarsan sevinirim.

50 yaşındaki babamın üstümde gördüğü fedayı sabah taksiye çıkarken dolabımdan çarpmasıydı sevda...

113 Mesaj
5 Nisan 2013; 10:11:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Gorke07

Arkadaşlar bir sorum var kirada oturuyorum ev almayı düşünüyorum ama peşinat yok ve üstümde mal varlığıda yok . Kredilere baktım hep %75'i kredi veriyor. %100 kredi veren banka yokmu?

Benimde h,ç peşinatım yoktu , ilk başta geri kalan kısmı ihtiyaç kredisi(0,99'dan ) olarak çekmeyi düşündüm , daha sonra araştırdım ki ; eğer babanızın veya tanıdık birinin evini teminat gösterirseniz ( ev tapusuna ipotek koyma) alacağınız evin tamamını konut kredisi (0,70'den) olarak çekebilirsiniz. bu sayede 160 bin de 16 bin tl cebime kaldı
akbank samsun
160 bin 90 ay 0,70 oran
toplam masraf normalde 1600 + (teminat gösterilecek olan evin ipotek, expertiz, dask, yangın (1000)= 2600

aylık ödeme 2404

Htc Desire C Golf
Lg 42PJ350 Plasma
Nikon Coolpix S3100
Codegen 2,5" 320 GB Hdd
Samsung R520 Notebook
Citroen Xsara II (Atiker lpg kit)

33 Mesaj
5 Nisan 2013; 10:46:23 

quote:

Orijinalden alıntı: yalovagroup

2010 dan kalan kmh hesabı takibi vardı ben de.ama elimde borcu yoktur yazısı var.Bir de devam eden aylık 840 lira kredim var ama o 2 ay sonra bitecek.Bilmiyorum belki uğraşmadı.

Y.kredi başvurulan dosyaya borcu yoktur yazısı ve o 840 lık krediyi kapatacağım konusunda teminat alıp genel müdürlüğüne başvuracak(yani bu adama kredi verirseniz bu adam kalan 840 çarpı iki borcunu hemen kapatacak diye)...

Yani Y.kredi gerçekten uğraşıyor...Bu arada konutkredisi.com.tr yönlendirdi.
Akbank 110000 120 aya 0.71 1580 dosya masrafı veriyordu.
Y.kredi 110000 120 aya 0.72 1400 dosya masrafı veriyor...

zar zor da olsa exper sürecine girdik.

Y.kredi ön onayı verdi arkadaşlar...Ancak şimdi olay experde bitiyor.Eğer exper eve 150000 fiyat biçmezse,110000 lira yı alamayacağız.Bu süreçte nasıl bir yol izlenebilir?

Ev 16-20 yıllık,kat mülkiyetli,daha önce tapuda rastgele karşılaştığım bri exper bu tapuda sorun yok alabilirsin demişti.

Ve 7 apartmanlık bir sitede bulunuyor.Ön cadde yani ana caddeye bakan aynı kat aynı m2 eve 180000 istiyorlardı.

İnşallah experi de sorunsuz atlatırsak,bu iş olur...

33 Mesaj
5 Nisan 2013; 11:25:12 

quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

hayırlı akşlamlar beyler. Bu işlerde çok acemiyim, sizlerden yardım bekliyorum....

garanti bankası şöyle seçenekler sundu;

110.000 TL, 120 ay, 1.387 TL -> 166.000 TL toplam geri ödeme (faiz oranı 0,74 dedi)

110.000 TL, 108 ay
12 ay 1372 TL
96 ay 1503 TL
-> 160.744 toplam geri ödeme (faiz oranını hatırlamıyorum)

İkinci seçenek bana çok makul geldi. Yalnız, son zamanlarda garanti bankasından kredi çekenler var mı? Ne kadar dosya masrafı verdiniz? (Ben henüz masrafı konuşmadım) Sigorta ücreti zorunlu muydu?
Bu konularda bilgi verirseniz çok sevinirim.

y.kredi hasanpaşa derim.Akbank ı geç.hiç gitme.0.72 den alırsın y.kredi de

68 Mesaj
5 Nisan 2013; 12:09:12 

quote:

zar zor da olsa exper sürecine girdik.

