Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliaydn Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

quote:

Orijinalden alıntı: camokan

quote:

binaya henüz doğlagaz bağlanmadıysa (risale hattı muhabbeti)... mütahhit sonradan 500 liraya yakın bir para daha isteyebilir... 70 bin lira kredi çeken biri için tapu masrafları 3100 lira civarında olur.... abonelik masrafları (iskan varsa) doğalgaz saati su ve elektrik dahil 1000-1500 arası sanırım... evde korniş yoksa 100 lira... pimapenler harç-kir pas içindeyse temizlik malzemesi ve temizletme dahil 200 lira.... kombi-petek yoksa 2500-3500 arası... odalara avize ucuzu pahalısı.. tavana kancası ile birlikte 250-300 lira..... balkona cam balkon istiyorsan 1000-1500 lira... antre-mutfak da laminant olsun diyorsan 500-600 lira.....

genel olarak diğer yazılanlara katılıyorum abonelikler hakkında ankara için ortalama hepsi dahil 500 liraya çıkıyor

üstad emin misin?.. sadece doğalgaz aboneliğine 385 lira ödedi benim dairenin alt katını satın alan adam.. güvence bedeli mi neyse.. onlar da var.. elektrik-su aboneliği henüz almadı.. onları soramadım.. dediğim gibi abonelik devri değil bahsettiğim.. sıfır bina.. doğalgaz saati, elektrik saati, su saati.. bunlar da bağlanacak..

kardeşim bende aynı durumdayım

oturma belgesi alacagım sıfır binaya benim binanın herşeyi tamam boyası elektirik suyu oturulur vaziyette

ama bina nın diger katları olmamış durumda dış cephe boyası olmadı sadece astar var kör çephe boyasız
    merdivenlerde korkuluk yok bina dış kapısı takılı degil

fakat benim binanım 4 kat her şeyi oldu oturulabilir durumda
    bu durumda bu kata oturma belgesi verirlermi
    elektirik su oboneliğine başvuracagım

bu konudan anlayan arkadaş yardımcı olabilirmi
    biraz beni bilgilendirirse bende mütaite sıkıştıracagım şurayı yapmadan oturma raporu alamıyormuşum diye

teşekkürler.

• quote:

üstad emin misin?.. sadece doğalgaz aboneliğine 385 lira ödedi benim dairenin alt katını satın alan adam.. güvence bedeli mi neyse.. onlar da var.. elektrik-su aboneliği henüz almadı.. onları soramadım.. dediğim gibi abonelik devri değil bahsettiğim.. sıfır bina.. doğalgaz saati, elektrik saati, su saati.. bunlar da bağlanacak..

doğalgaz hariç diğerleri için saat dahil değil benim belirttiğim fiyatta
  • quote:

quote:

quote:

binaya henüz doğlagaz bağlanmadıysa (risale hattı muhabbeti)... mütahhit sonradan 500 liraya yakın bir para daha isteyebilir... 70 bin lira kredi çeken biri için tapu masrafları 3100 lira civarında olur.... abonelik masrafları (iskan varsa) doğalgaz saati su ve elektrik dahil 1000-1500 arası sanırım... evde korniş yoksa 100 lira... pimapenler harç-kir pas içindeyse temizlik malzemesi ve temizletme dahil 200 lira.... kombi-petek yoksa 2500-3500 arası... odalara avize ucuzu pahalısı.. tavana kancası ile birlikte 250-300 lira..... balkona cam balkon istiyorsan 1000-1500 lira... antre-mutfak da laminant olsun diyorsan 500-600 lira.....

genel olarak diğer yazılanlara katılıyorum abonelikler hakkında ankara için ortalama hepsi dahil 500 liraya çıkıyor

Sıfır alıp kafamız rahat eder düşüncesi vardı ama aldıktan sonra çok mu masrafı var ne? Yoksa oturuma hazır ev (içinde oturan - yeni oturan manasında ) mi mantıklı??

• quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

quote:

quote:

quote:

Sıfır alıp kafamız rahat eder düşüncesi vardı ama aldıktan sonra çok mu masrafı var ne? Yoksa oturuma hazır ev (içinde oturan - yeni oturan manasında ) mi mantıklı??

valla ben mütaittem sıfır ev aldım 10bin tl daha cepten gitti tapu oturma raoru elektirk su aboneligi
    en önemlisi farklar mütait adisini takıyor ben de fark verip iyisini taktırıyorum arada farklar çıkıyor bunlar
    mesala mutfak high glosss yaptırdım 2bin tl masraf çıktı yoksa mütait mdf takıyordu

bakalım daha eve geçemedim

• Cuma tapuya gideceğiz. Benim merak ettiğim elektrik su doğalgazı 1 sene sonra bağlatsam problem olurmu.
  • Nihayet uzun bir araştırmalardan sonra dün Tapumu aldım...Finansbanktan kullandım..

90 bin lira, 84 ay için Oran 0.71

aylık ödeme 1426 lira... kamu personeline mart ayı için Dosya + İpotek masrafı yok...

Ekspertiz 450 lira..Dask 150 Konut sigorta 110 hayat sigorta 165 lira

zor bir süreçti ama insan tapuyu alınca yorgunluğunu unutuyorr :))
  • allah ev alanlara güle güle oturmayı, evi olmayanlara da ev almayı nasip etsin.
    Arkadaşlar 5 yıl önce 10 yıl vadeli, 1.5 faizli kredi çekmiştik. 2 yıl önce 1,05 faiz ve aylık 1180 tl ödeme şeklinde yeniden yapılandırdık. faizler daha da düştüğü ikinci kez yapılandırsak karlı olur muyuz? kalan ödeme 62x 1180=73000 lira şeklinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknhc -- 27 Mart 2013; 23:42:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknhc allah ev alanlara güle güle oturmayı, evi olmayanlara da ev almayı nasip etsin. Arkadaşlar 5 yıl önce 10 yıl vadeli, 1.5 faizli kredi çekmiştik. 2 yıl önce 1,05 faiz ve aylık 1180 tl ödeme şeklinde yeniden yapılandırdık. faizler daha da düştüğü ikinci kez yapılandırsak karlı olur muyuz? kalan ödeme 62x 1180=73000 lira şeklinde.
    http://www.kredisayar.com/
    burdan hesaplayabilirsin hocam.ama bence kar edersin.bir araştır.
  • Merhabalar
    Türkiye'nin son not artışı acaba piyasa da nasıl bir etki yaratır. Bu durum olumlu yansır ise konut faizleri bir miktar daha aşağıya gelebilir mi ? 0,65 ler 1-2 lık sürede hayal mi yoksa .
    Bir süredir ev almak niyetindeyim 200,000 tl için 120 ay şeklinde, biraz daha beklemeli miyiz sizce ?

Görüşlerinizi alabilir miyiz ?
    teşekkürler
  • AKBANK 110 bin için 120 ay 0.70 faiz ve 1600 toplam masraf veriyor.

Ancak Akbank alınacak eve değer biçmek için kendi(exper firması değil) eksperlerini gönderdiğinden, eksperlerinin düşük değer gösterdiğini duydum, doğru mu değil mi bilmiyorum ama bana yüksek kredi lazım olduğundan riske giremedim..

YKB 110000 için 120 ay 0,72 ve 1600 masraf verdi, ykb ye başvurdum.
  • Ben 0.65 lere kadar düşeceğini sanmıyorum çünkü MB verdiği kararlar son iki aydır hemen hemen aynı. Taş çatlasın 0.70 leri görebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cln20

Merhabalar
    Türkiye'nin son not artışı acaba piyasa da nasıl bir etki yaratır. Bu durum olumlu yansır ise konut faizleri bir miktar daha aşağıya gelebilir mi ? 0,65 ler 1-2 lık sürede hayal mi yoksa .
    Bir süredir ev almak niyetindeyim 200,000 tl için 120 ay şeklinde, biraz daha beklemeli miyiz sizce ?

