İş Bankası Bankamatik Kart Ücreti
35 Cevap17219 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4126 Mesaj
28 Aralık 2010; 20:46:04 

Arkadaşlar geçen sene öğrenci iken iş bankasından hesap açtırmıştım kendime. Öğrenci belgesini de verdim. Bugün hesaba para yatıracakken 35 tl hesaptan çekildiğini gördüm. Hesap işletim miydi hesap kesim miydi hatırlamıyorum. Böyle bir kesinti olmuş. Paramı geri almak istersem iade ederler mi ? Şuan üniversitede veya lisede öğrenci değilim. İlla öğrenci belgesi derlerse bi alabileceğim yer dershane var

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Aralık 2010; 20:49:02 

quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16
Arkadaşlar geçen sene öğrenci iken iş bankasından hesap açtırmıştım kendime. Öğrenci belgesini de verdim. Bugün hesaba para yatıracakken 35 tl hesaptan çekildiğini gördüm. Hesap işletim miydi hesap kesim miydi hatırlamıyorum. Böyle bir kesinti olmuş. Paramı geri almak istersem iade ederler mi ? Şuan üniversitede veya lisede öğrenci değilim. İlla öğrenci belgesi derlerse bi alabileceğim yer dershane var

Alamazsın, zaten onu her yıl güncelletmen gerekiyordur. O yüzden çekmişlerdir.

Dershane'de öğrenci olmuyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4126 Mesaj
28 Aralık 2010; 21:07:50 

Vay anasını gitti o zaman para paramı vermezlerse iptal ettireyim hesabı diyeceğim de evde biriktirsem az az harcarım elimde param kalmaz. Bakalım gidip bi sorayım yine Bi umut işte

234 Mesaj
29 Aralık 2010; 18:17:20 

Hüseyin hocam ne yaptınız aynı durum bende de var

472 Mesaj
29 Aralık 2010; 21:03:51 

malesef hesap işletim ücretini iade etmiyor işbankası genelde. ancak 2-3 otomatik ödeme talimatı verirsen öyle yardımcı oluyorlardı. başıma geldi ondan biliyorum

Her lafa verecek bir cevabım var elbet, lakin bir lâfa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...
Grande Punto 2011 - Beyaz - Dualogic - Start&Stop - 1.4 Fire

543 Mesaj
29 Aralık 2010; 22:03:52 

peki o sırada hesaptan para çekerlerken hesapta çekecekleri kadar para yoksa napıyorlar ?
oldugu kadar mi cekiyorlar?hic mi cekmiyorlar?negatif değere mi düşüyor hesap?

bunları istiyorum.

Her sağlıklı erkeğin zengin olmak için asla işlemeyecek gizli bir planı vardır.

472 Mesaj
30 Aralık 2010; 9:29:05 

quote:

Orijinalden alıntı: harun95

peki o sırada hesaptan para çekerlerken hesapta çekecekleri kadar para yoksa napıyorlar ?

bunları istiyorum.

hesapta ne kadar varsa onu alıyorlar... eksi bakiyeye düşmüyor, ama para yatırınca kalan tutarda gidiyor...

Her lafa verecek bir cevabım var elbet, lakin bir lâfa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...
Grande Punto 2011 - Beyaz - Dualogic - Start&Stop - 1.4 Fire

6841 Mesaj
30 Aralık 2010; 9:35:53 

Şu an çok lazım değilse bırakın 7. ayda da alsınlar. Ondan sonra kaymakamlığa, hakem heyetine gidin. Durumunuzu arz ettiğinizde size bir matbu evrak verecekler, gerekli kısımları doldurup kendilerine teslim edin. Paranızı geri alırsınız.

Steam ID: furkantrojka

Yamaha RBX-360|Seymour Duncan SPB3|Rotosound SH77|SansAmp Bass Driver Di
Minolta X300|Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7|Minolta MC Tele Rokkor 135mm 1:2.8|Sigma UC Zoom 28-70 1:2.8-4
Müzik diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum, gerçek olsa teori değil kanun olurdu.
Üç ayaklı bir masanın ayağını eksilttiğinizde yıkılıyor olması, masanın öyle yaratıldığı manasına gelmez.
Teknobiyotik 03.02.2013 tarihinde ellerinde olmayan ürünü sattı, 25.02.2013'te paramı iade etti.

512 Mesaj
30 Aralık 2010; 9:42:55 

bende 1 ay önce çıkarttım bügün gittim ben ögrenciyim dedim verdim işlemi yaptılar her yıl yapmak gerekiyor anladıgım kadarıyla :D

293 Mesaj
30 Aralık 2010; 10:42:52 

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Şu an çok lazım değilse bırakın 7. ayda da alsınlar. Ondan sonra kaymakamlığa, hakem heyetine gidin. Durumunuzu arz ettiğinizde size bir matbu evrak verecekler, gerekli kısımları doldurup kendilerine teslim edin. Paranızı geri alırsınız.