Y.kredi ön onayı verdi arkadaşlar...Ancak şimdi olay experde bitiyor.Eğer exper eve 150000 fiyat biçmezse,110000 lira yı alamayacağız.Bu süreçte nasıl bir yol izlenebilir?

Ev 16-20 yıllık,kat mülkiyetli,daha önce tapuda rastgele karşılaştığım bri exper bu tapuda sorun yok alabilirsin demişti.

Ve 7 apartmanlık bir sitede bulunuyor.Ön cadde yani ana caddeye bakan aynı kat aynı m2 eve 180000 istiyorlardı.

İnşallah experi de sorunsuz atlatırsak,bu iş olur...

Eski binaya experlerin yüksek fiyat biçeceğini sanmıyorum hocam ama belli de olmaz inş istediğiniz fiyata alırsınız kredinizi eğer exper az değer biçerse bankaya söyleyin bunu itiraz edin en az 10 bin fazla değer biçe biliyorlarmış bunu bende geç öğrendim ve üstünü tüketici kredisi çektim bilseydim çekmezdim yada etrafında experle kredi çeken emsaller varsa öğrenmeye çalış ne fiyat verdiklerini exper geldiğinde şu ev şu fiyata satılmış dersin adamında aklında olur.. (:

Bir anlam gelse ne varsa alıp gitse..

33 Mesaj
5 Nisan 2013; 12:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Eski binaya experlerin yüksek fiyat biçeceğini sanmıyorum hocam ama belli de olmaz inş istediğiniz fiyata alırsınız kredinizi eğer exper az değer biçerse bankaya söyleyin bunu itiraz edin en az 10 bin fazla değer biçe biliyorlarmış bunu bende geç öğrendim ve üstünü tüketici kredisi çektim bilseydim çekmezdim yada etrafında experle kredi çeken emsaller varsa öğrenmeye çalış ne fiyat verdiklerini exper geldiğinde şu ev şu fiyata satılmış dersin adamında aklında olur.. (:

diyorum ki exper gelirken ev sahibine bildirecek ben geliyorum diye...acaba ben de mi gitsem experle konuşsam diyorum???ev sahibini ve eşini tenbih ettim 150000 inin altında söylemeyin diye...zaten 140 a aldık.

68 Mesaj
5 Nisan 2013; 13:23:04 

Evet işi riske atmayin sizde gidin etrafta bu fiyata ev yoktu falan deyin ikna edin..

352 Mesaj
5 Nisan 2013; 13:51:45 

quote:

diyorum ki exper gelirken ev sahibine bildirecek ben geliyorum diye...acaba ben de mi gitsem experle konuşsam diyorum???ev sahibini ve eşini tenbih ettim 150000 inin altında söylemeyin diye...zaten 140 a aldık.

gerçi eksper işlemini başlatmışsınız ama genelde bedeli düşük tutuyorlar eksper değerine itiraz etme hakkınız oluyor başka eksper atıyorlar değer değişmezse o eksperin parasını da siz ödüyorsunuz. fark olarak az kalırsa arkadaşın dediği gibi tüketici kredisi ile takviye yapmanız lazım. bende öyle yaptım ev sahibi vergiden kaçmak için belli bir miktarın üzerinde kredi kullanamazsın demişti.

3187 Mesaj
5 Nisan 2013; 18:01:50 

quote:

Orijinalden alıntı: ozsevgec88

Arkadaşlar 155.000tl kredi çektim ama mütahit tapuya 80000tl yazdırmış. bu durumda ceza gelir mi? benzer bir durumla karşılaşan arkadaşımız var mı?

Bankalar verdikleri krediyi artık maliyeye bildiriyor. Dolayısıyla tapu satışı ve çekilen kredi karşılaştırılıyor. Mutlaka size yansıması olacaktır bunun.
Er yada geç maliye ceza gönderir.

219 Mesaj
5 Nisan 2013; 19:07:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Konutkredisi.com.tr

Yeterince geliriniz varsa peşinatı ayrı bir ihtiyaç kredisi ile de ödeyebilirsiniz.

Konuyla ilgili bir soru da ben sorayım: 120.000 TL kredi çekmeyi planlıyorum, evin değerini de 120.000 TL göstersem sorun olur mu?

34 Mesaj
6 Nisan 2013; 15:10:14 

quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

Konuyla ilgili bir soru da ben sorayım: 120.000 TL kredi çekmeyi planlıyorum, evin değerini de 120.000 TL göstersem sorun olur mu?