Görüşlerinizi alabilir miyiz ?
    teşekkürler

Dostum bence 0,05 için riske girme, 0,70 faiz oranı gayet makul, düşmesini beklerken global piyasalarda beklenmedik bir şey yaşanır ve bir bakarsın 0,80 altında kredi kalmamış ve yükselmeye devam ediyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: soul_less

AKBANK 110 bin için 120 ay 0.70 faiz ve 1600 toplam masraf veriyor.

Ancak Akbank alınacak eve değer biçmek için kendi(exper firması değil) eksperlerini gönderdiğinden, eksperlerinin düşük değer gösterdiğini duydum, doğru mu değil mi bilmiyorum ama bana yüksek kredi lazım olduğundan riske giremedim..

Akbanktan oranı yeni mi aldınız? En son 0.72 ile veriyordu 120 ay için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsen

@Ejdehar Hocam, "150 binde 15 bin Tl Kâr elde edeceğim" demişsiniz, şunu ayrıntılı olarak açıklar mısınız?

ben 150 bin tl ye ev alacağım ,toplu expertiz yapılmıiş evin değerinin yaklaşık %75 'i olan 110 bin kredi çekebilirsiniz dedi mütahit , ama bana 110 bin yetmiyor geri kalan 40 bin tl yi ihtiyaç kredisi olarak çekmeyi düşünüyordum ve toplam da bana ev 226 bine geliyordu , şimdi ek teminat ( başka bir evin tapusunu ipotek ettirerek) göstererek hepsini konut kredisi olarak çekiyorum ve toplamda 15-16 bin tl kârım var.
  • Aynen yeni aldım.. eksperi evin değerini düşük gösterirse diye başvurmadım ama emlakçı belki de akbank dan istediği kadar komisyon alamadığı için beni ykb ye yönlendirdi, eğer öyle ise öbür tarafta hesaplaşıcaz artık..
  • quote:

Aynen yeni aldım.. eksperi evin değerini düşük gösterirse diye başvurmadım ama emlakçı belki de akbank dan istediği kadar komisyon alamadığı için beni ykb ye yönlendirdi, eğer öyle ise öbür tarafta hesaplaşıcaz artık..

Peki dostum hangi şubeden verdiler bu oranı bende haftaya başvuracamda en azından şu şubeniz bu oranı verdi diyeyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:ÇARŞI:.

quote:

Aynen yeni aldım.. eksperi evin değerini düşük gösterirse diye başvurmadım ama emlakçı belki de akbank dan istediği kadar komisyon alamadığı için beni ykb ye yönlendirdi, eğer öyle ise öbür tarafta hesaplaşıcaz artık..

Peki dostum hangi şubeden verdiler bu oranı bende haftaya başvuracamda en azından şu şubeniz bu oranı verdi diyeyim?

İki farklı şubeden aynı oranı aldım, birisi emlakçının anlaşmalı olduğu Uğurmumcu şubesinden, diğerini de bir arkadaş vasıtasıyla Sultanbeyli şubesinden sorgulattım..
    Benim araştırdığıma göre 120 ay için şu an en düşük 0,70 , diğer masraflar her yerde aynı veya kredi tutarına göre değişiyor ama dosya masrafı konusunda pazarlık edebilirsiniz.
    Masraflar için 1600-2000 arası birşey söylerler, dosya masrafının ne kadar olduğunu sorun ve onu düşürmeye çalışın..