Hocama katılıyorum. Yapman gerekenler bankaya mail atmak, paramı iade edin diye (dilekçe örneği internette var) onlarda sana paranı geri veremiyoruz diye cevap verecekler. Cevap vermeselerde sorun değil gönderdiğin mailin çıktısını alırsın. Sonra hesaptan para kestiğine dair çıktı. Bankanın gönderdiği mailin göndermedi ise senin gönderdiğin mailin çıktısını alıyorsun. Hakem heyetine gidip bi dilekçe veriyorsun. Beşkuruşta para ödemeden çıkıp evine geliyorsun.

Hocam bırakmayın beş kuruş dahi olsa. Siz bankadan zengin misiniz? 5-10 lira dahi olsa bırakmayın. Ben mail cevabını bekliyorum bende vereceğim dilekçemi. Bi hesapladım 3 bankadan 100 küsür lira kesmişler. Önemsemiyodum ama zoruma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wurunkatte -- 30 Aralık 2010; 10:44:25 >

6841 Mesaj
30 Aralık 2010; 10:54:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

Hocama katılıyorum. Yapman gerekenler bankaya mail atmak, paramı iade edin diye (dilekçe örneği internette var) onlarda sana paranı geri veremiyoruz diye cevap verecekler. Cevap vermeselerde sorun değil gönderdiğin mailin çıktısını alırsın. Sonra hesaptan para kestiğine dair çıktı. Bankanın gönderdiği mailin göndermedi ise senin gönderdiğin mailin çıktısını alıyorsun. Hakem heyetine gidip bi dilekçe veriyorsun. Beşkuruşta para ödemeden çıkıp evine geliyorsun.

Hocam bırakmayın beş kuruş dahi olsa. Siz bankadan zengin misiniz? 5-10 lira dahi olsa bırakmayın. Ben mail cevabını bekliyorum bende vereceğim dilekçemi. Bi hesapladım 3 bankadan 100 küsür lira kesmişler. Önemsemiyodum ama zoruma gitti.

Ben olayı yatırım gibi değerlendiriyorum. Biriktirip öyle geri alıyorum paramı.

Steam ID: furkantrojka

Yamaha RBX-360|Seymour Duncan SPB3|Rotosound SH77|SansAmp Bass Driver Di
Minolta X300|Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7|Minolta MC Tele Rokkor 135mm 1:2.8|Sigma UC Zoom 28-70 1:2.8-4
Müzik diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum, gerçek olsa teori değil kanun olurdu.
Üç ayaklı bir masanın ayağını eksilttiğinizde yıkılıyor olması, masanın öyle yaratıldığı manasına gelmez.
Teknobiyotik 03.02.2013 tarihinde ellerinde olmayan ürünü sattı, 25.02.2013'te paramı iade etti.

512 Mesaj
30 Aralık 2010; 10:56:32 

beyler bu iş bankasına öğrenci belgeyi verip kesilmemesini sağlarken imza atmak gerekiyor mu ?

babam bankaya gidiyordu o halletsin dedim kart benim adıma ona verdim gerekli her şeyi sorun olmaz heralde ? o atsada olur demi...

2564 Mesaj
30 Aralık 2010; 10:58:21 

Beyler ben de 2 yıldır iş bankası hesap + kredi kartı kullanıyorum. Şimdiye dek 1 tl bile kesmediler. Hesabımı öğrenci olarak açmıştım. Ama mezun da oldum bakalım ne olacak. Açık öğretim okuyorken de hesabımızı iş bankası olarak gösterebiliyor muyuz ?

1206 Mesaj
30 Aralık 2010; 11:04:51 

Faturalı hattımı otomatik ödeme yaptım artık kesilmiyor eskiden 6 ayda bir 22 lira mı ne alıyordu açgözlüler

15 Mesaj
30 Aralık 2010; 11:19:24 

bende öğrenciyim. 3 senedir hiç ücret almamışlardı. fakat bu hafta nedense bendende 35 tl hesap işletim ücreti kesmişler. gidip bi sorayım bari

67 Mesaj
30 Aralık 2010; 12:50:59 

bendende aynı şekilde kesildi ben dilekçe verdim tekrar yatıracaklarını söylediler

8016 Mesaj
30 Aralık 2010; 13:22:02 

quote:

Orijinalden alıntı: electrician

bende öğrenciyim. 3 senedir hiç ücret almamışlardı. fakat bu hafta nedense bendende 35 tl hesap işletim ücreti kesmişler. gidip bi sorayım bari