şu şekilde olabilir sanırım, 120 bin kiredi çekeceksen evin değerini 160 bin TL göstermeniz lazım ki 160 TL 'nin %75 i 120.000 TL olsun ki alabilesin.. Artık alacağın kişi müteahhit veya evin sahibi artık prosedürü nasıl oluyor bilemiyorum. 40 bin TL peşinat elden satan kişiye sözde vermiş gibi olursun. Ancak Tapu harcı biraz pahalıya patlar sana 160.000 TL'nin x % 4 ü 6400 TL tapu harcı çıkar.. Kanunen 3200 er alıcı ve satıcı öder, ama alacağın kişi sen öde derse ödeyeceksin 6400 TL yi...

Bazı kendini bilmezleri herkes tanısın:
ugomistral88
gece gece küfür yemek istemiyorsan sakın bir daha mesaj cekme .....

4212 Mesaj
6 Nisan 2013; 16:21:01 

Arkadaşlar Selam ..
bende yaklşaık 270.000 gibi kalan bakiyemi yeniden yapılandırmak istiyorum .. 1.07 den almıştım ING den ..
şu anda yeniden yapılandırma için 0.82 verdi.. geri cevirdim ..
İş bankası sanırım 0.73 gibi bir rakkam verebiliyor...

En güncel yeniden yapılandırma teklifiniz nedir elinizdeki?
108 ay için düşünüyorum

HiFi Addict

433 Mesaj
7 Nisan 2013; 15:36:38 

beyler 80-90 bin lira cekmeyi düşünyorum
evimiz var

işim değiştirmeyi düşünüyorum;maximum 2 sene sonra evlilik olacak
elime geçen tutar 1300 lira
baba emekli
anne 600 lira

bu durumda ev taksidine girmeli miyim yoksa evlendikten sonra mı giremeliyim

10 bine yakın naktim var

"Her şeyin eskisi gibi olabileceğini düşünürüz hep. Ama bu doğru değildir. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hiçbir şey. Kırışıklıklar hiçbir zaman düzleşmeyecektir. Ne duruş bozukluklarımız ne görme, işitme duyularımızdaki zayıflıklar ne de eklemlerimizdeki hasarlar giderilebilir cinstendir. Bir bacak kırığı, her şeyi değiştirir; tıpkı her burkulma, her deneyim, her aşk ve her sitem gibi. Her şey ardında izini bırakır. Özellikle de hayat."

11 Mesaj
7 Nisan 2013; 19:58:55 

ıng %82 yapılandırmaya masraf olarak ne istedi.atoprak

4212 Mesaj
7 Nisan 2013; 20:53:01 

quote:

Orijinalden alıntı: niket

ıng %82 yapılandırmaya masraf olarak ne istedi.atoprak

ana paranın %2 kadar cezasını istedi (bu her halikarda ödenecek para), birde 700-800 lira kadar tutan bir erkan kapama "ne koparırsam kardır parası".... pardon onada "faizi" diyorlar :)..
Bu arada ilk 0.84 dediler... 0.73 e başka bankaya gidiyorum diyince 0.82 ye indiler :)

HiFi Addict

68 Mesaj
8 Nisan 2013; 9:24:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanb53

şu şekilde olabilir sanırım, 120 bin kiredi çekeceksen evin değerini 160 bin TL göstermeniz lazım ki 160 TL 'nin %75 i 120.000 TL olsun ki alabilesin.. Artık alacağın kişi müteahhit veya evin sahibi artık prosedürü nasıl oluyor bilemiyorum. 40 bin TL peşinat elden satan kişiye sözde vermiş gibi olursun. Ancak Tapu harcı biraz pahalıya patlar sana 160.000 TL'nin x % 4 ü 6400 TL tapu harcı çıkar.. Kanunen 3200 er alıcı ve satıcı öder, ama alacağın kişi sen öde derse ödeyeceksin 6400 TL yi...

Exper eve 130 bin değer biçti bende bankadan 97.500 kredi çektim tapuda bedeli 98 bin gösterdim banada ceza gelirmi 130 bin göstermedim diye parayı ev sahibine ben elden verdim bankadan da elden aldım ev sahibinin hesabına para yatırmadı çektiğim banka herşey elden oldu ama içime kurt düştü şimdi..Belki ben evi 98 bine aldım peşinat vermedim adama exper 130 bin biçti bende 97.500 aldım işlem bitti diyebilirmiyim peki varmı böyle hakkım..?