• Merhabalar

75000 TL 84 ay için en uygun faiz oranı ve masraflar istanbulda hangi bankadadır beyler ?

komisyon, ipotek koyma kaldırma, expertiz, dosya masrafı, hayat sigortası , konut sighortası vs hangisi avantajlı arkadaşlar

Adem
  • quote:

AKBANK 110 bin için 120 ay 0.70 faiz ve 1600 toplam masraf veriyor.

eksperin gösterdiği fiyat bence evin gerçek değeridir..

pazarlığı ona göre yapmak gerekir.. ama daireye eksper geldiğine göre siz pazarlığı çoktan bitirmişsinizdir... özellikle emlakçılar eksperi kendileri ayarlamak istiyorlar... çünkü anlaşmalı oldukları eksperler evin olması gereken değerini %15 yüksek gösterebiliyor..

aslında piyasayı belirleyen de bu emlakçılar.. size bir daire gösterirken.. misal.. diyebiliyorlar ki: -abi alt daireye eksper şu fiyatı verdi.. -ahanda rapor orada..

bu durumda siz de o dairenin o fiyatları ettiğine ikna oluyorsunuz..

mesela hiçbir emlakçı.. herhangi bir eksperin.. satılan daire için düşük fiyat belirlemesini istemez... eksper yüksek belirlemelidir ki.. bu durumda hem satan memnun olur.. hem de alan der ki:--- -alt daireye eksper 120bin vermiş.. ben üst katı 110bine alıyorum diye mutlu olur.. halbuki dairenin ederi 100bin'dir...

ayrıca emlakçı kendi anlaştığı bankadan kredi çekilmesi için ısrarcı olur... -abi ben bu daireye 130bin lira yazdıracağım... sen merak etme.. der... sen de tamamına yakın kredi çekiyorum diye mutlu olursun... halbuki emlakçı o banka ile anlaşmalıdır ve senden alacağı komisyon yanında o bankadan da komisyon alır... eğer emlakçı gerçekten senin yanında ise ona helal olsun derim... ama gördüğüm kadarıyla seni pazarlığa oturttuktan sonra satıcının yanında oluyorlar... çünkü satıcı ben şu kadar paramı bilirim diye çoktan söylemiştir...

ayrıca bugüne kadar dolaştığım hiçbir emlakçıdan duymadım ki:.... az kazansın satıcı.. "-abi. ben bunu sana senin düşündüğün fiyattan da ucuz alacağım, dur sen...."

onlar için piyasanın yükselmesi iyidir.. ama yazıktır.. 30 dakikalık bir gezinti ve yakılan 15-20 liralık benzinin karşılığı.... hem dairenin gerçek değerinin %10 üstü hem de kendilerinin alacağı %2 (2500-3000) liralık komisyon olmamalıdır... yazıktır.. günahtır...

burada şu söylenebilir: "- olum, sen emlakçıyla gezdiğine göre.. %2 komisyon vereceğini bilmiyor musun??.... - ne yani , kaç tane adam çalışıyor.. kaç tane araç var..koskoca dükkanın kirası var.. ne yani.. 100 lira verip savarım mı sandın adamları???"""

öyle değil tabi ki... siz diyorsunuz ki... -abi benim şu kadar param var.. üstüne çıkmayalım.. o da hep size onun %20 üstündeki daireleri gösteriyor... sonra pazarlıkta sizin paranızın az da olsa hala üstünde bir rakama iniyorlar.. bu kasıtlı-bilinçli de olabilir.. tesadüf de...

siz de aramaktan yorulduğunuz için birinde karar kılıyorsunuz... ama bir miktar daha para bulmak zorunda kaldığınız için haliyle soruyorsunuz... "- abi benim param bitti.. arada siz de varsınız.. ne olacak? nasıl olacak?.. adamlardan %2 değil de işte bir miktar indirim bekliyorsunuz...

diyorlar ki:"- abi sen bizi merak etme.. ayarlarız... hallederiz... sen buna takılma.. bak ev sahibi olacaksın....".... seni ikna ediyorlar.. pazarlığa oturtuyorlar.. ne tesadüf ki dairenin fiyatı da senin paranın bir miktar üstünde bitiyor...