Benden de 3 TL çekmişler. Mail attım hemen öğrenciyim vs. diye, geri iade ettiler.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

4126 Mesaj
30 Aralık 2010; 15:47:08 

Hacılar eve misafir geldi forumdan uzak kaldım. Aslında bankaya da yarın gideceğim.
Hesapta son 9.70 tl kalmıştı bugün gidip onu da çekeyim dedim. Bankamatik vermedi bankada ki görevliden aldım paramı. 10 tl olarak verdi. Nasıl bir mail atmam gerekiyor Ehrimen ayrıca ben mezun oldum yani şuan normal bir vatandaş gibiyim

439 Mesaj
13 Aralık 2011; 17:27:58 

ocak 2012 de bazı kartlar yenileniyor, sizin kartlar geldi mi, bu ay gelmesi gerekir

kart ücretine çözüm bulan var mı? hakem heyetinden olumlu sonuç çıkıyor mu?

121 Mesaj
13 Aralık 2011; 17:34:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Clive

Faturalı hattımı otomatik ödeme yaptım artık kesilmiyor eskiden 6 ayda bir 22 lira mı ne alıyordu açgözlüler

İş bankası için, şu anda en az 2 adet fatura talimatı vermek gerekiyor sanırım, bir sormanızda yarar var. Benim 1 adet'ti mesaj geldi telime en az iki adet talimat verin hesap işletim ücreti ödemeyin diye 2 ay evvel.

tüm deneyimlerimi ben yaratırım...

321 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:34:14 

quote:

Orijinalden alıntı: csimurat

ocak 2012 de bazı kartlar yenileniyor, sizin kartlar geldi mi, bu ay gelmesi gerekir

kart ücretine çözüm bulan var mı? hakem heyetinden olumlu sonuç çıkıyor mu?

Takip. Bendende neredeyse 3 senedir çekiyorlar, geri alabiliyosak mükemmel olur.

439 Mesaj
14 Aralık 2011; 4:29:17 

quote:

Orijinalden alıntı: kelaynak33

Takip. Bendende neredeyse 3 senedir çekiyorlar, geri alabiliyosak mükemmel olur.

burayı okumadın mı hiç

http://forum.donanimhaber.com/m_36594955/tm.htm

410 Mesaj
14 Aralık 2011; 9:32:29 

ayrıca otomatik ödeme talimatı verincede hesap işletim ücreti de almıyorlar...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1140 Mesaj
25 Aralık 2011; 15:00:52 

beyler ben şimdi dersane ögrencisiyim lise bitti üni de yok ögrenci hesabı açtıramazmıyım normal açtırırsam nette kullanabilirmyim ?

303 Mesaj
27 Aralık 2011; 18:10:07 

bende 2 sene önce üniversite okurken işbankası banka kartı almıştım,bu zamana kadar herhangi bir kesinti olmamıştı.Ancak bu sabah hesap da kalan 14 lira civarındaki parayı hesap işletim ücreti olarak kesmişler,Şu anda hala öğrenciyim (AÖF'den 4 yıllığa tamamlıyorum) bankaya gidip bu ücreti geri alma şansım varmı acaba?

Psn Id: Empathy87

1334 Mesaj
28 Aralık 2011; 19:22:51 

Sen polisliği kazanmamış mıydın yahu?

1742 Mesaj
28 Aralık 2011; 19:30:49 

arkadaşlar bende bu sene universiteye başladım.geçen ay kart ücreti çektiler.öğrenci belgesi götürsem daha kesmeyecekler mi ?

GalataSaray - BostonCeltics

439 Mesaj
29 Aralık 2011; 3:40:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ReCKLeSS17

bende 2 sene önce üniversite okurken işbankası banka kartı almıştım,bu zamana kadar herhangi bir kesinti olmamıştı.Ancak bu sabah hesap da kalan 14 lira civarındaki parayı hesap işletim ücreti olarak kesmişler,Şu anda hala öğrenciyim (AÖF'den 4 yıllığa tamamlıyorum) bankaya gidip bu ücreti geri alma şansım varmı acaba?

arkadaşım üstünde "işte üniversiteli" yazan kart aldıysan 4 yıl boyunca hiçbir ücret kesmemeleri lazım, kartı çıkardığın yere git söyle ben bu kartı 4 yıl ücret kesilmeyecek diye çıkarttım neden kesildi diye, vermezlerse paranı kapattır başka bankadan çıkart (akbankta vardı sanırım), zaten kapatmak için kararlı olursan aldıkları parayı geri iade ederler kullanmaya devam ettirirler..

benden öğrenciyken 4 yıl boyunca kesmediler ama şimdi 5. yıl oldu duygularımı aşağıda yazıyorum