39 Mesaj
8 Nisan 2013; 10:35:16 

merhaba. bende yapı krediden kredimi cuma ünü yapılandırdım. 0,71 oran 72 ay vade %2 cezaya ek olarak 500 tl de masraf aldılar.

6 Mesaj
8 Nisan 2013; 10:38:38 

İstanbul'da Halkbank'tan 50.000 TL 120 vade 0,72 ile kredimizi kullandık. Aylık 623 TL ödeyeceğiz. Dileyen arkadaşlara dosya masrafları ve tapu harçları konusunda bilgi verebilirim.

764 Mesaj
8 Nisan 2013; 10:49:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Exper eve 130 bin değer biçti bende bankadan 97.500 kredi çektim tapuda bedeli 98 bin gösterdim banada ceza gelirmi 130 bin göstermedim diye parayı ev sahibine ben elden verdim bankadan da elden aldım ev sahibinin hesabına para yatırmadı çektiğim banka herşey elden oldu ama içime kurt düştü şimdi..Belki ben evi 98 bine aldım peşinat vermedim adama exper 130 bin biçti bende 97.500 aldım işlem bitti diyebilirmiyim peki varmı böyle hakkım..?

bir şey olmaz hocam kredi çektigin tutarı göstermişsin bu yeterli

[img]http://d1304.hizliresim.com/18/7/luw6z.jpg[/img]

0 Mesaj
8 Nisan 2013; 10:49:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanb53

Tam olarak böyle değil. Konut kredisini ek ipotek gösterip evin değerinin %100'üne kadar alabiliyorsunuz. Maliye her bir durumda ek ipoteklere bakamayacağı için sadece tapu değerinin kredi değerinden düşük olduğu durumlara otomatik kontrol başlatıyor.

Yasal olarak olması gereken evi kendi değerinden göstermeniz, dolayısıyla size "kesinlikle bir şey olmaz" diyemem, ancak bugün krediyle ev alanların %90'ı kredi tutarı kadar değer beyanı yapıyor, ve henüz sorun yaşayan görmedim diyebilirim.

Nazım ADAKLI - Ücretsiz konut kredisi danışmanı.
- 15 bankayla anlaşmalıyız. Bir iki bankanın kredisini size satma gibi bir derdimiz yok.
- Herhangi bir bankayı öne çıkarmadan, bağımsız karşılaştırma yapabileceğiniz tek kuruluşuz.
- Anlaştığımız bankaların pazarlıklı, hesaplı maliyet oranlarını göreceğinizi garanti ediyoruz.
- Alanımızda BDDK tarafından tanınan, denetlenen tek kredi destek hizmet kuruluşuyuz.
- Kredi kullanma sürecinin başından sonuna kadar telefonda ücretsiz danışmanlık alabileceğiniz tek kuruluşuz.

68 Mesaj
8 Nisan 2013; 11:00:46 

Çok saolun cevaplarınız için arkadaşlar en yakın zamanda gerçek değerinde göstericem en azından ilerisi için kendimi garantiye almış olurum..

8 Mesaj
8 Nisan 2013; 11:35:59 

2012 haziran aında HSBC den 0,97 faizle 120 ay aldığım krediyi yeniden yapılandırma için başvurdum 2 ay önce 0,88 teklif etmişlerdi bugün 0,77 teklif ettiler 96 ay için...

1585 Mesaj
8 Nisan 2013; 12:52:43 

garanti bankası : 50.000 tl için

60 ay : 1095 tl
masraf : 1650

arkadaslar bunu bulabildim en iyi olarak .garantide bi arkadasım calışıor bunu ayarlayabildi en iyi olarak .
ipotekli olarak tabi .

