Şimdi Ara

Eski usul hız aşırtma: Athlon XP-M 2600+ ile 3.6GHz'e çıkıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hız aşırtma profesyonelleri yeni nesil donanımlar üzerinde çalışmaya devam ederken, zaman zaman artık "eskimeye" yüz tutmuş donanımların da tozunu attırabiliyor. AMD'nin dizüstü bilgisayarlar için yıllar önce piyasaya sürdüğü Barton kod adlı Athlon XP-M 2600 ile dikkat çekici bir çalışma yapıldı ve 482MHz bus hızı ile dikkat çekici bir sonuca ulaşıldı.

130nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 2GHz'de çalışan Athlon XP-M 2600+, bir dönemin efsanevi anakart üreticilerinden Abit'in, nForce 2 çipsetli NF7-S anakartı üzerinde Sıvı Azot kullanılarak 3.61GHz'e çıkartıldı. Sıvı Azot'la yapılan çalışma ile elde edilen sonucun, Athlon XP-M 2600 ile elde edilmiş en yüksek skor olduğu belirtilirken özellikle 482MHz bus hızı bir hayli dikkat çekici.

• Oldukça ilginç bir çalışma eski konulardan birisini hortlattılar sandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Oldukça ilginç bir çalışma eski konulardan birisini hortlattılar sandım.

• böyle bir işlemci varmış !
  • Barton heyhat!
  • vaybe ben bunun desktop versiyonunu 2.2ghz çıkartığımda seviniyodum,bu hızda 3.2ghz civarındaki p4 lerle kapışıyodu
  • Gereksiz olmuş ama yine de nostaljik.
  • amd nin ölüsü bile iyi :D
  • 481,9*15 nası 3.61 yapıyo ya :S
  • Barton'lar zamanında efsaneydi. Amd yine o eski günlerine döner de bu yahudi dostu intele kan kusturur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevfel

Barton'lar zamanında efsaneydi. Amd yine o eski günlerine döner de bu yahudi dostu intele kan kusturur.

Eğer Derrick R. Meyer Amd`den defolup giderse o zaman Amd eski günlerine dönecektir.
  • "481,9*15 nası 3.61 yapıyo ya :S"

kardeş eskilerde tam fsb ile çarpılmazdı. yarısını al öyle çarp yani 240*15 şeklinde. hey gidi benimde ikinci makinemin işlemcisi athlon xp 2500 barton ve 90 nm idi. o zaman ne süksesi vardı bu meretlerin. via çipsetli anakrtla çok rahat 2.4 mhz e overclock ediyordum.zannedersen ozaman onun ederi

3200+ dü. yaşlanmışız yaw!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

"481,9*15 nası 3.61 yapıyo ya :S"

kardeş eskilerde tam fsb ile çarpılmazdı. yarısını al öyle çarp yani 240*15 şeklinde. hey gidi benimde ikinci makinemin işlemcisi athlon xp 2500 barton ve 90 nm idi. o zaman ne süksesi vardı bu meretlerin. via çipsetli anakrtla çok rahat 2.4 mhz e overclock ediyordum.zannedersen ozaman onun ederi

3200+ dü. yaşlanmışız yaw!!!

3200+ 2.2ghz ile oluyodu yanlış hatırlamıyosam,seninki 3400+/3500+ denk geliyo ki öyle bi işlemci yoktu
  • Abit AN7 ve XP 2800+ yatıyo karyolanın altında. Su soğutmayla %33 overclock yapıyordum.

.

Efsanedir harbiden...
  • valla ben de sempron 2500+ işlemciyi hava soğutmayla 1.7 ghz den 1.9 a aşırtmıştım ama anakartın cipsetini soğutmayı unutmuştum da donduydu ama harbiden fena değildi halen çalışıyor canavar.
  • Ben de halen var o efsane anakart; Abit nf7-s v2.0.. Yalnız overclock edicek işlemci bulamadım. 3 tane işlemci denedim xp-m 2400-xp 2600- xp 3000+.. Yok arkadaş 2200ün üzerine çıktın mı ısı fırlıyor.. Makine günden güne yavaş geliyo.. Kendimi yaşlı hissettiriyo artık meret @: İnsafsızlar bi tane çift çekirdek çıkarmadınız şu sokete ):
    Aralık 2004 çıkışlı bi athlon xp elime geçse, sonu 4C ile biten, alıp denicem zevkine :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevfel

Barton'lar zamanında efsaneydi. Amd yine o eski günlerine döner de bu yahudi dostu intele kan kusturur.

Donanım Haber yetkilileri uyuyor musunuz? Bu söylem için biri bu adama dava açsa ceza bile alır. Ne hikmetse Dh de serbest.
  • Bende bu işlemci vardı ve bir iki sene kullandım amacımda sessizlikti. Çünkü düşük voltajda çalışıyor dolayısıyla daha verimli soğutabiliyordu of off ne güzel günlerdi.
  • bende hala 2 pcimde kullanıyorum athlon xp 2600+@3800+ 2511.06Mhz halen 7/24 kullanıyorum

elimdeki ikinci XP 2500+ ile 2300Mhz üstünde günlük kullanamıyorum ilginçtir Ahtlon 64 3000+@4100+ 2615,59Mhzde

wprime testinde XP @3800+'ı geçememişti yaptığım testlerde

• fsb değerini yanlış okumuş CPUZ, fsb değer 240+ olcak hız olarak oldukça hoş değer ama fsb olarak vakti zamanında 275+ yapıyordu benm eski sistem
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.