İŞ BANKASI kartı olanlar hesaplarınızı kontrol edin bu yıl 2. kez hesap işletim ücreti kesmişler

haziran ayında toplam 35 TL kesmişlerdi
aralık ayında toplam 40 TL kesmişler

TOPLAM 75 TL yuh artık ya arkadaş yapıkredi de anakart ve 2 ek karta 65 TL verdi, ben 1 karta 75 TL mi vercem şimdi

önerisi olan

805 Mesaj
29 Aralık 2011; 12:56:17 

Arkadaşlar hesap işletim ücretinin iadesi ile ilgili adam gibi bir dilekçe örneği bulamadım. Hep kredi kartı için dilekçe var.

Hesap işletim ücretinin iadesi ile ilgili dilekçe hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim. Yoksa bankada bununla ilgili dilekçe örnekleri varmıdır. Şubeye gittiğimizde yardımcı oluyorlar mı?

Hep aşağıdaki gibi bir dilekçe örneği var. Lakin son ödeme tarihli hesap bildirim cetvelinin bankamatik kartı (vadesiz TL hesapları) ile alakası yok. Burayı nasıl değiştirmek lazım?

quote:

…………….. Bankası Genel Müdürlüğü'ne,

Konu :Hesap işletim ücreti

…………….. nolu hesabımdan, …../……./20… son ödeme tarihli Hesap Bildirim Cetvelinde yer alan …..... , ... TL. tutarlı hesap işletim ücreti talebiniz 4077 sayılı yasaya göre haksız olup Hesap Bildirim cetveline itiraz ediyorum.

Talep edilen ….. , …. TL hesap işletim ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu diler aksi takdirde hukuki yollara başvuracağıma bildiririm.

Adı, Soyadı

1512 Mesaj
29 Aralık 2011; 15:05:43 

quote:

Orijinalden alıntı: mehipek

Arkadaşlar hesap işletim ücretinin iadesi ile ilgili adam gibi bir dilekçe örneği bulamadım. Hep kredi kartı için dilekçe var.

Hesap işletim ücretinin iadesi ile ilgili dilekçe hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim. Yoksa bankada bununla ilgili dilekçe örnekleri varmıdır. Şubeye gittiğimizde yardımcı oluyorlar mı?

Hep aşağıdaki gibi bir dilekçe örneği var. Lakin son ödeme tarihli hesap bildirim cetvelinin bankamatik kartı (vadesiz TL hesapları) ile alakası yok. Burayı nasıl değiştirmek lazım?

hesabıma mahsubunu diler vs vs diye yazabilirsiniz...

Oynadığım Oyunlar
The Witcher 2: Assassins of Kings, Skyrim The Walking Dead

126 Mesaj
29 Aralık 2011; 18:23:58 

nasıl ya 4 sene kullandım hiç belge falan goturmedim benden kesmediler

Matematik-Kimya YGS-LYS özel ders verilir

1576 Mesaj
30 Aralık 2011; 18:09:07 

quote:

Orijinalden alıntı: harun95

bunları istiyorum.

Düşmüyor pusuda bekliyor adamlar. EFT yapıldı bana Finansbank'tan anında çektiler. Aklımdan ne geçtiklerini tahmin bile edemezler. Küfür de edemiyorum ceza alıyoruz.

12 Mesaj
30 Aralık 2011; 20:29:50 

bu konu cok iyi denk geldi ya.yapıkredi benden 3ay icinde 2defa para kesti.toplamda bi 90 lira flan..hakeme flan basvurcam da braz daha ayrıntlı anlatır mısınız yapmam gereken adımları ..4.hakem federasyon artık kim varsa basvurcam :D

Q U A R E S M A & GUTİ HAZ.

10027 Mesaj
30 Aralık 2011; 22:44:53 

Belgen olsa şu an okusan alırsın da zorlanarak.

Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği
A State Of Trance Fan

1742 Mesaj
31 Aralık 2011; 15:23:58 

bende lisedeyken çıkartmıştım o zaman kesmiyorlardı.bu sene üniversiteye başladım geçen hafta kestiler.öğrenci belgesi fln götürsem bu para kesilme işlemi bitecekmi.bana bankadayken 18 yaşını doldurduktan sonra kesilmeye başlanıyo gibisinden bişey denilmişti o mu doğru yoksa

GalataSaray - BostonCeltics

805 Mesaj
31 Aralık 2011; 21:18:39 

Öğrenci kimliğinle gidersen halloluyor. Lakin öğrenci olup olmamanın bir önemi yok aslında aldıkları ücret yasal dayanaktan yoksun.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » İş Bankası Bankamatik Kart Ücreti
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375