3 Mesaj
8 Nisan 2013; 13:10:05 

quote:

bankayla anlaşıp evin değerini yükselteceğini, kaçak eve kredi çıkartaracağını falan iddia eden emlakçı ve türevlerinden ardınıza baka baka kaçın.. ardınıza neden bakın diyorum.. malum durum kötü kollamak gerek..

başıma geldi.. kendi başvurduğum banka 70 bin TL'ye almak istediğim tuzla'daki bir evin araştırmasını yapıp depremde ağır hasarlı ve sonrasında makyajlı olduğunu tespit etti ve çok düşük fiyat biçti. emlakçıya söylediğimde sen boşver onları biz buradan istediğin kadar ayarlarız diyordu.. tabi ben salak mıyım döküntü eve fazla para vericem.. banka kredisi işlerini emlakçıya, ev sahibine filan bırakmayın. hatta bana kalırsa eksperleri bunlarla pek muhatap ettirmeyin. yoksa rüşvet tehdit falan sizin zararınıza çalışabilirler.

33 Mesaj
8 Nisan 2013; 13:48:14 

quote:

Orijinalden alıntı: zackum

bankayla anlaşıp evin değerini yükselteceğini, kaçak eve kredi çıkartaracağını falan iddia eden emlakçı ve türevlerinden ardınıza baka baka kaçın.. ardınıza neden bakın diyorum.. malum durum kötü kollamak gerek..

başıma geldi.. kendi başvurduğum banka 70 bin TL'ye almak istediğim tuzla'daki bir evin araştırmasını yapıp depremde ağır hasarlı ve sonrasında makyajlı olduğunu tespit etti ve çok düşük fiyat biçti. emlakçıya söylediğimde sen boşver onları biz buradan istediğin kadar ayarlarız diyordu.. tabi ben salak mıyım döküntü eve fazla para vericem.. banka kredisi işlerini emlakçıya, ev sahibine filan bırakmayın. hatta bana kalırsa eksperleri bunlarla pek muhatap ettirmeyin. yoksa rüşvet tehdit falan sizin zararınıza çalışabilirler.

Bana da oldu hocam.Sen al abi, Tapusu 1-2 aya çıkacak evler,Tuzla'daki en sağlam temelli evler:) ,içindeki mal sahibinin ipoteği olan evler...hep ittirmeye çalıştılar...Aman diyeyim dikkatli olun.....

180 Mesaj
8 Nisan 2013; 13:57:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ysertac garanti bankası : 50.000 tl için 60 ay : 1095 tl masraf : 1650 arkadaslar bunu bulabildim en iyi olarak .garantide bi arkadasım calışıor bunu ayarlayabildi en iyi olarak . ipotekli olarak tabi .
çok bence aldığın oran. 0.71 den bulabilirsin. kazıklanma bence.

fenerbahceliyiz

1585 Mesaj
8 Nisan 2013; 14:22:58 

quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

ok bence aldığın oran. 0.71 den bulabilirsin. kazıklanma bence.

tavsiyen varmı peki hocam .hangi bankaya gitmem gerekli ..

250 Mesaj
8 Nisan 2013; 14:29:07 

quote:

Tam olarak böyle değil. Konut kredisini ek ipotek gösterip evin değerinin %100'üne kadar alabiliyorsunuz. Maliye her bir durumda ek ipoteklere bakamayacağı için sadece tapu değerinin kredi değerinden düşük olduğu durumlara otomatik kontrol başlatıyor.

Yasal olarak olması gereken evi kendi değerinden göstermeniz, dolayısıyla size "kesinlikle bir şey olmaz" diyemem, ancak bugün krediyle ev alanların %90'ı kredi tutarı kadar değer beyanı yapıyor, ve henüz sorun yaşayan görmedim diyebilirim.

aynen böyle. 120000 kredi varsa satış bedeli 120000 olabilir. 0 ev alıyorsanız da kullandığınız kredi tutarında fatura kesilir. Bu işlemde sonradan herhangi bir vergi doğmaz .Resmi kanallardan yaptığınız ödeme(bankadan kredi ve mevduat ödemeleri) tapuda satış bedelinden yüksek olmasın yeterli. Bir de rayiç bedelin altında kalmamalı satış bedeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lexuss -- 8 Nisan 2013; 14:29:53 >

68 Mesaj
8 Nisan 2013; 14:54:37 

Yok bankadaki ödemeler elden oldu ve yüksek değildi rayiç bedelinden çok üstünde gösterdim evi..Ama yakın zamanda gerçek bedelinden göstericem ilerde başım ağrımasın diye.