sonra sözleşmeler, cayma senetleri falan... aslında olayı çakıyorsun ama... ok yaydan çıktı bir kere.. alalım bir ev.. bitsin bu çile.. borç ödemeye başlayalım diyorsun...

bu arada paran da yetmediği için .. sağdan soldan bir miktar daha dileniyorsun.. güç bela parayı denkleştiriyorsun.. tapuyu bir alsaydım diyorsun.. tabi tapu masrafın da var... işi bitiriyorsun... emlakçıya da 1000 lira vereyim en azından ne yapalım diyorsun.. aslında topu topu 15-20 liralık bir benzinin karşılığı... üstelik tüm kredi işlemlerini de kendin halletmişsin... eee öyle yani.. senin bulduğun emlakçınınkinden daha ucuz haliyle...

çekilen krediyi.. satıcının üzerine geçirelim diye bankaya gidiyorsun ki.. o da ne... emlakçı sizin peşinizi bırakmıyor... bankaya birlikte geliyor... sanki satıcı oymuş gibi .. müşteri temsilcisinin yanında karşınıza geçiyor oturuyor... sonra da "%2 + kdv mizi almadan şuradan şuraya gitmem, senedini de vermem"... diye bankanın içinde size atar yapıyor... posta koyuyor... aslında onu orada bir yumrukla komaya sokmayı gözönüne alıyorsunuz ama bitirmek üzere olduğunuz iş.. yaşantınız.. kültürünüz buna müsade etmiyor.. yoksa hayvan gibi fiziğinizle bu atar içinize koyuyor ama suçun kendinizde olduğunu görüyorsunuz... lanet ediyorsunuz...

şüphesiz ki işini iyi yapan.. başta ne konuştuysa.. sonra da onu yapan.. işinin ehli.. dürüstleri de vardır.. sözüm onlara değil tabiki.. ama bana yapılan yapan bir sürü ve bu mesleğin adının da bu şekilde telafuz edilmesini sağlayan bir güruh da var...

olayın psikolojisinden 2 hafta kurtulamadım.. kulüp işleten dayıoğlu.. ne kadar üstüme geldiyse de olayı anlatmadım... kapattım gitti.. ama aracı ile iş yapacak olan yine de bir okusun diye buraya yazdım...

• quote:

Orijinalden alıntı: hknhc

allah ev alanlara güle güle oturmayı, evi olmayanlara da ev almayı nasip etsin.
    Arkadaşlar 5 yıl önce 10 yıl vadeli, 1.5 faizli kredi çekmiştik. 2 yıl önce 1,05 faiz ve aylık 1180 tl ödeme şeklinde yeniden yapılandırdık. faizler daha da düştüğü ikinci kez yapılandırsak karlı olur muyuz? kalan ödeme 62x 1180=73000 lira şeklinde.

Merhabalar. Faiziniz hala bugüne göre çok yüksek kalıyor. Kesinlikle kar edersiniz.

http://www.konutkredisi.com.tr/kredi-transferi sitemizdeki hesaplama aracında en iyi orandan kredi kullandığınızda tüm dosya masrafları, erken ödeme ücretleri vb. dahil edildiğinde aylık taksidi düşürerek 1090 TL'ye düşürerek 4300 TL, aylık taksidi 1180 TL'de sabit tutarak 5580 TL kar ediyorsunuz. Hatta aradan geçen zamanla durumunuz iyileştiyse taksidi yükselterek daha fazla kar da edebilirsiniz.

Kredi başvurunuzu sitemiz üzerinden yaparsanız en uygun oranlardan yararlanabilmeniz bir yana, telefonda ücretsiz kredi danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak size özel yeni bir ödeme planı oluşturabilirsiniz, en uygun bankalara yönlendirme alabilirsiniz, sürecinizi takip ettirebilirsiniz.

İyi günler dilerim.

• 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.