1505 Mesaj
8 Nisan 2013; 15:50:59 

175 000 tllik eve 70 000 tl kredi çektim. bu evin satış bedelini 70 000 gösterebilir miyim? yoksa en düşük 100 000 tl mi gösterebiliyorum.

tamamını göstermekle 70 000 göstermek arasında 3500 tl oynuyor.

konutkredisi.com gibi uzman bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

saygılarımla.

Renault clio4; 2013; beyaz; icon; 20000 km MSİ GT70 ONE 836 ::: i7 3630 QM; nvidia 680 M; 16 GB 1600 MHZ; 120 GB SSD 750 GB; 17.3'' Mat Ekran; Blu Ray; Işıklı Klavye Samsung Galaxy S4

84 Mesaj
8 Nisan 2013; 16:42:52 

quote:

Websitesine mi yoksa ofisin telefonuna mı ulaşamıyorsunuz? Buyrun ben ilgileneyim sizinle :).

merhabalar,
sitenizden baktım fakat en iyi oran 0.74 verdi. buradakileri okuyorum 0.70lerden bahsediliyor. acaba bana güncel bir oran verebilirmisiniz. durumum şu:
250.000 nakitim var, 150.000 tl kredi istiyorum 120 ay vadeli, alacağım konut 400.000 tl. aylık gelirim 6500 tl. şimdiye kadar 30.000 tllik araç kredisi kullandım ve aylık kredi kartı ödemelerim 2 senedir 2000tl civarı hiç bir sıkıntım olmadı ödemelerde. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

244 Mesaj
8 Nisan 2013; 17:56:15 

Arkadaşlar bugün bir kaç bankadan tekrar oran istedim adamlar 0.74 0.76 arası söylüyorlar oranlarda yükselme olursa benim ev işi yatar. Piyasada son durum ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

58 Mesaj
8 Nisan 2013; 18:10:28 

bende bugün yapılandırma için garanti ve halkbankasına uğradım garanti 58 ay için 0,77 verdi, halkbankası 0,73 masraf 350 expertiz 250 ipotek ama hayat sigortası zorunlu diyor,başka bankalarda 0,70 ve 0,72 oranlar aldım ama 1500-2500 tl masraf çıkarıyorlar

2376 Mesaj
8 Nisan 2013; 18:18:25 

Bugun ayakustu halkba ka sordum. 750 dosya masrafi 350 ekspertiz diger bilindik masraflar... 10 yil icin 0.72 dediler. Pazarlik vs ederek daha da dusurulebilir dediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
8 Nisan 2013; 18:21:43 

kredisiz de ev almak ne mümkün :(

180 Mesaj
8 Nisan 2013; 20:17:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ysertac

tavsiyen varmı peki hocam .hangi bankaya gitmem gerekli ..

işbank 0.71 veriyor.yapıkredi 0.72 veriyor.2-3 bankadan oran alın göreceksiniz farkı hocam.

fenerbahceliyiz

42 Mesaj
8 Nisan 2013; 21:41:24 

Arkadaşlar Merhaba,

110.000 - 120.000 civarına bir ev almayı planlıyorum. Peşinat'ım çok az, 15.000 civarında.

Aylık gelir ise 1800+1100 olarak iki maaş gelirimiz var. Bankada çalışan bir tanıdığımız aylık 1500e kadar kredi verilir dedi.

Şimdi tapu masrafı ve taşınmayı ekleyince bizim 95.000-100.000 TL kredi çekme şansımız yok mudur?

Yardımcı olanlara çok teşekkürler..

7689 Mesaj
8 Nisan 2013; 22:04:43 

quote:

Orijinalden alıntı: -Unicorn-

Arkadaşlar Merhaba,

110.000 - 120.000 civarına bir ev almayı planlıyorum. Peşinat'ım çok az, 15.000 civarında.

Aylık gelir ise 1800+1100 olarak iki maaş gelirimiz var. Bankada çalışan bir tanıdığımız aylık 1500e kadar kredi verilir dedi.

Şimdi tapu masrafı ve taşınmayı ekleyince bizim 95.000-100.000 TL kredi çekme şansımız yok mudur?

Yardımcı olanlara çok teşekkürler..

Evin değeri 120000 TL ise 90000 TL kredi çıkar. Tabi eksper 120000 TL yazarsa. Kalan masraf bakiyesini tüketici kredisi kullanarak tamamlama şansınız var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...

262 Mesaj
8 Nisan 2013; 22:14:15 

Bugun tapumuzu aldik. Allah isteyen herkese nasip etsin, buradan cok sey okudum ogrendim, sagolun. simdi sira masraflarin geri alinmasi baslikli konulara geldi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

33 Mesaj
9 Nisan 2013; 8:02:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

Bugun tapumuzu aldik. Allah isteyen herkese nasip etsin, buradan cok sey okudum ogrendim, sagolun. simdi sira masraflarin geri alinmasi baslikli konulara geldi...

hayırlı olsun...darısı başına...

0 Mesaj
9 Nisan 2013; 10:00:24 

ARKADASLAR yapılandırmak istiyorum 0,85 yapılandırmıştım halkbankdan şimdi bir defa daha yapıyım diyorum siz ne dersiniz banklara nasıl yaklaşır bankaya gitmeden bir ön bilgi sahibi oluyum diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esariaslan -- 9 Nisan 2013; 10:12:18 >

85 Mesaj
9 Nisan 2013; 13:03:51 

quote:

Orijinalden alıntı: elcas

175 000 tllik eve 70 000 tl kredi çektim. bu evin satış bedelini 70 000 gösterebilir miyim? yoksa en düşük 100 000 tl mi gösterebiliyorum.

tamamını göstermekle 70 000 göstermek arasında 3500 tl oynuyor.

konutkredisi.com gibi uzman bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

saygılarımla.

Çektiğiniz kredinin biraz üstünden örneğin 75 gibi gösterebilirsiniz.rayiç bedelinde altına inemezsiniz.

Bir erkek için hayat çocuğuyla başlar. Benim içinde 27 Nisan tarihi bir milattır.Bilge'den önce (BÖ) ve Bilge'den sonra (BS)

354 Mesaj
9 Nisan 2013; 15:12:24 

Selamlar.

Akbank'tan 230.000 120 ay 0,71 2bintl toplam masraf teklife kadar geldik. Daha fazla zorlamalı mıyım yoksa sizce fiyat iyi mi ? Oran iyi ama masraf çok gibi.

760 Mesaj
9 Nisan 2013; 17:11:47 

Akbank 0.71-0.70 veriyor. 108 ve 96 ay için. Tüm krediyi onlara aktarmak istediğimi söyledim. 1500 TL masrafı + dask+konut+sigorta ama 1750-2000 arası olacak masraf.

Garantiye döndüm bu kadar veriyorlar düşerseniz altına veya aynı olursa kalacağım sizde dedim.

ben 1 senedir ödediğim tekrar 108 aya yanaşmıyorum. 108 aylık çekmiştim. 96 ay için alıyorum fiyatları. Yoksa 1 sene boşa gidecek ödediğim. Akbanktan 96 ay için 1022 sabit ödemeli teklif aldım.

Bence gayet güzel.

Ben garantiden artan ödemeli almıştım. İlk sene 850 2. sene 1000 üçüncü sene 1150 dördüncü seneden sonrası sabit 1244 idi. Şimdi kalan 8 sene için 1022 ödeyeceğim. Ortalamaya vurdğumuzda 1162 TL öderken şimdi 1022 TLye düşünüyor. 150 TL civarı bir düşüş aylık ödemede. Hiç yabana atılacak gibi değil :)

Çekerken geçen sene Nisan ayın sonlarına doğru Garanti'den 1,09 ile çekmiştim. Bu civarlarda çekenler mutlaka yapılandırsınlar bence. Neredeyse 0,40 puan fark var.

4212 Mesaj
9 Nisan 2013; 18:45:26 

Arkadaşlar,

ING deki kredimi yeniden yapılandırdım .. sağolsun ING pek bir tok davrandı .. bence Isbank ve akbanktan teklif aldım ...
0.71 aldım akbanktan .. toplamda 1800-2000 e yakın bir masrafı var (dosya, expertiz, ipotek kaldırma vs gibi..)...

İşbakası 0.73 vermişti..

Bilginiz olsun ... ama bunlar yeniden yapılandırma kredileri.. normalde biraz daha yüksek oluyor diye biliyorum ... toplam 275000 lirayı 108 ay için böyle yapılandırabildim.

HiFi Addict

58 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:36:19 

Halkbankasında hayat sigortası zorunlumu.

99 Mesaj
9 Nisan 2013; 21:02:42 

Günümüz şartlarında ev sahibi olmak için herkesin ne zorluklar çektiğini biliyorum. Zira ben hala kirada oturuyorum.
Gelir vergisi toplanamadığından ev ve araba gibi günümüz şartlarında zaruri ihtiyaç olan şeylerden fazla vergi alındığını, çok daha cüzî vergiler alınması, hatta evden hiç vergi alınmaması gerektiğini de düşünüyorum.
Ancak var olan bir vergi uygulamasından kaçmak için yanlış beyan vermenin de bunu burada konuşmanın da hoş olmadığını düşünüyorum.
Allah hepimize içinde huzurlu ve mutlu oturabileceğimiz evler nasip etsin inşallah.

59 Mesaj
9 Nisan 2013; 21:17:56 

Arkadaşlar merhaba,
155000tl kredi kullandım. 84 ay geri ödemeli olarak akbank rize şubesinden 0.70 faiz oranı aldım. 7 yıl hayat sigortası dahil bütün masrafları 3000tl ödedim. Ev alacak arkadaşlara Allah kolaylık versin.

Hakeem Abdul Olajuwon "THE DREAM"
Houston Rockets (1984–2001)
Toronto Raptors (2001–2002)

97 Mesaj
9 Nisan 2013; 21:35:11 

70.000 tl krediyi 0.70 den 48 aylık olarak yapı krediden çektim. Mütehit ile banka anlaştığı için expertiz ücretide ödemedim. 08 Nisan 2013

merhaba

764 Mesaj
10 Nisan 2013; 10:07:36 

quote:

Orijinalden alıntı: tufaannn

Halkbankasında hayat sigortası zorunlumu.

evet ben yeni kredi kullandım zorunlu olarak yaptırdılar

[img]http://d1304.hizliresim.com/18/7/luw6z.jpg[/img]

69 Mesaj
10 Nisan 2013; 10:46:19 

Akbank 127.500 oran 0,71 masraflar 1960 Tl kullandık bundan sonrası hayırlısı olsun.

435 Mesaj
10 Nisan 2013; 10:54:40 

Antalya Akbank 0,70 oran sigortalar dahil 1730 masraf
iş bank ise 0,71 oran 1500 + sigorta şeklinde vermişti oranı
120 ve 108 ay için 2side

760 Mesaj
10 Nisan 2013; 15:35:44 

Garanti 0,79 verdi yeniden yapılandırma için. %2,2 komisyon. Bunun için ben sonra tüketici mahkemesine başvurmayı düşünüyorum.

Önümde şöyle bir seçenek var görünüyor.

Garanti'den devam edersem 0,79 ile, 1,450 civarı bir komisyon cezası ödeyeceğim.
96 ay için kalan taksit aylık 1050-1055 arası olacak.

Akbank'a geçersem 0,71 ile

1750-2000 arası bir masrafım olacak ve çekeceğim krediden bu düşecek. Ek olarak 1450 civarı komisyonu Garanti'ye tekrar ödeyeceğim. Elimde fazla nakit olmadığı için 1450+ 1000TL falan toplamda 2500 civarı bir nakit çıkacak cebimden. Aylık ödemem 1022 TL olacak.

Şimdi ben her halükarda yapılandıracağım. Aradaki aylık 30 TL farkı için cebimden bir anda 2500 TL nakit çıkmasına değer mi? Yoksa cezayı ödeyip aynı bankada yapılandandıracağım.

Bana kalırsa cebimden ilk anda nakit çıkması değmiyor ve mantığım Garanti'de kal diyor 30 TL için tekrar ekspertiz vs uğraşmaya değmeyecek. Senede 350-360 tl ediyor.

Bir de sözleşmede %2,2 ceza yazıyordu ama ben bunu tüketici mahkemesine başvurarak almak istiyorum. Bununla ilgili alabilen var mı bu ücreti sözleşmede yazıp?

68 Mesaj
10 Nisan 2013; 16:55:14 

Yeni yapılan sözleşmelerin hepsinde altı çizili olarak belirtiliyor isteğimle ücret alındı diye yani her türlü yargı yolu kapalı bankalar sağlam yere bağlıyorlar eşeklerini o yüzden bende sizin gibi iade alıcaktım ama maalesef o hakkı kaybettik ama eğer benim sözleşmemde yok o madde diyorsanız alırsınız alan arkadaşlar var forumda..